Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Początkowo ramówka prezentowała się obiecująco, jednak szybko z niej zrezygnowano i wycofano polskie przeboje filmowe. Powód może być prosty - nadawca nie chciał robić sam dla siebie konkurencji - płatnej Kino Polska i paczki FlimBox, która stałaby się mało atrakcyjna po starcie STOPKLATKI w naziemnej. Europejskie kino ambitne (z FilmBox-ów) zastąpiono filmami niższych lotów m. in. z Seagalem. 

 

Obecny profil widocznie władzom odpowiada - 6:00-19:59 seriale dokumentalne i paradokumentalne, wieczorem trzy filmy, nad ranem dwa kiepskie polskie tytuły, żeby wyrobić wymogi koncesji, a na zakończenie kabaret i telezakupy. 

Edytowane przez Sentence
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wycinać napisy końcowe mogą jedynie stacje należące do firmy które mają pełne prawa do materiału czyli comedy central może ucinać napisy do swoich programów ale jak już polecą na np. na tvn to już oni nie mogą (nie jestem pewien czy to prawda, ale chyba kiedyś tak słyszałem)

Komu to przeszkadza że przyspieszają napisy? Gorzej robią w USA - słyszałem że niektóre stacje przyspieszają cały materiał żeby wcisnąć więcej reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyspieszanie napisów końcowych przeszkadza wielu kolekcjonerom filmów, nagrywanym również z TV. Film taki podlega kastracji nawet do 5 minut, w zależności ile trwają napisy. Już nie wspomnę o samym czytaniu, lecz częstokroć zwieńczeniu owego filmu towarzyszy nietuzinkowa muzyka, czy po prostu chęć obejrzenia filmu do samego końca. 

  • Popieram 2
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2020 o 20:59, ciastek napisał:
Wycinać napisy końcowe mogą jedynie stacje należące do firmy które mają pełne prawa do materiału czyli comedy central może ucinać napisy do swoich programów ale jak już polecą na np. na tvn to już oni nie mogą (nie jestem pewien czy to prawda, ale chyba kiedyś tak słyszałem)


Nie do końca. Paramount Channel wycina napisy zarówno ze swoich filmów, jak i WB. Decyzja należy do nadawcy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2020 o 20:59, ciastek napisał:

Wycinać napisy końcowe mogą jedynie stacje należące do firmy które mają pełne prawa do materiału czyli comedy central może ucinać napisy do swoich programów ale jak już polecą na np. na tvn to już oni nie mogą (nie jestem pewien czy to prawda, ale chyba kiedyś tak słyszałem)

 

W przypadku stacji nadających na polskiej licencji to podejrzewam że to pewnie jakieś zapisy nie pozwalają na całkowite usunięcie napisów końcowych. Swego czasu stacje przy napisach końcowych dzieliły ekran (np. Polsat) i na jednej połowie leciały napisy końcowe, a na drugiej połówce zapowiedzi innych programów.

 

Co do stacji w USA, to wiele z nich podczas napisów końcowych seriali emituje zwiastun np. kolejnego odcinka tego serialu albo właśnie zapowiedzi innych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo gąszczu niepowodzeń STOPKLATKI - kiepskiej ramówki w day time, niewielkiej ilości polskich, średnich filmów, można trafić ostatnimi czasy na premiery stacji dawno nieemitowane w otwartej TV. Takowymi są filmy FOX-a: „Edward Nożycoręki” - ostatnia emisja: TV4, 2009; „Predator” - ostatnia emisja: TV4, 2009; „Predator 2: Starcie w miejskiej dżungli” - ostatnia emisja: TV4, 2009. 

 

W najbliższym czasie będą premiery równie znanych produkcji:

-epicka opowieść „Przyczajony tygrys, ukryty smok”;

-thriller z gwiazdami światowego kina, m. in. Michaelem Douglasem i Demi Moore pt. „W sieci”;

-komedia z Tomem Hanksem i Elizabeth Perkins „Duży”. 

 

Można dostrzec, że STOPKLATKA nie idzie w ilość i nowsze filmy gorszego sortu, jak TV Puls, tylko w jakość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyspieszone napisy to spory problem, często w ich trakcie leci jakaś ładna piosenka lub muzyka, a kiedy właśnie są przyspieszone, to często to wylatuje. Już kilka razy spotkałem się z taką sytuacją, choć teraz nie kojarzę, co to za filmy (musiałbym poszukać), ale właśnie zamiast końcowej piosenki były zapowiedzi i przyspieszone napisy, co mnie zirytowało. Innym razem nawet dźwięk był przyspieszony...

 

P.S - co do "Predatora", to bardzo często leci on na stacjach Polsatu, Polsacie głównym, Super Polsacie i Polsat Film. 

Edytowane przez Goro Gondo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2020 o 21:43, Sentence napisał:

Przyspieszanie napisów końcowych przeszkadza wielu kolekcjonerom filmów, nagrywanym również z TV. Film taki podlega kastracji nawet do 5 minut, w zależności ile trwają napisy. Już nie wspomnę o samym czytaniu, lecz częstokroć zwieńczeniu owego filmu towarzyszy nietuzinkowa muzyka, czy po prostu chęć obejrzenia filmu do samego końca. 

[Wiem, że napisałeś o "napisach końcowych" tytułów].

Ekspertem w tych sprawach nie jestem, ale wiem, że chyba FPS-y mogą się różnić dla tego samego filmu w zależności od "pola dystrybucji", że tak to nazwę i tego jak np. oryginalnie był on nakręcony(w ilu FPS). Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale różnica 1 FPS pomiędzy 24, a 25 FPS na przestrzeni np. filmu trwającego około dwóch godzin może dać finalnie różnicę czasu jego trwania wynosząc kilka minut(pomiędzy wersją 24 FPS, a 25 FPS tego samego materiału).

 

http://forum.polskiekino.com.pl/viewtopic.php?p=16471#p16471,

https://www.filmweb.pl/Potop/discussion/Czas+trwania+filmu,2416416.

================================================

Do niczego nikogo nie namawiam. Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo(mogę się niecelowo mylić w treści tegoż postu). Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być w części bądź całościowo, niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło: przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ku znacznemu zaskoczeniu, STOPKLATKA wczoraj wyemitowała dramat sensacyjny pt. „Świadek” z legendarnym lektorem - Lucjanem Szołajskim od iTi. Nie była to premiera, jednak powtórek nie ma póki co w planie. Sam film przyjemnie się oglądało, wersja 16:9. Zwykle stacja nadaje filmy z debiutującymi lektorami, którym czytanie wychodzi średnio na jeża i zarazem odpycha od oglądania. 

Edytowane przez Sentence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Widzę, że Stopklatka praktykuje takie same olewanie widzów, jak Super Polsat. Dzisiaj w nocy dramat kryminalny Wściekły (z B. Cieślakiem w roli głównej) pierwotnie miał się zacząć o 1:55, a rozpoczął się minutę wcześniej. To sprawia, że całe nagranie idzie do kosza. A najbliższych emisji brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...