Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy doradźcie mi bo nie wiem co mam robić. Posiadam dwie karty cameleon, dekoder pace pvr 500G na wynajem, ferguson ariva 120 combo, oraz dekoder pace sd - własny. Dekodery Pace działały razem ze spliterem divISO, a ariva z drugą kartą. Teraz muszę wymienić Peca sd. Nie mam za bardzo kasy na kupno nowego HD więc poszedłem do Punktu NC+ zapytać o wymianę na HD. Koleś powiedział mi że może mi wydać WiFi Boxa. Zależy mi tylko na tym abym jedną kartę mógł rozdzielić poprzez spliter na dwa TV, a druga może być nawet sparowana z WiFI Boxem. Ale mam pytanie czy jak dobiorę od nich dekoder to z czasem nie zabiorą mi Peca PVR i doślą kolejnego WiFi Boxa i poparują wtedy dwie karty. Czy lepiej nie dopierać dekodera drugiego od nich.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy doradźcie mi bo nie wiem co mam robić. Posiadam dwie karty cameleon, dekoder pace pvr 500G na wynajem, ferguson ariva 120 combo, oraz dekoder pace sd - własny. Dekodery Pace działały razem ze spliterem divISO, a ariva z drugą kartą. Teraz muszę wymienić Peca sd. Nie mam za bardzo kasy na kupno nowego HD więc poszedłem do Punktu NC+ zapytać o wymianę na HD. Koleś powiedział mi że może mi wydać WiFi Boxa. Zależy mi tylko na tym abym jedną kartę mógł rozdzielić poprzez spliter na dwa TV, a druga może być nawet sparowana z WiFI Boxem. Ale mam pytanie czy jak dobiorę od nich dekoder to z czasem nie zabiorą mi Peca PVR i doślą kolejnego WiFi Boxa i poparują wtedy dwie karty. Czy lepiej nie dopierać dekodera drugiego od nich.  

 

Jeśli masz 2 Cameleony i tylko 1 tuner HD od nich w systemie to podejrzewam że męczą Cię telefonami z ofertą dekodera HD.

Jak weźmiesz Wifi-Boxa to chyba on nie sparuje się z kartą tylko po prostu nie podłączysz go pod splitter.

Drugi Cameleon na splitterze chyba powinien obsłużyć Pace prv 500 i Arive 120 wiec jak dostaniesz za friko Wifi-boxa to na jakiś czas bez kosztów będziesz mógł dalej oglądać nc+ na 3 tunerach

 

Ja obecnie trzymam jeszcze dekoder SD Philips 6010 jako trzeci (na splitterze razem z Arivą 210 Combo) bo kilka kanałów DVB-S jeszcze nadają. 90% czasu na tym tunerze SD to leci Nickelodeon.

Nie inwestuje w dekoder HD bo straszą tu na forum Caymanami. Mam Sagema tego starszego z Cameleonem i przyjąłem wifi-boxa i włożyłem do szafy więc Caymany mogą zapodać w każdym momencie.

Edytowane przez DamPrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brodokles. Kolega @DamPrz twierdzi, że przez jakiś czas będziesz miał za free.... to napewno. Do dnia aż każą Ci wymienić Pejsa na P.box, a wtedy to dopiero zapłacisz. Zwykły złom Wifibox jest cały czas za free.

A jak bym wziął sagemcoma starego ale HD to musieli by dwa wymienić później. Czy lepiej nie brać wcale i zostać tylko przy Pace i za jakiś czas kupić jakiś na wolnym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE , wszyscy guru tunerów i sprzętu satelitarnego .

Czytam to forum już od dawna i często piszecie językiem takim technicznym dosłownie niezrozumiałym dla osób nie w temacie ale staram się uczyć i czytać ze zrozumieniem .
 
Jak już zabrałem tu głos to znaczy że mam problem , i tak jest .

Oglądam aktualnie nc+ na cameleonie już od wielu lat przez Card spliter turbo , coś tego typu :
 
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5317023353&reco_id=ace75871-75d3-11e5-9aed-02e028c1d167&ars_rule_id=201

 

i dzielę sygnał na 4 telewizory , do pazdziernika to były 3 zwykłe tunery ( z czego jeden był jeszcze z dawnej wizji tv z przed 15 lat ) i jeden HD , wszystko hulało aż miło ale po 1 wyłączyli sygnał sd to większość programów znikła .

Dlatego kupiłem 3 tunery Ferguson Ariva 103 , 2 działają a jeden jest cały czas w serwisie bo coś napiepszony był od początku głos ( albo jego całkowity brak )  . 

 

I mam teraz problem , aktualnie oglądam wszystko na 3 telewizorach z czego są te 2 nowe Fergusony , działają ale co jakiś czas włącza się ten francowaty napis " zakodowany "  , z tego co czytałem już tu jestem kolejną osobą z tym problemem . 

 

Od czego to zależy kiedy on się włączy i jak tego uniknąć ??????????. Zrobiłem już chyba prawie wszystko co mogłem to znaczy to co wyczytałem na różnych forach . Może to głupie ale mam podklejone wszystkie karty klienckie taśmą by były grubsze bo teraz podobno robią cieńsze płytki laminowane niż dawniej i zmieniłem jak zalecają w instrukcji częstotliwość card initial clock z 6Mhz na 3,6 Mhz. 

 

Zauważyłem że u mnie nieraz przez pół dnia nawet raz się nie włączy napis a jak tylko przełączy się na jakiś inny program to od razu się pokazuje i wszystko stoi , wychodzi mi że na jednych programach się blokuje a na innych nie . Często wystarczy przełączyć program na inny i jest już po sprawie i działa a innym razem ratuje go tylko wyjecie i włożenie na nowo karty do czytnika .  Za to u mojego ojca jest już dużo gorzej napis ten włączą się dosłownie co chwilę na większości programów ( nawet na takich co u mnie nie ) i u niego często jedynym lekarstwem jest wyjęcie wtyczki z zasilania bo nie reaguje nawet na wyjecie karty .

Czytałem też tu ??? albo na " elektrodzie " ?? o czasy , bo ja mam 90 a u ojca jest nadal taka mała 60 , ma to też wpływ ?  może być ze jest za słaby sygnał i przez to tuner " jakby gubił sygnał " przez to się blokuje i pokazuje napis : zakodowany " ?

 

Dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi które pomogę mi i pewnie wielu innym osobą które borykają się z tym samym problem co ja  , tym bardziej że przypuszczam iż powinien mi już wreszcie wrócić z serwisu ten 3 fergusom i jego tez będę musiał uruchomić by działał po ludzku :) .

 

pozdrawiam Paweł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaspian, możliwe że to jest przyczyną(licznik)ale mam też podobny spliter to jest tzw. "leśny dziad" i była informacja że do tego splitera można podłączyć max dwie arivy bo przy większej ilości tunerów będzie problem z prawidłowym działaniem.

@korwin, podepnij tylko te dwie arivy i zobacz czy problem nadal występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ładowanie się w taki setup nie jest przyszłościowe, ale póki co działa, umowę z cameleonem mam do 2017 więc może i do tego czasu pociągnie.

Mój splitter nie ma żadnych oznaczeń i nie bardzo wiem co tam jest.

http://imgur.com/2pdqTWz

By nie wyłączyli programów w SD to nawet nie zawracałbym sobie pewnie głowy, a tak potrzebuje coś HD (rozdziałka jest na dwa TV). Wolałbym kupić raz, a dobrze, a nie bawić się wymienianie sprzętu więc może ktoś coś doradzi. Raczej możliwie najtaniej, z szybka zmiana kanałów (przy moim starutkim Pace to chyba wszystkie maja błyskawiczną   :) ). Myślę o Opticum HD X310 (fajna cena) i Ariva S300.

Edytowane przez johnadams1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie do tunera opticum X310 aby uruchomić kartę cameleon.

http://www.eltech.net.pl/do-pobrania/

 

I nie można było tak od razu? To jest dowód na Twoją tezę.

 

 

 

@kaspian, możliwe że to jest przyczyną(licznik)ale mam też podobny spliter to jest tzw. "leśny dziad" i była informacja że do tego splitera można podłączyć max dwie arivy bo przy większej ilości tunerów będzie problem z prawidłowym działaniem.

@korwin, podepnij tylko te dwie arivy i zobacz czy problem nadal występuje.

 

Sprawa prosta. Licznik na 2 i tylko dwa tunery mogą mieć gwarantowaną poprawną pracę pod warunkiem że żaden z nich nie nagrywa w tle inne innego kanału niż jest oglądany.

Drugim warunkiem jest o aby zarówno tunery jak  splittery były przygotowane pod implementacje licznika ECM na kartach abonenckich.

 

Powoli ten zamordystyczny licznik obejmie wszystkich posiadaczy "własnych" tunerów oraz tych kompatybilnych z nim. Sukcesywnie by nie generować logistycznych problemów (generujących koszty).

 

 

Od czego to zależy kiedy on się włączy i jak tego uniknąć ??????????. Zrobiłem już chyba prawie wszystko co mogłem to znaczy to co wyczytałem na różnych forach . Może to głupie ale mam podklejone wszystkie karty klienckie taśmą by były grubsze bo teraz podobno robią cieńsze płytki laminowane niż dawniej i zmieniłem jak zalecają w instrukcji częstotliwość card initial clock z 6Mhz na 3,6 Mhz. 

 

 

Zależy to tylko od nadawcy. Do wybranej grupy kart mogą nawet podesłać specjalny fake update (EMM) dzięki któremu praca karty ma w odpowiednim momencie zawieść. Potem na wybranych kanałach idą ECM'y (rozkazy, które powodują odkodowanie kanału)  odpowiednio oflagowane i "testowa" grupa w ten sposób jest "zapraszana" do APS'u.

 

Licznik dla kart abonenckich ma być ustawiony na 2. W ten sposób pozostanie możliwość posiadania własnego sprzętu przez dotychczasowych abonentów.

Wartość 2 jest minimalna bowiem masz sytuacje gdzie zaczynasz skakać po kanałach. Karta nie wie że przeskakujesz po nich a nie że idą zapytania od kolejnego tunera/nagrywania w tle itd.

Z modułami CAM jest nadawcy łatwiej - jeden przebieg kolejki i basta. Albo oglądasz albo nagrywasz oglądając to co właśnie nagrywasz. Idea - PVR (pełny) / mutliroom tylko na dedykowanym sprzęcie.

 

Taktowanie karty - zmiana taktu na kartach Nagra Media Access nie ma większego sensu bowiem i tak procesory (dwa - główny i kryptokoprocesor) są taktowane z wbudowanego w kartę układu PLL (zabezpiecza to przed zakłóceniami przebiegu taktu zegarowego na pracę mikrokontrolera - czyli eliminuje tzw. glitch zegarowy). Zmiana taktu jedynie wpłynąć może nieznacznie na szybkość transmisji danych czytnik <--> karta - oraz w nieznacznym stopniu takt procesorów. Co innego starsze konstrukcyjnie karty (Conax CAS7?) - wtedy tak karta zyskuje "moc obliczeniową" po przetaktowaniu (z typowej 3.57 MHz na 6.0 MHz kiedyś standard kart Irdeto). Choć od wielu lat mikrokontrolery mają już taktowanie PLL jako wręcz standard - ale kod np. operacji I/O musi być odpowiednio napisany.....

 

 

Co zrobić. W sumie to najlepszy moment przespałeś jak większość. Był nim MC+ MIUX i karta z tunerem BSKA i BSLA. Teoretycznie nadal można ale trudno ocenić kiedy wymienią karty Conax na nowe już produkcji Kudelskiego - a wymienią bo one są największe obecnie luką w zabezpieczeniach wraz kartami Orange'a (ale nie jest tam pełna oferta NC+). .

Od startu oferty NC+ MIX inwestycja w box, przeróbkę i pełną renowację tunera dawno już by się zwróciła. Sprzedawcom splitterów oczywiście zależało na tym aby jak największa liczba potencjalnych klientów przespała tamten dogodny moment i nadal kupowała splittery zalegające im w magazynach.

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie można było tak od razu? To jest dowód na Twoją tezę.

No widzisz ja nie jestem "niewiernym tomaszem" i nie potrzebowałem na to dowodu, wystarczyło mi że sprzedawca tunera to gwarantuje.

 

Sprawa prosta. Licznik na 2 i tylko dwa tunery mogą mieć gwarantowaną poprawną pracę pod warunkiem że żaden z nich nie nagrywa w tle inne innego kanału niż jest oglądany.

Drugim warunkiem jest o aby zarówno tunery jak  splittery były przygotowane pod implementacje licznika ECM na kartach abonenckich.

Powoli ten zamordystyczny licznik obejmie wszystkich posiadaczy "własnych" tunerów oraz tych kompatybilnych z nim. Sukcesywnie by nie generować logistycznych problemów (generujących koszty)

Ale tu niekoniecznie chodzi o licznik bo wcześniej nie miał takich problemów. Teraz zakupił nowe tunery i prawdopodobnie stąd te problemy bo jak wspomniałem wcześniej do tego splitera można podłączyć tylko maksymalnie dwie arivy(zalecenia producenta). Gdyby np. podłączył tylko jedną arive i dwa inne tunery pewnie takich problemów by nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu niekoniecznie chodzi o licznik bo wcześniej nie miał takich problemów. Teraz zakupił nowe tunery i prawdopodobnie stąd te problemy bo jak wspomniałem wcześniej do tego splitera można podłączyć tylko maksymalnie dwie arivy(zalecenia producenta). Gdyby np. podłączył tylko jedną arive i dwa inne tunery pewnie takich problemów by nie było.

 

Jednak z tym licznikiem jest coś na rzeczy. Ja w domu za pomocą splitera diviso mam podzieloną cyfrę na 4 tunerki tj: ariva 102E, opticum GM UniBox 9080HD, globo i nbox 5800. Na trzech z nich nic nie tnie natomiast na czwartym dochodzi do częstych zacięć obrazu. Początkowo myślałem, że wina leży po stronie tunera ale po zamianie miejscami dwóch tunerów, ten który nie ciął obrazu, teraz tnie, a tnący obraz zaprzestał to czynić. Dodam, że zmieniłem przewód antenowy oraz konwerter nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te odpowiedzi które już tu są , ale to jeszcze nie jest to by być pewnym co jest od czego . Ostatnie kilka lat sygnał dzieliłem z tej samej karty co mam teraz na tym samym  spliterze na 5 dekoderów a od roku na 4 i nigdy nic się nie działo wszystko wszędzie elegancko działało .Dopiero zaczęło się teraz to zmianie tych tunerów z zwykłych analogowych na hd , także nie wiem jak jest z tym licznikiem , wcześniej nie działał a teraz tak ? .

A co z tą czaszą ??? może to mieć znaczenie bo tak jak pisałem wyżej u mnie z jednej czaszy 90 idzie do  PACE HDS7241/91 500GB i do tego nowego fergusona 103 i prawie nic się złego nie dzieje a u ojca na czasy 60 idzie ten kolejny ferguson i dzieją się okropne jaja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypie się splitterowy świat i tyle. Ja mam Pace 500, Opticum x703p, Fk 6900. Z dnia na dzień sprawa wygląda coraz gorzej. Chyba sam się łudziłem, że jakoś to będzie ale widzę, że to równia pochyła. O ile z początku sypał się tylko Pace i to tylko przy wszystkich tunerach pracujących, to teraz objawy choć nie tak nasilone przechodzą na resztę.

Postanowiłem nawet pomęczyć infolinię (techniczną) ale babka spytała się wprost czy mam splitter. Doskonale wiedzą jak powoli bez szoku uciąć sprawę rozdziału uprawnień.

Splitter Diviso ma tryb tzw. trudnych tunerów, bawiłem się z ustawieniami ale bez rezultatu. Chciałem kupić nowy tuner HD zamiast FK 6900 ale teraz jestem w rozterce i chyba przed świętami trzeba będzie zabulić za mulitiroom. Przeszedłbym do CP ale brakuje mi Domo, Kuchni. Tak źle, a tak nie dobrze.

Ogólnie splitter przez te kilka lat porządnie się zwrócił i zarobił na siebie. Cóż, nic nie trwa wiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w tym temacie laikiem, ale czytając to i inne fora zauważyłem, że ludzie dzielą sygnał z oryginalnej karty (chyba starej) za pomocą tunera z Enigmą poprzez sieć domową na pozostałe tunery też z enigmą i nie mówię tu o tzw. sharingu  Szukałem jakiegoś poradnika dla ludzi po 50 :curious:  ale lipa. Jak nie znajdę zrozumiałego poradnika to przejdę do CP, tam multiroom jest zdecydowanie tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...