Skocz do zawartości

Jaki film ostatnio oglądałeś?


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

"Zabawa w pochowanego" na Canal+

Gdy świeżo poślubiona panna młoda (Samara Weaving) wchodzi do bogatej, ekscentrycznej rodziny swego męża, zmuszona zostaje do udziału w uświęconej wieloletnią tradycją zabawie, a ta zmienia się w zabójczą grę, w której każdy uczestnik walczy o przetrwanie. 

 

Czarnych komedii nigdy za wiele, a te film uważam za udany przykład tego podgatunku filmowego

Ocena 4+/6

Edytowane przez Solderowy123
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To my" na Canal+ Film

Matka i ojciec spędzają czas z dziećmi w domku na plaży. Wkrótce ich spokój zakłócają nieproszeni goście, którzy nie mają dobrych intencji.

 

Niestety, nie jest to poziom genialnego "Uciekaj!". Momentami film stara się być aż nazbyt ambitnym, jednak nie do końca dziala to w otoczce, gdzie co jakis czas ktoś ginie. Gdyby to był jeszcze zwykly thriller, to bym przymknął oko, ale tym razem Jordan Peele za bardzo przekombinował, ale i tak wciąż można bez bólu obejrzeć film, nie nastawiajac sie na porzadny horror.

Ocena 4-/6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Truposze nie umierają" na C+ VoD

Pomimo wielu nieprzychylnych opinii, mi się ta produkcja podobała. Oglądałem poprzednie filmy Jarmuscha, więc wiedziałem, żeby nie nastawiać się na horror czy jakaś komedię w stylu Zombieland. Podobała mi się taka oszczędna gra aktorska Drivera i Murraya, która odzwierciedlała taki senny charakter miasteczka. Zombie w zasadzie są tu tylko tłem, które w przerwach od pożerania ocalałych, próbują w jakiś sposób powrócić do swych poprzednich zajęć, czy uzależnień ( pewien zombie łapczywie piję kawę, grupa pozostałych truposzy poszukuje zasięgu internetu w smartfonach itd...). Niby jest to film o niczym, ale nie uważam czasu poświęconego tej produkcji za stracony. 

Ocena 5-/6

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Godzilla II: Król Potworów" na HBO GO

Całkiem przyjemny, niezwykle widowiskowy blockbuster. Design stworow, z ktorymi walczy kultowa zmutowana jaszczurka robi niesamowite wrażenie.  Jedynie watek ludzi, jak zwykle w tego typu filmach, kuleje. Chociaż z reszta nie ma co na to narzekac, gdyż potwory przez niemalże połowe filmu widowiskowo walczą pomiedzy sobą.

Ocena: 4/6

 

"Parasite" na Canal+ Film

 

O tej produkcji w ciągu kilku ostatnich miesiecy dość już powiedziano. Chyba nie bede oryginalny, gdy napiszę, że film mi sie spodobał. Aczkolwiek produkcja miejscami kuleje. Dlugość filmu też szkodzi poniekąd  opowiadaniu tej prostej historii. Film rownie dobrze moglby trwać jakieś 1,5 godziny, i nie odczułbym jakiejkolwiek różnicy. Pomimo późnej pory emisji filmu, nie moge powiedzieć, że czas poswiecony na film uważam za stracony.

Ocena: 5/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

" Czas Hitlera" 3 częściowy znakomity dokument. Świetne zachowane  archiwalne filmy ,  zdjęcia składają się na całość biograficznego filmu.

Dostępny na CDA Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" - Netflix.

Pozycja obowiązkowa na Netflix. Dobra odskocznia od filmów Pana Vegi jeśli chodzi o gangsterke. Przy końcówce filmu jak i napisach końcowych miałem większy dreszczyk niż przez cały film. ;)

Żałuję, że nie byłem na tym filmie w kinie. 9/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wciąż Cię Widzę" na Canal+ Film.

 

Do filmu podszedłem sceptycznie nastawiony, myślałem że będzie to kolejna bajeczka science fiction wypełniona efektami specjalnymi. Miło się rozczarowałem, film nie jest zły a wręcz dobry z plusem. Ciekawa opowieść z jeszcze lepszym finałem. Polecam.

 

Moja ocena: 7+/10

Edytowane przez Ozzy666
interpunkcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Halloween" (2018) na Canal+ VoD

 

Jamie Lee Curtis powraca w ikonicznej roli Laurie Strode, by w ostatecznej rozgrywce stawić czoła Michaelowi Myersowi, zamaskowanej postaci, która prześladuje ją od kiedy udało jej się uciec z morderczej zabawy halloweenowej cztery dekady temu.

 

Sequel kultowego horroru Johna Carpentera napisany na nowo. Film kompletnie ignoruje wydarzenia z kilku filmów z calej serii, uznając zakończenie pierwszej części za "kanoniczne". 

 

Nie jest to może jakieś arcydzieło, ale moim zdaniem jest to udany przykład klasycznego slashera. Na ekranie poraz koleny ścierają się pomiędzy sobą Jamie Lee Curtis, oraz Nick Castle,  zaś w tle tej potyczki pogrywa odnowiony kultowy motyw muzyczny autorstwa Carpentera. Film jest dość brutalny, jednakże reżyser nieraz oszczędza nam makabrycznych scen, pozwalając Michaelowi zająć się swoją ofiarą poza kadrem. Wedlug mnie, jest to genialny zabieg, który pobudza u widza lęk, oraz pozwala mu "wczuć się" w opowiadaną historię. Pewna scena mordu jest dość kontrowersyjna, jednak nie zamierzam tego tu spoilerować. Myślę, że film przypadnie do gustu fanom tego typu filmów.

Ocena: 4/6

Edytowane przez Solderowy123
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legiony w CANAL+ VOD. Rozczarował mnie. Sceny batalistyczne i efekty specjalne na dobrym poziomie, fabuła niestety pozostawia wiele do życzenia, jest zbyt rozwleczona i zbyt płytka, powtarzająca oklepane i już trącące myszą motywy wojenno-miłosne. Można obejrzeć, ale nie zaliczyłbym tego filmu do wartych polecenia. Oceniłem na 6/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie lipca jezeli chodzi o premiery filmowe w HBOGO:

"Kraina Lodu 2" 4/10

"Pokemon:Detektyw Pikachu" 9/10

"Godzilla 2 Król potworów 3/10 (ale walki potworów na 9)

"Aniołki Charliego"(2019) 4/10

"Moja mała Zoe" 7/10

"Do Gwiazd" 6/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czerwona Gorączka" w TVN7

 

Zawsze było jakoś mi nie po drodze by zobaczyć ten film. Dobre kino, typowy klimat zimnowojenny z lat 80tych. Duet Arni + Belushi świetnie prezentował się na ekranie. Do tego trochę humoru. Polecam.

 

Moja ocena: 8/10

 

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...