Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Stanowskiego: można się zgadzać z tezami jakie stawia lub nie (mnie czasem wkur..., a czasem mam ochotę podpisać się pod nim wszystkimi kończynami), ale to na pewno jedno z lepszych piór w Polsce, jeśli chodzi o sport. Sam fakt, że facet ledwo ma 30-tkę, a pracuje w zawodzie od 15 lat, stworzył najbatdziej opiniotwórczy portal piłkarski i napisał trzy zupełnie dobre książki, musi budzić szacunek. Jednak tak jak ktoś napisał - do zwierzęcia telewizyjnego mu daleko, bo w "Kontrataku" Orange Sport był zwyczajnie słaby. Poza tym musieliby chyba zwolnić Przytułę, po którym Weszło jeździ jak po łysej kobyle :) Albo nie sadzać panów przy jednym stole.

 

Przez lata w Canal+ pracował Paweł Niedorzeczny, pardon - Zarzeczny. Działo się, ale chyba w końcu Smokowski i Twarowski przestali chcieć brać odpowiedzialność za wyczyny antenowe kolegi. Stanowski, jakkolwiek wg mnie dużo lepszy dziennikarz niż Zarzeczny, też mógłby im trochę siwych włosów przysporzyć swoją bezpośredniością :P

 

Nie śledzę rynku prasowego w sporcie tak bardzo jak telewizyjnego, ale na pewno jest parę nazwisk, które by warto sprawdzić w nc+. Pisałem o Wilkowiczu, jest jeszcze Kołodziejczyk, dobrze na polskiej piłce zna się Piotr Żelazny. No i całe pokolenie młodych, piłkę iberyjską znają perfekcyjnie Dominik Piechota, który właśnie wprowadza ma rynek świetne wydawnictwo o lidze hiszpańskiej (magazyn "Ole!") czy Tomek Ćwiąkała, który chociaż wygląda jak gimnazjalista, ma do powiedzenia na pewno dużo. Tuzimek, wbrew obiegowym opiniom, też nie był najgorszy.

 

Ktoś rzucił przy okazji Stanowskiego nazwisko Macieja Szczęsnego. Ja się nie mogę nadziwić, jakim cudem żadna z telewizji nie wykorzystuje go jako eksperta. To jest chyba najinteligentniejszy i najbłyskotliwszy polski ekspiłkarz. Nie dość, że ma za sobą bogatą karierę, to jeszcze potrafi opowiadać o piłce dowcipniej i ciekawiej niż niejeden polski profesjonalny dziennikarz. A jednocześnie bezkompromisowy i szczery, jak ulał do Ligi+extra. Pracował w Canale jeszcze jako aktywny zawodnik, robił u boku Basałaja pierwszy mecz w historii stacji. Potem lata w TVP. Naprawdę mogliby go przywrócić, z Twarem wymiótłby w L+E :D

 

Ostatnio rozwalił mnie, będąc gościem w TVN24. Poprzednim gościem Pochanke był Rokita. A Szczęsny, zagajony przez dziennikarkę, że to udany rok dla całego polskuego sportu, jeśli chodzi o polsko-niemieckie konfrontacje. wypalił, że chyba ostatnim Polakiem pobitym przez Niemców był pani poprzedni gość :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Stanowskiego: można się zgadzać z tezami jakie stawia lub nie (mnie czasem wkur..., a czasem mam ochotę podpisać się pod nim wszystkimi kończynami), ale to na pewno jedno z lepszych piór w Polsce, jeśli chodzi o sport. Sam fakt, że facet ledwo ma 30-tkę, a pracuje w zawodzie od 15 lat

 

Czyli zaczął pisać na poważnie w wieku 13-14 lat. Genialny. Może damy mu Nobla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Krzysztof Stanowski pisał w Przeglądzie Sportowym w wieku 14 lat. Kiedyś na Weszło był artykuł, w którym Stanowski pisał o sobie. Ten Tomasz Ćwiąkała też wygląda na zdolnego dziennikarza, zna kilka języków. Kiedyś słyszałem go w radiu TOK FM i też dobrze wypadł. Paweł Zarzeczny na pewno nie jest aż tak dobrym dziennikarzem, jak o sobie mówi. Jeszcze nie widziałem kogoś, kto by był tak zadufany w sobie. Ciekaw jestem, czy on tak na serio, czy może tylko żartuje. Wystarczy obejrzeć Asa Wywiadu z jego udziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowski miał jakiś program w Orange Sport, nie wiem, czy go jeszcze ma, ale obejrzałem dwa razy i w telewizji to zdecydowanie dużo gorsza osoba niż na Weszło. Dużo lepiej mu wychodzi pisanie :)

 

Stanowski prowadził w Orange Sport program "Kontratak", razem z Piotrem Koźmińskim z Super Expressu. Tego programu już nie ma. Stanowski pisał, że ktoś władz Orange chciał mu wybierać gości i na to się nie godził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Stanowskiego: można się zgadzać z tezami jakie stawia lub nie (mnie czasem wkur..., a czasem mam ochotę podpisać się pod nim wszystkimi kończynami), ale to na pewno jedno z lepszych piór w Polsce, jeśli chodzi o sport. Sam fakt, że facet ledwo ma 30-tkę, a pracuje w zawodzie od 15 lat

 

Czyli zaczął pisać na poważnie w wieku 13-14 lat. Genialny. Może damy mu Nobla?

 

 

Jak chcesz, to dawaj :) umiem liczyć i wiem, ile miał lat, kiedy zaczął pracę w PS. Poza tym tak się śmiesznie składa, że chodziłem do tego samego liceum co on parę lat później i miałem do czynienia z nauczycielką, która wspominała okres, jak łączył naukę z pracą w Przeglądzie. Zresztą wspominał o tym wszystkim na Weszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zaczynał mając 15 lat. Wtedy to było coś niesamowitego, a teraz nie. Pomagam w paru redakcjach internetowych, jednej jestem naczekny (juz nie będę robił reklamy :D) i mam wokoł siebie młodych i baaaardzo zdolnych, przyszłych dziennikarzy. 15, 16, 17, 18 lat. Fajnie widzieć jak oni piszą, robią materiały, bo to jest przyszłość polskiego dziennikarstwa :P

 

Dominik Piechota próbował swoich sił w pewnym radio internetowym, uwierzcie mi - w telewizji by sobie nie dał rady :D

Ale Cwiakala popieram, bardzo fajny pismak, ma dużo to powiedzenia. Tylko ten wygląd smieszny, jakby miał 15 lat i był kobietą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, wiek wejścia w zawòd systematycznie się obniża i pełen szacunek dla tych dzisiejszych 15- czy 16-latków radzących sobie na portalach internetowych, ale w gazecie papierowej - to się chyba nadal nie zdarza (lub prawie nie). A już nie każdy jest korespondentem na mundialu w wieku 19 lat jak Stano w Korei ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywiście, chociaż mogę Wam powiedzieć, że w nc+ jest dwóch chłopaków co mają 19 lat :D

Ale oni to raczej są stażystami, ale to też się liczy :D

 

Nie lubię duetu Dębiński-Jagoda, który teraz komentuje mecz w Łęcznej. Slabo ich się słucha, Jagoda wypada lepiej z Marciniakiem, Gleniem czy Smokowskim, a Dębiński z Wegrzynem na przykład :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze Bundesliga leci na Discovery Turbo Xtra... na Canal+ nie mieliby tyle miejsca żeby puścić tyle meczy jak dotychczas na Eurosporcie 2/Discovery Turbo Xtra!!! No i oczywiście nic nie płacą za Bundeslige!! mi to najwyżej brakuje Bundesligi w magazynie Sport+ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w NC+ jest:

- Liga Angielska (Canal+)

- Liga Hiszpańska (Canal+)

- Liga Włoska (nSport+/Canal+)

- Liga Francuska (Canal+)

- Liga Polska (Canal+)

- Liga Niemiecka (Eurosport 2/Discovery Turbo Xtra)

 

z tych najbardziej jeszcze znanych brakuje jeszcze chyba Ligi Holenderskiej i Ligi Portugalskiej czy jednak może gdzieś leci na NC+ a nikt nie wie? :D W sumie jest jeszcze Liga Rosyjska ale pewne i tak nikt się nią tak na poważnie interesuje dlatego pomijam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...