Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Umowę z Eurosportem platforma nc+ ma ponoć do września br. I ponoć nie jest to takie pewne, że umowa ta zostanie przedłużona. :? Kanały Eurosportu w nc+ cały czas figurują jako niegwarantowane. :read:

 

Moim zdaniem na bank przedłużą umowę, dodając ES do Smart HD+, bo straciliby zbyt dużo, nieposiadając tego kanału. Z drugiej strony ES straci/ł prawa do Sochi, więc kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Drodzy moi. Taka Ariva do Smart+ ma dobre strony (bo ona lubi Conax) i naprawdę warto wydać te 150 zł , kupić uzywaną 100 lub 100E i cieszyć się mozliwościami jakie daje conax.

Jedyna dobra strona to cena. I nic poza tym. Ten tuner tak samo jak dedykowany badziew w NC+ tkwi mentalnie w połowie lat 90-tych.

 

Jeśli ktoś nie jest DX-rem...

A tu Ciebie zakoscze bo Ariva umie sobie poradzić z DiSEqC 1.1 choć idea konfiguracji jest gorzej niż [beep]ska (idiotów tam zatrudniają przy projektowaniu GUI). Dodatkowo radzi sobie z niskimi SR w DVB-S2. Do pełni szćześcia w DX brakowałoby tylko tylko dodać obłśuge PLS i multistreamów. Czułość głowicy też jest nienajgorsza i na pewno bije na głowę szajs oferowany przez C{ i NC+. Niestety trzymanie się archaicznego modelu listy kanałów z [beep]skim limitem na liczbę zeskanowanych kanałów.... Zeskanowanie nieba na kilka - kilkanaście etapów - mordęga.

 

 

co ty tu piszesz.to jest temat smartHD+,a ona nigdy nie bedzie parowana.a co do oferty na abonament,to co napisałeś, to na dzień dzisiejszy kupa bzdur

Nigdy nie mów nigdy. To po pierwsze,. Owszem na razie smartHD+ nie jest parowane. Co do platformy - niestety tylko conax. Nagra MA jest out. Stąd m.in. brak np. Polsat HD w Nagra MA dla NC+. Oferta NC+ - premium i co lpesze kaśki) będzie niestety jedynie parowania i jedynie w CI+. Zmiana tego trendu możliwa wtedy jak Vivendi zmieni priorytety co do olania polskiego rynku i wywali całe te towarzystwo celebrytów z ITI. Ale nie liczcie na to.

Ba - macie tunery po Cyfrze+ w NC+ - no to niestety niedługo wam wymuszą jedynie słuszny gniot ala ADB.

Radzę się przygotować, że za niedługo pre-paid będzie tylko na jedynie słusznym ADB.

 

Dobrych tunerów z CI+ nie ma rynku. Są gnioty oferujące to samo co Ariva czyli archaiczne sprzęty z mocno ograniczoną funkcjonalnością. Na dodatek CI+ nadal jest w stanie przed beta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ta154san. pierwsze dwa cytaty to chyba nie są moje.edytuj post,to po pierwsze.a po drugie nie wiem skąd wyssałeś takie informacje,ale nikt niczego nie wymusi aby na adb wymieniać.to samo tyczy sie modułów CI,nie wspominając już,że smartHD+ będzie tylko i wyłącznie na parowanych adb.nc+ nie ma tyle sprzętu i raczej tak szybko nie będzie miała.zastanów też sie co napisałeś z Nagra MA,że jest out.gdyby tak było,to kablówki już od dawna by dostawały karty w conax,a nie tylko na życzenie. następna sprawa to pakiet start który jest z sagemcom-ami.jakie karty w nim są i jaki system kodowania?ilu jest abonentów ze sprzętem cyfry, a ilu z n z adb? pomyśl za nim coś napiszesz.;) jedyna prawda którą tu napisałeś to to, że ADB to gniot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie aktywowałem smart hd+ dla starej tnk hd opłaconej do końca 2013 roku i póki co to mam wszędzie no access. Wkurzyło mnie to bo myślałem że będzie nadal wszystko bez przeszkód, a tymczasem kanały kaput.

 

Przecież kanały tematyczne od Canal + nie będą Ci działać w TNK HD , tylko w SMART HD+ , który działa na kartach starej oferty TNK SD . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie!

A nie wiadomo, co będzie po 30 kwietnia 2015 roku... :roll:

Przypuszczam, że umowa zostanie przedłużona na kolejny jakiś tam okres, ale pewności co do tego żadnej nie ma. :?

Pewne jest tylko to, że w CP pozostanie kanał TVN SD, gdyż jest on tzw. must-carry. Ale pozostałe (w tym TVN HD) już nie muszą.

No, ale to tak na marginesie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Radzę się przygotować, że za niedługo pre-paid będzie tylko na jedynie słusznym ADB.

Wątpię - jakby tak miało być, to już by tak było, ale tak nie jest i nie będzie :P

 

Z chwilą wyłączenia Nagra MA nic nie stanie im na przeszkodzie by tak zrobić. Oferują jedyne pre-paidy, bo te z Polsatu nie można nazwać pre-paidami (trzeba być wcześniej abonentem Polsatu a i tam tylko na dedykowanym sprzęcie a za niedługo już tylko karty ROM4xx).

 

Nie mogę nigdzie kupić tej oferty :x

 

 

Ano widzisz w punktach NC+ nie sprzedają już starterów TnK od dość dawna. Mi się udało nabyć TnK na schaberplatz'u. Potem od razu migracja i po kłopocie.

Musisz szukać. Mimo oficjalnych info w jednym z hipermarketów można było nadal kupować startery do Cyfra+ na kartę (SD) (schodzi jak przysłowiowe ciepłę bułeczki). Szukaj i to intensywnie bo czas gra na niekorzyść.

 

Za niedługo podobny los spotka n na kartę. Kwestia co jeszcze ( i ile ) mają do wyczyszczenia z magazynów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chwilą wyłączenia Nagra MA nic nie stanie im na przeszkodzie by tak zrobić. Oferują jedyne pre-paidy, bo te z Polsatu nie można nazwać pre-paidami (trzeba być wcześniej abonentem Polsatu a i tam tylko na dedykowanym sprzęcie a za niedługo już tylko karty ROM4xx).

Skoro według Ciebie tak ma być, to co się stanie z tymi co mają Smart HD i Smart HD+? Każą im oddać karty, a w zamian dostaną te sparowane z dekoderem? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie,nie wyłączą żadnej nagry.to są informacje aby siały zamęt.niech ta154san sobie odpowie sam na pytanie co zrobią z abonentami po cyfrze gdzie jest dekoderów więcej,aniżeli n.co zrobią z abonentami którzy wzięli strt+ z sagemcomami itd itd ;).a nawet jeśli,to taka operacja potrwa kilka lat,która pochłonie miliony złotych,a nc+ raczej nie stać na taki manewr,bo przy okazji jeszcze odejdzie baaaaardzo dużo abonentów po cyferce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
,ale nikt niczego nie wymusi aby na adb wymieniać.

Dasz się pokroić żywcem za swoją tezę?

 

to samo tyczy sie modułów CI

Idź do NC+ i poproś o moduł CI. Życzę powodzenia.

 

zastanów też sie co napisałeś z Nagra MA,że jest out.gdyby tak było,to kablówki już od dawna by dostawały karty w conax,

Jest zdecydowanie out. Jedynie paskudny włam na karty a raczej "wyłączanie parowania" i skuteczne MOSC'owanie kart CAS7 mogłyby to zmienić. Ale niestety to już nie te czasy że popyt byłby wysoki by koszty wyrwania metod i publikacji by się zwróciły To nie sytuacja sprzed 10 lat gdzie internet nie był konkurencja dla pay-tv.

Co do kablówek. Ile jest kablówek? 100, 300, 1000? Na razie nie robią kablówkom rewolucji a jak przyjdzie czas pójdzie paczka ze sprzętem i kartą z nowym CAID np. 0x0b02 a może jeszcze innym.

Akurat karty u operatorów kablowych to nieznaczący argument.

 

następna sprawa to pakiet start który jest z sagemcom-ami.jakie karty w nim są i jaki system kodowania?

OIDP w sagemcomach jest procesor oferujacy wsparcie dla parowanego sprzętowo conax'u. Tylko kwestia licencji i leci upgrade do tunera. Zresztą na te tunery ponoć w pierwszej kolejności ma być kompletny soft a'la ADB a nie tylko nakładka jeszcze bez zmiany menu konfiguracji jaka już jest pozostałe tunery Cyfry+ HD w fazie testów (żegnaj wlasna listo ulubionych - namiastko wlasnej lity kanałów).

 

ilu jest abonentów ze sprzętem cyfry, a ilu z n z adb? pomyśl za nim coś napiszesz.;)

 

Zrozum że tuner obecnie to nie jest coś super drogiego. Patrząc ma mediaboxa - plastikowe g***** to koszt produkcji może wyniesie 10 USD u chińczyka (wraz z frachtem do Polski).

 

Problem jest tylko z Philipsami HD na których nie odpali się parowanego sprzętowo conax'u - tyle że ich jakość i awaryjność jest przyczynkiem do sukcesywnego wymieniania ich na nowy sprzęt abonentom - i tak są do odstrzału - nie wiem jak z Pace - ponoć ostatnie serie mogą mieć parowanie sprzętowe z procesorem dla conax'u - powtarzam - plotka - nie rozbierałem tego tunera - nie interesują mnie badziewia dedykowane.

Tunerów SD nie ma co brać pod uwagę - złom.

 

Masz dane jaki procent abo Cyfry+ ma albo swój tuner albo brał od nadawcy jedynie sprzęt SD? Może się okazać że więcej jest abonentów ze sprzętem ADB po nce niż abonentów ze sprzętem dedykowanym HD od Cyfry+.

 

Ponadto zważ zę jakoś nie ma kodowania Nagra MA na Polsat HD i paru innych kanałach z oferty NC+ jak kodowania conax i na kanałach Mezzo, radiowych, paczki FranceTV. Przecież to tylko niby drobiazg dodać kodowania. Jak widać przekroczyło to budżet startu NC+..... Kwestia kosztów tunerów to pikuś jak widać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, no oczywiście,że CI nie ma.nie o to chodziło czy są,czy nie.i za swoją tezę też nie dam się pokroić:).nie wiem dlaczego tak uparłeś się,że to będzie conax.przecież to samo można zrobić z adb,aby była w nich czysta nagra.prawda?mi tylko chodzi o to,że to co pisałeś,to nie są informacje w 100% potwierdzone. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
nie wiem dlaczego tak uparłeś się,że to będzie conax.przecież to samo można zrobić z adb,aby była w nich czysta nagra.prawda?

W NC+ główne skrzypce grają ITI i TVN. Kierownictwo praktycznie ITI/TVN only. Gierkami i oraz swoja polityką pozbyto się z NC+ resztki kierownictwa śp. Canal+ Polska. Vivendi jedynie wsparło finansowo ITI/TVN by mogli kupić Cyfrę+. Canal+ w Polsce już jest jedynie kolejnym produktem ITI/TVN z licencją na logo i nazwę.

Gdyby było tak jak piszesz to Mediabox'y miałyby system Nagra a nie conax. Gdyby miał być Nagra MA to Polsat HD miałby CAID 1813 a opcji Mezzo i France TV by praktycznie nie wycofano po cichu z oferty. Owszem Nagra MA jest nowocześniejsze od blisko dziesięcioletniego, archaicznego Conax CAS7, ale jak widać zuęłnie inne względy zadecydowały o postawieniu na conax.

Zmienić ten trend może jedynie "pad conaxu" i jednocześnie cheć Vivendi na utrzymaniem kontroli na polskim rynkiem. Ale na pierwsze (generalnie dotyczy to całej pay-tv) jak i na drugie się nie zanosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...