Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Do ta154san

Sprawdzałem już wcześniej soft na tej stronie i sprawdziłem przed chwilą i jest taki jak w moim tunerze (sv 08.07.2013_V1.0), a więc w chwili zakupu był już aktualny. Co do nagrywania to coś tak podejrzewałem, że to sprawa zabezpieczeń. Dzięki za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Do ta154san

Co do nagrywania to coś tak podejrzewałem, że to sprawa zabezpieczeń. Dzięki za wyjaśnienie.

 

To nie zabezpieczenia. Aby tuner mógł np. zeskanować sobie listę kanałów są emitowane tablice zawierające stosowane dane informacyjne. Np. PMT zawierające PIDy dla video, audio, teletekstu.... CAT - PIDy powiązane z systemami kodowania, SDT - zawierając nazwy kanałów. Polsat lubował się w niechlujnej zawartości tych tablic. Innym zagadnieniem jest EPG i EIT oraz bliskie im subtitles - niestety tu tez Polsat przemyca pod pozorem standardu swoje nietypowe rozwiązania.

Jak do tej pory Polsat nie może się zdecydowac na jeden sposób kodowania polskich liter - ba już nawet nie proszę o standard strony kodowej.

 

Kiedyś w Cyfrze+ był [beep] z EPG ale spowodowany b. niestandardowym rozwiązaniem Philipsa oddziedziczonym po WizjiTV. do tego doszły jeszcze roszczeni abonentów mających tunery nie potrafiące obsłużyć poprawnie tygodniowego EPG dopasowanego tak aby były strawny dla tunerów Phjilipsa WizjiTV (wiec tworzono duble programów z EPG trzydniowym....)

 

 

Jest jeszcze kwestia wydajność zapisu na urządzeniu USB. Krytycznym parametrem formatu dysku jest rozmiar bloku (cluster size).

Podczas nabywania tworzone są duże pliki - wskazanym sa duże bloki aby nie zmuszać do zbyt częstego aktualizowania struktur systemu plików.

Warto sprawdzić czy tuner potrafi nagrywac=ć na dysku sformatowanym jao NTFS - jest wydajnieszy system plików od archaicznego FAT/VFAT.

FAT32/VFAT ma ograniczenie wielkości pliku do maksymalnej liczby 32 bitowej (Zależnie od rodziny Windows lub typu procesora będzie to 2GB lub 4GB - chodzi o obsługe liczy 32 bitowej bez znaku przez procesor i jądro systemu - takie sam problem był z max rozmiarem bloku - liczba 16 bitowa albo 32kB albo 64kB).

 

Do formatowania dysków USB polecam inne programy np. narzędzie jakie dostarcza HP do swoich notebooków. Potrafi obsłużyć pendrive'e z tablicami partycji.

Wbudowana funkcja formatowania a Windows to niestety porażka w przypadku pendrive'ów.

 

 

 

Jestem ciekawy, co zrobią z użytkownikami Telewizji na Kartę/Telewizji na Kartę HD oraz n na kartę?

 

 

Czekaja aż się wykrusza by przy odpowiednio niskiej ich liczbie po prostu wyłaczyć ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem zainteresowany pakietem smart hd +. w związku z tym mam parę laickich pytań:

 

1. Jest zakładka "Kup starter" na stronie nc+, a gdzie można kupić dekoder hd ? (nie mam własnego przystosowanego)

 

2. na stronie nc+ nie można chyba kupić dekodera z tym pakietem wiec zapene trzeba udać się do sklepu nc+ ?

 

3. Jakie dekodery są do wyboru w punktach sprzedaży i jakie są ceny za najtańsze hd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piranha

Masz jeszcze dedykowanego Technisata SmartBox CE HD z kartą Smart HD+ w zestawie za 265 lub bardziej uniwersalnego Technisata CombBox CE z tunerem DVB-T i kartą Smart HD+ jakieś 10-15 złoty drożej.Oprócz tego jest jeszcze Opticum X110 w cenie ok 250zł z kartą i wersja TS z tunerem DVB-T i czytnikiem CI za mniej więcej 250 bez karty,a także wszelkie Fergusony z serii Ariva które można nabyć za maks 350zł w zależności od tego czego oczekujesz.Pozostają jeszcze przerobiony nbox i nbox z dyskiem 250GB{Ceny od 140 za nboxa na tablicy do 330 za wersje z dyskiem na popularnym portalu aukcyjnym] na linuksie które w przypadku odpowiedniej wiedzy biją na głowę wszystkie tunery które podali Ci koledzy wyżej jak i te z mojej listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie tunery są sprzedawane w zestawach startowych SMART HD+ ? :)

 

Osobiście polecam Technisata http://www.hollex.pl/telewizja-na-karte ... -1-miesiac

 

Bardzo dobra jakość obrazu.

Karta Smart HD+ działa w czytniku.

Nagrywanie na podłączony dysk pendriva usb.

Dodatkowe wejście na moduł CAM

Możliwość połączenia dekodera z siecią internetową w domu po łączu lan albo wifi ( trzeba dokupić kartę wifi ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwa pytania otoz dzis podlaczylem tuner technisat digyboxx hd z karta smart hd karta aktywowana do wiekszosci jest dostep ale np do tvn24 hd tvn style hd oraz tvn turbo hd mam brak dostepu. Czym to jest spowodowane? oraz drugie pytanie jak zrobic (skad sciagnac ) liste kanalow pod smart hd dla tego dekodera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

sianes - Jedyna aplikacja nie obsługuje list kanałów. Owszem potencjalnie jest możliwość załadowania settingu ale producent oficjalnie tego nie udostępnia.

Zresztą tuner i tak wymusza dedykowaną listę NC+ (jedna z ulubionych). Ja radzę olać szukanie list - bo i po co...

skanujesz satelitę - dodajesz do jednej z list ulubionych. Niestety (OIDP) dodawać możesz tylko ze wszystkich serwisów (idiotyczne ograniczenie). Kilka minut a potem sortowanie i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kup na znanym portalu cos dedykowanego do tnk - opticum albo adb - za dekoder do odbioru kanałow sd zapłacisz max 50 zł. Odpada problem z listą kanałow. Nie odbierzesz na takim już np. StarsTv - tak samo jak na tym philipsie po przerobce.

 

Za dekoder z możliwoscią odbioru kanałow HD z pakietu Smart HD+ i innych HD - lista kanałow własna oraz nagrywanie na dysk - pendravie usb zapłacisz ok 100 - 150 zł. Ferguson - Opticum - ADB NBOX z E2

 

Nie warto już się bawic w przerobkę tego philipsa ;) kupując cos lepszego odpada też problem przechodzenia uprawnien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 200 zł będzie ci ciężko kupic nowy dekoder co bez problemu odtwarza mkv oraz ma dvb-t i sat.

Tzw. combo sat i dvb-t z nowych to ariva 152 lecz nie wiem jak radzi sobie z mkv. Jest jeszcze ariva 150. Cena ok. 250 zł za nowy.

 

Poczytaj forum przejrzyj opinie.

 

Ogolnie w tanszych dekoderach sat z odtwarzaniem filmow mkv jest problem.

 

Ja mam nbox z E2 z nagrywaniem na dysk - filmy w formacie ts, vob czasami avi ale rzadko. Mam dysk 750 GB to mogę sobie pozwolic by jeden film zajmował mi 4 - 6 G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...