Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Po zmigrowaniu różnicy nie ma.

Technicznie:

- stara karta TNK SD ma CAID 0B00

- po migracji karta SmartHD/SmartHD+ ma CAID 0B01

 

Jedyna różnica to całkowity koszt (telefony, sms-y) przeprowadzenia "operacji" (aktywacja, migracja, doładowanie) oraz problemy (co widać po wpisach na różnych forach) i czas spędzony na dodatkowej zabawie :)

 

Pozdr4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak ci poszło: w jaki sposób aktywowałeś, na jakim kanale przyszły ci uprawnienia i ile czekałeś. Życzę powodzenia :)

Aktywowałem kartę telefonicznie (numer kilka postów wyżej), czekam już od godziny na TVN-ie i jest już pierwszy sukces - działają mi kanały bez opłat :) teraz czekam na kolejne uprawnienia :)

 

EDIT: Działają mi już wszystkie kanały z Smart HD+! :)

 

PS. W czasie rozmowy z konsultantem zapytałem się konsultanta jak wygląda sprawa migracji z Smart HD, na Smart HD+ - dostałem odpowiedź, że nie będzie żadnej migracji - wszyscy użytkownicy Smart HD zostali automatycznie przeniesieni do Smart HD+! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czyli znowu wracamy do punktu wyjscia bo juz ktos pisal wczesniej ze mu tez tak powiedzieli (automatyczna migracja) Szkoda ze sie SAT KURIER nie zwroci z pytaniem do zrodla czyli NC+ i nie przedrukuje na swojej stronie oficjalnego stanowiska NC+ w tej sprawie. Raz by sie uciely spekulacje wreszcie, a na zapytanie specjalistycznej prasy chyba by sie nie odwazyli krecic jak to robia z pojedynczymi abo? Zastanawiajaca jest rozbieznosc w okresie doladowania kart za 79zl. Jedyne logiczne wyjasnienie to ze SmartHD+ jest zaladowana oboma pakietami na dwa miesiace? No bo jezeli nie to warto kupowac raczej te zwykle smart HD (3mies), chyba ze znowu cos namotaja i starter w momencie aktywacji bedzie wazny tyle samo co te nowe czyli 2miesiace, bo chyba zwyklej ofert smart hd juz sie nie da aktywowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także się zastanawiam (czytając różne posty i komentarze po forach i pod artykułami) dlaczego NC+ nie przedstawi jasnego i konkretnego stanowiska w sprawie oferty, migracji, możliwości doładowań, kontaktu, itp. itd.

Wszędzie tylko domysły i spekulacje, każdy podaje (także konsultanci) inne, sprzeczne ze sobą, informacje !!!

Nie dziwię się, że niektórzy tracą już cierpliwość :)

Nic tylko, dzwonić do nich. Pewnie z telefonów także dodatkowa kasa wpada. Taki patent na biznes :lol2:

 

Moje pytanie do NC+ (może ktoś to od nich przeczyta :) ) - CZY NIE DA SIĘ ZROBIĆ WSZYSTKIEGO RAZ A PORZĄDNIE ? :read:

 

Pozdr4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. W czasie rozmowy z konsultantem zapytałem się konsultanta jak wygląda sprawa migracji z Smart HD, na Smart HD+ - dostałem odpowiedź, że nie będzie żadnej migracji - wszyscy użytkownicy Smart HD zostali automatycznie przeniesieni do Smart HD+! :)

No to super! :brawo:

Cieszę się, że nie będę musiał do nich w tym celu dzwonić. Mam kartę "Smart HD". Dodatkowego pakietu "Multi+" na razie nie będę brał. Może w późniejszym czasie... :) Fajnie jednak, że na kartach "Smart HD+" będzie też możliwość dostępu do kanałów tematycznych dawnej CYFRY+. :) Utraciłem je po rozwiązaniu umowy z CYFRĄ+. A teraz mam je jeszcze dostępne z karty "Smart HD" do końca czerwca br. A później się zobaczy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ktoś zadał takie pytanie w temacie "Smart HD dla użytkowników TNK SD" (https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=103&t=27440&start=1110#p811289), ale ja zadam go także w tym:

 

Ponieważ padają na forum SK informacje o automatycznej migracji użytkowników oferty Smart HD do Smart HD+, to nasuwa się pytanie który (jaki) regulamin obowiązuje tych użytkowników automatycznie zmigrowanych:

- ten który mieli dotychczas w ofercie Smart HD

- czy ten nowy z oferty Smart HD+

 

To pytanie jest zasadne z powodu następującego zapisu w regulaminie "Przewodnik po ofercie SMART HD+"

(http://ncplus.pl/~/media/Dokumenty/SMART%20HD%20plus/Przewodnik-po-ofercie-SMART-HD-plus-www-23-05-2013.pdf):

Dostawca zastrzega sobie możliwość trwałego uniemożliwienia korzystania z Kart dekodujących bez możliwości ponownej Aktywacji w przypadku wygaśnięcia Dostępu do Pakietu bez opłat.

Pozdr4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ten nowy regulamin.

Kart przecież nie aktywnych nie będą wiecznie trzymać w systemie, to nie TnK SD gdzie zdeklarowali się ważnością oferty do 2016 i te najstarsze karty mają gwarantowane programy bez opłat do końca ważności oferty. Sytuacja taka sama jak w telefonii komórkowej gdzie karty Sim są wygaszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stąd sprawdzam ważność konta https://ssl.telewizjanakarte.pl/sprawdz ... owania.php, jak kartę zdezaktywują to powie że jest błąd lub coś podobnego. Na razie nie ma oficjalnego stanowiska NC+ co z klientami SmartHD i raczej nie spodziewam się

Prawdopodobnie nie będzie czegoś takiego jak migracja z SmartHD do SmartHD+. Automatycznie przerzucą użytkowników. Kiedyś doładowanie się skończy (mi kończy się w lutym 2014 roku) i będzie albo doładowujesz, i akceptujesz nowy regulamin albo karta w kosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie zaświeciły mi wszystkie kanały tnk sd i zrobilem migracje telefonicznie wczoraj na smart hd + mila pani powiedziala zebym zostawil na tvn jak program zniknie i jak pojawi sie znowu migracja bedzie zakonczona i kaly beda dostepne niestety od wczoraj mam wlaczony tvn i caly czas ciemno :( ile moze to trwac ?? dzieki za informacje

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie zaświeciły mi wszystkie kanały tnk sd i zrobilem migracje telefonicznie wczoraj na smart hd + mila pani powiedziala zebym zostawil na tvn jak program zniknie i jak pojawi sie znowu migracja bedzie zakonczona i kaly beda dostepne niestety od wczoraj mam wlaczony tvn i caly czas ciemno :( ile moze to trwac ?? dzieki za informacje

Jeśli masz taką możliwość to sprawdź za pomocą menu tunera, jak wyglądają na twojej karcie teraz uprawnienia odbioru. Przy "TnK SD" w nagłówku jest "TVN", natomiast przy "Smart HD+" jest już "ITI 2 Neovision". Jeśli u ciebie jest już to ostatnie i termin uprawnień aktualny (1-30 czerwca 2013r.) to oznacza, że karta jest już aktywna jako "Smart HD+". Jeśli żaden kanał z tej oferty ci się nie dekoduje to spróbuj wyjąć i włożyć z powrotem kartę do tunera. Jeśli i to nie pomoże to wyłącz na chwilę tuner i włącz go ponownie. Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Tego najstarsi gorale nie wiedza jeszcze :)

Bedziemy widziec za kilka dni , bo sie trzeba bedzie pewnie zdeklarowac czy sie chce trzymac ten pakiet czy nie i dopiero wtedy srodki na koncie rozlicza odpowiednio do posiadanego pakietu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam to samo, co @Burito. :)

Sam mam Arivę 202E i jestem zadowolony. Karta "Smart HD+" działa w nim znakomicie. W tunerze tym mam też moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu, którego jestem też abonentem. Moduł ten działa prawidłowo w mojej Arivie. :) Ariva 102E to "bliźniaczy" tuner Arivy 202E, tylko nie posiada gniazda na moduł CAM. Ariva 102E posiada tylko tzw. czytnik uniwersalny kart. Do "Smart HD+" wystarczy, ale nie będzie już możliwości odbioru na nim np. Cyfrowego Polsatu.

Dlatego też ja jestem zdania, że warto trochę dołożyć i kupić już model tunera z gniazdem na moduł CAM. Zwiększa to możliwości wykorzystania tunera. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...