Skocz do zawartości

Naziemna dawniej ....


plackoman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W 2012 jakoś było trochę inaczej, na Mazurach przynajmniej, bo latem nocą właśnie kanały częściej lepiej odbierały. Nawet TV4 łapało, który na ogół nie odbierał. Ciekawostką jest zaś to, że TVN wtedy zakłócała... rosyjska trójka. Normalnie, gdzie śnieżył TVN, to za takich nocy odbierała (w dodatku lepiej!) 3. A Rossija 1 nabierała kolorów, których normalnie nie miała, bo ma słaby sygnał (o wiele słabszy od Pierwyja).

A u mnie wszystkie kanały (3 programy TVP, Polsat, TVN, TV4 i Puls) odbierały o dużo lepiej, skoro odbierałem je z samej Warszawy. A jak nazywała się ta rosyjska trójka? No bo ja nie kojarzę czegoś takiego ale myślę że moskiewskie TVC (obecny TV Centr), który dzielił kiedyś swój czas antenowy z też moskiewskim, ale z szerszą regionalną ofertą "3 kanałem". Więcej o TV Centr tu (jeżeli ktoś zna dobrze rosyjski, to warto przeczytać):

http://ru.tvpedia.wikia.com/wiki/%D0%A2%D0%92_%D0%A6%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://ru.wikipedia.org/wiki/TV3Chodzi o tą trójkę tak konkretnie, ale nie wiem czemu, na angielskiej Wikipedii pisze, że w Rosji nadaje VIASAT 3+, a nie 3, mimo, że logo jest jak na tej zwykłej Trójce, więc nie wiem jak to jest... A nic zagranicznego na moim terenie raczej prócz kanałów rosyjskich złapać nie można.

 

Pamiętam jeszcze jeden kanał, który odbierałem, ale tylko z loga. Coś podobnego do loga CBS, ale jakby nie, takie flagi jakby... nie pamiętam dokładnie... I w 2012 to zanikało i pojawiało się nocą, i raz kolory były, zaraz za chwilę znikały, taki niestabilny sygnał strasznie był. A w 2005 jeszcze pamiętam, jak nad ranem go oglądałem, to całkiem mocno się trzymał, i był nawet w kolorze.

 

Edit: Dobra. Odkryłem, że to litewski LNK. Trójka prawdopodobnie też. Ciekawe, że ja nigdy jakoś za szczególnie nie rozróżniałem rosyjskiego i litewskiego :mrgreen: Dopiero na biwaku rok temu, jak miałem z nim styczność :-P

 

Rossija 1 nadawała w Secamie, więc przy mocnym śnieżeniu, gdy zaczynały się pojawiać kolory pewnie było jeszcze mniej widać z powodu jakże urokliwych dropów

O dziwo takie dropy, bardzo wkurzające pamiętam z Pierwyja, bo u niego z resztą bardzo często można było je złapać. W Rossiji tak nie przeszkadzały, a w sumie wyglądały nawet całkiem normalnie. Możliwe, że z Kalingradu trochę innym sposobem nadawania idzie.

 

PS: Spójrzcie na logo litewskiej szóstki: http://tv.tv3.lt//

Już wiemy od kogo Polskie Media zżynały... :mrgreen:

Edytowane przez PharellMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK3 to był trzeci program czeskosłowackiej telewizji, tak zwany "kanał satelitarny". Emitował różne programy m.in. z francuskich TV5 i MCM, angielskiego CNN czy niemieckiego RTL plus. Zaś od 1 stycznia 1993 kanał nazywał się CT3 i nie był już tak satelitarny (jeżeli się nie mylę). Rok później natomiast CT2 nadawał na częstotliwościach programu trzeciego. Od tego dnia przez 4 dni CT2 nadawała na dwóch pasmach: i na dotychczasowym i na tym wcześniej zajętym przez CT3. 4 lutego 1994 roku zamknięto program trzeci i na jego częstotliwościach wróciła dwójka, a na miejscu trójki wystartowała zupełnie nowa komercyjna telewizja - TV Nova.

Oczywiście, to było tak bardzo dawno ;)
Edytowane przez Kuba2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzisz :) Tutaj akurat mamy fragment ze stacji CNN Headline News, wtedy ich serwisy emitowano na CNN International, i pewnie to stąd potem nadawało je OK3. W ogóle to ich wiadomości można było oglądać także w polskiej Dwójce.

 

W ogóle to gdzieś jest jeszcze filmik z ramówką, i można tam zauważyć że emitowano także filmy z RTL Plus. I o ile to jest zrozumiałe, to w ramówce przed filmem był RTL Plus Aktuell, i to też retransmitowano w czechosłowackim kanale. Bez tłumaczenia. Nie wiem po co.

A ten błąd, który popełnił Kuba, zdarza się nawet Czechom. Opis bloku reklamowego, tego właśnie:

 

 

zawiera wpis że to "czeska porewolucyjna stacja" :) (a, przy okazji, na filmie jest kilka ciekawostek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiało być dawno temu, dobrą masz pamięć.

To nie było tak dawno, jakieś 20 lat temu. A co do loga stacji to było to trójkolorowe, w górnym rogu. Anteny miałem 3:

-kierunkowa, nieduża na TP2

-Kierunkowa, większa na TP1

-kolos na czechosłowacki F1 (chyba jeden direktor, jeden ekran i dipol otwarty, jakieś 2m-2.5m szerokości i tyle samo długości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2001 roku, jak pamiętam. Po tym jak grałem w konsolę pegasusową wyłapano ukraińską państwową Jedynkę, czyli Perszyj Nacionalnyj i to w czarno-białym kolorze odbieranym na Heliosie (przerobionym na PAL), ponieważ Perszyj był wówczas nadawany w SECAM. Dawniej odbierałem Jedynkę, Dwójkę (obydwa na Święty Krzyż), TVL [Telewizja Lublin] (z Bożego Daru), Polsat (ze Starachowic, potem przeniesiony na Przysusze), TV4 [dawniej Nasza TV] (z Radomia), a nawet TVN (również z Radomia) [od 2008 roku], TVP Warszawa (z Przysuchy) [od 2003 roku].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...