Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No widzisz ja nie jestem "niewiernym tomaszem" i nie potrzebowałem na to dowodu, wystarczyło mi że sprzedawca tunera to gwarantuje.

 

Nadal nie potrzebnie brniesz. przytoczona strona nie oznaczą że sprzedawca, na którego się wcześniej (słowo klucz!) powołałeś, coś gwarantuje. Zarówno strona jak przytoczony wcześniej sprzedawca nie mają ze sobą nic wspólnego. To, że ten z tego linku może to zrobić (choć nie musi nic poza zaoferowaniem pobrania alternatywnego firmware'u) to nie oznacza z automatu że inni sprzedawcy zrobią to samo. Unikaj uproszczeń bo będziesz oskarżany o wprowadzanie w błąd.

 

 

Ale tu niekoniecznie chodzi o licznik bo wcześniej nie miał takich problemów. Teraz zakupił nowe tunery i prawdopodobnie stąd te problemy bo jak wspomniałem wcześniej do tego splitera można podłączyć tylko maksymalnie dwie arivy(zalecenia producenta). Gdyby np. podłączył tylko jedną arive i dwa inne tunery pewnie takich problemów by nie było.

 

1. Wygląda na to że Ariva już coś miesza z cacheowaniem ECM'ów jeśli przed licznikiem ECMów tylko dwie można było użyć.

2. Druga teza polegnie przy uaktywnieniu na karcie licznika (pomijam wykonanie przez nadawcę "zachęcenia" do wizyty w APS).

 

 

 

 

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga do wszystkich:

 

Z tego, co pamiętam, to w regulaminie jest (lub była) informacja, że nie piszemy na tym forum o "softcamach", alternatywnym oprogramowaniu do dekoderów, "boxkey'ach", RSA, sharingu, itp. Od takich informacji są inne fora, i każdy zainteresowany, który wykaże minimum chęci bez problemu je znajdzie. Z resztą "kumaci" i tak już siedzi tam, gdzie trzeba.

Wydaje mi się, że moderatorzy przysnęli, lub dali ciche przyzwolenie, bo strasznie dużo się tego ostatnio zrobiło. 

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę nigdzie dzwonić, bo Policja lub Sygnał  monitoruje takie fora :).

Piszę o tym, bo zaczyna się robic tutaj syf. Akurat to cenię na tym forum, że nie muszę w każdym dziale po raz tysięczny czytać  żebrania o np. konfigurację oscama dla poszczególnych kart, dekoderów, routerów i co tam jeszcze da radę odpalić i wymyśleć 90% inteligentnych inaczej. Wystarczająco dużo tego jest na pozostałych kilkunastu forach w Polsce. No chyba, że administracja zmieniła zdanie, ale wtedy to aż prosi się o utworzenie nowego działu dla sytuacji wyżej opisanej.

 

 

Poza tym nie cytujemy ostatniej odpowiedzi.

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie potrzebnie brniesz. przytoczona strona nie oznaczą że sprzedawca, na którego się wcześniej (słowo klucz!) powołałeś,coś gwarantuje. Zarówno strona jak przytoczony wcześniej sprzedawca nie mają ze sobą nic wspólnego. To, że ten z tego linku może to zrobić (choć nie musi nic poza zaoferowaniem pobrania alternatywnego firmware'u) to nie oznacza z automatu że inni sprzedawcy zrobią to samo. Unikaj uproszczeń bo będziesz oskarżany o wprowadzanie w błąd.

Widzę że ty nadal niepotrzebnie w to brniesz, w takim razie ja wysiadam....pasuje, nie dogadamy się w tym temacie, Ja o wozie Ty o kozie.

 

1. Wygląda na to że Ariva już coś miesza z cacheowaniem ECM'ów jeśli przed licznikiem ECMów tylko dwie można było użyć.

2. Druga teza polegnie przy uaktywnieniu na karcie licznika (pomijam wykonanie przez nadawcę "zachęcenia" do wizyty w APS).

Nie Ariva coś miesza tylko tak jest od początku w tych spliterach. Że się powtórzę po raz kolejny zalecenia były takie że można było tylko podłączyć maksymalnie dwie arivy, podłączenie kolejnego dowolnego tunera powodowały problemy z odbiorem. Edytowane przez dk67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ładowanie się w taki setup nie jest przyszłościowe, ale póki co działa, umowę z cameleonem mam do 2017 więc może i do tego czasu pociągnie.

Mój splitter nie ma żadnych oznaczeń i nie bardzo wiem co tam jest.

http://imgur.com/2pdqTWz

By nie wyłączyli programów w SD to nawet nie zawracałbym sobie pewnie głowy, a tak potrzebuje coś HD (rozdziałka jest na dwa TV). Wolałbym kupić raz, a dobrze, a nie bawić się wymienianie sprzętu więc może ktoś coś doradzi. Raczej możliwie najtaniej, z szybka zmiana kanałów (przy moim starutkim Pace to chyba wszystkie maja błyskawiczną   :) ). Myślę o Opticum HD X310 (fajna cena) i Ariva S300.

 

Jak już wybierasz między tymi dwoma, to zdecydowanie Opticum.

 Na razie szukam na sucho, bez testów i trochę mam kociokwik w głowie, bo co chcę jakiś już wybrać to masa ludzi ma z nim problem (te Opticumy, Fergusony). Czy z nimi jest może po prostu loteria jak z DVD Manty? Mam jeden i najpierw działał 3dni, po naprawie tydzień, a po następnej 2tyg, a po jeszcze nast naprawie działa już 7rok :popcorn: . Już prawie miałem jechać po Opticum x406p, a się okazuje na forum pełno lamentów. Także jeszcze jedna prośba może ktoś coś poleci konkretnego do 250, gdzie main objective jest by działał ze splitterem (http://imgur.com/2pdqTWz) i nie buczał w trybie standby (ponoć Opticumy właśnie buczą, zresztą podobnie jak wspomniana Manta :mrgreen: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga do wszystkich:

 

Z tego, co pamiętam, to w regulaminie jest (lub była) informacja, że nie piszemy na tym forum o "softcamach", alternatywnym oprogramowaniu do dekoderów, "boxkey'ach", RSA, sharingu, itp. Od takich informacji są inne fora, i każdy zainteresowany, który wykaże minimum chęci bez problemu je znajdzie. Z resztą "kumaci" i tak już siedzi tam, gdzie trzeba.

Wydaje mi się, że moderatorzy przysnęli, lub dali ciche przyzwolenie, bo strasznie dużo się tego ostatnio zrobiło. 

A kto tu podaje jak odpalić kartę polsatu lub wyliczyć RSA z karty conax NC+ ? .Oscam jest legalny i co najważniejsze stabilny serwer na tunerach z linuxem. W wątku  https://forum.satkurier.pl/topic/11046-openbox-seria-sx/sam administrator podał konfiguracje wicard pod kartę NC+ (cameleon) ,a to że wicard i oscam można tak skonfigurować ,że karty parowane na nim odpalą to inna kwestia . Twoim tokiem myślenia to nuż kuchenny jest też bronią i trzeba mieć na ten nuż  pozwolenie na broń, bo człowieka można zabić .

POWTARZAM ENIGMA2 JAK I OSCAM LUB WICARD SĄ LEGALNE ,A TO CZY BĘDZIE KUŁA O PIRACTWO ,CZY NIE TO ZALEŻY TYLKO OD UŻYTKOWNIKA . POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje porady dla upewnienie się czy taki zestaw będzie działać po przejściu NC+ na mpeg4. Niestety ale stary poczciwy Philips pamietający jeszcze Wizję jak i Linbox mpeg4 nie osługują.

Do tej pory sygnał miałem rozdzielony za pomocą takiego splitera na te 2 dekoderki i działało bez zarzutu.

spliter_wirelink_do_cyfry_zestaw_z_2_kar

 

Z tego co widzę tanim i dobrym wyborem będzie Opticum HD X310 ale czy będzie dobrze współpracował z tym spliterkiem?

   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam potrzebuje porady dla upewnienie się czy taki zestaw będzie działać po przejściu NC+ na mpeg4. Niestety ale stary poczciwy Philips pamietający jeszcze Wizję jak i Linbox mpeg4 nie osługują.

Do tej pory sygnał miałem rozdzielony za pomocą takiego splitera na te 2 dekoderki i działało bez zarzutu.

spliter_wirelink_do_cyfry_zestaw_z_2_kar

 

Z tego co widzę tanim i dobrym wyborem będzie Opticum HD X310 ale czy będzie dobrze współpracował z tym spliterkiem?

Czytałem na innym forum na temat tego tunera i była opinia że działa ze spliterem Wirelink Green.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto tu podaje jak odpalić kartę polsatu lub wyliczyć RSA z karty conax NC+ ? .Oscam jest legalny i co najważniejsze stabilny serwer na tunerach z linuxem. W wątku  https://forum.satkurier.pl/topic/11046-openbox-seria-sx/sam administrator podał konfiguracje wicard pod kartę NC+ (cameleon) ,a to że wicard i oscam można tak skonfigurować ,że karty parowane na nim odpalą to inna kwestia . Twoim tokiem myślenia to nuż kuchenny jest też bronią i trzeba mieć na ten nuż  pozwolenie na broń, bo człowieka można zabić .

POWTARZAM ENIGMA2 JAK I OSCAM LUB WICARD SĄ LEGALNE ,A TO CZY BĘDZIE KUŁA O PIRACTWO ,CZY NIE TO ZALEŻY TYLKO OD UŻYTKOWNIKA . POZDRAWIAM

 

Z tego co kojarzę,  to prawa do Enigmy ma Dreambox :) Wicard ma/miał  "wpisane" w sobie wsparcie dla e.mu więc z legalnością jest różnie. Mi osobiście nie przyszłoby do głowy użycie jakiejkolwiek wersji "softcama", której sam nie skompilowałem z oficjalnego repo. Ale jak to mówią, każdemu według potrzeb.

 

Jak już się zagotowałeś to przeczytaj to: https://forum.satkurier.pl/topic/9899-nc-współpraca-ze-spliterami/?p=1055225,gdzie wyraźnie napisałem o co mi chodzi.

 

Poza tym nie krzycz i nie napinaj się, tylko przeczytaj: http://sjp.pl/nóż  i odróżnij od tego: http://sjp.pl/a+nuż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Enigma 2 jest oprogramowanie open source. Tu są źródła -> http://git.opendreambox.org/?p=enigma2.git  (Owszem fakt że Dream-Mltimedia po cichu wspierał na początku różne grupy programistów bo jakoś popyt trzeba było napędzić nieoficjalnym udanym firmwarem)
 
2. Tobie chodzi o Open Enigma. W sumie jest to dystrybucja oparta na Enigmie 2 ale z dodatkami, które nie mogą być open source. Główną przeszkodą w otwartości jest CI+ oraz potencjalnie drivery do procesorów a raczej deskramblerów - coraz częściej są oferowane procesory z zamkniętym i zaszyfrowanym desrkamblerem CSA.
 
Niektórzy się pogniewali na DM i zrobili raban - OK mają prawo byś ortodoksyjnymi open source'owcami (mnie to rybka) . Korporacje medialne i  tak wymuszą zakaz produkcji otwartych deskramblerów w procesorach dla STB. Kwestia czasu bo, że łatwo to wprowadzić to wiadomo no bo w sumie producentów to ilu jest? Czołówka to Broadcom, STi i  kto jeszcze? Nadawcy są w kontrolowani przez koncerny medialne zaś Chińczycy mogą nie mieć z czego skopiować (a ortodoksyjni opensourcewcy nie będą mieli w sumie co napisać.... - oby to ostanie nie nastąpiło). Ponadto przykład z Kudelskim pokazuje, że można zamordystyczny kaganiec nałożyć już na karcie abonenckiej. Konkluzja: póki można to korzystajmy.  W sumie to oczekuję końca CSA bo ile można za kasę powstrzymywać upublicznienie obejścia tego przestarzałego algorytmu. Dawno, dawno temu nadawcy mieli wybór CSA lub 3DES wybrali tani a już wtedy praktycznie archaiczny CSA. To musi [beep]nąć i to "widowiskowo"....
 
Enigma 2 (OE też!) sama się po części zapędziła w ślepą uliczkę. Media player'y dla E2 są po prostu żenujące. Dorobienie przyzwoitego frontendu związanego z DVB dla KODI i E2 odchodzi na emeryturę. Była owszem nieudolna próba amatorskiego połączenia obydwu projektów pod nazwą E2BMC. 
 
A zresztą pamiętajcie że to co człowiek zabezpieczył to inny człowiek rozkmini, pomocnymi są presje na obowiązkowe backdoor'y dla licznych "służb"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może podać jakiś NA PEWNO współpracujący z bezprzewodowym RFlinkiem100 tuner? Obecnie mam dwie Arivy 200 z których jestem całkiem zadowolony i jednego starego stronga SD, którego chcę wymienić. Arivy nowej już nie kupię, a wieloletnia przez kogoś używana niespecjalnie mnie interesuje, choć nawet o taką niełatwo. Budżet niewielki powiedzmy do 150-200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...