Skocz do zawartości

Święta,święta i po...


vatter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zblizają się swięta jak to było juz kilkanascie lat wczesniej cała rodzina zasiada [beep]ą przed telewizorem i nic nie robi,co mnie bardzo denerwuje i jeszcze te ich durne dywagacje "że nie czują juz magi swiąt".I tu rodzi się moje pytanie czy da sie coś zrobic z dekoderem(echostar HDS-400E) aby telewizja nie działała i wygladało to jak wina operatora telewizji.Wyciągnięcie kabla z konwentera badź z dekodera odpada,te trutnie bedą w stanie nawet w pierwszy dzien swiąt wyjsc na dach i gmerać przy antenie aby tylko magiczna skrzyneczka działała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze całkowicie serio,w telewizji na prawdę nic nie ma i to od dobrych paru lat.Chce zrobic tak,aby nie byc wrogiem publicznym numer jeden w okresie świąt ,który zabiera "jedyną rozrywkę".Mierzi mnie też zachowanie ludzi przychodzących do mnie w odwiedziny, zjawiają sie raz w roku i zamiast rozmawiac gapią sie w ten głupi telweizor nie zamieniając ze mną słowa i od czasu do czasu przegryzając ciastkiem.Z internetem sobie poradzę,najwyzej kupie nowy router :) ,problem mam właśnie z dekoderem,nie za dobrze sie na tym znam a i uszkodzić go nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie vatter coś nam tu zalewasz z tą telewizją we święta ..Żyję na tym świecie 55 wiosen i prawie nigdy w święta i to żadne nie oglądam tv jak by już coś leciało naprawdę interesującego.. to nagrywam..

Jak przyjdą do ciebie znajomi koledzy etc we święta .. Postaw na stole "wodę rozmowną " i może być zaiste ciekawie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vatter - @godunow chciał pomóc, każdy ma prawo do własnego zdania i nie jest mile widziane besztanie ludzi za chęć pomocy, proszę o więcej dystansu ;)

 

Sama koncepcja odcięcia od TV nie jest do wykonania, aby była transparentna - musisz coś uszkodzić, żeby odciąć TV. U[beep]e dekodera nie jest dobrym pomysłem, bo jest to niebezpieczne, a do tego - łatwe do wykrycia. Prędzej już może jakoś zarysować chip w karcie? Ale będzie śledztwo (a i może później operator robić problem przy wymianie - uszkodzenie mechaniczne). Utniesz kabel - będzie widać, że ucięty. Konwertera łatwo nie uwalisz - będzie widać ślady rozbierania, obecnie konstrukcje są zwykle zalewane. Przestawisz antenę, to sobie poprawią. No nie ma cudów.

 

Jeśli dekoder miałbyś podpięty po EURO/SCART, to możesz się pokusić o przelutowanie kabla, one są (przeważnie) rozbieralne i nie będzie widać dłubania, ale to byś musiał robić na ostatnią chwilę (żeby nie dało się kupić nowego) i potrzeba na to chwilkę czasu + lutownicę, dobre oko i sprawną rękę. Zamienisz PIN-y audio z wideo i już jest git. Po HDMI gorzej - w zasadzie tu nie powalczysz. Możesz niby pobawić się w podłubanie przy PIN-ach we wtyczce, ale będzie widać, a i jest ryzyko uszkodzenia TV, czy dekodera - warto ryzykować?

 

Tylko czy jest sens tak kombinować? Mi się nie podobały święta rodzinne, to przestałem w nich uczestniczyć i już. Robię swoje, wprowadzam atmosferę muzyczką świąteczną i nie spędzam czasu z ludźmi, z którymi jest on zmarnowany. Wierz mi, że to najlepsze rozwiązanie, choć do tego trzeba mieć bez wątpienia silną pozycję w rodzinie i przysłowiowe jaja, jak się jest "młodzieżą" (nie wiem ile masz lat i nie wnikam), to wiesz - będziesz przynajmniej wytykany palcami itp.

 

Poza tym ryzykujesz coś zupełnie innego - że całe święta zlecą na naprawianiu TV, zamiast na gadaniu ;) I też wyjdzie nie tak jak powinno ;)

 

Na razie jeszcze zostawiam to otwarte, może ktoś coś lepszego wymyśli, ale ciemno to widzę (oraz nie popieram takich działań, lepiej IMHO zawalczyć silnym charakterem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubelek@ Szkoda chomika.

Flis@ Wchodzisz w menu-instalacja programów,punkt 4 przełącznik zmieniasz na 0/22kHz obok satelity hotbird pojawia ci się port ,jego wartos to zero,zmieniasz 0 na 22.Nie ma większosci kanałów,pokazuje komunikat brak sygnału,niestety jest minus :polsat hd, tvp 2 hd,polsat food, 3 kanały viasat i atm rozrywka są nadal dostępne ale pracuje nad tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...