Skocz do zawartości

Egzotyka DVB-S2 z CI na PCI


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Mr. Orbita

Staram się na bieżąco śledzić temat kart dvb ale zaczynam się gubić, czy prof 8000 to "hardwerowo" to samo co 7500 usb czy nie (modulator, demodulator itd)?

7500 mam ale rozglądam się za czymś do blinda i nie wiem czy ta karta jest warta uwagi (pieniędzy) czy czekać na advencetune. dodam że nie spieszy mi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7301/7500/8000 są od strony odbioru sygnału tym samym, różnią się złącza. AdvanceTune ma mieć pod maską nowszą wersję demodulatora (ale tego samego, który jest w produktach Prof), a czy będzie więcej różnić (mam na myśli bardziej sterowniki, ich szybkość działania itp.) to ciężko powiedzieć. Mogę tylko zasugerować, że jeśli nie śpieszy Ci się, a Blind Scan jest sprawą kluczową, to czekałbym aż którykolwiek z produktów będzie faktycznie go miał, bo póki co są tylko zapowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy już coś wiadomo kiedy będą dostępne karty AdvanceTune 8700 PCIe w Polsce? Na ich stronie już długi czas cisza. W oczekiwaniu na tą kartę znalazłem jeszcze TBS 6921. Wydaje się, że ma to samo co 8700 a do tego support. @Mr. Orbita czy myślisz, że warto czekać na 8700, czy może brać tego TBS? Mało słyszałem o tej firmie, więc wolę się upewnić.

Czy w Polsce jest jakikolwiek dystrybutor kart TBS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hellman - nie można ich kupić od producenta - nie ma ich, przypuszczalnie nadal nie zostały wyprodukowane... Niby coś się dzieje, w drugiej połowie grudnia poszły podobno materiały na CD dołączane do kart, które mają zostać nagrane na CD i dodane do pudełek, ale kart nie ma.

 

TBS 6921 to zupełnie inny produkt, ale support jest na wysokim poziomie, mają własne forum, gdzie wypowiada się osoba odpowiedzialna za sterowniki, chętnie pomaga. TBS ma od niedawna dystrybutora w Polsce (ReCreO Sp. z o.o.), ale w ofercie nie przysłali mi 6921, tylko 6981 i QBox2.

 

@kudna - nCAM HD ruszył mi na TwinHan-ie AD-SP400 z najnowszymi sterownikami, ale czy współpraca jest stabilna - nie wiem, nie miałem czasu nad tym siedzieć długo i badać. Ogólnie dekoduje kanały. Inna sprawa, że tej karty już nie kupisz, najwyżej używaną :P Za to do zdobycia jest TerraTec Cinergy S2 PCI HD CI - klon, ma sterowniki aktualizowane na bieżąco, teoretycznie powinien ruszyć. Na TechniSacie SkyStar HD 2 nie chodzi (za stare sterowniki - to klon AD-SP400 i powinno działać, ale tak nie jest, bo nie aktualizują driverów), TechnoTrend TT S2-3200 opisywał jeden z posiadaczy - po pewnym czasie przestaje działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośredniego porównania nie mam, bo TBS 6921 nie miałem w rękach. Mogę tylko powiedzieć, że TBS wspiera Linuksa na bardzo wysokim poziomie - zajrzyj na ich forum - dla każdego produktu są osobne działy na Linuksa i wprawdzie w 6921 nie ma jeszcze wątków (zapewne zbyt świeży produkt), to przy innych kartach także jest tam aktywne wsparcie producenta - można podejrzewać, że nie będzie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Bezpośredniego porównania nie mam, bo TBS 6921 nie miałem w rękach. Mogę tylko powiedzieć, że TBS wspiera Linuksa na bardzo wysokim poziomie

A ja już mogę trochę powiedzieć. W połączeniu z xbmc-pvr + tvheadend działa bardzo fajnie. Zdarza się, że się wykrzaczy xbmc ale w miarę dostosowywania/ próbowania nowych ustawień jest coraz stabilniej. Obraz jest bardzo dobrej jakości - tak samo SD jak i HD. W tej chwili dekodowaniem h264 zajmuje się procesor więc przy bitrate powyżej 10 Mb/s gubi trochę ramek, ale wierzę, że po zmianie na kartę Nvidi i wykorzystaniem VDPAU i te problemy znikną (choć nie są dokuczliwe).

 

Tvheadend ma pewne problemy z obsługą tej karty przy wyszukiwaniu transponderów i później kanałów ale można sobie z tym poradzić. Jakby co to dysponuję gotowymi ustawieniami (szczególnie dla Cyfry+) w konfiguracji Hotbird+Astra. Oszczędzi to parę godzin zabawy z dochodzeniem czemu nie działa tak jak powinno.

 

Kanały przełączają się minimalnie wolniej niż na zasłużonym DM500S. HD minimalnie dłużej od SD.

 

I jeszcze jeden ważny szczegół dotyczący zakupu. Aby nie czekać tydzień na odpowiedź od polskiego dystrybutora (lub brak odpowiedzi) polecam zakup w tym miejscu: http://www.ib-technology.de/product_inf ... ducts_id=9 , z przesyłką wychodzi ok. 322 zł przy płatności Paypalem. Do mnie dotarła w niecały tydzień.

 

Myślę, że karta warta uwagi - szczególnie w sytuacji, gdy przyszłość/ support kart Prof czy AdvanceTune jest wielkim znakiem zapytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta karta Anysee E7 S2, co pisałem wcześniej jest możliwa do ściągnięcia do Polski?? Bym kupił tę kartę, ale nie wiem jak ją sprowadzić. Wg opisu z parametrami technicznymi wydaje się nawet nie zła, no i ma czytnik Cam. Ogólnie w Polsce nie ma karty dvb-s z czytnikiem Cam jedynie co technisat, ale są problemy z dekodowaniem i są stare sterowniki. Mam prośbę do Mr. Orbita, czy da się sprowadzić do Polski kartę Anysee E7 S2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz próbować na własną rękę. Dystrybutor, który dotychczas ściągał Anysee do Polski na razie tego nie robi, w efekcie nie ma już starszych Anysee na USB, a na PCI się kończą, a nowych brak. Poza tym wcale nie jest powiedziane, że akurat Anysee będą działać... Na razie szukam sposobu, żeby zdobyć sztukę na testy, ale nie mam skąd tego ściągnąć w cywilizowany sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita znalazłem tutaj stronkę, ze można kupić tę kartę i jest wysyłka do Polski.

http://www.maisondunumerique.com/produi ... b-s-dvb-s2

http://www.maisondunumerique.com/anysee ... ur-ci.html

http://www.maisondunumerique.com/anysee ... .html#avis

Przydałoby się przeprowadzić test tej karty. Właśnie szukam karty, który będzie współpracować z nCamHD tnk , z polsatem i C+.

Jeszcze jest Terratec S7 USB, jest dostępna na eBay, ale też nie wiem jak współpracuje z modułami.

Bardziej mi zależy, aby współpracowało z modułem nCam HD tnk.

Anysse E7 ma lepsze paramety techniczne, a terratec S7 jest bardziej ubogi.

Nie wiem co kupić, w tym przypadku jest duże ryzyko, że może nie zadziałać z modulami w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod pojęciem "cywilizowany" miałem na myśli coś bocznym torem, żeby nie skasowali mnie jak po detalu :P Tutaj zauważ, że najpierw ściągnęli z Korei, następnie dodali swoje podatki i marże, a na koniec dojdzie mi przesyłka do Polski, czyli w sumie w drugą stronę... Łącznie prawie 200 euro... A musicie wiedzieć, że wszystkie dotychczas opisywane w SAT Kurierze karty DVB ściągałem sam za swoje pieniądze. Jako że nie jestem milionerem, to szukam jak najtańszej metody ;) Tu już bym wolał z Koreą gadać... :P Poszukam jakiegoś sposobu na ściągnięcie tego, ale nie liczyłbym na cud - zapowiadałem te karty już wiele miesięcy temu i do tej pory nic mi z tego nie wyszło...

 

TerraTec S7 to odpowiednik TechniSat-a SkyStar HD2 USB, czyli idąc dalej - klon TwinHan-a/AzureWave'a AD-SB 300. Sterowniki do niego są umiarkowanie na bieżąco, choć troszkę do tyłu, podobnie jak na PCI w tej chwili kolejność sterowników to: TwinHan, TerraTec a całkiem do tyłu jest TechniSat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z gory napisze, ze jestem zielony w technologii SAT.

Chcialbym odbierac cyfre+ na komputerze.

Jaki sprzet bylby do tego potrzebny. Czy wystarczy Prof Revolution DVB-S2 7500 USB + Phoenix USB Reader/Writer v.2.29 (lepszy na porcie com?)?

Czy konieczna jest karta dvb z obsluga modulu CI? Sadze, ze na Prof Luxury CI nie ma co czekac? A moze juz sa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos TBS6921 dodam, że karta doczekała się funkcji BlindScan (także 8921 i 5921, czyli wersje na PCI i USB). Są one oparte o chip NXP. Póki co narzędzie służące do wyszukiwania częstotliwości jest pod systemy z rodziny MS Windows i jego wyniki pracy nie są idealne (m.in.: gubi pojedyncze częstotliwości), ale pokazuje modulację i FEC, a całość zapowiada się ciekawie...

 

Szczegóły wraz z uwagami (całość po angielsku) i zrzutami dostępna tu: http://www.buydvb.net/forum/viewtopic.php?f=23&t=102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 8921 jest kartą na PCI ale z pojedyńczą głowicą. Modele twin czyli 6980 i 6981 nie wspierają chyba blindscan'u. Ale to tak na marginesie. @Mr. Orbita z tego co się orientuje to tematyka DX jest Ci bliska. W związku z tym czy zamierzasz testować którąś z tych kart? Pytam bo w AdvenceTune to obecnie mamy tylko zapowiedź wprowadzenia super karty do blinda a nie ukrywam że wiosną mam zamiar uruchomić układ obrotowy z MABO 150 i myślałem o wersji USB tej karty.

 

a zapomniałem jeszcze zapytać czy wiesz coś więcej na temat 6925? bo to to dopiero ma być ciekawy produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6980 i 6981 nie mają wsparcia Blind Scan i raczej mieć nie będą - inna architektura. 6925 mam wersję testową, ale jedną z wcześniejszych wersji sprzętowych (określona przez TBS jako "B"). W międzyczasie już jak miałem 6925 - wyszła wersja "C", a ostateczna ma się jeszcze różnić. Nie wiadomo kiedy wyjdzie, ponieważ TBS m.in. w tej chwili pracuje nad podwójną kartą DVB-T2 (jako że tego jest na rynku niewiele - szybkie wprowadzenie może przynieść konkretne zyski, więc ten projekt stał się jednym z priorytetów, spychając 6925 i równie ciekawy projekt 5980. Na ostatnich sterownikach do 6925 chodziły m.in. włoskie paczki z 13E, 5W i 12,5W, ale odkąd coś pomieszali - została tylko paczka z 12,5W, dodatkowo nie było przełączania między nadawanymi "wewnątrz" multipleksami i były problemy z przełączaniem pasma dolne/górne + kilka pomniejszych utrudnień, raczej do mojej wersji karty nowych driverów nie będzie, Blind Scan jeszcze nie był wspierany, ale planuję spróbować, czy uda mi się zmusić do pracy narzędzie od 6921 (choć wątpię, bo i ile pamiętam to inna architektura, nie na NXP).

 

AdvanceTune póki co milczy, cisza także ze strony ProfTuners, w Chinach będą świętować nowy rok, więc nie spodziewałbym się jakichś ruchów w ciągu najbliższych dwóch-trzech tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli chcę rozpocząć zabawę z BlindScan w oparciu o karty DVB to pozostaje sprowadzenie z Chin którejś z tych trzech tzn. TBS6921, 8921 i 5921. Ta na USB wydaje się najbardziej uniwersalnym wyborem. Czy na priwa można uzyskać namiary na przedstawiciela sprzedającego te karty u nas w kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiar poszedł, natomiast nie przeceniałbym Blind Scanu w 6921/8921/5921 - to na razie bardzo eksperymentalne narzędzie i wymaga jeszcze nieco pracy, na razie nie jest w 100% skuteczne, szczegóły są na forum producenta (a i sposób prezentacji wyników pozostawia sporo do życzenia). Obiecujące są możliwości sprzętowe, ale bez dobrego oprogramowania to jeszcze nie wiele daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...