Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was ma jakiegoś cynka o jakiś nowych dekoderach HD dla Cyfry? Coś mi się obiło o uszy o 2-głowicowym ECHOSTARze HD PVR na jesień... czy ten dekoder będzie miał także DVB-T?

 

Ale pewnie narazie były tylko plotki.. na infolinii mi powiedzieli że nie planują niczego nowego poza Philipsa HD...

Ten dekoder jest produkowany, ale dla Cyfrowego Polsatu :wink: Na razie nic nie wiadomo o nowych dekoderach dla Cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK nie będę drążyć tematu. Wymienię na Stronga i zobaczymy... 8)

 

Wymieniłem parę dni temu mojego Philipsa na nowego Stronga 6880. Byłem mile zaskoczony bo wymienili mój prawie roczny dekoder na zupełnie nowy egzemplarz bez żadnej dopłaty itp. :D

 

Od kilku dni "cykam" po kanałach i nie widzę żadnych problemów. Moje osobiste odczucie jest takie, że jest to dużo "wygodniejszy" model niż posiadany do tej pory Philips.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie STRONG miał te przewagę, że można podłączyć drugiego satelitę.

 

P.S. dziś mój nowy Strong zaliczył pierwszą "zawiechę" :/

Działał mi tylko TVN24, przy zmianie kanałów miałem komunikat, że sygnał jest zbyt słaby. Włączałem i wyłączałem i nic. Dopiero rozruch po wyłączeniu z sieci zadziałał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3201 i mam teraz Pace.Szybkość przełączania ta sama.W Pace działa diseqc,na 3201 chyba też to wdrożyli.Pace jest mniejszy i lekki przez co może byc problem z wypoziomowaniem bo mocniejszy i sztywniejszy scart może go przestawiać.Na telewizorach CRT obraz jest lekko przesuniety w lewo (Pace).Dla mnie lepszy DSR3201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 42' jakby się dobrze przypatrzeć to też jest lekkie przesunięcie ale do zaakceptowania.Zgłosiłem to do C+-sami przeczytajcie:

"Szanowny Panie ...,

odpowiadając na e-mail, dziękuję za cenne sugestie dotyczące funkcjonowania dekodera, które pozwolą nam podnieść jakość oferowanych usług CYFRY+.

Zapewniam, że czynimy nieustanne starania, aby zapewnić Abonentom jak najsprawniejszą obsługę. Wszelkie uwagi i spostrzeżenia przekazywane przez klientów są dla nas niezwykle cenne i z pewnością przyczynią się do zadowolenia naszych klientów.

W przypadku pojawienia się pytań, zapraszam do kontaktu".

Dramat.Zero merytoryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3201 i mam teraz Pace.Szybkość przełączania ta sama.W Pace działa diseqc,na 3201 chyba też to wdrożyli.Pace jest mniejszy i lekki przez co może byc problem z wypoziomowaniem bo mocniejszy i sztywniejszy scart może go przestawiać.Na telewizorach CRT obraz jest lekko przesuniety w lewo (Pace).Dla mnie lepszy DSR3201

 

w pace jest diseqc :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z Philipsem dsr 6201/91,bardzo często w trakcie oglądania nagle pojawia się komunikat "brak sygnału,sprawdź antenę",wtedy pomaga odłączenie dekodera z sieci na co najmniej pół godziny.Normalnie sygnał jest bardzo dobry,jakieś 4,5 na skali,a potrafi bez żadnego powodu zniknąć całkowicie.

Wcześniej miałem Philipsa pvr,została po nim antena z konwerterem typu tvin, do którego podłączyłem obecny dekoder.

Myślałem,że konwerter może być odpowiedzialny za te problemy,więc wymieniłem na inny,pojedynczy.Nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z Philipsem dsr 6201/91,bardzo często w trakcie oglądania nagle pojawia się komunikat "brak sygnału,sprawdź antenę",wtedy pomaga odłączenie dekodera z sieci na co najmniej pół godziny.Normalnie sygnał jest bardzo dobry,jakieś 4,5 na skali,a potrafi bez żadnego powodu zniknąć całkowicie.

Wcześniej miałem Philipsa pvr,została po nim antena z konwerterem typu tvin, do którego podłączyłem obecny dekoder.

Myślałem,że konwerter może być odpowiedzialny za te problemy,więc wymieniłem na inny,pojedynczy.Nie pomogło.

 

To nie problem z tunerem tylko z jego "nowym" softem bo gubi się przy przełączaniu górnego/dolnego pasma (sygnał 22kHz)

i zmianie polaryzacj H/V, DiseqC przynajmniej na razie działa tak że monoblock chodzi ale na Astrze też gubi ale pewnie i to niedługo zepsują :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie : wymieniłem Philipsa DSX 6010 na Philipsa 6201 i teraz pojawia się taki problem ... otóż dekoder (ten drugi) "gubi" kanały. Co jakiś czas losowo któryś znika. Gdy wejdę do menu dekodera i dam ponownie wyszukaj kanały to mam całą listę (wszystkie kanały) by za dwa trzy dni zaś się któryś zgubił.

Zastanawiam się co może być przyczyną - mały talerz (mam standardowy) , konwerter ?

 

Na Philipku 6010 wszystko działało bezbłędnie a teraz z czego problem wynika ? macie jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że się pospieszyłeś z wymianą i jeśli nie potrzebny Ci tuner HD to można było zostać przy starym bo póki co to soft i 6201 i w PVR ma nadal sporo wad ale według infolinii z C+ "programiści cały czas pracują nad usunięciem usterek" :lol2: tylko jak 1 maja puścili soft na 6201 który odpalał DVB-T to na poprawki wszyscy czekali ponad 1,5 miesiąca bo prawie wszystkim przestało dziłać HDMI i różne inne cuda się działy a po ostatniej aktualizacji bodajże tydzień temu dalej nie wszystko wyprostowali a do PVR teraz puścili ale po porannym entuzjazmie widzę w wątku o PVR że też tam wrze, tak że pewnie na obu tunerach HD będziemy się jeszcze tak wozić i to dłuugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prócz dekodera DSR 7201/91 jeszcze Mediasata marki Pioneer. Słyszałem że jest opracowane całkiem niezłe oprogramowanie do tego dekodera.

Oprogramowanie pozwalające np wyszukać wszystkie kanały satelitarne, które wychwyci antena a nie tylko (jak w przypadku oprogramowania CYFRY+) tylko listy z góry ustalonej przez operatora. Są też inne możliwości takie jak np włożenie w drugi slot oznaczony jako "karta bankowa" karty abonenckiej innego operatora co pozwoliłoby na korzystanie z dwóch platform satelitarnych. Czy ktoś wie na ten temat coś więcej? Oraz jak można i skąd wgrać to oprogramowanie do Pioneera?

Z góry dziękuje za info, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś z Was może się wypowiedzieć odnośnie konieczności regulacji anteny po przejściu z N na C+ (rejon Poznania) :?: Mam antenę idealnie ustawioną na N-kę (wszystkie kanały HD mają sygnał 100%, jakość 100%, poziom BER 1.5E-3 czyli 0.0015) ale po podłączeniu Philips 6201/91 HD mam ok. 4,5 na 5 możliwych. Nie ma jakiejś dokładniejszej informacji technicznej w tym tunerze? Kanały oczywiście chodzą, jednak przy deszczu HD odpada - antena to 80/85, czyli nie powinno być problemu. Może jednak istnieje konieczność doregulowania ustawienia o te kilka milimetrów? tylko boję się ruszyć bo nie mając już N-boxa nie ustawię jej dokładnie tak jak było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie ma różnicy czy to N czy Cyfra+. Po zmianie dekodera wszystko powinno działać prawidłowo. Może jednak antenę należy trochę ruszyć. Ostatnio zmieniałem antenę i po jej ustawieniu nie działał tylko jeden transponder. Okazało się, że należało leciutko ruszyć anteną i wszystko już pięknie chodziło. A nBox może tylko pokazywał 100%, a sygnał wcale nie musiał być maksymalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu Philips 6201/91 HD mam ok. 4,2 na 5 możliwych na zwykłej antenie 60 i bez problemu działają programy HD. Oczywiście pogorszenie pogody powoduje gorszy odbiór (chociaż nie ma reguły że pierwsze giną programy HD) ale często jest to związane z problemami stacji nadawczej. Niestety kiepskie oprogramowanie dekodera powoduje częstą utratę kanałów (na co pomaga tylko ich ponowne wyszukanie) co wydaje się w świetle głosów na forach internetowych niezależne od wielkości i ustawienia anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...