Skocz do zawartości

Echostar DSB 616


kafi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli telegazeta Wam nie działa z poziomu tunera, to winny jest tuner, a raczej jego soft. Jeżeli z poziomu telewizora brak jest teletekstu z kanałów dostępnych przez tuner, to wina może leżeć np. w kiepskim kablu Scart, może któryś pin jest uszkodzony, albo wtyczka nie jest dokładnie wciśnięta do gniazda tunera czy telewizora. W sumie tylko przez scart'a możecie podłączyć do TV, DSB616 nie posiada modulatora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzebuje pilnie informacji. Nie widziałem tego dekodera (616) na własne oczy, ale szwagier dzwonił wczoraj i prosił o pomoc. Ma ten dekoder i niedziała mu część opłaconych kanałów - tych które są już kodowane w N3. Gdy zapytałem go o nową kartę mocno się zdziwił... Stąd moja prośba - może ktoś step-by-step napisać jak wymienic kartę w tym dekoderze?Mówił że nie widzi miejsca na kartę - czyżby była wbudowana w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta znajduje się pod klapką. Klapka to ta z logiem CP. Otwiera się ją z boku.

Wyjmij starą kartę. Włóż nową kartę, złotym chipem do dołu. Ustaw dekoder na kanał Dla Abonentów. Nie wyłączaj dekodera, nie przełączaj kanałów, aż pojawi się obraz. Jeśli obraz nie pojawi się w ciągu 30 minut, zadzwoń do BOK. Wcześniej należy sprawdzić w menu dekodera, czy wersja oprogramowania to 1.3 POLSAT-120P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam ten tuner i odbieram na nim kanały fta. Kartę wymieniłem chyba w lipcu i od tej pory dek był w szafie. Podłączyłem go dzisiaj i działają na nim kanały polsat2 polsat cafe polsat play mtv i vh 1. Czy ktoś też tak ma? I jak długo może trwać taka promocja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi z tego dekodera FTA działa discovery scenice, tvp 1, polsat 2, polsat play, polsat cafe , MTV , VH1, i carton network . Też to dziwne. Teraz używam samsunga HD a echostar 606 odbiera jeszcze kilka kanałów kodowanych, ciekawe czemu? Widzę że MTV ma dużo osób , a czy ktoś ma resztę tego co ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tu masz przyczynę:

Witam

Problem palącego się włącznika(diody) na zielono i braku reakcji to nie wina softu lecz padniętych kondensatorów na płycie (CP 107 oraz CP 108 - obydwa 1000uF 16V). Właśnie to przerabiałem i ożywiłem swój tuner.

 

Pozdrawiam

A rozwiązanie jest tylko takie, że trzeba wymienić te kondensatory i powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam taki problem:

Chciałem sobie rano włączyć Eurosport 2. Zaskoczył mnie komunikat "Brak sygnału". Wszedłem więc w :arrow: Menu :arrow: Konfiguracja :arrow::?: (nie pamiętam) :arrow: Sprawdż sygnał.

Były tam dwa niebieskie paski, jak podejrzewam mierzące siłę sygnału. Na jednym z nich pisało 72 %, na drugim 0% :shock:

Jak myślę to przez słabą siłę sygnału tego drugiego paska nie moge oglądać telewizji. Czym jest spowodowany tak słaby sygnał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do diody to mi też się tak zdarzyło i gościu od polsatu powiedział żeby wymienic dekoder bo zasilacz padł

 

Gościowi od Polsatu zasilacz w głowie padł. Nie wie o co chodzi to gada głupoty. A ci co wiedzą o co chodzi biorą 50 dych i reanimują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...