Skocz do zawartości

Echostar DSB 616


kafi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z reguły są to przeważnie same korzyści. Aktualizacja oprogramowania odświeża grafikę poprzedniego programu, usprawnia jego działanie, wprowadza dodatkowe funkcje, np: przy edycji list kanałów a także odświeża listy satelitów i transponderów. Pisałem na początku "przeważnie same korzyści". Chodzi o to, że nie zawsze się to sprawdza. Jak nowy soft jest niedopracowany, to moga pojawić się problemy z użytkowaniem innych funkcji, jakie posiada nasz odbiornik.

 

Dobra, w tym miejscu koniec Off Topa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transponder jest podstawowym elementem satelity telekomunikacyjnego. Na jednym satelicie montuje się zazwyczaj od 20 do 100 transponderów, a zastosowanie cyfrowej kompresji danych umożliwia przesłanie przez jeden transponder kilku stacji telewizyjnych, wiele programów radiowych oraz dodatkowe usługi na jednej fali nośnej. Źródło: Wikipedia

 

A chodzi o to żebyś przeszukał transponder, czyli podał jego częstotliwość i polaryzację (to w echostarze powinno wystarczyć), które dekoder ma przeszukać. Jeśli to nie wystarczy to polecam post od mh_misiek :):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam :)

Mam dekoder Echostar DSB 616 i ustawionego zeza Hotbird z cyfrowym polsatem i Astrę 1. Kiedy ostatni raz przywracałem ustawienia fabryczne i wgrałem Astrę nie było DSF. Przeszukiwałem kanały kodowane i także nie było. Mam pytanie czy wina dekodera (ostatnio był w naprawie) czy żle wyszukuję. Czekam na fachową poradę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zaznacz tryb wyszukiwania WSZYSTKIE.

2. A napewno wpisałeś tą częstotliwość na listę transponderów Astry a nie omyłkowo na Hot Bird.

3. Ile ci wyszukuje dekoder wszystkich programów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przestawiaj :D Może od początku: wybierz z listy "Digital IF" (czy jakoś tak). Wyskoczy ci okienko, tam będą takie różne cyferki. Naciśnij MENU, później wybierz "Wyszukaj kanały" i heja :D Tylko przygotuj się na ok. 20-30 minut czekania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i serdecznie pozdrawiam.

Mam nastepujacy problem. Jestem odbiorca CP, antena 90 cm z monoblokiem, dekoder Echostar dsb 616. Wszystko jest w najlepszym porzadku, odbieram wszystkie programy. Jedyny problem, nie moge ustawic z Astry paczki na tp 59 10862 H

 

TVP Polonia

TVP Kultura

TVP 1

TVP 2

TVP Info

TVP Sport

TVP Historia

 

Po wklepaniu wlasciwych parametrow dekoder nic nie znajduje i dioda sygnalu swieci na czerwono. Nie rozumiem dlaczego. Czy ktos moze pomoc, bo juz stracilem sporo czasu i bez efektu.

 

Z gory dziekuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i serdecznie pozdrawiam.

Mam nastepujacy problem. Jestem odbiorca CP, antena 90 cm z monoblokiem, dekoder Echostar dsb 616. Wszystko jest w najlepszym porzadku, odbieram wszystkie programy. Jedyny problem, nie moge ustawic z Astry paczki na tp 59 10862 H

 

TVP Polonia

TVP Kultura

TVP 1

TVP 2

TVP Info

TVP Sport

TVP Historia

 

Po wklepaniu wlasciwych parametrow dekoder nic nie znajduje i dioda sygnalu swieci na czerwono. Nie rozumiem dlaczego. Czy ktos moze pomoc, bo juz stracilem sporo czasu i bez efektu.

 

Z gory dziekuje :D

 

Ja miałem ten sam problem z echostarem 616. Nie przestawiaj anteny , wystarczy że wpiszesz 10860 H 22000 zamiast 10862 H 22000 , i to powinno pomóc bo u mnie pomogło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Hmmm, skąd wiedzieć co wpisać. Wystarczy przejrzeć tabele z kanałami i popatrzeć na jakiej częstotliwości jest dany kanał i sprawdzić czy ma się takową w odbiorniku, jeśli nie dodać ją, wyszukać kanały i po sprawie. Wiem, że to niby proste, choć jest wiele osób, które mają tunery, ale nie mają pojęcia jak je obsłużyć, gdy przychodzi co do czego. Wtedy jest SatKurier i jego forum :P

 

Co cieakwe Ferguson HF8800HD też nie chciał mi odbierać kilku częstotliwości z HB i pomogło zmienienie ich wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...