Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to jest jak się nie sprawdza softu przed wgraniem. Ściągniecie ze strony producenta nic nie da. Potrzebuje kabla RS232 nullmodem i komputera z portem RS232. Trzeba zawsze brać oprogramowanie z polskich uploadów, od sprawdzonych twórców, ew. oryginalne, ale w przypadku Opticum to jest zawsze pół roku za stare. Pewnie testują je pół roku i jak jest odpowiednio NIESTABILNE to wrzucają na serwer hehe.

 

W jakim kraju mieszkasz? Masz jakiegoś elektronika znajomego, ew. kolekcjonera starych komputerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się nie sprawdza softu przed wgraniem. Ściągniecie ze strony producenta nic nie da. Potrzebuje kabla RS232 nullmodem i komputera z portem RS232. Trzeba zawsze brać oprogramowanie z polskich uploadów, od sprawdzonych twórców, ew. oryginalne, ale w przypadku Opticum to jest zawsze pół roku za stare. Pewnie testują je pół roku i jak jest odpowiednio NIESTABILNE to wrzucają na serwer hehe.

 

W jakim kraju mieszkasz? Masz jakiegoś elektronika znajomego, ew. kolekcjonera starych komputerów?

 

 

Nie znam nikogo kto ma stary komputer ale rozejze sie.Sytuacja wyglada nastepujaco.Posiadam nullmodem RS232 z zakonczeniem na USB gdyz moj komputer nie ma wejscia na RS232.Mieszkam w Szwecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdziesz przejściówkę na allegro http://allegro.pl/przejsciowka-kabel-us ... 05127.html , i na eBay też..., ale rozumiem, że już chyba masz. Jeśli nie zrobiłeś backupu przed nieszczęśliwym upgradem (zawsze rób backup wszystkiego co zmieniasz :!: ) to ściągnij oryginał ze strony producenta i ...offfff You go :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą przejściówką to sobie można modem podpiąć albo myszkę, jeśli ktoś ma. To nie jest prawdziwy port, podpięcie nullmodemu nie zapewni poprawnej komunikacji. Potrzebny jest prawdziwy port RS232 a nie prosta przejściówka. Potem program Upgrade 2.0 i oprogramowanie mamy nowe. Acha uważaj na jeszcze jedno, oprogramowanie pod HDMI może być dowolne ale pod SCART tylko AMSTAR.

 

Jedyne co Cię może pocieszyć to to że poprzez USB nie możesz uszkodzić dekodera tak by nie dało się go naprawić kablem RS232.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do moreblack@

 

Widze ze znasz sie na rzeczy i mysle ze moge tobie zaufac.Tez tak mysle ze przejsciowka nic nie pomoze poniewaz nie zapewni to gwarantowanej komunikacji miedzy laptopem a tunerem.Tak wiec nic innego jak tylko szukac kompa z wyjsciem szeregowym dla RS232.

Szukalem tez odpowiedniego oprogramowania ale nie wiem jakie bo ponoc mam sciagnac ze strony producenta a ja mysle ze to nie ma znaczenia.Juz sam nie wiem jakiego softu mam szukac bo juz tyle probowalem ze stracilem nadzieje.

jak chodzi o upgrade to skad mam to sciagnac?Bylbym wdzieczny za link do niego.

Licze na pomoc z Twojej strony lub kogos tutaj na forum.Firma Globo odsyla mnie do serwisu co niesie to za soba koszta naprawy i koszta wysylki ze Szwecji a jechac az do Gdanska nie warto.Mysle ze jest jakies wyjscie z sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale kazdy odbiornik ma przypisany soft ktory zostal orginalnie zaprogramowany przez producenta i wlasnie problem w tym jak go znalezc.Juz probowalem zaladowal soft i najwyzszy upgrade ale nic nie poskutkowalo.Laptop mam polaczony z tunerem kablem nullmodem RS232 i USB czyli tzw.przejsciowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ja musze znalezc soft ktory jest softem orginalnym...
Wybierasz swój dekoder, czyli X7. Wybierasz soft CONAX, jeśli twój operator nadaje w tym systemie (zadzwoń, lub sprawdź na ich stronie). Ale wychodzi na to, że jeśli miałeś oryginalny to właśnie CONAX. Albo MCAS, który ma większość systemów kodowania - ten raczej nie będzie Ci potrzebny. Nowe MCAS poza tym mają problem, jeśli chcesz oglądać przez złącze Euro. Więc najbezpieczniej: ładujesz CONAX t.j. opisali koledzy wyżej (RS232/USB + instrukcja przed oczami z w/w strony) i ...
offfff You go :D
~powodzenia

 

PS

...Juz probowalem zaladowal soft i najwyzszy upgrade ale nic nie poskutkowalo...
Jeśli nadal będziesz miał problem' date=' to napisz, co znaczy [b']najwyższy upgrade[/b] (jaki plik, nazwa) i co to znaczy nic nie poskutkowalo - t.zn. co konkretnie zrobiłeś, czym, jak, i jaki był efekt :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale kazdy odbiornik ma przypisany soft ktory zostal orginalnie zaprogramowany przez producenta i wlasnie problem w tym jak go znalezc.Juz probowalem zaladowal soft i najwyzszy upgrade ale nic nie poskutkowalo.Laptop mam polaczony z tunerem kablem nullmodem RS232 i USB czyli tzw.przejsciowka.

 

Co to znaczy "nie poskutowalo"? Tuner nadal Ci sie nie uruchamia? Poprawnie Ci sie w ogole laduje poprzez ten USB-RS232? Komputer poprawnie wykrywa komunikacje poprzez RS?

 

Lepiej trzeba bylo kupic prawdziwy port RS232 na PCMCIA lub Express Card, przeznaczony do laptopow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jak masz w laptopie port PCMCIA to szukasz portu RS232 do laptopa. Jak masz port ExpressCard, to szukasz RS232 na ten port. Te pierwsze są tanie, te drugie są droższe. W sumie w Szwecji chyba nie będzie problemu z kupieniem starego komputera za kilkadziesiąt czy pareset koron. Nawet laptopy ze złączem RS232 można łapnąć za 100koron. Wysyłka do kraju i z powrotem na pewno wyjdzie drożej.

 

Wtedy bierzesz albo oryginalny soft stąd http://www.opticum.com.pl/pl/p/hd-x7-series

albo nieoryginalny z jakiegoś polskiego uploadu, jak chcesz to mogę Ci pokazać na którym forum i kogo masz szukać, kto zrobi Ci indywidualny soft z dowolnym GUI i dowolnym bootlogo czy radioscreenem.

 

Wgrywasz go kablem nullmodem do dekodera za pomocą programu Upgrade 2.0. (All chunk) i musi działać.

 

Napisz co się dzieje, gdy masz podpięty do laptopa dekodera i dajesz w Upgrade 2.0 polecenie Connect a po tym włączasz tuner przyciskiem zasilania z tyłu obudowy. Co pisze na wyświetlaczu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mysle ze przejsciowka nic nie pomoze poniewaz nie zapewni to gwarantowanej komunikacji miedzy laptopem a tunerem.Tak wiec nic innego jak tylko szukac kompa z wyjsciem szeregowym dla RS232...
Rozumiem, że o tym wyjaśnieniu piszesz. A próbowałeś wgrać na lapka sterowniki do przejściówki? Bo to własnie sterowniki zapewniają komunikację pomiędzy dekoderem i laptopem. Google is Your friend :D ... Poza tym sam napisałeś, że poszukasz sobie kompa z RS232 - więc... :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do moreblack@, voitek@;ircios@,doman@

KOLEDZY!!SERDECZNIE WAM DZIEKUJE ZA POMOC TUTAJ NA FORUM.!!

Szczegolne podziekowanua dla Ciebie moreblack :).Postapilem dokladnie tak jak napisales w poscie.Znalazlem stary stacjonarny komputer z wejsciem dla RS232 albo tzw.serial i wgralem orginalny soft ze strony producenta Opticuma kablem null modem do dekodera za pomoca programu upgrade 2.0.0b.Po podaniu polecenia Connect w ciagu 15 sekund musialem wlaczyc tuner przyciskiem zasilania z tylu obudowy i......rozpoczela sie komunikacja z tunerem co zakonczylo sie sukcesem!!Wgralem soft Opticum X7 1.4.89 Conax.

Gdyby przytrafila mi sie taka sama sytuacja w przyszlosci to o USB nie ma mowy jak tutaj wielu opisuje ze mozna wgrac.Wiadomo ze jak zostal wgrany soft ktory zablokowal tuner to w takiej sytuacji pomoze tylko kabel null modem.

Czy ktos orientuje sie w softach bo niemal kazdy ma jakas wade?:(

Dlaczego softy jak lemontre,synaps dinavision i wiele innych co jakis czas zacinaja kanaly?Jaka jest roznica miedzy mcas a ps?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w softach:

-oryginalny ->czytnik obsługuje tylko Conax

-mcas ->soft legalny, czytnik obsługuje Conax i inne - Seca, możliwość oglądania C+

-ps ->soft typu "edukacyjnego" czyli nielegalny, czytnik obsługuje Conax, Seca (czyli jak wyżej), ale daje również możliwości odbioru rzeczy których nie wolno poprzez wpisanie(wgranie) kodów jak to "drzewiej" bywało, przy czym z tego co wiem nie ma w ten sposób możliwości nielegalnego odbioru polskich nadawców, także raczej nie narusza on interesów polskich platform cyfrowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do moreblack@

Ja wlasnie wgralem ten soft i wszystko dziala bezproblemowo, ale mi chodzilo o softy ktore probowalem wczesniej zanim wgralem ten ktory zablokowal mi tuner.Tak to jest jak sie szuka i wgrywa niewiadomo jakiego pochodzenia softy.Czyli ten soft jest jaknajbardziej polecany przez Ciebie?Znasz jakies inne ktore sa godne uwagi?

 

Do Piotrmal6666@

Dziekuje za wytlumaczenie tych skrotow.

Czy ty tez natknales sie na softy ktore zacinaja obraz?Do takich naleza np.softy z lemontre lub te ktore maja te skroty mcas lub ps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z softami do X7 jest problem wynikający z tego, że sporo jest nie do końca zoptymalizowanych na ten konkretny model, a soft oryginalny jest hmmm lekko zacofany (chodzi mi o grafikę). Ja wypróbowałem tego mnóstwo (raz nawet udało mi się go uwalić, ale RS pomógł :) ), i faktem jest że niektóre potrafiły się ciąć, choć większym problemem była obsługa pilota. Z niektórymi były problemy typu równoczesna praca z kartami cyfry, tnk, polsatu. Ja w tej chwili nawet nie pamiętam co mam wgrane, ale jest bardzo stabilne i jestem zadowolony. to jest jakiś soft z numerkiem 1.4.89. Wersje z numerami wyższymi i niższymi w moim przypadku się nie sprawdzały, a tu jest OK. Jak sobie przypomnę co to jest za soft, to dam info, ale może być problem, bo nie pamiętam na którym penie go miałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...