Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Na 10.758 wyszukują się dwa POLSAT MUSIC HD, a ten w SD też chodzi. Jak ci nie działa to przeszukaj jeszcze raz transponder. :wink:

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Samo przekazanie danych to jeszcze nie rejestracja odbiornika. Ktoś musi zgłosić posiadanie odbiornika albo musiała by przyjść kontrola i to stwierdzić. Karta może być przecież zgubiona albo ktoś mógł nawet podać nasze dane - o adres i nazwisko raczej nie trudno. Sam mam parę kart zarejestrowanych na "Miś Kolargol-a". Musiała by być weryfikacja dowodów osobistych przez operatora - tak jak z ostatnią rejestracją kard pre-paid operatorów komórkowych. Tylko do tego by trzeba było wyłączyć wszystkie karty żeby ludzie się pozgłaszali. Kartę możemy używać jako podstawkę pod kubek, nie musi być akurat używana. Zresztą to oferta pre-paid. Płacę to odbieram. Nie płacę to nie odbieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wigru, Osoby, które korzystają z oferty abonamentowej nc+ też nie rejestrowały odbiornika, a ich dane będą przekazane tylko u nich sytuacja jest trochę prostsza...

Dlatego pytam tutaj na Forum, licząc, że ktoś napisze prostą wykładnię jak to jest z tymi danymi osobowymi.

Ewentualnie dochodzi jeszcze opcja zmian danych osobowych na osobę, która jest zwolniona z abonamentu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tu chodzi o uzyskanie listy potencjalnych osób, które mogą mieć telewizor. Wszakże płaci się za "posiadanie telewizora" a nie za abonament. Rząd czy inna instytucja sprawdzi kto z tej listy opłaca a kto nie. Jest duże prawdopodobieństwo, że jak do kogoś przyjdzie list od operatora albo poczty że posiada abonament to musi płacić dodatkową opłatę za "posiadanie telewizora" to zapłaci. Projekt ustawy ma wiele wad, bo np. mogę się nie zgodzić na przekazanie danych innym podmiotom i wycofać wszystkie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Wtedy operator płatnej TV złamie prawo jak przekaże dane. Albo można zadzwonić, że zgubiłem kartę / uszkodziłem ale pewnie zostanie zablokowana.

 

Poza tym do podpisania abonamentu jest potrzebny dowód osobisty, a osoby które przeszły np. z TNK HD na abonament musiały by być również jakoś zweryfikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do nich na infolinię przed momentem. Powiedzieli, że ta nowa ustawa abonamentowa nie dotyczy ofert na kartę i żadne dane nie zostaną przekazane, bo ich nie ma. Z drugiej strony niedawno do mnie dzwonili z nc+, że chcą mi zaoferować przejście na abonament, więc jakieś moje dane mają. Przecież jak się aktywuje kartę to trzeba podać imię, nazwisko, adres (co prawda ktoś może podać fałszywe).

 

Czy tutaj na Forum ktoś jeszcze może potwierdzić, że nie przekażą moich danych Poczcie Polskiej? 

Edytowane przez Kosciuszkowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dane mają, bo aktywując kartę musisz coś podać. Teraz zamawiając przez stronę www dekoder do oferty na kartę musisz podać dane do wysyłki. Tam też jest pełno zgód marketingowych, więc w bazie i tak pozostaje ślad po zamówieniu. Robisz przelew na doładowanie karty - też mają twoje dane.

Kwestia pozostaje taka - co rząd wpisze w nowej ustawie, bo jeśli będą chcieli Ciebie du..nąć, to jak wskazałem powyżej - dane pozostawiasz w kilku miejscach i nie będzie z tym problemu.

Edytowane przez Bigb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie projektu ustawy dostępne go na https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12296000/katalog/12419535

"Dostawcami usług telewizji płatnej w rozumieniu niniejszej ustawy, są operatorzy rozprowadzający programy telewizyjne w pakietach dostępnych na podstawie umów o dostarczanie telewizji płatnej."

TnK, Smard HD+ i tego typu oferty prepaid działają bez umów, więc na tę chwilę i w tej wersji projektu wg mnie nie podkablują użytkowników prepaid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie Cyfrowy Dom został "wchłonięty" przez ITI Neovision, więc bardziej logiczne w tej sytuacji wydaje się wpisanie tej drugiej nazwy. :)

Więcej informacji na ten temat dostępnych jest tutaj: :arrow:https://satkurier.pl/news/159093/iti-neovision-przejmuje-cyfrowy-dom.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w nazwie odbiorcy można wpisać cokolwiek. I tak od dobrych kilku lat nie jest to weryfikowane. Jedyna wymagana rzecz to numer konta. http://serwisy.gazetaprawna.pl/finanse-osobiste/artykuly/705480,przelewy-niewazne-co-wpiszesz-do-formularza-pieniadze-i-tak-wplyna-na-konto.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kto miał spór o odzyskanie pieniędzy błędnie opisanego przelewu nie podzieli zdania, ze możemy pisać sobie dowolnie nazwę odbiorcy przelewu...

Pan Mod myli się w kwestii adresowania przelewu za doładowanie.  Właściwy adres i dane to:

Cyfrowy Dom sp. z o.o      AL. GEN. WŁ. SIKORSKIEGO 9       02-758 WARSZAWA                Aktualny Adres obowiazuje od 10.09.2013 r   (wcześniej Powsińska, potem Kłobucka). Potwierdzone w ITI Neovision S.A.

istnieje nadal i przyjmuje pieniądze.

Sprawa opisana w uzasadnieniu moda dotyczy czegoś innego. Mianowicie zmiany własności kapitałowej. Faktycznie w maju 17 ITI Neovision S.A. stał się 100% włascicielem CD. Nie jest to równoznaczne z likwidacją CD.

W KRS  brzmi to tak od 12.05.17) dla Cyfrowy Dom Sp. z o.o.  w dziale Udziałowcy:

Zmieniono Nazwisko/Firma z "ITI NEOVISION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ;0000191377" na "ITI NEOVISION S.A." (100 udziałów o wartości 50 000,00 zł).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Rodzice korzystają z oferty Smart HD. Dziś zauważyłem, że na kanale dla abonentów znajduje się informacja o wymianie dekderów na dekodery z dyskiem 320 GB (na oko na obrazku dawny Pace Cyfry+). Szczegóły miały znajdować się na stronie www.telewizjanakarte.pl. Niestety nie ma tam nic takiego (albo źle szukam). Może to tylko jakiś stary komunikat, a może coś nowego.... Czy ktoś jest zorientowany i mógłby mi pomóc? Czy wymiana jest płatna? Jeżeli tak to ile? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...