Skocz do zawartości

Jakiej telewizji chcemy?


mprw
 Udostępnij

Telewizja ma być...  

126 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Telewizja ma być...

    • bezpłatna i bez reklam (państwowa)
      15
    • bezpłatna i z reklamami
      8
    • płatna z reklamami (tania)
      9
    • płatna bez reklam (droga)
      10
    • PPV
      5
    • koniecznie po polsku
      18
    • niekoniecznie po polsku
      6
    • DVB-T (naziemna)
      24
    • DVB-S (satelitarna)
      22
    • DVB-C (kablowa)
      7
    • DVB-H (mobilna)
      5
    • HbbTV (hybrydowa)
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Wiele postów na tym forum to rozmaite życzenia dotyczące telewizji. Często są to życzenia szczegółowe, ale są też i takie bardzie ogólne. I właśnie z tych ogólnych życzeń można zrobić ankietę, której wyniki wyraźnie pokażą jakiej telewizji chcemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć dużo głosów jest na telewizję bezpłatną i bez reklam... To niby oczywiste i od strony widza wydaje się najbardziej korzystne. Jednak "w przyrodzie nic nie ginie" i nie ma nic za darmo. Taka telewizja już w Polsce była, przed 1989 rokiem. Niby wszystko było za darmo i bez reklam, ale z telewizora mogły płynąć tylko treści zgodne z "jedynie słuszną linią" panującej wówczas władzy. Czy na pewno chcecie powrotu takiej telewizji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVB-C lub DVB-S i tania z reklamami.

Problem w tym,że obecnie mamy Tv drogą z reklamami.Kanały tzw.niskopłatne powinny się w końcu zdecydować albo nadal pobierać opłaty i zrezygnować z reklam albo utrzymywać się wyłącznie z reklam.Bo dzisiaj mamy taką sytuację,że płacimy za oglądanie reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy chce wyciągnąć z tego biznesu jak najwięcej się da. Możemy pomarzyć by kanały nie pobierały opłaty od operatorów. Mam nadzieje ze nie dojdzie do tego co jest (albo przynajmniej jeszcze było kilka lat temu) w Stanach, że bajkę na cartoon network przerywali reklamami 3 razy w ciągu jej trwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co dokładnie chodziło autorowi z tą ankietą, jednak dwa pytania są tu bardzo dobre "płatna z reklamami (tania), płatna bez reklam (droga)". Nic chyba tak bardziej nie upokarza jak konieczność płacenia za coś, co jest jeszcze obarczone kolejnymi reklamami. Nie mam tu jednak na myśli zapowiedzi programów na różnych kanałach, a długie i wyczerpujące reklamy. Nie po to ludzie płacą za dostęp do pakietów kablowych bądź satelitarnych, żeby katować się przerwami reklamowymi, a rywalem jest tutaj moim zdaniem AXN, ze swoimi siostrzanymi kanałami.

 

Choć mam dostęp do darmowej telewizji satelitarnej, póki co nie mam nawet chęci podpisywania umów z operatorami. Gdyby jednak powstał operator posiadający przykładowo 10-20 kanałów, zamiast 100-150 jak inne platformy satelitarne czy sieci kablowe i umieszczał by w tych kanałach najbardziej wartościowe programy bez reklam, to byłbym bardzo zainteresowany taką ofertą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa ankieta podejmująca ważny temat. Wszyscy korzystamy z telewizji, ale czy naprawdę wiemy, jaka ona powinna być naprawdę?

Dla mnie telewizja powinna być:

 

bezpłatna i bez reklam (państwowa) - telewizja publiczna powinna być finansowana z wpływów z obowiązkowego abonamentu i dotacji państwowych, ale powinna nadawać wyłącznie najwartościowsze kanały i być całkowicie pozbawiona reklam

płatna z reklamami (tania) - w sumie powinienem zaznaczyć "droga", bo mam najwyższy pakiet w nc+ i to mi odpowiada. Z drugiej strony nawet Canal+ nadaje reklamy między filmami i programami. Kanały premium absolutnie nie powinny przerywać programów reklamami, ale pozostałe stacje tv to robią i dla mnie nie ma w tym nic denerwującego.

koniecznie po polsku/niekoniecznie po polsku - zaznaczyłem obie opcje, ponieważ jeżeli chodzi o kanały w ofercie platformy (tematyczne, filmowe itp.), to powinny być po polsku. Niemniej jednak nie mam nic przeciwko stacjom zagranicznym, chciałbym by było ich jak najwięcej na satelicie oraz jako opcje dodatkowe w platformach np. nc+ mogłaby dołączyć kanały francuskie.

DVB-T (naziemna) - tak, jestem entuzjastą NTC i uważam, że ta oferta powinna być jak najszerzej rozwijana.

DVB-S (satelitarna) - korzystam od sześciu lat z telewizji satelitarnej, stale doskonalę swój zestaw i jestem z niego bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...