Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowe forum SAT Kurier (po 10.09.2015)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13346 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 10 wrzesień 2015 - 21:13

Witam wszystkich na nowym forum po dłuższej niż planowaliśmy przerwie (za to przepraszam, ale szybciej się nie dało ;) ).

Po zapowiedziach przyszedł czas na odpalenie forum odświeżonego forum, o powodach przesiadki już pisałem wiele razy. Musieliśmy pożegnać się ze skryptem phpBB. Byliśmy na starszej wersji 3.0.x, która traci wsparcie w poprawkach bezpieczeństwa. Przejście na wersję 3.1.x w naszym przypadku okazało się problematyczne, a nawarstwiające się problemy (jak ostatnio z wyszukiwarką postów) zaowocowały decyzją o pożegnaniu z phpBB. Nie wrócimy już do tego skryptu.

Bardzo długo wybierałem na co przejdziemy, przeprowadziliśmy otwarte testy z udziałem każdego, kto tylko chciał wziąć udział. Wnioski i wrażenia oraz względy techniczne sprawiły, że spośród dwóch skryptów: IPB (Invision Power Board) oraz WBB (WoltLab Burning Board) wybraliśmy ten pierwszy. Na WBB pozostało mi kilka problemów, których nie udało mi się rozwiązać i w związku z tym na placu boju pozostał IPB.

To bardzo popularny skrypt, używany w różnych miejscach w sieci, m.in. na forach dobreprogramy.pl, czy forum.android.pl, a także naszych znajomych z radiopolska.pl. Jeśli ktoś bywa na innych forach w sieci i trafił na IPB, to korzystanie z naszego forum też nie będzie mu obce.

Zdaję sobie sprawę, że wszyscy są tu przyzwyczajeni do starego porządku i rozmieszczenia funkcji. Nie mieliśmy jednak wyboru, proszę mi wierzyć, że ten krok był analizowany na setki sposobów wiele razy i uznaliśmy, że to jedyna słuszna droga, aby pozwolić na dalszy rozwój społeczności. Na początku pewnie będzie się ciężko przestawić, ale z czasem wierzę, że wszyscy przyzwyczają się do działania forum w nowej wersji ;)

Proszę też mieć na uwadze, że zarówno ja jak i moderacja też musimy się nauczyć obsługi forum, więc prosimy o wyrozumiałość, na początku możliwe są mam nadzieję drobne wpadki moderatorskie, z czasem się wyrobimy ;)

Liczę na informację zwrotną jak się korzysta i merytoryczne uwagi, z góry dziękuję ;)

Błędy proszę zgłaszać tu: http://forum.satkuri...um-po-10092015/
Propozycje zmian proszę zamieszczać tu: http://forum.satkuri...um-po-10092015/

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#2 STARS.TV

STARS.TV

Konto oficjalne

• Konto oficjalne
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6434 postów
  • Od: 17 paź 2012

Napisano 10 wrzesień 2015 - 22:58

Admin, dwa dni bez forum?? Żarty jakieś! Tyle dobrze, że zalogować się mogłem i chyba wszystko działa :)

#3 studiolitek

studiolitek

Edytor wykazów Forum SK

• Edytor wykazów Forum SK
  • 5099 postów
  • Od: 19 sie 2009
  • Lokalizacja⚓️ BĘDZIN ツ

Napisano 10 wrzesień 2015 - 23:00

Jest dobrze, tylko ciężko będzie się przyzwyczaić na urządzeniu mobilnym.

34057.png                   DAB+ : KATOWICE KOSZTOWY (10A) KRAKÓW CHORĄGWICA (12D) 

DVB-C: UPC Select Extra HD PVR + FiberPower 30 + telefon 60 Minut do wszystkich + Horizon GO = 69,98 zł
DVB-T:PL    MUX 1 MUX 2 MUX 3 (KATOWICE KOSZTOWY / WISŁA SKRZYCZNE / KRAKÓW CHORĄGWICA / RABKA LUBOŃ WIELKI)     MUX 4 (KATOWICE KOSZTOWY)      PRE-PAID + UMOWA DO 12/2016                                 MUX 8 (KATOWICE KOSZTOWY / KRAKÓW CHORĄGWICA )     MUX TVS   (KATOWICE KOSZTOWY)  DVB-T:CZ MUX 1 MUX 2 (Łysa Góra)

sigpic3343_2.gif   @Bogdan425 - ZAWSZE W NASZEJ PAMIĘCI [*]

#4 miro78

miro78

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 68 postów
  • Od: 07 gru 2011

Napisano 10 wrzesień 2015 - 23:01

Dobrze jest. Trzymam kciuki żeby wszystko się powiodło!

comfort+, premium sport & film, extra+, multi+, hbo, multiroom standard, pvr 500 GB

#5 emirates

emirates

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1784 postów
  • Od: 29 gru 2009

Napisano 10 wrzesień 2015 - 23:06

To chyba coś mocno poszło nie tak z tym naprawianiem wyszukiwarki w starym skrypcie, że aż trzeba było przejść na nowy:) Miło, że jednak wszystko się udało i znów nie jesteśmy bezdomni w sieci:)

110cm 75E<>33,5W

#6 Pawop

Pawop

Przyjaciel forum SAT Kurier

• Przyjaciele
  • 6215 postów
  • Od: 14 sie 2006
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2015 - 23:10

To było po prostu nieludzkie! Jak można było na 2 dni forum wyłączyć? Zastanawiam się nad pozwem za doznane szkody moralne ;)

Użytkownik Pawop edytował ten post 10 wrzesień 2015 - 23:11

#7 Kirk

Kirk

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4275 postów
  • Od: 07 cze 2014

Napisano 10 wrzesień 2015 - 23:17

Szczerze mówiąc to czegoś mi zaczynało brakować, chyba mi sens życia się bez forum kończył, 2 dni bez czytania i pisania postów oraz pogaduszek na SB... ale post się opłacił :D

A tak poważnie: myślałem że nie przyzwyczaję się do nowego silnika, a tu proszę, jestem kilka minut i już mi się podoba. Bardzo fajne jest to, że informacja o nowym poście w temacie wyskakuje wtedy gdy piszę post, a nie dopiero po jego wysłaniu. To bardzo dobre ułatwienie. Podoba mi się też że shoutbox ma osobne okienko (choć pewnie i tak będę korzystać z tego co jest na dole strony główne) oraz został udoskonalony, chodzi mi tu o osobny licznik wpisów oraz archiwum, przynajmniej teraz jak mnie tu długo nie będzie to będę mógł poczytać czy o czymś ciekawym się rozmawiało :) Jak dla mnie zmiany na plus, nie mam jak na razie zastrzeżeń. No, może jedno, że nie można postów w SB edytować, ale Mr. Orbita już mówił że może to odpalić, więc jeśli to wyjdzie to bardzo fajnie. Ale jeśli nie, to też płakał nie będę, najwyżej będzie się na SB poprawiało "systemem gwiazdkowym" ;)

#8 Mr.Chiquita

Mr.Chiquita

Ekspert

• Użytkownicy
  • 7563 postów
  • Od: 02 wrz 2013
  • Lokalizacja토마슈프마조비에츠키

Napisano 10 wrzesień 2015 - 23:17

Mnie nowy skrypt się podoba. Jestem już do niego przyzwyczajony. Jest dużo estetyczniejszy z wyglądu. A reszta wyjdzie w praniu i w końcu przywykną wszyscy. :P Fajnie, że wróciliście.

| Multimedia Polska: PVR (ADB-3831CDX) - Multiroom (ADB-3830CD) - MaxBox - HD - HBO HD Max (GO + OD) - Canal+ Prestige - Cinemax HD - Sport Champions HD - Multimedia GO - Net 60 Mb/s |
| satelita: Astra 19.2°E - HD+; Bobbles.tv (paczka Koreańska) | Netflix: Premium | Amazon Prime Video | DVB-T MUX: 1, 2, 3, L3, 8 | DAB+ MUX: R3 Łódź |

| 오렌지캬라멜 - 퍼니허니 | www.wosp.org.pl | 킴치 사랑해요.| Panasonic DMP-UB900 wymiata!

#9 moqu'ai

moqu'ai

Forum to mój dom

• Konto zablokowane
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2505 postów
  • Od: 23 maj 2014
  • LokalizacjaPolska, mieszkam w polsce, mieszkam tu, tu, tu, tu.

Napisano 10 wrzesień 2015 - 23:22

Ja na razie sie nie moge tu odnalezc, pewnie kwestia czasu.

CP - Familijny Max HD + Film + Sport + Cinemax + HBO/HBO GO + MR = 44.99zł w Smart Dom2 :)

Kiedy monopol na prawdę mają jedynie ci słuszni, i/lub kiedy wygodna prawda dokonuje egzekucji na niewygodnej prawdzie https://lh3.googleus...r1RBNi1t3w=s145

#10 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13346 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 10 wrzesień 2015 - 23:23

Strasznie dużo energii i czasu mi poszło, spania mało co, dwa dni dłubania, to była gruba przesiadka, także z uwagi na różne połączone usługi, których nie chciałem uwalić. Gdyby nie Publisher, to forum bym odpalił już wczoraj... Mam nadzieję, że ta ilość pracy nie pójdzie na marne i będzie się fajnie korzystać. Do wielu rzeczy trzeba będzie się jeszcze przyzwyczaić, ale jakoś damy radę wspólnymi siłami, ja też jeszcze trochę nie ogarniam ;)

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW

#11 lukas_k

lukas_k

Przyjaciel forum SAT Kurier

• Przyjaciele
  • 8996 postów
  • Od: 07 lis 2007
  • LokalizacjaOkolice Radomia

Napisano 10 wrzesień 2015 - 23:39

No cóż, dobrze, że forum wróciło, bo trochę jednak brakowało mi tych dyskusji ;) Na początku trudno się przerzucić, tamten skrypt/skin bardzo mi się podobał, ale cóż, jeśli teraz ma być lepiej to trzeba to przeżyć, a z czasem każdy się przyzwyczai ;) 

nc+ - Extra+ + 8x C+ + Kino Świat ; Mediabox
Cyfrowy Polsat - Premium Max HD + Multiroom ; Evobox

MÓJ TWITTER

#12 Mr.Chiquita

Mr.Chiquita

Ekspert

• Użytkownicy
  • 7563 postów
  • Od: 02 wrz 2013
  • Lokalizacja토마슈프마조비에츠키

Napisano 10 wrzesień 2015 - 23:41

Już się fajnie korzysta. ;) Co prawda pustki, bo nie wszyscy wrócili po przerwie (i późna pora), ale będzie dobrze.Funkcjonalność w sumie łatwo ogarnąć.

| Multimedia Polska: PVR (ADB-3831CDX) - Multiroom (ADB-3830CD) - MaxBox - HD - HBO HD Max (GO + OD) - Canal+ Prestige - Cinemax HD - Sport Champions HD - Multimedia GO - Net 60 Mb/s |
| satelita: Astra 19.2°E - HD+; Bobbles.tv (paczka Koreańska) | Netflix: Premium | Amazon Prime Video | DVB-T MUX: 1, 2, 3, L3, 8 | DAB+ MUX: R3 Łódź |

| 오렌지캬라멜 - 퍼니허니 | www.wosp.org.pl | 킴치 사랑해요.| Panasonic DMP-UB900 wymiata!

#13 connor

connor

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1754 postów
  • Od: 01 cze 2012

Napisano 10 wrzesień 2015 - 23:56

Generalnie wszystko po staremu. Nie wiem o co halo
Tylko ta przerwa :/

Zrzut ekranu na potwierdzenie, że wszystko po staremu
1b5db8dbb4cafd4777b1f80a3b8d7d16.jpg

Użytkownik connor edytował ten post 10 wrzesień 2015 - 23:57

#14 Peterownys

Peterownys

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2922 postów
  • Od: 13 mar 2014
  • LokalizacjaGdańsk, Polska

Napisano 11 wrzesień 2015 - 05:44

O której wskoczyło forum? ☺

Użytkownik Peterownys edytował ten post 11 wrzesień 2015 - 05:44

34057.png

#15 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13346 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 11 wrzesień 2015 - 05:45

Gdzieś ok. 23:50 ;)

#16 Peterownys

Peterownys

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2922 postów

Napisano 11 wrzesień 2015 - 05:56

Bo tak niedoprecyzowane było to "dziś wieczorem", że wskoczyliście wczesną nocą, najwidoczniej :) Ale przynajmniej to już działa :P

Użytkownik Peterownys edytował ten post 11 wrzesień 2015 - 05:58

34057.png

#17 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13346 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 11 wrzesień 2015 - 06:06

To był bardzo późny wieczór ;) Robiłem co mogłem, dwa dni prawie bez spania - wiadomo że mi też zależało, żeby odpalić to jak najszybciej ;)

#18 Peterownys

Peterownys

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2922 postów

Napisano 11 wrzesień 2015 - 06:19

No okeeej, ważne że to wszystko ładnie już śmiga i działa. A admin niech idzie na zasłuzony sen :D A ja na smażenie kotletów...

34057.png

#19 kacper130700

kacper130700

Zżyty z forum

• Konto zablokowane
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4417 postów
  • Od: 21 mar 2015
  • LokalizacjaSłupsk (Stolp) (województwo pomorskie)

Napisano 11 wrzesień 2015 - 06:19

Dwa dni bez forum ;-) Przeżyłem to jakoś :-D

8TV - start 28 września!!!

#20 studiolitek

studiolitek

Edytor wykazów Forum SK

• Edytor wykazów Forum SK
  • 5099 postów
  • Od: 19 sie 2009
  • Lokalizacja⚓️ BĘDZIN ツ

Napisano 11 wrzesień 2015 - 07:04

Gdzieś ok. 23:50 ;)

Jak wskoczyłem o 23:56 to już była możliwość pisania postów :)

Użytkownik studiolitek edytował ten post 11 wrzesień 2015 - 07:06

34057.png                   DAB+ : KATOWICE KOSZTOWY (10A) KRAKÓW CHORĄGWICA (12D) 

DVB-C: UPC Select Extra HD PVR + FiberPower 30 + telefon 60 Minut do wszystkich + Horizon GO = 69,98 zł
DVB-T:PL    MUX 1 MUX 2 MUX 3 (KATOWICE KOSZTOWY / WISŁA SKRZYCZNE / KRAKÓW CHORĄGWICA / RABKA LUBOŃ WIELKI)     MUX 4 (KATOWICE KOSZTOWY)      PRE-PAID + UMOWA DO 12/2016                                 MUX 8 (KATOWICE KOSZTOWY / KRAKÓW CHORĄGWICA )     MUX TVS   (KATOWICE KOSZTOWY)  DVB-T:CZ MUX 1 MUX 2 (Łysa Góra)

sigpic3343_2.gif   @Bogdan425 - ZAWSZE W NASZEJ PAMIĘCI [*]