Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam stary splitter na picu z łamanymi kartami. Do tej pory działało wszystko bez problemu. Obecnie chodzą na nim tylko dwa dekodery fergusony 102e, na starej karcie od cyfry+. Problem od kilku dni jest taki, że po podłączeniu obydwu dekoderów splitter się zawiesza. Jeśli działa tylko jeden dekoder nie ma żadnego problemu, żadnych przycięć. Dzisiaj wymienię kable dla pewności. Nie wiem czy to problem po mojej stronie, czy może NC+ coś testuje. Miał ktoś podobne problemy?

 

89165a5ca1cf3811m.jpg

Zgłoś do nc+, że Ci co jakiś czas klatkuje przy przełączaniu kanałów, nie przyznawaj się do posiadania splittera czy drugiego dekodera. Pewnie znalazłeś się w "grupie testowej".

 

Splittery nie mają gwarancji działania (operator nie gwarantuje poprawnej pracy z nimi), więc zgłoszenie raczej dużo nie da, chyba że ktos lubi robić z siebie wariata :).

Należy pokreślić, że splittery na PIC są wolne, więc może nie wyrabia sprzęt lub sprawdź splitter na innym zasilaczu, pozamieniaj karty, sprawdź kable i zakończenia, sprawdź prędkość karty w menu ferdków, siłę sygnału, itd., bo może problem leży gdzieś indziej. Mój splitter na PIC działa OK, ale jest innej firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i są wolne ale do tej pory (kilka ładnych lat) nie było problemu. Kable wymieniłem, bo stare trochę "zesztywniały". Końcówki wymieniłem. W menu mam ustawione 3,6. Siła sygnału również jest ok. Bywało gorzej i działało. Dzisiaj po wymianie kabla myślałem, że jest już OK ale po około godzinie, dwóch zaczęło znowu zacinać wieczorem. Jakby splitter im dłużej chodzi z dwoma dekoderami to częściej zacina. Jakby nie wyrabiał. Z jednym działa bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma powiedzieć ktoś kto ma kable w ścianach ethernet co tam też zesztywnieją ?:) Oczywiście że te splittery były przeznaczone dla kart samym Mediaguard czasy Seca 1 i 2. Teraz korzysta/korzystało się w droższych wydajniejszych. Należy wziąć też pod uwagę kompatybilność dekoderów a w nich oprogramowania że tak to powiem pisanego celowo by eliminować korzystanie z splittera. Ja jednak nadal twierze że naj to jest drugi box na linuchu ale nie taki po 1200zł tylko zwykły do 300-400 a ethernet prądem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kafel dekoderów iti nie krytykuj są gorsze...

 

Nie mam w zwyczaju chwalić czegoś, bo istnieje gorsza alternatywa: szukam zawsze lepszej i dostosowanej do swoich preferencji: nie jestem tak zarozumiały, bym uważał, że nie ma takich ludzi całkiem sporo: stracą możliwość korzystania z nc+ na swoim lepszym sprzęcie, a nc+ jak wspominałem straci klientów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpływ abonentów na bank będzie .Dla mnie podstawa to używać karty we własnym tunerku (ewentualnie modułu z kartą ,ale bez ograniczenia do nagrań) .Ci którzy dzielą w domu zazwyczaj płacą więcej niż 70 złotych i ta grupę mogą stracić (choć nie muszą). Uważam ,że ludzie z ITI (TVN) ciągną platformę na dno .Zresztą co zostało z dawnego TVN-u dziś .Polsat to wykorzystuje co widać teraz już gołym okiem. Dla mówiących ,że dekodery polsatu to szajs to mają racje ,ale i dekodery NC+ to też kompletny złom. Multiroom NC+ to pomyłka .Przeciętny Kowalski nie ma bladego pojęcia jak się za to zabrać ,no i koszt tego jest spory (to powinien pokrywać operator ,wszak to jego pomysł). NC+ aby uratować się przed widmem upływu sporej liczby abonentów, albo co gorsza bankructwa powinna powrócić do starych zasad przed fuzją ,a ludzi z ITI (TVN) powinna natychmiast wywalić na zbity pysk :> .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splittery nie mają gwarancji działania (operator nie gwarantuje poprawnej pracy z nimi), więc zgłoszenie raczej dużo nie da, chyba że ktos lubi robić z siebie wariata :).

Sorry, że tak późno odpisuję, nie było mnie na forum. To nie do końca robienie z siebie wariata. W ramach tych testów pojawiały się problemy u osób, które nie korzystały ze splitterów. Kilka osób z forum posiadając splitter dzwoniło mówiąc, że ma jeden dekoder i obraz im się przycina, po czym usuwano ich z puli testowej. Na jakiś czas to pomoże, ale docelowo pewnie będzie trzeba szukać nowego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dla przeciętnego domu czy mieszkania w Polsce cztery telewizory to wystarczająca ilość

No nie wiem czy przeciętnego kowalskiego pracującego np w "amazon" stać na te 4 telewizory....chyba że je wyniesie co raczej nie jest łatwe :mrgreen:

Trochu przesadziłeś z ilością :lol2:

Nie zgadzam się. Po pierwsze to nie jest tak że co roku kupujesz 4x nowy telewizor. Polska to biedny kraj i dla wielu cała rozrywka to tv, czasem płatna. Znam instalacje w zwykłych domach, gdzie są ponad 4 tv w spliterze. W tym telewizory kineskopowe i dekodery mpeg2!

 

Splittery nie mają gwarancji działania (operator nie gwarantuje poprawnej pracy z nimi), więc zgłoszenie raczej dużo nie da, chyba że ktos lubi robić z siebie wariata :).

Mi spliter zawsze chodził dobrze, tylko jak oni coś psują to mi się psuł - i zawsze do nich dzwonie! Umyślnie je "psują" więc kto tu z kogo robi wariata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam właśnie problem od ok 1,5 miesiąca ze splitterem Medium IV w zestawie z pace 2221 i Arivą 102e. Zastanawiam się czy jeśli jestem w tej grupie testowej to jeśli dokupię drugą Arive np 52e i zestawie multiroom ten z Arivy to będzie to działało? Na jaki numer dzwonić, że mi nie działa na ich dekoderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się na multiroom wbudowany w tunery fergusona i muszę powiedzieć, że nawet to działa na dwóch 102e. Czasami coś zatnie na odbiorniku bez karty (rzadziej niż ze splitterem) ale odbiornik ten łączy się z siecią przez wifi, router jest daleko i mam słabą moc sygnału, więc tu może jest przyczyna. Ogólnie jestem zadowolony z efektu.

 

Wracając do splittera nie dzwoniłem jeszcze do NC+/ Dajcie znać jeśli zadzwonicie i ten telefon pomoże to również spróbuję. Nie można wysłać meila do nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się na multiroom wbudowany w tunery fergusona i muszę powiedzieć, że nawet to działa na dwóch 102e. Czasami coś zatnie na odbiorniku bez karty (rzadziej niż ze splitterem) ale odbiornik ten łączy się z siecią przez wifi, router jest daleko i mam słabą moc sygnału, więc tu może jest przyczyna. Ogólnie jestem zadowolony z efektu.

 

Wracając do splittera nie dzwoniłem jeszcze do NC+/ Dajcie znać jeśli zadzwonicie i ten telefon pomoże to również spróbuję. Nie można wysłać meila do nich?

 

Rozumie, że Ty też korzystałeś ze splittera, a teraz jako że na splitterze lipa połączyłeś dwie Arivy? Jaki masz splitter? Ja zastanawiam się nad dokupieniem drugiej Arivy np 52e stąd moje pytanie na ten temat.

Co do maila to jest możliwość pisania do nich z ICA ale to nie ma sensu ponieważ i tak nie odpiszą a numer telefonu by się przydał najlepiej bezpośrednio do działu technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Wracając do tematu dzwon na infolinię i mów ze amsz ich Sagemcoma 83 i ze ci zrywa odbiór;)wtedy cie wykluczą z testów...

Bardzo śmieszne, nie mam tego dekodera więc jak mogę dzwonić i mówić że mam ? Mam Pace od zawsze kiedy on jest, mi zresztą testy nie przeszkadzają nawet jeżeli wynikiem tego co sie dziej jest ich przeprowadzanie na mojej karcie.

Przynajmniej wiem czego się mogę spodziewać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem plotkę że jak wymienią wszystkim dekodery z SD na HD to tym co mają Sagemcomy sparują karty z dekoderami a pozostałym włączą liczniki ECM i po problemie tak więc Ci co będą mieli Sagemcomy HD nie bedą mieli licznika ale karty Cameleon będą sparowane z dekoderem i nie zadziałają ani w splitterze ani w żadnym innym dekoderze z wolnego rynku zaś Ci co mają Pace, Philipsy HD oraz sprzęt z wolnego rynku typu Ferguson czy Opticum będą mieli włączony licznik ECM. Tak więć po to wszystkim usilnie wciskają Sagemcomy HD w akcji przejście z SD na HD :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie kart cameleon dla posiadaczy wifiboxów /wifibox+ oraz sagemcom 83 i 87;) będą kartki CAYMAN:)Dobrze słyszałes.Licznik będzie dla tych co mają pejsate oraz cam ci i własny sprzęt.Licznik nie został odpalony tylko dlatego że są problemy z sagemcomami...Splitter będzie działalać ale pytanie na ile dekoderów na raz:)?2-3 moze 4 kwestia jak ustawią;)

I tak docelowo zostanie tylko Nowa CAYMAN i dla ADB i dla reszty) ale to za jakiś czas...( info o kartach było oficjalne= cyfra.tv wspomniał;) więc to nie plotki...)Reszta się przekona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co będzie? no na siłe wciskają sagemcomy zeby potem dosłać nowe kartki;)Ale tak serio to z tego co wiadomo to posiadacze sagemcomów dostaną nowe karty a co z tymi co mają 1? a drugą gołą kartke mysle ze wymienią ci mulitroom na 2x sagewmcom i każą odesłać 0100/odddać do apsu..Chcą ujednolicić system kodowania i tyle;)I przy okazji głownie uwalić splittery i sharingowców.Napewno posiadacze gołych kart moga póki co spac spokojnie ci co mają ich sprzęt w systemie może być wesoło..(ale i nie musi...)

 

Tak naprawdę wszystko będzie wiadomo potencjalnie od Września..Do tego czasu aps wydają to co jest czyli 0100+ sagemcomy /wifiboxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty nic do tego nie mają. Obecnie dają karty cameleon i działają one na zasadzie multiroomu nc+, czyli takiego jaki był w n. W momencie, gdy wszystkie nowe dekodery mają wifi korzystanie z tego multiroomu nie jest takie straszne jak na początku. Poza sytuacjami, w których w gospodarstwie domowym występują odległości rzędu kilku kilometrów lub większe ;)

Jeżeli masz multiroom po Cyfrze to zostajesz przy multiroomie po Cyfrze, każdy nowy dostaje już multiroom nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...