Skocz do zawartości

Jakość HD polskich kanałów


TV i HD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Może jak wszystkie dublujące kanały się usunie to przepływność niektórych HD kanałów się poprawi, ale tylko niektórych. W tym wypadku wątpię aby TV Puls HD miał większą przepływność w przyszłości, bo to nadawca opłaca to miejsce i tak jak ktoś pisał w innym wątku zrezygnuje już niedługo z wersji standardowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Rozumiem, że w przypadku starszych filmów różowo nie będzie. Ale jak jest na przykład relacja z meczu Ligi Mistrzów na Canal+, to raczej telewizor Full HD powinien pokazać, co potrafi. A jednak zauważyłem, że jakość obrazu transmisji meczu jest lepsza od jakości obrazu ze studia komentatorów. Zastanawiam się też, jak to wygląda na telewizorach 4K, gdzie nawet Full HD musi być upskalowane.

Edytowane przez rycerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1080p to żaden kanał nie nadaje z satelity.

 

720p - 1080i i dopiero 4K

 

Porownaj ten sam mecz na ZDF - ARD - SRG ( szwajcarska tv ) do tego co nadaje TVP1 HD lub Canal+ HD.

Rożnica jest i widac to.

Nie wspominając o transmisji 4K jak było na Rai podczas mistrzostw ostatnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Różnica na EURO na RAI 4K i TRT 4K porównując do naszych nadawców była zaje..... Dużo też zależy od posiadanego TV. Ja kupując TV srednio, co 3 lata (maniak i gadżetomaniak) :) wybierając Samsunga biorę serię 7 lub 8. Tym razem padło na KS7000, bo miał płaski ekran. Na EURO podłączyłem swój tuner VU+ do sąsiada TV, bo chcieliśmy sprawdzić różnicę na jego Full HD, to wierzyć się nie chciało jaka kolosalna może być różnica. Niemieckich programów nie ma, co porównywać, bo tam programy telezakupowe mają po 13-15 Mb/s, a tyle ma nasz C+ podczas meczów Ekstraklay na live :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, po co setny raz wałkować ten sam temat? Jakość niemieckich kanałów nie podlega dyskusji, wszyscy wiedzą, że tak jest od dawna. Lepiej zastanów się nad powodami tych różnic. Z czego to wynika? Itd.

Polskie kanały HD też mają jakość, tyle że głównie w kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie nasze kanały nadają w 1080i, a dużo do powiedzenia ma przepływność i oczywiście materiał.

 

 

... Ale jak jest na przykład relacja z meczu Ligi Mistrzów na Canal+, to raczej telewizor Full HD powinien pokazać, co potrafi. A jednak zauważyłem, że jakość obrazu transmisji meczu jest lepsza od jakości obrazu ze studia komentatorów...

 

Kanały Canal+ mają bardzo duże wahania bitrate'u od 5 (albo mniej) do 15 mbit/s, a to jest kolosalna różnica. Także wiesz, mecz mógł mieć nawet 15 mbit/s, tak aby były widoczne wszystkie szczegóły, nawet przy dynamicznych sytuacjach. Studio mogło mieć o wiele mniejsze wartości, bo tam obraz jest statyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zainteresował mnie temat enkoderów, a najbardziej ponoć bardzo wydajnego Ericssona AVP-4000. Mam pytanie: czy one dużo wpływają na jakość kanałów HD? Czy one są na tyle wydajne, że obraz z niskim bitrate będzie wyglądał w miarę dobrze? Ktoś się wypowie? Może @PowerTV, bo pisał raz o nim przy okazji tematu o kanale Adventure HD, więc ma pojęcie o tym enkoderze, co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiem. Ktoś w komentarzu celowo wprowadza w błąd.

 

No, ale chwalcie się jak tam wizualnie :D Ja bardzo żałuję, że nie mam dostępu, bo na dzisiejszy wieczór, a raczej noc to ten kanał przydałby się w bardzo dobrej jakości technicznej

i ujrzeć zmarszczki kandydatów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że tak wiele stacji, które w nazwie mają dopisek HD ma niewiele wspólnego ze standardami wysokiej rozdzielczości. :)

 

Najlepiej widać na przykładzie TV Puls HD, którą ostatnio wszyscy strasznie się ekscytują.

Stały bitrate wideo 4,1 Mb/s, audio 192 kb/s. Materiałów HD praktycznie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam szczegół ;) Nikt się nie dzieli wrażeniami z odbioru HD?

Jakość względem SD jest o wiele lepsza i zauważalna. Na 21" kanał w SD wygląda średnio. A na 40" w HD świetnie.

 

Jednak... Jakość nie jest na tyle dobra, bo zauważalne jest chociażby schodkowanie. Na przykład przy logo "Ameryka Wybiera", które się porusza. Linie nieproste zauważalnie są niewygładzone. Może gdyby grafika była zrobiona w wyżej rozdzielczości i zdowngrade'owana do 1080i, a bit rate był większy, to antyaliasing byłby lepszy.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej widać na przykładzie TV Puls HD, którą ostatnio wszyscy strasznie się ekscytują.

Stały bitrate wideo 4,1 Mb/s, audio 192 kb/s. Materiałów HD praktycznie nie ma.

Akurat dzisiaj widziałem zapowiedzi i niektóre filmy były w natywnym HD i napiszę ci że jakość wyglądała dobrze i się zastanawiałem, czy aby na pewno TV Puls ma tylko 4 mbit/s. Byłem zdziwiony, że na taką przepływność tak to wygląda, ale z tego co pamiętam nc+ (bo z jego tp jest on nadawany) stosuje bodajże bardzo wydajne i polepszające jakość enkodery od ericssona, o które wcześniej pytałem. Nie oceniajmy obrazu bo bitracie, ale po wielu innych rzeczach też. Przykład chociażby na TVP 1 HD (obecnie na sat 4,5 mbit/s), niektóre programy w natywnym HD wyglądają tak sobie, a np. tureckie, czy popularny program o rolnikach ma wyraźniejszą jakość i w tym wypadku dużo do powiedzenia ma sprzęt, którym były te programy nagrywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...