Skocz do zawartości

Echostar DSB 616


kafi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dzwonią ludzie z bardzo dziwnym problemem, uruchamiają dekoder i ciągle świeci zielona dioda, czy ktoś z Was może spotkał się z tym problemem? Objaw jest bardzo dziwny. Po podłączeniu do prądu w dekoderze ciągle się świeci zielona dioda i tuner nie reaguje na pilota. Takie coś dzieje się od tygodnia, objaw jest dziwny, nigdy wcześniej się z takim czymś nie spotkałem dlatego ciekaw jest czy przypadkiem CP specjalnie nie psuje tych dekoderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem nie wiem co sie dzieje. Moj echo przestal dzialac. Przenosilem go z pokoju do pokoju, a po nowym podlaczeniu do sieci swieci caly czas zielona kontrolka, ale displej nic nie wyswietla, a takze nie moge go wylaczyc, przelaczyc itd. Probowalem zostawiac na noc wylaczonego ze sieci, ale to nic nie pomoglo :evil: . Bede wdzieczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he mam identyczny problem jak paru kolegów wyżej czyli palący się włącznik(diody) na zielono i brak reakcji na pilota :D dekoder ten posiadam od 2 lat i zero problemów aż tu nagle sie zawiesił i nie ruszy trwa to już tydzień. To jest bardzo dziwne ze aż tyle osób ma ten sam problem. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam echostara dsb 616 i mam z nim problem.Po podłączeniu dwóch konwerterów i DISEqC2x1 odbieram z nich bez problemu H-B i astrę.problem zaczyna się gdy przełączę go w stan czuwania.Gdy włączę go ponownie to nie odbiera w ogóle astra.Pomaga wtedy całkowite wyłączenie zasilania. Proszę o pomoc.

 

 

 

 

 

PS.jestem tu nowy i proszę o wyrozumiałość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam takie pytanie:

Oglądając kanały Cyfrowego Polsatu na dekoderze Echostar korzystałem ze swojej listy kanałów tzn miałem np. na pozycji pierwszej TVP1, drugiej TVP2 itd. jednak od jakiegoś czasu nie działają niektóre kanały np. Discovery Science. Działają jedynie gdy korzysta się z polsatowskiej listy programów. Czy można to jakoś przeskoczyć? Istnieje może jakiś soft który rozwiązywał by te ograniczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie:

Oglądając kanały Cyfrowego Polsatu na dekoderze Echostar korzystałem ze swojej listy kanałów tzn miałem np. na pozycji pierwszej TVP1, drugiej TVP2 itd. jednak od jakiegoś czasu nie działają niektóre kanały np. Discovery Science. Działają jedynie gdy korzysta się z polsatowskiej listy programów. Czy można to jakoś przeskoczyć? Istnieje może jakiś soft który rozwiązywał by te ograniczenia?

To nie są żadne ograniczenia :!: To, że nie masz dostępu do tych kanałów na swojej liście spowodowane jest tym, że od jakiegoś czasu te kanały nadają z nowych transponderów (poprostu zmieniły swoje parametry nadawania) - teraz musisz wyszukać te, które działają i podmienić je na swojej liście :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest problem tego typu że na liście ogólnej kanałów nie ma BBC Knowledge i kilku innych nawet po aktualizacji. Natomiast gdy ustawię listę kanałów Cyfrowy Polsat to wtedy jest ten program na pozycji 49 jednak żadna opcja typu "usuń" lub "przenieś" jest nieaktywna ponieważ polsatowska lista kanałów jest nie do zmodyfikowania. Dzwoniłem na biuro obsługi bo myślałem że może nie umiem na tym dekoderze tego ustawić jednak dowiedziałem się że jest kilka programów które można oglądać wyłącznie z poziomu polsatowskiej listy kanałów... Zastanawiam się czy nie ma jakiegoś softu do Echostara który rozwiązywał by tego typu ograniczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Chcialem wyrazic serdeczne podziekowania dla kolegi "apig" za udostepnienie informacji wcelu usuniecia usterki w Dekoderze Echo Star DSB- 616. Panowie mialem ten sam problem, dzisiaj rozebralem Dekoder i wymienilem te dwa kondensatory na plycie -Dekoder znowu smiga. Cala akcja trwala 1,5h dekoder trzeba kompletnie rozebrac aby dostac sie do plyty. Nie dostalem 16V to wbudowalem 32V naturalnie 1000µF pasuja.

Jeszcze raz serdeczne dzieki dla apiga

 

DOBRANOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...