Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

po co Ci nagrywarka DVD skoro dekoder nagrywa na dysk zewnętrzny? przewidywane przez Ciebie podłączenie powinno działać, chyba że podepniesz przez HDMI, to wtedy nie pójdzie nic przez Euro

 

skanowanie jest, na liście masz miksik kanałowy wymieszane co popadnie, nowe kanały pojawiają się od numeru 2000, działa z czterema satelitami, na liście nie ma Siriusa aczkolwiek jest Amos i Thor (na którym nie ma praktycznie FTA - bezsens) oraz Hispasat jakby ktoś lubił sięgać daleko na zachód

 

co do instrukcji, a na co wam to? jest na 100% za okładką z rzepą ale nie ma tam nic wartego uwagi, opcje pilota można sprawdzić z poziomu dekodera, numer konta też

 

nagrywa wszystko na nagrywarkę dvd mało się znasz chłopie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by trzeba napisać tak. Jak podłączy się aktywne wyjście HDMI do telewizora, to złącze Euro nie jest aktywne i nic się na nagrywarkę DVD nie nagra. Natomiast jak uaktywnimy wyjście euro to wtedy na nagrywarkę DVD nagramy co chcemy, ale w SD (bezsens) i na telewizorze będzie ciemność bo złącze HDMI jest wtedy wyłączone. W tym dekoderze złącza HDMI i EURO nie działają równolegle, tylko albo HDMI, albo EURO. Przełączamy te wyjścia odpowiednią kombinacją pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co Ci nagrywarka DVD skoro dekoder nagrywa na dysk zewnętrzny? przewidywane przez Ciebie podłączenie powinno działać, chyba że podepniesz przez HDMI, to wtedy nie pójdzie nic przez Euro

 

dlatego, że część nagrań chciałbym zachować na własny użytek a z dysku na kompa nie przegram.

własnie chciałbym mieć równocześnie przez HDMI i euro , a wówczas nie będzie działać? co za bezsens:evil: słyszałem o jakiś kombinacjach z gwiazdką na pilocie to cos pomorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta gwiazdka plus któryś z numerów na pilocie służy do przełączania wyjść EURO lub HDMI. Nie pamiętam które bo EURO nie używam. Wyżej masz link do instrukcji w PDF-ie, więc ja pobierz i poczytaj. Jak nagrywarka DVD ma dwa wyjścia EURO to możesz podłączyć nagrywarkę do wejścia EURO telewizora i powinien być obraz do podglądu.

Może się również nagrywając na DVD po EURO pokazać napis, że wykryto sygnał blokujący nagrywanie. Wtedy DVD przestaje nagrywać. Miałem takie przypadki. Z dekodera UPC to normalka, ale zdarza się też z SAT szczególnie na programach kodowanych i HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile pamiętam to do EURO jest gwiazdka i 1 lub 2, gwiazdka i 3 wraca na HDMI 1080i.

 

co do nagrywania, to na czas audycji najlepiej podpiąć przez EURO do nagrywarki i z nagrywarki do TV, oczywiście może to być na stałe podpięte ale na czas nagrywania przełączysz z HDMI na EURO, niestety jakość nagrywarki DVD jest niższa niż większości interesujących audycji w TnK HD, bo te są 1080i a nagrywarkę masz 480p

 

 

nagrywa wszystko na nagrywarkę dvd mało się znasz chłopie

 

jesteśmy nowi i nabijamy posty co? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum spełnia swoje zadanie bdb,bo powyższa dyskusja prowadzona przez ALANa,CSA i SYMPTa doprowadziła do 'natchnienia' mnie i rozwiązania mojego problemu/pytania przez samego mnie:) . Żeby słuchać stacji radiowej na ampli bez użycia tv wystarczy przełączyć/aktywować w dekoderze wyjście sygnału naciskając na pilocie *2 i sygnał fonii leci na kolumny bez użycia wł.tv:) Qrcze, robiłem różne przemiany kabli i tysiące ustawień w tv/dekoderze i nie działało,a rozwiązanie jest tak banalne. Ale ale... z doświadczenia z poprzednimi moimi dekoderami myślałem,że takie rzeczy dzieją się AUTO:) Niemniej jednak stwierdzam,że TEN dekoder jest bdb,lecz wymaga 'manualnej' pracy użytkownika z nim:) . To powracam do słuchania mojej ulubionej stacji ARROW CLASSIC ROCK:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są faktycznie odbiorniki satelitarne gdzie gniazda cyfrowe fonii nie są aktywne i trzeba je aktywować w ustawieniach. Miałem sporo przypadków właśnie takich. Nawet w takich urządzeniach jak stacjonarne nagrywarki DVD z dyskami oraz dekodery z dyskiem UPC. W Twoim przypadku jak teraz czytam dziwne jest, że gniazdo optyczne jest aktywne domyślnie przy włączonym TV, może to wprowadzać użytkownika w duże zakłopotanie, bo powinno działać albo nie. Ale na szczęście jest opcja aktywowania na stałe i tak pewnie bym Ci odpisał.

Sporym również błędem, wręcz tragicznym jest brak aktywnych dwóch wyjść wizyjnych razem, czyli HDMI i EURO, o fonii tu nie wspominam bo po co. Jak na razie to poknocony jest soft w tym modelu odbiornika i to karygodnie. Ale drugą sprawą jest czy operator ma obowiązek dawania uaktualnień do odbiorników kupionych na własność. Z reguły dają, ale czy muszą? Odbiornik spełnia swoje podstawowe zadanie i tyle, a w sumie kogo to obchodzi czy ma np. skanowanie satelit, czy nie. Ma dobierać kanały TNK i odbiera. Absolutnie nie bronię tu TNK, czy "n".

Cyfra+ też dawała na początku tragiczny co do możliwości dekodera Pioneer soft i ludzie sami zaczęli pisać softy tak zwane alternatywne, ale to już inna bajka nie na to forum, zresztą to już się w zasadzie skończyło po wejściu sharingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dawnego Pioneer'a to znam temat,oj dawne czasy:)

Teraz muszę zmierzyć się z nast. sprawą w 2850-> słuchanie internetowego radia. Jak podpiąłem [1próba,po zakupie]kabel od neta do tunera żadnych ustawień nie wykrył automatycznie. Czy wpisanie ręczne pomoże?zobaczymy;może jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi skonfigurowało automatycznie, router mam Linksys dwu antenowy. Po podłączeniu kabla wszystko poszło po automacie samo. Spróbuj ręcznie, ale na mojego nosa powinno automatycznie, trwa to parę sekund. W sumie tam nic szczególnego nie ma, ale jak powinno działać, to ma działać.

Aha, zapomniałem, że Ciebie interesuje radio, to musisz to uruchomić.

 

Sprawdź dobrze kabel na komputerze. Z moich doświadczeń wynika, ze przeważnie winą większości perturbacji są winne kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podłączyłem do dekodera dysk 3,5'' o pojemności 80GB i ku mojemu zaskoczeniu pojawił się komunikat z prośbą o podłączenie dysku o pojemności co najmniej 80GB. Czy ten dekoder wymaga dysku powyżej 80GB ? W takim razie komunikat jest niezbyt precyzyjny. Poza tym odłączenie zasilania dysku w trakcie pracy dekodera powoduje jego zawieszenie i restart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dnsy to przecież nie są polskie

 

Bo główna serwerownia UPC jest w Holandii.

 

Dzisiaj podłączyłem do dekodera dysk 3,5'' o pojemności 80GB i ku mojemu zaskoczeniu pojawił się komunikat z prośbą o podłączenie dysku o pojemności co najmniej 80GB. Czy ten dekoder wymaga dysku powyżej 80GB ? W takim razie komunikat jest niezbyt precyzyjny. Poza tym odłączenie zasilania dysku w trakcie pracy dekodera powoduje jego zawieszenie i restart.

 

Nie zapominaj,że dysk 80GB na karteczce nigdy nie będzie miał 80GB, a jakieś lekko powyżej 70GB resztę zajmują układy systemowe dysku np. do formatu. Co do zasilania to jest napisane przeze mnie, że dysk 3,5" musi mieć swoje zasilanie. Dziwne, że jeszcze nie padł Ci dekoder.

 

Ja mam dwa dyski po 640GB, a w rzeczywistości maja po około 598GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że producenci zawyżają pojemność dysków stosując przedstawiony przez Ciebie przelicznik, ale miałem nadzieję, że tak samo liczy producent dekodera. Swoją drogą dlaczego określił on minimalną pojemność na poziomie 80 GB? Przecież podpinając mniejszy dysk poprostu nagram mniej programów.

 

Nie zapominaj,że dysk 80GB na karteczce nigdy nie będzie miał 80GB, a jakieś lekko powyżej 70GB resztę zajmują układy systemowe dysku np. do formatu. Co do zasilania to jest napisane przeze mnie, że dysk 3,5" musi mieć swoje zasilanie. Dziwne, że jeszcze nie padł Ci dekoder.

 

Dysk umieściłem w obudowie z własnym zasilaniem. Po wyłączeniu dysku na obudowie dekoder zrestartował się i kilkakrotnie próbował uruchomić. Gdy to się mu udało sprawdził dostępność aktualizacji i działa OK. Czyli, aby wyłączyć dysk (który cały czas bez potrzeby pracuje) należy najpierw przełączyć w stan czuwania/wyłączyć dekoder ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dysk umieściłem w obudowie z własnym zasilaniem. Po wyłączeniu dysku na obudowie dekoder zrestartował się i kilkakrotnie próbował uruchomić. Gdy to się mu udało sprawdził dostępność aktualizacji i działa OK. Czyli, aby wyłączyć dysk (który cały czas bez potrzeby pracuje) należy najpierw przełączyć w stan czuwania/wyłączyć dekoder ?

 

Dekoder się restartował bo brakowało mu prądu do zasilenia po USB dysku ze swojego zasilania. Przecież zasilacz dekodera ma tylko 1500mA. Jest to uciążliwe takie wyłączanie dysku jak piszesz. Po prostu można zapomnieć włączyć dysk przed włączeniem dekodera. Rozsądne wyjście jest kupienie dysku 2,5". O dyskach 2,5" pisałem wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alan,CSA-dzięki:)

wpisałem ręcznie i... nie pomogło,ale to dzięki Wam kombinowałem dalej, bo wiedziałem,że jest to możliwe i jestem blisko:) Brakowało mi tylko...autoryzacji[A NIE JEST NAPISANE W INSTRUKCJI,ZE POTRZEBNA i gdy ktoś stawia 1e kroki w tym temacie jak ja to ma problem]] u dostawcy neta:))))) W końcu,nie wiedząc o tym,zadzwoniłem do nich z zapytaniem,czy aby moje nr są poprawne,a on na to,że"...widzi moje nowe urządzenie ,co to jest i żeby działało musi ON autoryzować" . Autoryzacja dokonana! Teraz kolejny wydatek:( jak najtańszym kosztem zrobić,żeby nie przekładać za każdym razem kabelka od neta z laptopa do dekodera, tylko żeby działały oba na raz?:) router? znowu proszę o jakieś sugestie o ile jeszcze nie szykujecie sie na JUTRO:)))

ps A >nradio< jest maxxx!!!i nie ważne,że wszystko mogłem sluchać na kompie, ja potrzebowałem właśnie TAKIEJ formy!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder się restartował bo brakowało mu prądu do zasilenia po USB dysku ze swojego zasilania. Przecież zasilacz dekodera ma tylko 1500mA. Jest to uciążliwe takie wyłączanie dysku jak piszesz. Po prostu można zapomnieć włączyć dysk przed włączeniem dekodera. Rozsądne wyjście jest kupienie dysku 2,5". O dyskach 2,5" pisałem wyżej

Zakup dysku 2,5" raczej nie wchodzi w grę, gdyż specjalnie zakupiłem obudowę USB na mój nieużywany dysk 80GB.

Jeśli chodzi o wyłączanie dysku to spróbowałem odłączyć wtyczkę USB od dekodera (tak, wiem, że to niepoprawny sposóB) - skończyło się zawieszeniem się dekodera na oglądanym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest jeszcze jedno wyjście, tylko się nie śmiać. Schować gdzieś dysk żeby nie hałasował, bo niektóre 3,5" dość głośno pracują i niech pracuje non stop, tak jak to jest w dekoderach UPC i podobnych dekoderach sat z dyskiem rożnych platform cyfrowych. Dysk może pracować non stop wiele lat, nic mu nie będzie. Serwery tez pracują non stop, że o bankowych już nie wspomnę. Prądu za wiele też Ci nie "nakręci"

 

Kiedyś miałem serwer z czterema dyskami, pracował non stop z trzy lata, stał w piwnicy i nic mu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...