Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I installed the firmware for combo and it's work like a charm. Maybe they will fix it in a few days.

 

Po zainstalowaniu firmware dla kombi i to działa jak czar. Może będzie to naprawić w ciągu kilku dni. (google translate)


:D They fix it ! Thank you very much !

Są to naprawić! Dziękuję Ci bardzo! (google translate)

Edytowane przez parpaneata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Czy istnieje możliwość przesyłania obrazu np. zdjęć, filmów bezpośrednio z smatfona lub tableta na TV poprzez Ariva 4k combo ? Nie mam smart TV a wyciąganie karty pamięci z Smartfona jest dość uciążliwe - może jest jakaś aplikacja, która umożliwia takie połączenie po WiFi lub Bluetooth poproszę o wskazówki.  Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszła do mnie Ariva 4k po włożeniu karty c+ Cameleon nie widzi żadnych kanałów z ofery NC+ więc zaczynam robic aktualizację oprogramowania. W istrukcji na str Fergusona pisze że do folderu apps nalezy wgrać plik z aplikacją CAM - skąd wziąć ten plik skoro na w dziale plików jest tylko plik o nazwie Ariva-4K-20161221-v05.01.2009 oraz mcas-20161215-v2.1.1.23.29517.apk ? Piszecie ze wazne aby wgrać też mcas - do czego on służy? Można prosić linka do instrukcji wgrania tego mcas? (piszę to jako jeszcze zielony w tym temacie).

Edytowane przez rcicho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skocz no Jasiu po wiaderko prądu ;)

 

Jak nie ma prądu to nic ci w domu działać nie będzie - proste.

 

Chyba że będziesz miał takiego UPS co pociągnie jednocześnie kilka urządzeń przez kilka godzin ale pewnie wydasz fortunę na to.

 

Możesz jeszcze kupić agregat prądotwórczy na olej napędowy albo benzynę.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczyłem się kilka dobrych godzin, ale w końcu mcas zaskoczył i CAM się poprawnie zainstalował. Karta Cameleon od Cyfry+ działa. Mam kłopoty z obsługą pilota, bo co ledwo dotknie się klawiszy to jest reakcja, czasami nawet przeskakuje o dwie pozycje dalej. Podłączyłem zwykłą klawiaturę i myszkę od komputera i pięknie na tej Arivie działają i to razem. Generalnie to sprzęt zdecydowanie do ludzi bystrych w temacie, a nie dla takich, którzy chcą włożyć kartę, włączyć i ma działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Moja ariva 4K combo,ma problem z time-shift i nagrywaniem. Stało się to po ostatniej aktualizacji oprogramowania. 

Mam podłączony sprawny dysk zewnętrzny 1TB, dysk zapisuje kopie zapasową listy programów i można bez problemu ją wgrać z powrotem do dekodera. Natomiast po wciśnięciu pauzy i zatrzymaniu obrazu ,niema możliwości ponownego odtworzenia ani cofnięcia obrazu. Na ekranie chwileczkę pokazuje się ikonka play i zaraz przeskakuje na kwadracik stop. Obraz dalej stoi. Przy próbie popchnięcia do przodu np.x2 itd. też nic się nie dzieje.  Dekoder też nie nagrywa,gdy wcisnę nagrywanie pokazuje ikonę nagrywania,niebieskie kółko na obudowie zmienia kolor naprzemiennie na fiolet. Po zatrzymaniu  nagrywania i próbie odtworzenia obraz jest czarny,pasek postępu idzie. 

Próbowałem restartować dekoder, cofałem do poprzedniej wersji oprogramowania i nic to nie dało,sprawdzałem czy mój dysk dobrze działa i nagrywa, na poprzednim dekoderze innej firmy i tam jest ok. 


Proszę o jakieś sugestie,może ktoś ma taki problem. No i oczywiście kontakt z Fergusonem tylko na maila , a właściwie  brak kontaktu,gosc kazał zresetować tuner i wszystko. Poozdrawiam

Edytowane przez rnew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki problem na Ariva 4k częśc kanałów (dość istotnych dla mnie jak National Geografic Wild HD, Animal Planet HD) nie wyświetlają się a na ekranie pływa napis "Zakodowane" gdy odepne tuner Ariva i podepne Sagemcom i87 to wszystko gra i chodzi dość dobrze. Sprawdzane i na rozchmurzonym niebie i zachmurzonym. Siła sygnału 94 a jakość średnio 50-65. Gdzie jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki problem na Ariva 4k częśc kanałów (dość istotnych dla mnie jak National Geografic Wild HD, Animal Planet HD) nie wyświetlają się a na ekranie pływa napis "Zakodowane" gdy odepne tuner Ariva i podepne Sagemcom i87 to wszystko gra i chodzi dość dobrze. Sprawdzane i na rozchmurzonym niebie i zachmurzonym. Siła sygnału 94 a jakość średnio 50-65. Gdzie jest problem?

Może być dlatego że te kanały nie mają kodowania seca, a nagravision jest parowane z tunerem nc+, a dostęp do pozostałych kanałów na Arivie 4k może iść z poziomu seca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...