Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, to jakiś żart poprimaaprilisowy, prawda? Wpadłem tu akurat dzisiaj opisać moje przeżycia związane z przerwą nadawaną w latach 2019-2023, a tu takie coś, że też mi się taki przypadek trafił. Aktualna oprawa Stopklatki (póki jeszcze jest) jest - według mnie - najlepszą w historii (lepszą nawet od tej pierwszej). Na początku 2023 roku wzięło mnie na oglądanie przerwy w programie i choć nie jest to animacja i muzyka w pętli, to uważam, że te 3 zapętlone identy naprawdę świetnie się wkomponowały w przerwę. Czuję w nich klimat i przeniesienie się w zupełnie inny świat. Dodam jeszcze, że dzisiaj (5 kwietnia) przerwa trwała od 5:48 do 6:02 i nie wiem, czy ktoś zauważył, ale kiedy ta przerwa trwa już 10 minut, to po tym czasie pojawia się krótki przerywnik z falami, a zaraz po nim ponownie zapętlane identy. Pamiętam też, że oglądając te przerwy mówiłem sobie w myślach "Oby ta oprawa została na zawsze", ale oczywiście to, co jest najlepsze, to niestety muszą zmienić. Jeszcze z przerwy pamiętam, że za późno zaczynali program (np. o 6:07). Albo któregoś razu tak się nie zmieścili w czasie, że jedynie odtworzyli dwukrotnie przerywnik kończący a zarazem rozpoczynający program

 

I jeśli chodzi o tę nową oprawę, to powiem tak - nie jest zła, może być. Ale w porównaniu z tą 2019-2023, ta oprawa od 2023 jest beznadziejna. No nie ma porównania, ciekawe jak będzie wyglądała przerwa w programie - oby się chociaż tutaj postarali, bo w oprawie 2017-2019 było to tragiczne, że zapętlali tylko 5 sekund identu, co mogło szybko zmęczyć i znudzić

 

A tak jeszcze apropo tych trzech 7-sekundowych identów z lat 2019-2023 - czy ktokolwiek z was widział je między emisjami dwóch różnych programów? Bo ja te identy tylko w trakcie przerwy widziałem i w żadnym innym momencie, a tak to same dżingle leciały

 

Lekko offtopując mam nadzieję, że nigdy nie zmienią oprawy TVP Rozrywka, bo wtedy bym się bardzo rozczarował, tak jak teraz Stopklatką

 

3 godziny temu, rotalplus napisał(a):

Stacja od 7 kwietnia z nową oprawą dźwiękową i graficzną, ale bez zmiany logo. Widzę bardzo duże podobieństwo do mixu oprawa TVN Fabuła i TTV

Filmowo w kółko to samo - lata 90, same powtórki

 

Mnie trochę zajeżdża aktualną oprawą TVP Seriale, która ma bardzo dobre 2 identy startowe oraz mistrzowski wypełniacz na czas przerwy - tej oprawy też mam nadzieję, że nigdy nie zmienią, ewentualnie mogliby zmienić dżingle reklama/ogłoszenie nad. społ./itp. na styl 2 identów startowych, podobnie wzorowała się TV4 tworząc oprawę od 31 sierpnia 2015 na wzór identu od 2013 i dla mnie to był strzał w dziesiątkę, i nawet takie podobieństwo do TV6 zyskała

Edytowane przez Telewizorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dziś leciał w Stopklatce film "Chłopaki nie płaczą" gdzie powiem, że dziwnie mi się oglądało film z wypikanymi wulgaryzmami. Ale cenzurowanie wulgaryzmów w filmach nie jest domeną kanałów należących do Kino Polska TV (SPI International), ale też Polsatu i TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że każdy ma swój gust, ale kiedy przeczytałem u ciebie na temat jeszcze póki co aktualnej oprawy oraz tej nadchodzącej oraz dodałeś też, że Stopklatka miała według ciebie lepsze oprawy, czyli wcześniej, to mi się podsunął pomysł, żeby zrobić własny ranking kolejności chronologicznej z tych wszystkich czterech opraw, no i oczywiście nie trzeba, ale ja zrobiłem i to u mnie się tak przedstawia

 

Jeżeli chodzi o oprawę z lat 2019-2023, to faktycznie zawsze dżingle mogłyby być lepsze, przede wszystkim ten reklamowy mogliby zrobić dłuższy. Ale ogólnie uważam, że animatorom te dżingle zawsze najgorzej wychodzą (np. aktualny TVN ma genialne identy, ale dżingle typu "ogłoszenie nadawcy" jak robione w Paincie przez 1 minutę - i te "społeczne", "płatne" i "wyborcze" wyglądają tak samo, zrobione na jedno kopyto) i mam podobnie właśnie ze Stopklatką. Natomiast pomijając te dżingle to jestem zachwycony tymi trzema identami, które według mnie oddają charakter kanału Stopklatki z tymi starymi filmami - ident z gorylem wchodzącym na górę budynku nawiązuje do tego filmu sprzed 100 lat, że tam kobieta też była i że ci w samolocie strzelali w tego goryla i żeby się obronić to tam włożył rękę i fajnie to zrobili. Nie wiem, do czego nawiązuje ptaszek w drugim idencie i z miastem, ale trochę mi się kojarzy z Harrym Potterem i Hoghwartem. Natomiast ten trzeci ident to w ogóle magia, jak tę widownię tak pokazują i tak się wszystko miga i te magiczne dźwięki w tle, które mi się kojarzą z identem TVN z żarówką z lat 1997-2002. I oprawy muzyczne i dźwiękowe do tych trzech identów tak wkomponowane adekwatnie do tych sytuacji, że w pierwszym z gorylem słychać tę policję, która próbuje niesłusznie zabić goryla, w tym drugim słychać te dźwięki ptaszka i potem leci sobie do miasta, a w tym trzecim to już powiedziałem, że te dźwięki jak z identu żarówkowego. I jak zapętlili te trzy identy i jeszcze tak nagle "urywali" je 3-sekundowym przerywnikiem (który ogółem często się pojawia) to to wygląda tak, jakbyśmy sami mieli dokończyć te ich opowiadanie wykonane przez animatorów. A do tego żeby nie było, że np. z gorylem skopiowali z filmu, to tym wszystkim identom nadali kolorystykę niebiesko-żółtą. Niesamowita magia, klimat, raz w trakcie tej przerwy na chwilę wyszedłem na balkon (kiedy zrobiło się ciepło) i tyle poczułem z tej oprawy tych identów, że to po prostu niesamowite

 

Natomiast jeśli chodzi o obecną oprawę, to jest po prostu taka prosta, animacja raczej trwała króciutko, ale niestety nic do niej nie czuję. Zobaczymy, jaki będzie testcard, ale strzelam, że to będzie zapętlanie identu bądź identów, tak jak wcześniej. Szkoda, że loga ekranowego nie zmienili, skoro już zmienili oprawę, bo wcześniej jak zmieniali oprawy, to też zmieniali logo, podtrzymaliby tym samym tradycję Stopklatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się napisy końcowe serialu "Miłość kropka PL", następnie 3-sekundowy przerywnik z oprawy Stopklatki z lat 2019-2023, a zaraz po nim ident w nowej oprawie (odtworzony 2 razy, ten pierwszy niepełny, bo to chyba był fragment ich testcardu) i tak dziś o godzinie 6:04 Stopklatka zmieniła oprawę graficzną. Ponadto odnoszę wrażenie, że jeszcze tuż przed zmianą oprawy Stopklatka zmniejszyła logo ekranowe

 

Moim zdaniem beznadziejna zmiana z dwóch powodów. Pierwszy powód jest taki, że z okazji pożegnania tej oprawy mogliby zrobić dłuższą przerwę (teoretycznie miała być od 5:55 do 6:00), a tak to tylko przerywnik wyemitowali, bo już po czasie. Drugi powód, i tu już kwestia gustu, jest taki, że oprawa nie ma nic wspólnego z samą telewizją i tym jakie filmy emituje. Podróba jednego z identów łódzkiego TOYA z lat 2010-2014 oraz 2 identów i wypełniacza TVP Seriale od 2013. Nie ma żadnego elementu nawiązującego do filmów, jakie emituje Stopklatka, najgorsza oprawa w historii kanału, 0% życia i pasji w wykonanej oprawie. Dopiero co została zmieniona, a ja już oczekuję kolejnej zmiany, chociaż patrząc na Stopklatkę zmiana tej nowej oprawy nastąpi zapewne za jakieś 3 lata i pewnie będzie jeszcze gorsza

 

A obiektywnie mówiąc to nie podoba mi się to, że znowu przerwa trwała tak krótko. Pewnie gdyby program się skończył zgodnie z ramówką, czyli o 5:55, to zapewne po 3s przerywniku z 2019-2023 pojawiłby się testcard już w nowej oprawie. Nie wiem jeszcze dokładnie, jak wygląda nowa oprawa, ale chyba jest tylko 1 ident i zapewne jego zapętlenie będzie tym całym testcardem. Niestety przypomina mi to okres 2017-2019, kiedy w kółko zapętlali 1 ident i do tego jeszcze taki krótki, co mogło szybko znudzić (w pierwszej oprawie też zapętlali 1 ident, ale tamten trwa przynajmniej 30 sekund)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że są poważniejsze tematy niż to ile trwa przerwa w nadawaniu w środku nocy, czy nad ranem.

Kompletnie jest to poza mną i nigdy tego nie widzę na żadnym kanale z prostego powodu, w tych godzinach smacznie śpię :)

Oprawa jest ważna, ale nie najważniejsza. Ramówka jest wyznacznikiem kanału. Jest to typowy kanał spersonalizowany głównie pod filmy. Ilość powtórek mnie nie zaskakuje. Nie są w stanie kupić tylu premierowych emisji dla tego kanału, aby zapełnić całą dobę, czy nawet 1/4 doby nowościami. Żaden kanał filmowy nie emituje premier w takiej liczbie, także ten płatny. Powtórki są powszechne. Nie można tego wymagać tym bardziej od kanału FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to i tak są w o tyle dobrej pozycji, że korzystają z filmoteki Grupy Kino Polska, a tam są te filmy, które cieszą się popularnością i zapewniają widownię.

 

Przy okazji @Telewizorek- nie to żeby coś, ale bez sensu jest robienie jakiegoś "pożegnania oprawy" w momencie, gdy kanał ogląda może 5 osób na krzyż. Poza tym przerwa w emisji nie jest dla widzów, żeby trwała nie wiadomo ile. Przy okazji: jak wyrażasz opinię, że coś Ci się nie podoba, to nie jest to obiektywne tylko subiektywne, więc bezzasadne jest używanie słowa "obiektywnie" w takiej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o to "obiektywne", to może źle się wyraziłem, bo pisząc "obiektywny" miałem na myśli fakt, że czasem przerwy trwają za krótko, w sensie niezgodnie z teorią zapisaną w ramówce, że kiedy np. dziś miała się odbyć przerwa od 5:55 do 6:00 i 5 minut, to ona odbyła się o 6:04 i zaledwie kilka sekund

 

Co do samej telewizji Stopklatki, to jestem dziwny, ale od grudnia 2022 wciągnęło mnie na oglądanie różnych kanałów w okolicach 5:40-6:10 i jak zobaczyłem przerwę Stopklatki, to od razu do niej poczułem klimat i inny świat, a wcześniej jakoś nie miałem okazji się zainteresować tą oprawą. Aż w końcu zacząłem ten kanał oglądać, ale tylko ze względu na tę przerwę, czyli przerywnik + zapętlanie trzech identów. W sumie to przypominają mi się czasy, kiedy około 12-18 lat temu oglądałem łódzką TOYA tylko ze względu na przerwę i tak przez kilka godzin dziennie - wiem, że to dla wszystkich wydawać się może dziwne i niezrozumiałe, ale tak to jest, jak człowiek zostanie pochłonięty przez magię i klimat, które poczułem też właśnie w tych 3 identach Stopklatki z lat 2019-2023

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie  na temat logo  jest dobrze znane.Im bardziej transparentne logo tym lepiej.W kazdym telewizorze  jest informacja jaki kanal ogladamy.Przykladowo na netflixie nie ma logo i kazdy wie co oglada.
Zmiana  logo na kanale  Stopklatka  jest bardzo dobra.Logo mniejsze i bardzo polprzezroczyste.Na  55  calowym telewizorze OLED prezenuje sie   doskonale.

 

Drugi wazny argument   to transparentne logo  jest bezpieczne   dla telewizorow OLED

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/68471-niebezpieczne-logo-tvn-24/?ct=1680884657

Edytowane przez Logomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj miałem okazję zobaczyć zakończenie dnia Stopklatki. Otóż pętla nocna wygląda w ten sposób, że najpierw po zakończeniu ostatniej pozycji pojawia się 3-sekundowy przerywnik (czyli tak jak w poprzedniej oprawie), a później zostaje wyemitowany chyba 8-sekundowy ident, ale po nim przez 20 sekund jest stopklatka (cóż za zbieg okoliczności) z turkusowym logiem na środku i na ciemnoszarym tle, czyli cała ta pętla trwa 28 sekund, bo liczyłem, i w tle tej całej pętli leci muzyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Stopklatka zaczęła od wczoraj emitować serial "Tulipan", który "pielgrzymuje" po kanałach Grupy Kino Polska (w kwietniu leciał w Kino Polska, w maju w Zoom TV, zaś w lipcu będzie albo w Kino TV, albo w Ale Kino+/Canal+).

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj były niezłe jaja z buforem, gdyż teoretycznie miał być od 5:57 do 6:00, a praktycznie był chyba od 5:47, aż do 6:09, czyli przez 22 minuty. Ogólnie ta oprawa już trochę jest z nami na antenie i to, za co muszę pochwalić, to za oprawę muzyczną, która w tej 20-sekundowej stopklatce jest genialna, ale w identach też. Nawet czasem zdarza mi się nucić ten utwór np. na spacerze. Ogólnie znalazłem też informację, że utwór skomponował znany z popularnych i bardzo dobrych utworów Łukasz Targosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopklatka od 01.sierpnia.2023r o godzinie 16.55 od poniedziałki do piątku, będzie pokazywać nowy serial "Jednostka specjalna Dunaj" jest to serial kryminalny prod austriacko- niemieckiej a z kolei od 07.08 Stopklatka będzie wcześnie rano ok 7 rano emitować nowe odcinki Złotopolskich od od 527.

 

Zastanawiam się czy na Stopklatce pojawi się Żmijowsko ale o nieco lepsze porze niż na Zoomie żeby Stopklatka emitowała ten serial o 21.00 np w w niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

od 21.09 września Stopklatka wyemituje 2 sezon "Tygrysy Europy", czasami na Stopklatce póżnym wieczorem pojawi się ciekawy film ostatnio po 2. w nocy emitowali "Perła w koronie", czasami o 20.00 pojawi się jakiś ciekawy film na Stopklatce, a mnie zastanawia dlaczego w paśmie o 15.00 ciągle Stopklatka emituje filmy katastroficzne jak mogli by o tej porze emitować filmy komediowe lub przygodowe, chciałbym np na Stopklatce np te dawne filmy z lat 90 i początku 2000 albo z początku istnienia Stopklatki a z seriali żeby z polskich seriali w Stopklatce kiedyś pojawił się serial Lokatorzy, albo Czułość i kłamstwa lub znany z TVP Warto kochać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przepraszam, że post pod postem, ale muszę to napisać bo z wtorku z 12 na 13.12 na środę w Stopklatce będzie wielki rarytas film polski z 1962 O dwóch takich co ukradli księżyc w film z braćmi Kaczyńskimi czy to nie przypadek że w dniu którym Kaczyński straci władzę i w noc poprzedzająca rocznice stanu wojennego będzie w tv ten film z braćmi Kaczyńskim? To nie przypadek.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...