Skocz do zawartości

Echostar DSB 616


kafi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Wiesz to pewnie kwestja czułości głowicy. Ja też byłem w szoku, gdy wpisałem zgodnie z wykazem tabel wszystkie częstotliwości i okazało się, że Ferguson 8800HD nie wyszukuje mi kanałów z około 5 transponderów Hot Birda. Wtedy zacząłem się bawić w zmianę parametrów i okazało się, że np z 11747 trzeba było zrobić 11749 a z 12145 zmienić 12144 i od razu sygnał jak brzytwa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ja też byłem w szoku, jeszcze mi do głowy przyszło, że może DiseqC coś zniekształca, ale po puszczeniu kabla, bez przełącznika to samo, więc stawiam na głowicę w tunerze. No chyba, że to wina konwertera :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

To się ciesz bracie, bo kombinowanie czasem boli :shock: Szczególnie, jak już się kończą możliwości i dalej nic ciekawego się nie dzieje :D Na szczęście jestem bystrzak :P i udało mi się przechytrzyć Ferdusia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam,

w jaki sposób dodać do listy ulubionych takie kanały jak nowo dołączone do oferty kanały BBC, tv puls, tv promocja, e entreintment, wedding tv?

próbuję na wszystkie sposoby i nie ma ich na liście podczas dodawania,

zaznaczam, że wymienione programy są na liście cyfrowy polsat :(

bardzo proszę o pomoc, mam echostar dsb 616.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

cze

mam problem z tym dekoderkiem , otóz gdy zmieniam kanał to czasem pisze mi brak sygnału ale po chwili uruchamia sie

i dzieje sie tak odkąd kupiłem n-ke i zmieniłem antene na wiekszą z konwerterem Golden Interstar GI-206 monoblok twin

.Chiałem dodatkowo odbierac kanały z astry i dlatego własnie taki konwerter ,wczesniej na cyfrowym polsacie miałem tylko kanały z hotbirda.Teraz gdy właczyłem diseqc wszystko zadziałało dobrze ale pojawił sie własie taki błąd i czasem jest to dłuższy brak sygnału ale wystarczy nieraz przełaczyc na inny kanał i wrócić i juz chodzi normalnie.Co zrobic zeby cały czas był sygnał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego Twina pewnie idzie też n-box... Odłącz n-boxa od konwertera, następnie sprawdź odbiór na Echostarze. Może kiepski monoblock Tobie się wtrafił, choć nie powinien, Golden Interstar to bardzo dobra marka.

 

DiSEqC to tylko ten wbudowany w DSB616? Nie używasz żadnego zewnętrznego? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam mam problem z teletextem nie dziala mi poprawnie na TV LCD LG niby sie wlacza nie jest przezroczysty ale tak jakby pokazywal z innego kanalu np wlaczam tvn a ostatnio ogladalem eurosport to mi pokaze czesc z tvn jak ide na jaks strone to juz daje eurosport albo tvn zlepek kilku stron na jednej o co moze chodzic sygnal mam dosc dobry 82% i 62%

wszystkie kalnaly chodza super nie ma problemu z odbiorem czysty obraz a druga sprawa czy telewizor mogl przejac funkcje podglasniania dekodera bo teraz jak chce sciszyc w dekoderze dzwiek to zero reakcji akurta to mi nie przeszkadza ale tak z ciekawosci czy dekoder sie wali czy cos jest nie tak z podczerwienia

prosze o pomoc bo juz latam po tych forach ale nie moge nic znalesc tylko to ze jak jest przezroczysta telegazeta to zmienic rgb na cos tam ale podobno tego nie mozna zrobic w tych dekoderach

Pozdr Johno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mały OT

 

Mam tuner CP taki jak w temacie na liście "wszystkie kanały" dobrnąłem do wdzięcznej cyfry 996 kanałów. Dlatego chciałbym zapytać ile kanałow mieści w pamięci ten tuner. Albo do ilu można "dojechać" żeby się nie wieszał.

 

 

Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak zawiesi się dekoder to wcale nie trzeba przywracać ustawień fabrycznych, wystarczy wyciągnąć wtyczkę z gniazdka.

 

Jest sposób, żeby kanały nie przestawiały się na liście, przynajmniej u mnie się to sprawdza, chociaż rzadko usuwam kanały z listy ulubionych. Najpierw trzeba przenieść kanał na koniec listy a dopiero potem usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli tworzysz własną listę to pozycja, na której będą te kanały zależy od tego ile kanałów masz już zapisanych. Ty możesz mieć na 50 pozycji a ja jakbym przeszukał satelitę mógłbym mieć np na 500, więc aby znaleźć to gdzie one się zapisały (jeśli sam je wyszukałeś) musisz przeszukać całą listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod jakimi numerami znajdę kanały polskojęzyczne bbc na liscie wszystkich kanałów?
A możesz listę "Wszystkie kanały" zmienić tak, by kanały poukładały się alfabetycznie? Będzie łatwiej szukać ;) W ostatecznym przypadku pozostaje niestety przeszukanie całej listy w obecnym ułożeniu, trochę może kłopotliwe, ale oczy to od czego mamy? :jupi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem alfabetycznie i nic to nie dało tzn.weszłem na kazdy kanał który ma w nazwie bbc i zadnego z tych poszukiwanych nie znalazłem.Jest tak dlatego ze często nowe kanały na liscie głównej są pod innymi nazwami.Niby pisze kanał cinemax 2 a obraz tv tysiąc.Równiez przejrzałem po kolei całą listę wszystkie kanały i tez ich nie znalazłem.Jednak istnieje nie duza szansa ze je przeoczyłem poniewaz na liscie wszystkich kanałów mam ich prawie 2 tysiące.Gdybys był na moim miejscu pewnie tez by ci się nie chciało takiej ilosci jeszcze raz przeglądac.Dlatego zapytałem czy ktos moze wie,bo jak mam kolejny raz powtórzyc to szukanie kanał po kanale az do liczby 2000 to wole juz tych kanałów nie miec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bałagan w tym swoim tunerze dlatego nic nie możesz znaleźć. Proponuję przywrócić ustawienia fabryczne i na nowo wyszukać kanały. Będzie przejrzyściej i nie będzie żadnych problemów.

 

Możesz jeszcze listę "Wszystkie kanały" posortować według transpondera (częstotliwości). Następnie wybierz transponder 11.117V i sprawdź kanały na tej częstotliwości. Pamiętam, że jeden z kanałów BBC będzie miał u Ciebie identyfikację Pen TV. W pobliżu tego kanału znajdziesz pozostaje programy BBC ukryte pod innymi nazwami kanałów perskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...