Skocz do zawartości

Naziemna dawniej ....


plackoman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...

Do 2002 roku (czyli do wybuchu telewizora marki Clatronic) oferta analogu wyglądała u mnie tak:

TVP1

TVP2 (lokalne okienko z WOT)

TV Bydgoszcz

Polsat

TVN.

W sierpniu 2002 zmienił się telewizor (na Samsunga), i trochę się urozmaiciło. Doszły 3 kopie Dwójki, w jednej był program lokalny z Poznania, w drugiej ze Szczecina, w trzeciej z Bydgoszczy.

W 2003 przeszliśmy na kablówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii telewizji naziemnej pamiętam że poza stałym odbiorem TV Kraków miałem jeszcze TV Katowice (słaby ale był) oraz dwójki z Kielc i właśnie z Katowic. Do tego chyba w czasie tropo miałem takie stacje jak CT1, CT2 (słaby odbiór) oraz Prima. W czasie tropo stacje odbierałem przez magnetowid video który to ulepszał sygnały TVNu i Pulsu tak by można było je obserwować mimo tzw. "much" (czyli zakłóceń) na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miałem TVP 2 z Katowic i Krakowa i słaby odbiór z Rzeszowa, do tego czeskie F1 (CT1), CTV (CT2),OK3, a później tv nova i Premiera tv (Prima) i słowackie STV1,STV2,Markiza. Do tego Raiuno\Nasza tv\TV4, PTV Rondo a w czasie tropo TV Krater a raz nawet objawiło mi się ARD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może. W zasadzie mogły to też spowodować dukty powstałe w powietrzu w danym dniu tym bardziej, że obok Rai Uno na VHF odbierałem wówczas około 10 stacji radiowych, również włoskich (pasmo FM). Niestety wszystko trwało zaledwie godzinę, może troszeczkę dłużej. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ja w analogu odbierałem przez lata, to dla nie których marzenia. Oczywiście wszystkiego nie odbierałem na raz, tylko na przestrzeni ponad 20 lat.

 

1990-1994:

TVP 1, TVP 2, Tele 3, PTV Rondo / Polonia 1, ČT1.

 

1995-2005:

TVP 1, TVP 2, TVP 3 Katowice, TVP 3 Kraków, Polsat, TVN (Wisła), ČT1 , Canal + oraz wieczorami z Chorągwicy TV4 oraz Puls.

 

2009-2013:

TVP 1, TVP 2, TVP 3 Katowice, TVP 3 Kraków, Polsat, TVN, ČT1, oraz z Chorągwicy TV4 . Polskie stacje odbierałem z nadajników: Błeszno, Święty Krzyż, Skrzyczne, Luboń Wielki, Chorągwica, Bytków oraz Kosztowy.

 

Zawsze wyczeliwałem na tropo, żeby odebrać coś więcej analogowo niż miałem, w latach 2012-2013 "wleciały" mi do anteny z różne stacje ale napiszę te nie powtarzające:

TVP Lublin, TVP Rzeszów, TVP Warszawa, TVP Łódź, NTL Radomosko, TVT Rybnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odbierałem TV naziemną do 2007 r., gdyż przeszedłem do telewizji satelitarnej. Odbierałem na telewizorze:

TVP1

TVP2 (najpierw okienko krakowskie, a od 2005 okienko kieleckie)

TVP3/TVP Info (najpierw TV Lublin do 2001, od 2003 mutacja warszawska [stołeczna])

Polsat

TV4 (dawniej Nasza TV)

 

Na karcie TV odbierałem jeszcze:

TVP Info (jeszcze mutacja kielecka, od 2008)

TVN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ja w analogu odbierałem przez lata, to dla nie których marzenia. Oczywiście wszystkiego nie odbierałem na raz, tylko na przestrzeni ponad 20 lat.

 

1990-1994:

TVP 1, TVP 2, Tele 3, PTV Rondo / Polonia 1, ČT1.

 

1995-2005:

TVP 1, TVP 2, TVP 3 Katowice, TVP 3 Kraków, Polsat, TVN (Wisła), ČT1 , Canal + oraz wieczorami z Chorągwicy TV4 oraz Puls.

 

2009-2013:

TVP 1, TVP 2, TVP 3 Katowice, TVP 3 Kraków, Polsat, TVN, ČT1, oraz z Chorągwicy TV4 . Polskie stacje odbierałem z nadajników: Błeszno, Święty Krzyż, Skrzyczne, Luboń Wielki, Chorągwica, Bytków oraz Kosztowy.

 

Zawsze wyczeliwałem na tropo, żeby odebrać coś więcej analogowo niż miałem, w latach 2012-2013 "wleciały" mi do anteny z różne stacje ale napiszę te nie powtarzające:

TVP Lublin, TVP Rzeszów, TVP Warszawa, TVP Łódź, NTL Radomosko, TVT Rybnik.

A nie odbierałeś czasem Polonii 1 w ramach PTV Krater oraz CT2 i Primy ? Skoro odbierałeś małopolskie stacje to Krater powinien być u ciebie dostępny tak samo jak stacje czeskie które powinny być dostępne skoro odbierało ci CT1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy odbierałem sygnał z Chorągwicy, po PTV Krater to były już wspomnienia. ČT 2 jak i Primy nie odbierałem ze względu na położenie anteny gdyż w tamtym okresie, a dokładniej do 2003 roku w moim posiadaniu był odbiornik telewizyjny Unitra Vela 203, a później Unitra Vela 207. Za pomocą tych odbiorników i ich anten odbierałem wyżej wspomniane stacje. Kolega ze szkoły za pomocą anteny pokojowej i telewizora Belsatar w tych czasach bez problemu odbierał ČT 1, ČT 2, Nova, Prima oraz STV 2 bez żadnych zniekształceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...