Skocz do zawartości

Jakie mamy telefony?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Kolega po osiemnastce niedawno też zakupił S4 - telefon niezwykły. Ale ja nie potrzebuję takiego potwora, wystarcza mi pierwsza wersja Galaxy Ace. Mam ważniejsze priorytety niż super telefon, przede wszystkim dobre audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak trafiłem na ten temat, to co tam, wypowiem się.

 

Ogólnie większość klientów jak idzie do sklepu po telefon nie ma zielonego pojęcia co to Android, iOS/Apple nie mówiąc już o nakładkach producentów. Tak samo ma się sprawa z hardwarem. Sprowadza się to do tego, że większość ludzi bierze to, co dostaje od operatora za złotówkę, a jak ktoś ma większą potrzebę lansu, to kupuje coś co jest reklamowane jako emejzing (głównie sprowadza się to do Apple'a i Samsunga). Stosunkowo mało jest świadomych klientów, którzy wiedzą czego chcą.

 

Dla mnie najważniejsza jest otwartość i "modyfikowalność" systemu. Z tego powodu mocno ograniczające iPhone'y i Windows Phone'y nie mają u mnie szans. Jako że pozostaje Android, który najczęściej jest albo kulawy, albo przeładowany [beep]ołami za sprawą nakładek producenckich zostają mi albo Nexusy z czystym Androidem, albo dowolne urządzenie z przeszłości, które posiadało dowolną wersję systemu (i przyzwoite podzespoły) + alternatywny ROM- w moim przypadku (nie będę oryginalny) Cyanogenmod. Bardzo kibicuję Firefoxowi OS (zresztą tak jak na każdym froncie kibicuję Mozilli) i jeśli rozwinie się w odpowiedni sposób to z chęcią go przynajmniej wypróbuję w normalnym użytkowaniu. Bo póki co, to do niczego więcej niż testy przyjemnościowe na drugiej słuchawce, się ten system nie nadaje.

 

EDIT: Nieustannie zastanawia mnie dlaczego na tym forum wypikane jest słowo pie.rdoły, którego mam nawyk często używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w klasie z kolei coraz więcej osób przesiada się na Windowsa. Ja tam trwam przy Androidzie.

Bo brali to co rodzicom dali za złotówkę u operatora, albo nie stać ich na coś na Androidzie powyżej 4.0.8 a nie bawią się w przerabianie, to biorą tańsze na Windows Phone. A nie wiedzą co w tych telefonach jest. W sumie to wiesz dzieciakom zależy tylko na tym, żeby był nowy Model, a mnie zależy na szybkości i niezawodności, stąd mój wybór padł na Samsunga Note i Note3, bo to seria, można powiedzieć z wyższej półki i uważam, że jest niezawodna.

Pozdrawiam

Piotr Woronin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieter2295 chłopie przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i sie zastanów. Najpierw zgadzasz sie z marceli i zaraz po przecinku negujesz jego wypowiedz hahah. Coś jak "nikt nam nie wmówi, ze białe jest białe....". Co do systemu chorym jest sytuacja, żeby to system pracował jako tako trzeba mieć wypasiony kombajn. Całe szczęście jest alternatywa i za kilka stówek można mieć pełnoprawny smartfon z WP na pokładzie. Ja po przesiadce z galaxy s3 na iPhone 4s siedzę teraz na lumi 720 i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z lumi 800 szybko zrezygnowałem ponieważ nie cierpię kafelków. Teraz siedzę na S4, a w pracy mam Note 3. Było warto, bo mam dwa niezawodne telefony i przy tym płynnie działają. Wolę kupić sobie porządny kombajn niż płacić abonament RTV :) s4 jeśli ma niebrandowanego softa naprawdę działa świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokia N8 od 3 lat.

 

Wiele razy spadła z wysokości ok 1,5 metra. Działa nadal. Bateria trzyma około 3 dni kiedy się nie przesadza z używaniem internetu w telefonie. Aparat nadal robi fajne zdjęcia jak na dzisiejsze czasy :)

 

Dopóki działa nie mam zamiaru zmieniać na nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...