Skocz do zawartości

Czy wywieszasz flągę państwową na 3 Maja ?


andi12
 Udostępnij

Czy wywieszasz flagę państwową na 3 Maja i inne święta państwowe ?  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wywieszasz flagę państwową na 3 Maja i inne święta państwowe ?

    • Tak
      18
    • Nie
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że dziś dzień flagi postanowiłem stworzyć ankietę, pytanie jak w temacie, jeżeli chodzi o Mnie osobiście, to zawsze staram się wywieszać biało-czerwoną flagę naszego państwa w święta tj. 3 maja, 11 listopada czy 2 maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wywieszam na takie święta.

Flaga u mnie wisi od wtorku i będzie wisieć do niedzieli.

Jeszcze muszę powiesić flagę miejską, ale nie mam na razie gdzie. U mnie miasto już których rok z rzędu rozdaje bezpłatnie flagi. Każdy może otrzymać flagę Polski i miasta. Wrocar były też kotyliony i naklejki na samochód. Ogólnie fajna inicjatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat głupi argument bo można tak samo napisać o Tobie, że zapomniałeś o swojej teraźniejszości. Zresztą zomowcy i ormowcy też obchodzą Boże Narodzenie, wyjeżdżają na wakacje i robią mnóstwo innych rzeczy, które i Ty robisz i jakoś to Ci nie przeszkadza, po prostu dobierasz sobie co Ci pasuje. Można normalnie napisać, że się nie widzi takiej potrzeby, a nie wciskać kity, że to przez ormowców czy innych takich. Ja wychodzę z założenia, że dzisiaj w świecie w którym prym wiedzie globalizacja, niewiele jest takich symboli, które w jasny sposób pokazują innym kim jestem. A jestem Polakiem i trudno o lepszy sposób pokazania tego niż wywieszanie flagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święto, to nie tylko wywieszanie flagi.

Wyraz patriotyzmu mieni się szacunkiem dla historii i dziejów naszego narodu. Ale nie tylko. Patriotyzm, to współczesność, to nasze życie, to kreowanie przynależności do polskości, do narodu polskiego. To zainteresowanie obecną sytuacją kraju.

A Flaga! Flaga miała różne losy. Wielkiego symbolu, za którą ginęli Wielcy. I symbolu przymusu, w którym kreowali się współcześni władcy – lata 45 do 80. Teraz też jest nie lepiej, jeśli się nie ma pomysłu… - na życie w kraju. Godne życie. I nie chodzi tu o obecną władzę – to by było zbyt proste. Chodzi o władzę, która przyjdzie i o każdą następną. Póki zmian, o których mówię, myślę nie będzie...

- Być może wtedy zrozumiem, że jest czas na święto w pełnym majestacie.

Drugi maja Święto Flagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...