Skocz do zawartości

Naziemna dawniej ....


plackoman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zapomniałem jeszcze o TV Puls no i oczywiście Canal+. Niestety odbiór wielu stacji był zakłócany przez inne nadajniki na pracujące na tych samych kanałach i w zależności od ustawienia anteny można było oglądać dwie różne stacje; np.TV Katowice\nova, C+\ct1, TV Kraków\ct2, tv4\STV2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W analogu miałem dostępne następujące kanały:

 

TVP 1 (1996-2013)

TVP 2 (1996-2013)

Kanał 7 / TVP 3 Szczecin / TVP Szczecin (1996-2013)

Polsat (1996-2013)

TVN (2001-2013)

CANAL+ (1996-2001)

TV Bryza / Nasza TV / TV 4 (słaby sygnał) (1996-2005)

TV Puls (2008-2013)

TV Gryf (słaby sygnał) (2003-2006)

 

oraz w czasie tropo w latach 1996-2013: Das Erste, ZDF, N3 / NDR Fernsehen, ORB / rbb Fernsehen, MDR Fernsehen, BR Fernsehen, WDR Fernsehen, RTL, ProSieben, SAT.1, CT 1, CT 2, Nova, Prima, STV 2, DR 1, TV 2 (Lorry/Bornholm), SVT 1, SVT 2, TV 4, Perviy Kanal, Rossija 1, LRT Televizija, LNK, TV3 (Litwa), Inter (Ukraina), PTV3 / TVP Poznań, TVG / TVP Gdańsk, Kanał 5 / TVP Wrocław, TVP Gorzów Wielkopolski, TVP Kraków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W analogu miałem tak:

TVP1

TVP2

TVP3/Info Warszawa

Polsat

TVN

TV4

Puls

 

Dodam jeszcze od siebie, że każdy kanał odbierałem z dwóch nadajników: z PKiN i z Raszyna. Z tego pierwszego nadajnika odbiór był "krystalicznie" czysty, a z Raszyna już trochę słaby (pamiętam że np. TV4 się odbijało). Kiedyś słyszałem też od mojej mamy, że odbierała dawno również takie kanały: RTL7, Canal+, TVP3 Katowice, TVP3 Kraków, TVP3 Wrocław, TVP3 Łódź, może też TVP3 Szczecin i Wrocław, ale nie wiem czy to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecz może nadawała powtórki programów z tejże stacji albo jak se wiesz retransmitowała program RTL7 bez logo z przerwami reklamowymi Naszej TV - nie wiem, ale pamiętam że gdzieś w telewizorze Daewoo (starym) kanał 11 był podpisany jako "RTL" a na nim był zaśnieżony słaby TVP Info, a kanał 13 jako 'CANA" czyli dokładniej Canal+ a tam... nic. Dodam jeszcze od siebie z pamięci że układ w wspomnianym telewizorze był taki: TVP1, TVP2, POLSA (tu nie wiedzieć czemu był TVN), WOT, TVN (chyba TV4?), NIEP (dzisiejszy Puls), lecz analog w pokoju mojej siostry był lepszy, bo miał czysty odbiór.

 

Nie wiem czy taki temat czasem już istnieje ale mimo tego chętnie na niego odpowiem. Dawniej na naziemnej odbierałem: TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4 (dawniej Nasza TV) i TV Puls. Stacje takie jak PTV Krater (Polonia 1) i Rai Uno niestety słabo pamiętam ale wiem że były one dostępne naziemnie.

 

Słodki mój Boże, a gdzie TVP Kraków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecz może nadawała powtórki programów z tejże stacji albo jak se wiesz retransmitowała program RTL7 bez logo z przerwami reklamowymi Naszej TV - nie wiem, ale pamiętam że gdzieś w telewizorze Daewoo (starym) kanał 11 był podpisany jako "RTL" a na nim był zaśnieżony słaby TVP Info, a kanał 13 jako 'CANA" czyli dokładniej Canal+ a tam... nic. Dodam jeszcze od siebie z pamięci że układ w wspomnianym telewizorze był taki: TVP1, TVP2, POLSA (tu nie wiedzieć czemu był TVN), WOT, TVN (chyba TV4?), NIEP (dzisiejszy Puls), lecz analog w pokoju mojej siostry był lepszy, bo miał czysty odbiór.

 

Nie wiem czy taki temat czasem już istnieje ale mimo tego chętnie na niego odpowiem. Dawniej na naziemnej odbierałem: TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4 (dawniej Nasza TV) i TV Puls. Stacje takie jak PTV Krater (Polonia 1) i Rai Uno niestety słabo pamiętam ale wiem że były one dostępne naziemnie.

 

Słodki mój Boże, a gdzie TVP Kraków?

TVP Kraków a właściwie pisząc Telewizję Kraków też odbierałem niezmiennie na kanale 50. To była jedna z czterech stacji (obok TVP1, TVP2 i Polsatu) z mocnym odbiorem gdyż TVN, TV Puls dało się w nieco zakłóconej formie śledzić poprzez magnetowid a TV4 odbierany był najgorzej - na odbiorniku video w zasadzie tylko migał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Premiéra to obecna Prima.

Nazwę Premiéra używali od 1994 do 1996, wcześniej FTV Premiéra od 20 czerwca 1993 do 1994 roku. Natomiast od 1 stycznia 1997 roku nadaje w obecnej formie jako Prima z małą przerwą miedzy 2012 a 2013 gdzie używali nazwy Prima Family.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Czesi są z charakteru podobni do Niemców. Niby te same strony Europy co my, ale myślenie bardziej jak na zachodzie. U nich ani religia, ani obyczaje też nie odgrywają w takich przypadkach żadnej roli. U nas niestety myślenie nadal wschodnie. Polska inna, ludzie ci sami. Nawet na forum to dokładnie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wówczas o koncesje starały się

Antena 1 (Marian Terlecki )

NTP + (Mirosław Chojecki )

TV 7(Mariusz Walter i Jan Wejchert)

Polonia 1 (Nicola Grauso )

Top Canal (Jacek ŻELEZIK)

Ogólnopolska Telewizja Prywatna (Andrzej Jurga)

Telewizja Niepokalanów

Antena Polskich Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych (dzisiejsi właściciele ESKA TV Polo TV i Fokus TV)

I jaki kto miał budżet

 

Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe - 53 mln dolarów

-TV 7: Mariusz Walter, Elektrim, CLT z Luksemburga, Reuters - 30 mln dolarów

-Antena 1: Marian Terlecki, Time Warner, sieć ABC, CNN - 25 mln dolarów

-NTP Plus: Mirosław Chojecki, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych, amerykańskie CME - 20 mln dolarów

-Polonia 1: Nicola Grauso (33%) - 20 mln dolarów

-Polsat: Zygmunt Solorz, Universal (20%) - 10 mln dolarów

-TV Niepokalanów: Kuria Prowincjonalna O.O.Franciszkanów - brak danych

-Canal+: Vivendi (33%) - brak danych

-Prywatna Telewizja Polska: brak danych (ponoć stacje lokalne Polonii 1) - brak danych

-Top Canal: Jacek Żelazik - brak danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wykaz z Radzionkowa na parę dni przed wyłączeniem Kosztów (gdzieś go na kartce zapisywałem, gdy sprzątałem to znalazłem)

Skala Szkolna

TVP 1 5+ (Czasami śnieżyło)

TVP 2 5 (j.w plus wieczorami czasami tłumiony dźwięk)

Polsat 6 (Idealnie)

TVN 3+ (Nocą się nie dało oglądać)

TVP Katowice 3+ (j.w)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN 3+ (Nocą się nie dało oglądać)

TVP Katowice 3+ (j.w)

W 2012 jakoś było trochę inaczej, na Mazurach przynajmniej, bo latem nocą właśnie kanały częściej lepiej odbierały. Nawet TV4 łapało, który na ogół nie odbierał. Ciekawostką jest zaś to, że TVN wtedy zakłócała... rosyjska trójka. Normalnie, gdzie śnieżył TVN, to za takich nocy odbierała (w dodatku lepiej!) 3. A Rossija 1 nabierała kolorów, których normalnie nie miała, bo ma słaby sygnał (o wiele słabszy od Pierwyja).

Edytowane przez PharellMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rossija 1 nadawała w Secamie, więc przy mocnym śnieżeniu, gdy zaczynały się pojawiać kolory pewnie było jeszcze mniej widać z powodu jakże urokliwych dropów  :grin: U mnie tak było w przypadku kanałów analogowych z Białorusi. Przy złym odbiorze dropy były aż tak duże i gęste, że obraz bez kolorów był o wiele bardziej czytelny.  :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2012 jakoś było trochę inaczej, na Mazurach przynajmniej, bo latem nocą właśnie kanały częściej lepiej odbierały. Nawet TV4 łapało, który na ogół nie odbierał. Ciekawostką jest zaś to, że TVN wtedy zakłócała... rosyjska trójka. Normalnie, gdzie śnieżył TVN, to za takich nocy odbierała (w dodatku lepiej!) 3. A Rossija 1 nabierała kolorów, których normalnie nie miała, bo ma słaby sygnał (o wiele słabszy od Pierwyja).

Mi w nocy łapało czasami za to CT1 i CT2 pomimo że odbiór Pepików był mizerny (nie dziw się jak w stronę Ostrawy mam zasłonięty widok) Ale nie zbyt często oglądałem bo do roboty o 5-6 rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...