Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam problem od jakiegoś czasu z odbiorem kanałów HD zwłaszcza TVN w nc+, siła sygnału około 85 % jakość 10 %, kanały SD chodzą bez zastrzeżeń, korzystam z jednej anteny razem z sąsiadem w bloku, który ma Cyfrowy Polsat i on odbiera kanały HD bez problemu, mam zwykły dekoder Sagem bez nagrywarki.

Zobacz czy przewody przy złączkach F masz dobrze zarobione. Dla pewności zarób na nowo dla pewnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z odbiorem kanałów, antena sat polaczona z dekoderem Philips DSR-7201 250 GB przez HDMI, odbieram tylko jedne kanal nr 30 (Canal+) na wszystkich innych mam komunikat slaby sygnal/brak sygnalu, w ustawieniach dekodera pisze ze jakosc sygnalu 4 na 5, gdy wrzuce automatyczne wyszukiwanie kanałów sat, to znajduje ich kilkaset, niby ok ale i tak mam tylko jeden, jak sadzicie w czym problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w Menu > Ustawienia > Parametry techniczne > Ustawienie anteny, naciśnij B i sprawdź czy masz ustawiony typ konwertera na pojedynczy.

 

W tych ustawieniach mam:

pasmo dolne: 2750

pasmo gorne: 10600

typ konwertera pojedynczy

satelita HotBird

częstotliwość 10892

 

Przed chwila ten jeden kanal C+ jeszcze byl po paru minutach grzebania w ustawieniach jego tez juz nie ma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry które sprawdzałeś są na częstotliwość 10719 MHz polaryzacja V.

Sprawdź czy oebierasz następujące kanały: Planete+, TVP1 SD, TVP 2 HD oraz CBS Europa.

 

Jest TVP1 SD i TVP2 SD, TVP2 HD tez, P+ HD brak,

do reszty wyskakuje: slaby sygnal satelitarny, moga wystapic problemy z odbiorem a chwile pozniej brak sygnalu

 

Gdy wybieram podwojnego (twin) sila sygnalu 0 i komunikat 'brak sygnalu na wejsciu sat1', z pojedynczym 4/5.

Jest jeszcze inny problem z dekoderem, ktory co jakis czas sie po prostu sam wylacza, w serwisie go niby godzine testowali i nic nie wykryli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ustawiona na Hotbirda, ale możliwe że jest ustawiona nie precyzyjnie i stąd te problemy z odbiorem. Wejdź jeszcze w ustawienia anteny i w parametrach odbioru zmień satelitę na Inny, częstotliwość wpisz 11411, polaryzacja pozioma, FEC 5/6, po czym wróć do ustawienia anteny i zobacz czy wskaźnik sygnału coś pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie pasmo dolne powinno być 9750 MHz.

 

Jest tak jak piszesz, moj błąd we wcześniejszym poście, jest 9750, o dziwo dziś przeglądam kanały i jest ich trochę więcej, ale np. tvp info są zakłócenia i być może jest tak jak Electrix pisze antena nie ustawiona idealnie..

 

Jest ustawiona na Hotbirda, ale możliwe że jest ustawiona nie precyzyjnie i stąd te problemy z odbiorem. Wejdź jeszcze w ustawienia anteny i w parametrach odbioru zmień satelitę na Inny, częstotliwość wpisz 11411, polaryzacja pozioma, FEC 5/6, po czym wróć do ustawienia anteny i zobacz czy wskaźnik sygnału coś pokaże.

 

Moge zmienic satelite: hotbird/inny, konwerter: twin/pojedynczy, za kazdym razem sila sygnalu jest 4/5, chyba, ze dam twin wtedy 0.

 

Niestety wskaznik sygnalu jest tylko w 5-stopniowej skali, takze ruszajac antena pewnie niewiele sie zmieni, co troche moze utrudnic szukanie najwlasciwszego ustawienia anteny, chyba, ze ruszac antena majac wlaczony, jakis konkretny program i gdy go znajdzie ustawic antena w danym polozeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

czy mój problem z niska jakościa sygnału może byc winny dekoder (Box+/HD SagemCom DS18&(S), otóż od 4 m-cy po dłuższym oglądaniu około 6 godzin , na dekoderze obraz zanika na sekunde na początku o minuta potem juz co parę sekund, wówczas wyłaczam go z prądu na chwile i po włączeniu mogę normalnie oglądać. Wymieniłem kabel HDMI ale sytuacja powtarza sie po dłuższym ogladaniu, wczoraj o dziwo jakośc sygnału była nawet dobra, a jakis czas temu syn oglądał bajke a dekoderze wyswietlana była godzina i paliła sie czerwona dioda, czyli znak czuwania, czyli dekoder był wyłączony a syn ogląda Nick Jr. normalnie, wczoraj wieczorem razem z sąsiadem kombinowaliśmy z antena i on na cyfrowym Polsacie miał wysoki sygnał, przypomnę korzystamy razem z jednej anteny, on dobiera HD bez problemów nawet w czasie lekkich opadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi sprawdze, ale może być winny dekoder, wiesza sie obraz zanika. A czasami po włączeniu na telewizorze nie mam obrazu z dekodera. Wówczas musze wyłączyc dekoder z prądu i za chwile właczam i obraz jest. Mam nowy telewizor NTC działa bez zastrzeżeń, WIFI równiez więc telewizora nie winie, a kabel HDMI tez juz wymieniłem i nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pewien problem. wczoraj zainstalowam w domu nc+ razem z dekoderem wifibox+ (bez dysku usb). Wiadomo standardowo wszystkie kable itp. Antene mam na osiedlu zbiorcza wiec tylko podlaczenie kabla do gniazdka SAT. Po wlaczeniu uslugi przez NC+ na poczatku wszystko dzialalo ok. Jednak teraz w zasadzie na kazdym kanale z wyjatku kanałów Canal+ dzwiek mi ze tak powiem czkawkuje i zdarza sie ze na tvn,polsat po przelaczeniu na te kanalu ulamek sekundy sie scina i dopiero potem odpala. Jakosc sygnalu mam wydaje mi sie ze bardzo dobra najnizszy zaobserwowany spadek to 82% , a praktycznie przez większość czasu wyswietla 90-100%. Siła sygnału natomiast balansuje pomiedzy 40-47%. Czy te problemy z dźwiękiem i obrazem sa spowodowane niska sila sygnalu czy moze czyms innym ? Troche poczytalem i znalazlem informacje ze moze miec znaczenie jakos kabla. Swoj kabel kupilem w centrum NC+ gosc mi przycinal i obrabial go, fakt byl to kabel bardzo tani ale czy to moze miec znaczenie ? Prosze o pomoc.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ofertę nc+ mix z kartą CAM, ostatnio na kanale Minimini HD mam taki jakby pogłos, co ciekawe problem znika po przełączeniu na alternatywną ścieżkę (angielską), to samo występuje na ID HD, na innych kanałach na to nie trafiłem.

 

Ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przejrzałem tematy na forum i uznałem, że chyba napiszę tutaj. Przedłużyłem umowę mam pakiet Vip+ problem polega na tym, że nie działają mi kanały erotyczne. Czy to jest spowodowane tym, że jeszcze nie odebrałem dekodera wifi premiumbox czy po prostu kanałów erotycznych w pakiecie Vip+ nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ja również brykam się z problemem słabej jakości sygnału na platwormie nc+. Mianowicie sprzęt to dekoder mediabox z dyskiem, do niego podłączone 2 kable z konwertera. Konwerter quad, pod nim jeszcze wifibox + i dekoder z orange. Oczywiście kable nowe i efki też. Na orange i wifibox wszystko super, jakość sygnału na poziomie 85%. Problem jedynie na mediabox, antena ustawiona idealnie, zmieniając tylko położenie konwertera ustawiam jakość na poszczególnych kanałach. Po ustawieniu na TVP HD ANT1. sygnał 100%, jakość 75%. ANT2 sygnał 100% jakość 70%. wszystko śmiga ale oczywiście nie ma TVN, jakość z ANT 2 spada do 2% i brak jest połączenia z anteną. Teraz ustawiam na TVN HD ... wykrzesałem marne 45 % jakości na ANT1 i ANT2, czego efektem było pokorszenie jakości ANT2 na innych kanałach. Po prostu nie da się tego ustawić żeby obie anteny miały dobrą jakość na każdym kanale. Dodam że w trybie jedno antenowym nie ma tego problemu, wszystko idzie na 75% conajmniej. Antena 80x65 bodajrze z nc+, konwerter : MACLEAN TV SYSTEM wsp. szum. 0,1 dB, wzmocnienie 70dB.

 

Ktoś ma jakieś rady ?? Czy może być winny konwerter ?? Co można tu zrobić?? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sklep RTV-SAT

Jeśli masz taki konwerter jak na obrazku to od razu do kosza :? Kiedyś pochopnie kupiliśmy te konwertery i one się do niczego nie nadają (zakłócenia między transponderami, fatalna separacja między polaryzacjami, zakłócenia pomiędzy poszczególnymi wyjściami - dlatego dobrze Ci działa w trybie jedno-antenowym), kup coś markowego, inverto, technisat itd.

 

f745d6183714d324bc9e3df6e1c6d616.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Majer2004 nie patrz na wskaźniki sygnału w mediabox bo one są strasznie niemiarodajne. Nie wiem od czego to zależy, pewnie wina softu.

Przykładowo ant1 pokazuje sygnał ok ale już ant2 ciągle taki sam obojętnie na jaki kanał wyjdziemy. Zdarza się też ze dzieje się odwrotnie czyli ant1 pokazuje źle a ant2 dobrze. Obczaj to sobie u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...