Skocz do zawartości

Kanały niedostępne dla byłych użytkowników C+


elliotek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

@hanys, musiałbym stracić rozum, żeby p[beep]rnąć pod swój dach dekoder ADB od ITI, więc to absolutnie nie wchodzi w rachubę.

 

Pomijając inne kwestie, nawet i Ty byś tego nie zrobił, gdybyś miał w domu dekodery klasy DM. :)

 

Dla mnie dobrze wydane 30 złotych, to czysty zysk, więc nie martw się o nie.

 

Gdyby można było zaufać ITI, to niepotrzebna byłaby taka ekwilibrystyka, ale niestety nie jest to partner godzien zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pas ratunkowy-

a kto Ci broni??

i o co Ci w ogole chodzi???

 

Jego Cień-mnie Twoje rachunki ani ziembia ani parzą .

moje Ciebie podobnie:)

tylko mi nie opowiadaj glupot ze z powodu polsatu weźmniesz sobie zaabonujesz ich platforme bo nie ma w tym kompletnie sensu.

a dekoderami DM nie szpanuj bo to dobre dla snobow pomijajac juz fakt że tak samo nie masz history HD i innych kanalow jak kazdy czlek na zwyklej arivie.

zreszta nikt kto ma swoj dekoder i np.splitery nie ma prawa nic zlego na C+ lub terz nc+ powiedziec.

a co bedzie za rok-mnie nie interesuje.

jak bede zyc to sie bede tym interesowal gdy nadejdzie na to czas.

 

 

a i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kanałami niedostępnymi dla byłych abonentów Cyfry+ jest dosyć ciekawa sprawa. Mianowicie na niektórych z nich jest jednak dołączone szyfrowanie Nagravision (1803), brak jest tylko szyfrowania Mediaguard (0100). Na innych kanałach nie ma ani jednego szyfrowania, ani drugiego.

Dokładniej:

Polsat HD - jest szyfrowanie 1803, brak 0100 - http://sat-charts.eu/service,130E,Polsa ... ,3107.html

Polsat Sport News - jest 1803, brak 0100 - http://sat-charts.eu/service,130E,Polsa ... 10514.html

History HD - jest 1803, brak 0100 - http://sat-charts.eu/service,130E,Histo ... ,3119.html

ESPN America - brak 1803, brak 0100 - http://sat-charts.eu/service,130E,ESPN- ... 14621.html

Blue Hustler - prawdopodobnie brak 1803 i brak 0100 - http://sat-charts.eu/service,130E,Blue- ... 10516.html

 

Wynika z tego, że byli abonenci Cyfry+ być może mogliby odbierać niektóre z tych kanałów (np. Polsat HD), jeśli dysponowaliby sprzętem pozwalającym na odszyfrowanie tego kanału w Nagravision (1803). O ile sprzęt nabyty na wolnym rynku w zasadzie działa w Seca Mediaguard, to przecież niektóre dekodery Cyfry+ (a mianowicie Sagemcom DSI83 i DSI87) zdaje się używają właśnie szyfrowania 1803.

Mając to na uwadze wyciągnąłem z pudełka właśnie tuner Sagemcom DSI83, z ciekawości, żeby sprawdzić, czy będzie można na nim obejrzeć kanał Polsat HD lub Polsat Sport News. Na nieszczęście na liście kanałów tego dekodera (która dosyłana jest z satelity dla użytkowników Cyfry+ lub byłych użytkowników Cyfry+ zmigrowanych do nc+) - tych kanałów nie ma na liście.

Nie ma na liście Polsat HD, Polsat Sport News i History HD. Próby ręcznego wyszukania tych kanałów (ze względu na ograniczoną funkcjonalność dekodera) kończą się niepowodzeniem. No szkoda. Szyfrowanie 1803 jest na tych kanałach, dekoder działający z 1803 tez jest, a kanałów dalej nie można obejrzeć przez to, że nie umieszczono ich na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagravision (CAID 1803/1861) stosuje Cyfrowy Polsat, natomiast nc+ i Cyfra+ stosują Nagravision (CAID 1813). Pomyliłeś systemy kodowania. Karty Cyfrowego Polsatu zdekodują kanały kodowane w systemie dostępu warunkowego Nagravision (CAID 1803/1861).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kanałami niedostępnymi dla byłych abonentów Cyfry+ jest dosyć ciekawa sprawa. Mianowicie na niektórych z nich jest jednak dołączone szyfrowanie Nagravision (1803), brak jest tylko szyfrowania Mediaguard (0100). Na innych kanałach nie ma ani jednego szyfrowania, ani drugiego.

Dokładniej:

Polsat HD - jest szyfrowanie 1803, brak 0100 - http://sat-charts.eu/service,130E,Polsa ... ,3107.html

Polsat Sport News - jest 1803, brak 0100 - http://sat-charts.eu/service,130E,Polsa ... 10514.html

History HD - jest 1803, brak 0100 - http://sat-charts.eu/service,130E,Histo ... ,3119.html

ESPN America - brak 1803, brak 0100 - http://sat-charts.eu/service,130E,ESPN- ... 14621.html

Blue Hustler - prawdopodobnie brak 1803 i brak 0100 - http://sat-charts.eu/service,130E,Blue- ... 10516.html

 

Wynika z tego, że byli abonenci Cyfry+ być może mogliby odbierać niektóre z tych kanałów (np. Polsat HD), jeśli dysponowaliby sprzętem pozwalającym na odszyfrowanie tego kanału w Nagravision (1803). O ile sprzęt nabyty na wolnym rynku w zasadzie działa w Seca Mediaguard, to przecież niektóre dekodery Cyfry+ (a mianowicie Sagemcom DSI83 i DSI87) zdaje się używają właśnie szyfrowania 1803.

Mając to na uwadze wyciągnąłem z pudełka właśnie tuner Sagemcom DSI83, z ciekawości, żeby sprawdzić, czy będzie można na nim obejrzeć kanał Polsat HD lub Polsat Sport News. Na nieszczęście na liście kanałów tego dekodera (która dosyłana jest z satelity dla użytkowników Cyfry+ lub byłych użytkowników Cyfry+ zmigrowanych do nc+) - tych kanałów nie ma na liście.

Nie ma na liście Polsat HD, Polsat Sport News i History HD. Próby ręcznego wyszukania tych kanałów (ze względu na ograniczoną funkcjonalność dekodera) kończą się niepowodzeniem. No szkoda. Szyfrowanie 1803 jest na tych kanałach, dekoder działający z 1803 tez jest, a kanałów dalej nie można obejrzeć przez to, że nie umieszczono ich na liście.

To piszemy do UOKiK i czekamy na kolejną decyzję i karę finansową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem pisemną odpowiedź na moje zgłoszenie reklamacyjne odnośnie braku Polsatu HD i doopa wielka (przeczytajcie poniżej) gdyby chociaż zaproponowali darmową wymianę dekoderów bo niby dlaczego mam ponownie za to płacić (mam multiroom z dekoderami sagemcom 1 w dzierżawie, drugi na własność kupiony) no i po jakiego grzyba mam jeszcze płacić aktywację? A może uderzyć z tym do Rzecznika Praw Konsumenta bo przy migracji do nc+ nikt mnie nie informował, że któreś kanały z oferty będą dostępne tylko na wybranych dekoderch?

 

12785732.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat HD jest potrzebny jak czwarte koło u wozu. Przynajmniej dla mnie chociażby ze względu na F1. Po co ma "stykać" jak to piszesz w DVB-T skoro masz go normalnie w NC+ jako Polsat SD, w tak samo miernej jakości jak na naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie i nawet będzie potrzebny jako szóste koło u wozu skoro jest w ofercie programowej to mam go mieć i koniec bo idąc tym tokiem myślenia mogę powiedzieć, że np. Canal+ w HD także jest potrzebny jak piąte koło u wozu i wszelkie inne w HD również :crazy: Myślicie trochę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trzeba myśleć !! A nie pisać bzdury!! Nikt nie idzie po to do platformy by oglądać Polsat Hd Ja dlatego wybrałem NC wcześniej Cyfra by właśnie mieć Canal Hd czy wcześniej tylko Canal!!I takie programy jak Cyfrowy Polsat - moja ulubiona platforma! nawet 3 x Hd mnie nie interesują!! Jak tak czytam jedni migracje czy branie platform traktuje jako swoistą zabawę!! Fakt jest powód by narzekac na Nc ale nie z powodu Polsatu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś podobna sytuacja była z programem KBS World. Kodowanie w systemie Seca i udostępniany abonentom Cyfry+.

Program można było odbierać na dekoderze Pace PVR. Obsługuje kodowanie Seca

Tego kanału nie można było odbierać na dekoderze Sagemcom DSI 87. Obsługuje kodowanie tylko czysta Nagra.

 

Po reklamacji wymienili mi Sagemcom DSI87 na Pace PVR za free i dostałem na cały okres umowy. Problem był znany Cyfrze+.

 

Liczą się zasady. NC+ reklamuje że ma Polsat HD i History HD dla każdego abonenta więc niech się wywiązuje z umowy kontraktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawe nalezy zgłaszac do UOKiK oraz mediów poniewaz jest to niezgodne z prawem, abonament na sprzecie cyfry powinien byc pomniejszony o bonifikaty, poniewaz brak jest pełnej ilosci gwarantowanych kanalow. PISZCIE DO URZEDÓW, BEDZIE KOLEJNA KARA TO WEZMĄ SIE ZA TĄ KWESTIE ! Jezeli nikt w tej kwestii nie pisze do UOKiK to olewają.

Pamietajcie ze ponad połowa sprzetu obecnie uzywanego to dekodery z cyfry wiec prosty pozew zbiorowy i prosta wygrana z konkretna kwotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @godunow powód do narzekania jest bo płacę taką samą kwotę abonamentu jak ci wszyscy co mają pełną ofertę i życzyłbym sobie abym miał dostęp do wszystkich oferowanych w moim pakiecie programów bo niby dlaczego mam ich nie mieć płacąc w sumie nie mało bo 119 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem pisemną odpowiedź na moje zgłoszenie reklamacyjne odnośnie braku Polsatu HD i doopa wielka (przeczytajcie poniżej) gdyby chociaż zaproponowali darmową wymianę dekoderów bo niby dlaczego mam ponownie za to płacić (mam multiroom z dekoderami sagemcom 1 w dzierżawie, drugi na własność kupiony) no i po jakiego grzyba mam jeszcze płacić aktywację? A może uderzyć z tym do Rzecznika Praw Konsumenta bo przy migracji do nc+ nikt mnie nie informował, że któreś kanały z oferty będą dostępne tylko na wybranych dekoderch?

 

12785732.th.jpg

 

Ja na Twoim miejscu wróciłbym do poprzedniej umowy i negocjował na nowo.Tez wysłałem mejla z reklamacją( co prawda wiedziałem o Polsacie HD i usługach VOD)

ale chcę coś ugrać .A co ! :D8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie o to chodzi co się ogląda czy co się nie ogląda, każdy płaci za dany pakiet, połowa sprzętu w obecnym użyciu to sprzęt po cyfrze+ i jezeli przechodzimy do NC+ to nie mamy wszystkich gwarantowanych kanałów np. nie działa Polsat HD czy History HD na wielu dekoderach CZYLI są to działania na szkodę abonenta, zabronione praktyki i jeden wielki WAŁ, nie może być tak że jeden i drugi abonent płaci za ten sam pakiet a nie ma kilku kanałów, OSZUSTWO TO OSZUSTWO i nie ważne o jakie kanały chodzi i jaką mają oglądalność. Sprawa nadaje się do Sądu a napewno każdy poszkodowany powinien zgłosić sprawę do UOKiK i wszelkich możliwych urzędów bo NC+ dalej stosuje zakazane praktyki i łamie prawo.

 

Ten list jeszcze ich bardziej pogrąża, ponieważ ukazuje że chcą inkasować dodatkowe pieniążki za wydanie innego sprzętu, paranoja i kompromitacja. Jeżeli połączyli się to mają obowiązek zagwarantować przy przedłużaniu sprawny sprzętu do odbioru danego pakietu bez płacenia ponownej aktywacji, ponieważ aktywacje płaci się tylko na początku uruchomienia usługi, a nie przy przedłużaniu umowy. Jeżeli sprzęt stary nie działała poprawnie (nie odbiera niektórych kanałów) to powinien być nieodpłatnie wymieniony na sprawny czyli jeżeli na kodowaniu seca nie działają niektóre kanały z pakietu (gwarantowane kanały) to ten sprzet nie nadaje się do użytku. Zmiany w regulamienie czy umowie powinny być wprowadzane z wyprzedzeniem minimum jednego okresu rozliczeniowego jeżeli chcieli by przykładowo Polsat HD zmienić na kanał niegwarantowany i wtedy możemy wypowiedzieć umowę bez kary, a wysłanie nowych regulaminów kosztuje zapewne więcej niż naprawienie tego całego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...