Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie to już napisałem, wydarzenia, w które zaangażowana jest taka rzesza ludzi, odbywa się tyle wydarzeń w całym kraju powinno być odpowiednio do swojej skali relacjonowana na antenie publicznej telewizji, która jest zobowiązana do  pokazywania  wydarzeń ważnych społecznie, a trudno za takie nie uznać finału WOŚP . 

Jeśli inne organizacje będą robić wydarzenie o podobnej skali to jak najbardziej powinno być szerpko pokazywane. 

Akcje Caritas czy Szlachetna Paczka, zbiórki fundacji Siepomaga są często obecne w mediach. Zachęcam do wspierania lokalnych fundacji, jedno nie wyklucza drugiego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prysiu86 masz wielką rację. Powinni nagłaśniać takie fundacje jak: fundacja o.Rydzyka "Lux Veritas", fundacja Kukiza "Potrafisz Polsko", fundacja Bąkiewicza "Andegavenum". Tak to niesprawiedliwość. Jeszcze nagłaśniać powinni datki na TV Republika i TV Trwam.

Pamiętaj jednak @prysiu86, gdy nie daj, boże trafisz do szpitala, aby mieć przy sobie wydrukowaną tzw.klauzulę sumienia, na której będzie uwidocznione, że nie chcesz leżeć na łóżku ani korzystać z urządzeń zakupionych przez WOŚP.

  • Popieram 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, prysiu86 napisał(a):

Wróciła "normalność"? Raczej niesprawiedliwość!  Dlaczego tylko jedna fundacja jest w Polsce gloryfikowana, a pozostałe są dyskryminowane?

Powiedziałbym raczej że przez ostatnie 7 lat dyskryminowana w TVP była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, skoro o akcji, która ma zasięg światowy i jest już wizytówką Polski w świecie mówiono przez 15 sekund w głównych programach informacyjnych.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mr. Music napisał(a):

Mam prawo kontrolować działanie TVP, która działa również za moje pieniądze.

Skontroluj proszę 3 miliardy podpisywane rok w rok dla TVP. Nie mogę się doczekać rezultatu. Za moje pieniądze były msze smoleńskie i za matkę Kaczyńskiego opisane jako pilne. Musiałem opłacać Sakiewicza, Bąkiewicza, Kłeczka i takich co biją swoje kochanki.  Patrz na tych co zostawili pustą kasę w TVP. WOŚP tyle nie zarobiło przez 30 lat, co TVP dostała co rok, ale masz wielki ból ....

  • Popieram 5
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Mr. Music napisał(a):

Mam prawo kontrolować działanie TVP, która działa również za moje pieniądze.

Tylko, że to że Tobie się to nie podoba nie oznacza że nie podoba się wszystkim. Ja popieram WOŚP, cieszę się że wróciło do TVP i fajnie że poświęcają im czas. I co twoje "chciejstwo" jest ważniejsze niż moje (i na odwrót)? Nie wspierali przez ostatnich 8 lat więc już czas najwyższy by się to zmieniło. Było twoje w ostatnich latach to niech teraz będzie "moje".

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że tylko smutni, sfrustrowani ludzie nie wspierają WOŚP, tacy co wszędzie szukają spisku, tacy co boją się takich co mówią w innym języku. Tych dla których inność to nienormalność. Dla WOŚP zawsze powinno być miejsce w TVP. To nie jest jakaś akcja. To jest akcja w której uczestniczą ludzie cieszący się życiem, tacy, którzy chcą pomagać, empatyczni. Nigdy już nie powinno być sytuacji, że o WOŚP w TVP mówi się 8 sekund, a później podaje negatywny kontekst, byle zohydzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coroczna walka z WOŚP pokazuje jak jesteśmy smutnym krajem. Kiedy cały świat szczyciłby się ideą, która łączy społeczeństwo, w smutnej Polsce jak zawsze trzeba podkładać kłody. Bo tutaj nie może być fajnie, tutaj nie może być kolorowo, nie może być pozytywnie. Musi być szaro, smutno i z wiecznym narzekaniem.

Tutaj nie można wbić drobnej szpilki w billboardach, ale kiedy przez osiem lat jesteś wyzywany od złodziei, szarlatanów, a partia matka robi wszystko, aby wymazać Cię z życia publicznego to wszystko jest w porządku!

 

Bardzo dobrze, że WOŚP powraca do TVP w tej, czy innej formie. Dopóki nasza ochrona zdrowia działa jak działa, dopóty sprzęt zebrany podczas zbiórki przyczynia się do ratowania życia. Trzeba być absolutnie zaślepionym, aby tego nie zauważać i to krytykować.

Oczywistym jest, że to NFZ powinien finansować wszelkie potrzeby również jeżeli chodzi o sprzęt, ale tego nie robi i nie zanosi się, aby miało się to zmienić. Jeżeli sprzęt podarowany przez WOŚP uratuje choć jedną osobę, która bez jej pomocy nie miałaby szans na przeżycie to zbiórka jest tego warta, koniec kropka. I to krytycy często mianują się "obrońcami życia", taaa.... obrońcy... :)

Edytowane przez Vinni
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2024 o 17:48, Mr. Music napisał(a):

Mam prawo kontrolować działanie TVP, która działa również za moje pieniądze.

Przepalanie kasy przez 8 lat Ci nie przeszkadzało, 2 i 3 miliardy rok do roku, ale czas antenowy na WOŚP nazywasz przepalaniem pieniędzy.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, TaTo46 napisał(a):

Pamiętaj jednak @prysiu86, gdy nie daj, boże trafisz do szpitala, aby mieć przy sobie wydrukowaną tzw.klauzulę sumienia, na której będzie uwidocznione, że nie chcesz leżeć na łóżku ani korzystać z urządzeń zakupionych przez WOŚP.

Typowy szantaż emocjonalny, ze strony zwolenników WOŚP.  Gdyby życie polegało na tym, że nie korzystamy z usług instytucji bądź osób, których poddajemy krytyce każdy z nas musiałby się leczyć poza NFZ, nie mieć prawa dzwonić na policję w sytuacji zagrożenia i nie móc korzystać z pieniędzy ZUSu. Zrezygnujesz z korzystania z sprzętu zakupionego przez Caritas? Caritas, który jest nieustannie hejtowany przez media lewicowe TVN 24, GW i przez pana Owsiaka.  

 

WOŚP vs Caritas. Prosta sprawa - dawaj temu do kogo metod masz większe zaufanie. Mi osobiście o wiele bardziej odpowiada dobroczynność oparta na biblijnej frazie "niech nie wie twoja lewa ręka co czyni prawa". Nie potrzeba mi do wzbudzenia odruchu dobrego serca tych wszystkich fajerwerków, nie potrzeba obnoszenia się z ponaklejanymi wszędzie serduszkami, które urosły już do rangi certyfikatów ofiarności. Jeśli mam pomagać lubię to robić anonimowo i bez rozgłosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, prysiu86 napisał(a):

Typowy szantaż emocjonalny, ze strony zwolenników WOŚP. 

Czyli jesteś przeciwnikiem zbierania środków na ratowanie życia i zdrowia?

10 minut temu, prysiu86 napisał(a):

Caritas, który jest nieustannie hejtowany przez media lewicowe TVN 24, GW i przez pana Owsiaka. 

Odlot. Konkrety podaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mr. Music napisał(a):

@dvbtowiecZa to Tobie odwrotnie. Wtedy przeszkadzało, a teraz nie.

Ty nadal widać nic nie rozumiesz. Czym innym jest przewalić 3 miliardy rocznie na tępa propagande i dla ludzi wątpliwych moralnie jak kłeczek czy Adamczyk, a czym innym jest mówienie o największej społecznej zbiórce. Nie chcesz nie dawaj, ale nie przeszkadzaj. Możesz dać na republike, albo biedny kościół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też na przykład, uwaga bo będzie trudne do wyobrażenia sobie, wspierać obie akcje. Tak, może niektórym osobom, zbyt mocno nakręconym politycznie się to wydaje niemożliwe ale naprawdę, można wspierać obie akcje. 

W ogóle skąd się wzięło u niektórych to przeświadczenie, jak to bardzo Caritas jest atakowany przez media "lewicowe"? Bo wklepie teraz tę nazwę w wyszukiwarce na TVN 24 to widzę same artykuły o wydźwięku pozytywnym.

Te obie zbiórki działają w zupełnie inny sposób, o WOŚP jest głośno przez kilka dni w roku bo na tym polega ta akcja. Caritas działa przez cały rok i pomaga "bardziej" lokalnie, więc siłą rzeczy nie będą generowali takich dni jak wczorajsza niedziela z WOŚP. Niemniej nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wspierać i kibicować obu akcjom.

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Czyli jesteś przeciwnikiem zbierania środków na ratowanie życia i zdrowia?

Odlot. Konkrety podaj.

Myślę, że kontrowersje moze budzić wydawanie środków na wielkie banery, taki wydatek wydaje sie być mało zasadny. 

Tez występowanie na eventach organizowanych przez konkretną partię polityczną prezesa Fundacji może być nienajlepiej odbierane. 

Niemniej większość Polaków wspiera WOŚP i to także większość wyborców PiS, a w większości samorządów rządzonych przez ludzi z tej formacji są organizowane finały. 

 

 

Relacje w tym roku na głównych antenach skromne. Za tok myślę wspólnie TVP i TVN zrobią finał. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem od soboty „Pytanie na śniadanie" będzie prowadzone przez Beatę Tadle i Tomasza Tylickiego: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-pytanie-na-sniadanie-beata-tadla-tomasz-tylicki

Na debiut Pani Beaty w „19:30" raczej szans nie będzie ze względu na rezygnacje przez nią z dzienikarstwa newsowego na rzecz lifestylu.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolina Pajączkowska zaatakowała w swoim programie ustalenia dotyczące pracy w mediach. Chodzi tu o zakaz konkurencji i wypowiedzi czego efektem są takie sytuacje jak te jakie niedqwno były w „Pytaniu na Śniadanie": https://plejada.pl/newsy/karolina-[beep]zkowska-ujawnia-kulisy-zwolnien-w-tvp-tak-odchodzily-gwiazdy/5yyv7xy

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...