Skocz do zawartości

HBO On Demand


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym nie był bym taki pewny. Kompania braci swoje lata już ma i zdaje się na antenie HBO już była, więc ciężko powiedzieć kiedy mogą zdecydować się na kolejna emisję. A pozycje, które znajdują się na HBO Digital i były wcześniej puszczane na HBO już się tam raczej nie pojawią. Poprzednicy pisząc, że będą mieli raczej na myśli te pozycje, które na zwykłym HBO jeszcze się nie ukazały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jeszcze co u Ciebie znaczy na cały obraz 16/9? Czy nadają w 16/9 czy (co bardziej prawdopodobne) telewizor rozciągnął Ci 4/3 na 16/9 :lol: Sprawdź też na innych filmach i porównaj też jakość z "normalnym" HBO. Z góry dzięki w imieniu forumowiczów.

 

Może i rozciąga :D w sumie źle to ująłem ale chodzi mi o to że nie ma tych pasów czarnych od góry i od dołu. kompania braci jest jakość przednia - na początku sie zastanawialem czy to nie jet HD, naprawde jak na SD to wyśmienicie, a ten film animal - juz średnio.

 

Trzeba aktywować w BOK w Cyfrze usługe, wtedy wysyłają uprawnienia na karte, następnie w nocy tuner zasysa.

Ja mam twina konwerter. Nie wiem jak to by było jak ktos ma singla i np. ustawi nagrywanie.

Póki co ja jestem mega zadowolony :D Tuner spełnia połozone w nim oczekiwania, nagrywa sie filmy, mam juz chyba ze 20 których jeszcze nie obejrzałem, do tego VOD pomału sie zapełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

aktywowałem VOD wczoraj - czyli z 1 dniowym opóźnieniem wobec startu usługi.

Dzisiaj w nocy ściągneły mi się odcinki 3 i 4 Kompanii Braci (a co z 1 i 2? czy na się nie załapałem) . Wydaje mi się, że każdej nocy ściąga się około 2-3 godziny filmów, po kolei wszystkie z tej listy, która się wyświetla.

Zupełnie jednak nie rozumiem istoty działania tego HBO Digital. Przecież gdyby HBO puszczał te filmy nonstop na jakimś kanale to Philips PVR by więcej nagrał (w trybie nagrywarki), niż tak jak puszczają w tej chwili.

 

Jeśli chodzi o jakość - przejrzałem kawałek odcinka.

Pierwsz plansza HBO DIgital - jakieś dziwne krzaczki na ekranie - błedy kodeka. Zaraz potem - moje ogromne zdziwienie - film w formacie 16/9 puszczony w 4:3 z czarnymi paskami u góry i dołu - czyli kompletna porażka. Nagle jak skończyły sie napisy począkowe film przełączył się w prawdziwe 16/9. Moja plazma wcześniej miała tylko ręczny tryb dostosowywania obrazu - więc to na pewno nie telewizor zmienił ustawienia. Poza tym zmieniło się logo na HBO Digital, które zeszło z czarnych pasków w początkowej wersji. Jakość obrazu - dużo lepsza niż HBO (którego nawiasem mówiąc na 42" telewizorze nie da się oglądać), na poziomie trochę gorszym niż Canal+. Co prawda w bardzo dynamicznych scenach, w nocy, zwłaszcza gdy są wybuchy i dym widać efekty kompresji (kwadraty, przejścia kolorów) ale w sumie nie jest tak źle.

 

Natomiast jeśli chodzi o napisy - to ich nie ma, tylko jedna ścieżka dżwiękowa. Dźwięk zupełna porażka. Stereo wraz z lektorem, którego głos ma dodatkowe echo - bardzo trudno cokolwiek zrozumieć. Tuner mam podłączony pod dobre kino domowe, ale dźwięk jest tak niskiej jakości, że w głośnych scenach głośniki po prostu dudnią, nie da sie tego słuchać. Mam nadzieję że to tylko pierwsze testy, które HBO poprawi.

 

Ogólnie jednak jestem zadowolony z usługi .... bo jest darmowa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem "kompania braci" nie jest w HD?

Przy przełączeniu trybu wyświetlania (16:9, 14:9, itp) za pomocą przycisku HD na pilocie filmu nagranego w SD jest rozciągnięcie wyświetlanego obrazu, przy zapisanym HD przełącza się pomiędzy 720 a 1080. Sprawdzałem to na moich nagraniach.

Kompania braci przełącza się pomiędzy 720 a 1080 (tylko).

Aha, i u mnie "kompania..." jest w 4:3 :cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD nie ma jeszcze w tym VOD. To przełączanie jest po to aby sygnał na wyjściu z dekodera był 720 lub 1080 a nie sam film, możesz mieć na kanale SD i tak sobie przełączać, to o niczym nie znaczy.

Przy SD przycisk HD zmienia proporcje wyświetlanego obrazu. Przy HD parametry wyświetlania (720/1080). Przy SD rodzaj wyświetlanego sygnału (720/1080) możesz zmienić TYLKO w menu dekodera.

Film, nagrany na dysku z np. zwykłego C+ za pomocą przycisku HD np. rozciągam. A z nagraniem HD tak nie można - bo przycisk HD zmienia parametry (720/1080). Na kompanii braci jest właśnie tak, jakby był to materiał HD. Co oczywiście nie znaczy, że tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w nocy ściągneły mi się odcinki 3 i 4 Kompanii Braci (a co z 1 i 2? czy na się nie załapałem) . Wydaje mi się, że każdej nocy ściąga się około 2-3 godziny filmów, po kolei wszystkie z tej listy, która się wyświetla.

 

Mnie wczoraj w nocy ściągnął się 3, 4, 5 odcinek.

 

Czyli po dwóch nockach jest:

Animal, Kompania Braci 1,2,3,4,5.

Podejrzewam że dziś w nocy polecą 6,7 i 8.

 

Ale po koleji nie jest bo coś przed Kompanią Braci było na tej liści - między Animal. Teraz już nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...