Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zauważył ktoś ostatnio przycinki na TVN HD?Bo ostatnio od czasu do czasu u siebie to zauważam.Bardzo mało oglądam ten kanał ale Fakty raczej codziennie i co raz pojawia się ten problem.Niby antena duża sygnał niby żółty ale ponad 40% ładna pogoda a tu oznaki jakby był problem z sygnałem.Dodam tylko że z dniem ostatniej aktualizacji dla Newboxa(A było to już dość dawno)sygnał z prawie 100% poleciał na około 80% na TVP1 HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W ostatnich dniach zauważyłem powtarzające się problemy z odbiorem Eurosportu HD. Co jakiś czas (zdarza się, że nawet co kilkadziesiąt sekund) obraz zacina się na parę sekund (coś w rodzaju pokazu slajdów). Mam multiroom i problem występuje na obu telewizorach. Zakładam więc, że nie jest to wina tunera. Na innych kanałach wszystko jest ok. Czy ktoś u siebie zauważył podobne problemy na tym kanale? Co może być powodem tego stanu rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem może być słaby sygnał na tej częstotliwości :) Sprawdź, czy podobna sytuacja występuje na kanałach Polsat News HD (26.), Polsat Film HD (61.), Universal HD (69.), H2 HD (85.) Lifetime HD (137.) Wszystkie, podobnie jak Eurosport HD, nadawane są z 10,911 GHz, pol. V). Jeżeli tak, najprawdopodobniej trzeba skorygować ustawienie anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko hulało pięknie aż do dzisiaj - przywitał mnie komunikat "brak sygnału na wejściu ANT1".Mam dekoder główny podłączony 2ma kablami do anteny i dodatkowy jednym ,tam gdzie odnosi się komunikat zero sygnału, multiroom oczywiście szlag narazie trafił

,próbowałem restart dekodera,ustawienia fabryczne i zamienić kable z ANT1 i ANT2 i jedyna jaka zmiana zaszła to po zamianie mam komunikat "brak sygnału na wejściu ANT2" i reszta bez zmian :)

Dobrze myślę, że konwerter może być uwalony? Na dekodera winę chyba to nie wygląda, ktoś ma jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tak nie przeszkadza w odbiorze jak drzewa , a najbardziej brzoza ...

Moi rodzice mają problem bo na linii jest też brzoza... i tylko kablówka pozostaje.

Pamiętam jak kolega miał ten problem i zastanawiał się czym podlać to drzewko, aby uschło i Administracja je wycięła.

W zimie nie miał żadnych problemów , oprócz odśnieżania.

Obecnie mieszka w innym miejscu , ma przed sobą olbrzymi blok betonowy, czyli co najmniej 4 ściany betonowe na drodze sygnału,

A odbiór sygnału jest znakomity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem z programem Redlight HD.Wszystkie programy działają a ten tylko zapodaje pokaz slajdów.Nie jest to dla mnie problem ale irytuje mnie że wszystko działa a ten akurat nie :-).Dekoder nbox z enigmą 2 działa normalnie bez żadnego kombinowania z podziałem uprawnień itp.Próbowałem podregulować antenę i nadal nic.Pasek miernika w dekoderze ma ok 73% (wcześniej ok 65%)Może Ktoś miał coś podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystanie z ich dedykowanych tunerow, to odpowiedz na Twoje pytanie. Ja tez mam podobnie, uprawnienia nie chca przechodzic na wlasny sprzet, a kiedy podepne ich to w 5min. lapie uprawnienia, oczywiscie przy reaktywacji karty. O problemie dzis pisalem tu viewtopic.php?p=1097091#p1097091

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka wtopa z EPG.

Od środy przed długim weekendem nie aktualizowano EPG, w efekcie na nocy z 8/9 czerwca kończy się program co uniemożliwia np. programowanie nagrań i pozycji z użyciem choćby programu na 7 dni.

Sprawa zgłoszona do BOK które potwierdziło więcej zgłoszeń, problem prawdopodobnie dotyczy starszych dekoderów jak Pace PVR za czasów Cyfry i początku NC+.

 

Dziś obiecano rozwiązanie problemu, nie wiadomo czy to awaria czy gapiostwo osoby zajmującej się wgrywaniem EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...