Skocz do zawartości

Echostar DSB 616


kafi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pięćdziesiąt dych... drogo :shock:8)

Gościu miał prawie rację- właściwie zasilanie padło, bo jak nazwać inaczej utratę pojemności kondensatorów filtrujących napięcie zasilania, ale raczej powinien poradzić udanie się do serwisu rtv. No ale mają oni swoje wytyczne- jak padło to wymiana albo autoryzowany serwis centralny....jeśli zaczną radzić to, co na forum- weź lutownicę i wymień to lecą z pracy ;) Wtedy może pojawić się w serwisie CP setki tunerów po naprawach dokonywanych np lutownicą do rynien, bo i takie sprzęty w serwisie innych zupełnie urządzeń widziałem 8) Zresztą co konsultant, to inna "porada". Loteria audio-tele.

A ja nie mam na żadnym kanale Teletekstu nawet na TVP1

Wracając do tematu z grudnia, z tego co wiem, te Echostary nigdy nie obsługiwały teletekstu, inaczej: nie posiadają dekodera teletekstu, przycisk na pilocie umieszczony w niewiadomym celu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On odpowiedział w sposób jaki jest dla niego najlepszy. Padło, nie naprawiamy, wymienić na nowy podpisując nową umowę. Z tymi 5 dychami to taka moja nierozwinięta "myśl", bo taka jest stawka w jednym z punktów dystrybucji CP który znam. Ja bym tyle nie dał bo wiem ile kosztuje kondensator i jak trzymać lutownicę. A wracając do "gościa od polsatu" i padniętego zasilacza. Ja nie podważam jego diagnozy tylko podejście. "Fachowcom" od wymieniania na nowe to ja dziękuję. Nudzącym się podrzucam do poczytania "z innej beczki" :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A rozwiązanie jest tylko takie, że trzeba wymienić te kondensatory i powinno być OK.

Czy laik, który od wielkiego dzwonu trzymał lutownicę w ręku może wylutować i wlutować te kondensatory?

Jak je kupię w sklepie (będę wiedział jak to coś wygląda) i otworzę obudowę to będzie je widać, które to?

Właśnie rano zauważyłem, że tuner się zawiesił, a dokładnie to świeci zielono i ani rusz, żeby go odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam mam problem z tym dekoderem cały czas świeci zielona dioda i nie można włączyć nie reaguje na pilota, wyłączenie z prądu też nic nie dało dodam że jest już po gwarancji. miał już ktoś taki przypadek prosze o pomoc

 

Najlepsza rada- udać się do punktu sprzedaży.

Diagnostyka.

Prawdopodobnie naprawa, albo nie będzie możliwa, albo nieopłacalna.

Dzwonić na infolinię z informacją o uszkodzonym dekoderze.

Zaproponują ponowny kontakt Działu utrzymania klienta.

I zadzwonią z propozycją wykupu nowego dekodera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem Echostara DSB 606. U mnie akurat było odwrotnie świeciła się czerwona dioda stanu czuwania i nie dało się włączyć dekodera. Okazało się, że uciekł mi soft i musiałem tuner odesłać do ProFanu w Gdyni, który jest (a przynajmniej wówczas był) jedynym oficjalnym przedstawicielem Echostara w Polsce. Po zaledwie 6 dniach tuner miałem z powrotem. Tuner wówczas był na gwarancji, więc nic mnie to nie kosztowało. Być może u Ciebie jest inna przyczyna, ale bez oddania do serwisu się z pewnością nie obędzie. Tyle, że jak skończyła Ci się gwarancja, to pewnie coś będziesz musiał zapłacić, w zależności od rodzaju usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam Echostara 616. Po ok. 2 letnim nie użytkowaniu wrzuciłem nową kartę - oczywiście nie zadziałała ale zadzwonięłm na infolinię i dekoder ruszył - ku mojemu zdziwieniu dziają wszystkie kanały (oprócz HBO). ciekawe jak długo potrwa ta promocja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam. jestem posiadaczem dsb 616 i mam od pewnego czasu uciazliwy problem, a mianowicie na niektorych stacjach (np. tvp1 tvp2) nie dziala poprawnie pokazywanie aktualnego i nastepnego kanalu (nie chodzi mi o epg tylko o opcje page+ page- w banerze). otoz na wymienionych kanalach caly czas pokazuje aktualny program, nie zmieniajac sie na nastepny po nacisnieciu page +.

1. Czy ktos sie juz z tym spodkal?

2. Czy to moze byc wina oprogramowania?

3. Czy istnieje metoda na reczne wymuszenie aktualizacji oprogramowania na te sama wersje?

 

ps. przywracalem juz ustawienia fabryczne, oraz odlaczalem od zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model V-21 i z DSB 616 współpracuje bez problemu. Twój V-24 Quad też powinien. Sprawdź, czy na pewno zamontowałeś go poprawnie (za prawą trąbkę, patrząc na antenę) i czy ustawiłeś odpowiednio dekoder (Hot Bird - diseqc 1, Astra - diseqc 2). Jak masz możliwość, to podepnij inny dekoder, czy będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie w wątku. W związku z lawiną identycznych uszkodzeń jak najbardziej potwierdzam konieczność wymiany C107 i C108.

(Szczególnie gdy Echostar po podłączeniu do sieci świeci bladym, zielonym światłem pod przyciskiem włączania i nie reaguje na nic).

Każdy z nich ma 1000 mikroFaradów. Najwięcej kłopotu jest z odkręcaniem śrubek w celu wyjęcia płyty głównej- trzeba odkręcić wszystko z tyłu, , bodajże dwie śrubki na środku płyty i nakrętki na F-gniazdach oraz śrubki z wyświetlacza numerycznego z przodu.

Dla mniej zaprzyjaźnionych z lutownicą proponuję po wylutowaniu C107 i C108 wlutowanie w ich miejsce kawałków drutu około 2 cm, oczywiście posrebrzonego lub pocynowanego. I dopiero do tych kawałków dolutowanie nowych kondensatorów. Ostatnio wsadziłem dwie sztuki po 2200 mikroFaradów na 16V i działa pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam problem.Po 2 latach pojawił się problem świecącej diody, wymieniłem najpierw kondensatory CP 108 i 107.Po wymianie problem zniknął,ale pojawiła się czerwona dioda (ciągle świecąca).Po radach ludzi których znam wymieniłem także elektrolity CP 106 i 121.Dekoder zachowuje się jak po wymianie dwóch pierwszych kondensatorów (czer. dioda,nie reaguję na pilota).Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory to groszowa sprawa, możesz wymienić wszystkie jakie znajdziesz w tunerze i to będzie koszt kilku złotych.

Możliwe, że dalej jest jakiś problem w zasilaniu tunera, jak chcesz to powymieniaj wszystkie elektrolity jakie są w zasilaczu. Może to nie być wina kondensatorów, a padł jakiś rezystor czy układ, może tez być "zimny lut" przy jakimś elemencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam z moim 3,5letnim Echostarem mały problem... mianowicie wczoraj odłożył łyżkę i przestał reagować na moje argumenty. Po podłączeniu do prądu zapala się zielona lampka, a na wyświetlaczu cisza. TV go nie widzi, a wszelkie polecenia z panelu i pilota są ignorowane. Poszedłem do salonu, ale tam miła pani stwierdziła, że faktycznie tak się dzieje i dała mi zastępczy, bo na koniec tygodnia ma być jakaś zabójcza promocja dla stałych abonentów. Czy ktoś spotkał się z takim zachowaniem dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mini jako zastępczy? w Twoim dekoderze wyschły kondensatory, koszt naprawy to kilka złotych jeśli samemu się potrafi obsługiwać lutownicę. a ta promocja to taka, że będziesz mógł kupić nowy dekoder w niższej cenie, a dokładnie mini za kilka-kilkanaście zł., było to dostępne do końca października, ale po zmianie regulaminów się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem mini tylko starego Thompsona, którego już przezwałem zemstą chiraca (coś mi się majaczy, że to francuski badziew). Nad lutownicą pomyślę, ale wymieniłem telewizor i generalnie wszystkim mówiłem, że chcę 7400 za rozsądne pieniądze albo idę do N-ki. Jeśli zaproponują mi tylko mini to chyba przygoda z CP się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...