Skocz do zawartości

Kanały niedostępne dla byłych użytkowników C+


elliotek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, Panie sprawa ciągnie się już od 21 marca i dalej nic się nie dzieje. Dalej brakuje takich kanałów jak: POLSAT HD, Polsat Sport News, ESPN America, History HD. Sprawa jest bardzo wkurzająca bo za nie płacimy a ich nie mamy. Ja 30 marca złożyłem reklamacje na kilka rzeczy między innymi takich jak nc+Go czy POLSAT HD, dostałem odpowiedź ale jakimś dziwnym trafem nie było w niej nic o POLSAT HD. Jakie jest wasze zdanie, składacie również reklamacje? Dlaczego nie ma oficjalnego stanowiska nc+? Zachęcam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego samego powodu złożyłem reklamację 6 kwietnia; zobaczymy, co odpiszą. Jeśli tak koniecznie chcą w ten sposób wymusić na nas migrację na tunery ADB, to mnie to kompletnie nie urządza (używam karty Chameleon w Phoenixie na komputerze). No chyba że w przyszłości wypuściliby moduł CI/CI+ - wtedy można pomyśleć o takiej opcji. Tuner stacjonarny podłączany do TV zupełnie mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz odpowiedź:

Jakąś godzinkę temu do znajomego zadzwonił konsultant w sprawie reklamacji braku ww. programów. Wpierw na siłę chciał odrazu kolege cofnąć na pakiet C+ Prestige za 134pln, który miał przed migracją, a jak to mu sie nie udało, to powiedział wprost, że nie ma się, co łudzić, bo tych programów i tak nie będzie mieć na swoim sprzęcie, bo kodowania nie będzie, a jak mu się, to nie podoba, to może rozwiązać umowę i już, bo o dobraniu teraz dekoderów nie mam mowy. Kolega wnerwiony jak [beep] zażądał tego wszystkiego, co mu Pan konsultant przekazał w potwierdzeniu listownym. Jeśli list nie będzie wogóle potwierdzeniem tego, co ten znawca mówił, to wtedy nagranie rozmowy (bo takie rozpoczeło się po 10-15sek. jak kolega zaczął prowadzić rozmowę) idzie do netu i do nc+. Wtedy idzie odrazu pismo dla zasady do UOKiK i mam nadziję, że posypie sie kolejna znacząca dla operatora kara. To, co wyczynia nc+ przechodzi wszelkie mozliwe już granice. Gdzieś w głebi duszy juz mam taką cicha nadzieję, że ten chory twór nc+ przestanie istnieć, a wszyscy tam odpowiedzialni, łącznie z moderatorami forum nc+ "znawcami trzech odpowiedzi"-zadzwoń na infolinię, proszę złozyc reklamację i prosimy o cierpliwość trafią na bruk. Taniej dla nc+ byłoby tam postawić jakiegoś bota, bez obrazy dla moderatorów jako ludzi, ale nie jako fachowców spełniających tam swoją rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sorek21 , również i ja zadaję sobie pytanie, dlaczego raptem redakcja SAT Kuriera wykazuje taką pasywność, ale gdy o to zapytałem bezpośrednio Kol. @Mr.Orbita, to otrzymałem odpowiedź, że co mogli to już zrobili.

 

Jest taka scena w kultowej już komedii "Miś", kiedy to Ochucki odwiedza komisariat milicji, a po wyjściu z niego, na pytanie czy wszystko załatwił, odparł: "co mogłem, to załatwiłem". ;)

 

Kto pamięta ten film, wie o czy mówię. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest. Jak nie wiadomo o co chodz to chodzi o kase. Choc nie kumam, niech nc+ wymieni sie z polsatem kanalami firmowymi w hd czyli tvn, polsat, a premium zostawia dla siebie. Wielkie mecyje dac polsatnews do nc+ skoro jest w dvb. Nic tam nie ma ciekawego. Typowa zapchajdziura polsatowska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@clf, tak to widzisz, mają się wymieniać kanałami, nie sądzisz, że to taka sama porażka, dla nc+, jak dla CP?

 

W efekcie tej wymiany, mieliśmy niemal bliźniacze oferty, z których, co z przykrością trzeba przyznać, zwycięsko wychodzi tylko CP.

 

Dla tych, którzy nadal korzystają z oferty Cyfry+ jest to chwilowo mało zauważalne, ale od 1 lipca stanie się coraz to bardziej.

 

Jestem zdania, że każdy ze sprzedawców, powinien zachować swoje rodzime kanały TYLKO dla swojej oferty i wtedy dopiero mielibyśmy prawdziwy orzech do zgryzienia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszłością telewizji nie jest sprzedaż śmietnika, złożonego z przypadkowo powrzucanych stu kilkudziesięciu kanałów, tylko specjalizowana pakietyzacja, a jak na razie, nikt nie oferuje takiego produktu.

 

CP próbuje, ale chwilowo nie ma się czym popisać, jeśli chodzi o konkurowanie z nc+ w ligowej piłce kopanej.

 

Zakładam, że to tylko kwestia czasu, bo CP szybko się uczy, a skoro ITI przedstawiła do sprzedaży tak mętny handlowo produkt, to praktycznie wszystko jeszcze jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w całej tej sytuacji zachowanie nc+ jest żałosne. Nie interesuje mnie to że nie potrafią się dogadać z Polsatem, bo niby dlaczego ma mnie to interesować? Ja podpisywałem ofertę w której Polsat HD mam gwarantowany. I nikt podczas podpisywania umowy nie poinformował mnie o fakcie że PolsatHD nie działa. Dla mnie to zwykłe oszustwo, i nie ważne jest czy kanał ten będę oglądać czy nie. Mam go mieć i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@elliotek, ależ oczywiście, dlatego jeśli już wyczerpałeś drogę reklamacyjną w ITI, to idź teraz z tym do powiatowego, czy miejskiego rzecznika konsumentów.

 

Tu sobie znajdziesz stosownego do Twojego miejsca zamieszkania: http://www.uokik.gov.pl/rzecznicy_konsumentow.php .

 

Rzecznik wystąpi w Twoim imieniu do ITI, czyli podejmie w tej sprawie procedurę mediacyjną, a w razie niepowodzenia pomoże Ci wdrożyć procedury procesowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała sprawa jest o tyle dziwna, że abonenci nc+ korzystający z dedykowanego sprzętu, tj. tunerów ADB z wbudowanym systemem dostępu warunkowego Conax mają dostęp do Polsat HD, History HD, Polsat Sport News i Blue Hustler. Nie mają go tylko abonenci nc+, którzy korzystają z własnego sprzętu z systemem dostępu warunkowego Seca Mediaguard. I tu jest pytanie. Dlaczego? Skoro abonenci z tunerami ADB mają dostęp do tych kanałów, to znaczy, że są one częścią oferty. Skoro są częścią oferty, to znaczy, że kwestia ich obecności w nc+ jest uregulowana. Ciekawe tylko, dlaczego nie można do tych kanałów dołączyć systemu kodowania Seca Mediaguard? O co w tym wszystkim chodzi? Gdyby jednak założyć, że brak jest ustaleń w kwestiach technicznych pomiędzy Polsatem a nc+, to dlaczego ta sytuacja dotyczy kanałów nie będących własnością pana Solorza, tj. History HD i Blue Hustler? Konsultanci nic nie wiedzą a moderatorzy na oficjalnym forum nc+ wciskają jedne i te same formułki. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że platforma nc+ nie wypowiedziała się w tej sprawie oficjalnie, tak jakby problem dotyczył niewielkiej grupki osób, a przecież byłych abonentów Cyfry+ z własnym sprzętem jest sporo i nawet jeśli, wielu z nich jeszcze nie zmigrowało do nc+, to problem jest i powinni go jak najszybciej rozwiązać. Ja jako klient, czuję się oszukany. Mam nadzieję, że tą sprawą również zajmie się UOKIK, bo jest to jawne niewywiązywanie się z umowy. Ja, gdybym zapłacił abonament w mniejszej wysokości, to straciłbym dostęp do oferty. Oni natomiast, mogą świadczyć mi usługę w okrojonej formie niż jest to przewidziane w umowie i poza reklamacją (która niewiele daje) lub rozwiązaniem umowy, nic więcej nie mogę zrobić. Mimo wszystko, mam prośbę do redakcji "Satkuriera", żeby nie popuściła tej sprawy i jeszcze bardziej ją nagłaśniała. Jeden artykuł, nie wystarczył. Jesteście jedyną naszą deską ratunku, bo jak Wy nam nie pomożecie, to nc+ będzie nadal traktowała w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem użytkownikiem c+ i nie przeszedłem do nc+ z uwagi ze w nc+ niema History hd,maja zlikwidowac TCM oraz Axn-y.Gdy skonczy mi sie umowa .Przechodze do CP tam maja wszystko co w c+ tylko bez sportu.Szkoda mi tylko sportu w c+

pozdrawiam

Teddy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To co niedostępne, albo gasnące w nc+ jest cały czas dostępne w CP i to bez żadnych dodatkowych ceregieli.

 

Na dodatek CP udostępnia wreszcie moduły CI w trybie legacy w dzierżawie za 1 złoty, więc koszta sprzętowe są właściwie żadne.

 

Podobno też ich MR będzie od lipca świadczony na lepszych sprzętowych zasadach, być może będzie możliwe skorzystanie z dwóch modułów, co praktycznie stawiałoby tu CP wyżej sprzętowo, nawet od nc+, bo w nc+ niestety trzeba nadal przy MR dekodery łączyć przewodowo, albo bezprzewodowo.

 

ps.

Przyglądałem się dotąd ofercie CP z nieufnością, ale nabieram na nią. coraz większego apetytu. Szkoda tylko, że muszę też dokupić do tego pakiet Platinum w nc+ ze względu na 6xC+, bo to zwiększy koszta do prawie 190 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji dostępności/niedostępności kanałów dla użytkowników seca to zaskoczyło mnie to, że po przejściu na ofertę nc+, mimo iż na starym sprzęcie, to od razu wyłączyli dostęp do kanałów z seca takich jak Universal, Sportklub i pozostałe mimo iż mają kodowanie seca ale nie ma ich w ofercie nc+. Czyli w jedną stronę da się zrobić ale włączyć Polsat Sport News już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlituj sie czlowieku.

tak Ci brakuje badziewi w stylu sportklub czy sci-fi w koszarnej jakosci i w 4/3?

jak czytam takie glupoty to sie krew w zylach burzy.

jakis dzieciak ostatnio robil tu liste kanalow z wielkim zaakcentowaniem jakich kaalow nie ma w nc+ a byly w C+

oczywiscie listy 9 ( i to b. dobrych) kanalow HD ktore sie pojawily w nc+ a na C+ ich nigdy nie bedzie juz nie zrobil bo taka pisanina ma na celu tylko dokopanie jednej stronie a o uczciwosci tu nie ma mowy wcale.

 

ps..skoro masz apetyt na Cp to ....juz!!

190 zl za pare kanalow z odciepow po c+...to jest to:)

ps2.

powiem wiecej..nc powina jeszcze wywalic kolejnych 10 kanalow ktore sa nadawane w koszmarnej jakosci.

nich sobie je PC zabiera i sie nimi chwali.

a nc+ niech dodaje tylko kanaly HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@hanys, jesteś nad wyraz przewidywalny, wystarczy bowiem nacisnąć odpowiednią sprężynkę, a wyskakujesz z pudełka jak [beep]yk. :D

 

Umiesz liczyć, czy wysłać Ci kalkulator?

 

Platinum w promocji 99 + HBO 25 + Cinemax 15 + Filmbox 15 + History HD 1,9 + Sundance HD 2,9 = 158,8 w zaokrągleniu 160

Za to wszystko płacę i co mam, kłopoty z kilkoma kanałami za które zapłaciłem?

 

Natomiast kupując: Premium w CP 89 + Platinum 99, płacę 188 PLN, czyli przepłacam do poprzedniego rachunku tylko ok. 30 PLN a co zyskuję, no fakt trochę śmietnika, ale między innymi święty spokój z niegwarantowanymi kanałami i problemami z kodowaniem.

 

I co, nadal uważasz, że to zły pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno też ich MR będzie od lipca świadczony na lepszych sprzętowych zasadach, być może będzie możliwe skorzystanie z dwóch modułów, co praktycznie stawiałoby tu CP wyżej sprzętowo, nawet od nc+, bo w nc+ niestety trzeba nadal przy MR dekodery łączyć przewodowo, albo bezprzewodowo.

Hmm, skąd masz takie informacje? Wiesz coś więcej na ten temat?

Dwa moduły CAM w ramach Multiroom'u w Cyfrowym Polsacie to byłaby rewelacja... :) Ale to raczej mało prawdopodobne. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Barti, info jest z działu technicznego CP, ale nie mogli, albo nie chcieli wdawać się w szczegóły.

Dość, że MR w CP wymaga unowocześnienia, bo mieli go na najgłupszych zasadach jakie znam.

 

@wolfman, przyznam że do niedawna i ja patrzyłem na CP jak na jakąś przaśną telewizję, ale jako uzupełnienie krętaczy z ITI, to naprawdę dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego Cień-pomysl nie jest zly,jest [beep]ski.

ale w koncu Twoja kasa i Twoj problem.

jesli Ci tak brak Polsatu w HD i History to ...wez zmien dekoder i po problemie.

i masz 30 zl w kieszeni.

 

ja mimo z epolsatu HD na swoimsprzeie nie maie narzekam bo prawde mowiac chyba 2 lata nie ogladnalem tam nic.

Lm juz tam dawno nie ma ,filmy mam w C+ i HBO a od informacji wole fakty.

ale rozumiem ze kazdy lubi co innego wiec ciezko bo ciezko ale potrafie sobie wyobrazic ze komus brak polsatu w HD.

oczywiscie co nie znaczy ze sprawa tych kanalow to skandal.

ale potrafie tez zrozumiec ze ktos komus robi cos na zlosc i czasem dogadanie sie zajmuje troche czasu.

 

podsumowujac-rob co chcesz tylko za bardzo sie nie podniecaj..:))

nie wiem jak Ty ale jak ligi skoncza grac to ja dopiro wlaczam tv na tour de francea i to jak pogoda zla..

inaczej dopiero polowa sierpnia -przez ten czas odzwyczajam sie od tv i mam totalnie gdzies co tam nadaja a czego nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...