Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, więc tak:

 

- moja karta ma ok. 5 lat, wygląda tak: 

 

 

http://i.imgur.com/Uyll3kg.jpg

 

- splitter wygląda tak:

 

http://obrazki.elektroda.net/91_1273255913.jpg

 

 

Wszystko podpięte do trzech dekoderów, jeden PACE 500 GB oraz dwa stare Philipsy SD.

 

Philipsy za niedługo przestaną działać, więc mam zamiar wymienić je na jakieś dekodery HD, ale:

 

- ile moja karta będzie jeszcze działać ?

- jeśli dostanę nakaz jej wymiany, to co zrobić, żeby wszystko śmigało tak jak obecnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ta karta będzie działać tego nikt nie wie na razie. Jeśli kończy Ci się umowa to poszukaj na znanym portalu aukcyjnym karty conax z oferty NC+ MIX lub na kartę ,ale z tunerów z serii BSLA BSKA .Tylko z nich można łatwo podzielić na trzy cztery tunery z enigmą 2 .Tunery najlepiej oparte na E2. Druga opcja to multiroom od operatora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj.;) Dekoder HD od nc ma dwie głowice chyba to juz więcej nie.ruszy z jednej karty.Dwa pozostałe SD nawet jak wymienisz na HD to będzie zacinalo.Jestes w czarnej d :D kup dekoder HD a i tak nie wiadomo ile będą  użyciu karty 0100 \.Jak dla mnie teraz to tylko czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz:

 

Camele mają się dobrze i mieć dobrze nadal będą. Coś nowego = nowy upgrade firmware'u karty (przy okazji  leci w górę revision level).

 

Caymany pozbawione licznika z racji wadliwych dedykowanych tunerów będą sparowane by nie trafiły do splitterów. Stąd inna seria kart inne CAID dla wysyłanie zupełnie innych ECM'ów w systemie Nagravision. Parowanie  nawet na zasadzie dowolny dedykowany tuner od NC+.

 

Licznik - testowano limit równy 2. Najbardziej zamordystyczny limit. Francja 3, Holandia 4. Widać chcą wyczyścić magazyny skoro taki rygorystyczny limit chcą wdrożyć. A jaki docelowo wdrożą to już niedługo będzie wiadomo.

 

Moduł CAM - jak n a razie tylko jednoprzebigowe - czyli dekodowanie tylko jednego kanału w danej chwili. Chcesz mieć PVR na własnym sprzęcie z gniazdami CI  - to dwa moduły i dwie karty :(

 

Wolne od ograniczeń na obecną chwilę są karty Conax. Niestety pytanie: kiedy wymiana na nowe karty od Kudelskiego, z licznikiem, z tunelem Conax na Nagrę i co najważniejsze z zamknięciem backdora dla wyliczania RSA (będzie zmaknięty bo karta mieć będzie zupełnie inne firmware oparte na Nagravision).

 

Z chwilą fuzji N+ Cyfra+ inwestowanie w splittery było pozbawione przyszłości.

 

Sprzęt wadliwy, nieprzyszłościowy - to będzie "wypychane" - wciskane abonentom. Migracja MPEG2 -> MPEG4 - świetna okazja - liczą w NC+ na częściowe przewietrzenie magazynów.

 

Kilka prostych faktów.

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz pewność ze będzie ok na 3dekodery Dwa lub jeden napewno ok .Ale tu.koledzy pytają właśnie o wieksza liczbę tunerów z 1 karty;) sens splittera pójdzie w niebyt.

Widzę że nie zrozumiałeś tego co napisałem a kolega adam jak najbardziej. Nic takiego nie napisałem że na trzy będzie ok tylko że na dwa nie powinno być problemu bo to raczej minimum.

Dodatkowo ci którzy posiadają dwa cameleony mogą rozdzielić na cztery tunery a do domowego użytku będzie to wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> dk67 -   Tak, masz rację dwie karty na 4 tunery. Owszem ale to już czyni taka zabawę praktycznie mało opłacalną. O to właśnie chodzi z tymi licznikami ECM. Podnieść maksymalnie koszty bo nie wyeliminować całkowicie (to nie ma sensu - za wysoki koszt dla nadawcy).  Inni nadawcy stosują ograniczenia do 3 lub 4 (dwa PVR'y czyż nie?). Polskie piekiełko to problem naszych niskich zarobków w porównaniu do Francji czy Holandii. Ponadto wysokie nasycenie rynku (niski popyt) i magazyny pełne starego sprzętu. Im opłata za abo stanowi coraz wyższy odsetek dochodów tym większe parcie na obejścia. Poniżej pewnego progu znika zainteresowanie lewizną - zostaje ograniczona do akceptowalnego dla nadawców poziomu  (bo jej zwalczenie nie doda dochodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko

Jutro chyba większość kanałów zniknie z DVB-S, tzn na pewno w Polsacie, nie wiem czy już jutro też w nc+ wszystkie kanały czy tylko częśc.

Mam na splitterze Arivkę 210 Combo i starego poczciwego Philipsa 6010

Jaki tani tuner HD możecie polecić pod splitter na tzw PIC-u (karty turbo i klienckie)?

Nie chce inwestować dużo kasy tylko raczej poszukać używki na allegro, bo niewiadomo co oni wymyślą niedługo.

Mam umowę do 03.2016 i nie mam pewności czy przedłużę na Cameleonach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opticum HD X310 tani....i nowy :)

 

No i o to właśnie chodziło

Coś nowego taniego i żeby działało z Cameleonem

Tylko tak patrzę na listę tunerów współpracujących ze splitterem na PIC-u i są tylko

 

- Opticum 7000CR

- Opticum 7010CR

- Opticum 7100CR

- Opticum 4050CX

- Opticum 9500 HD

- Opticum HD X402p

- Opticum HD X403p

- Opticum HD X4

- Opticum HD XTS703p

- Opticum HD X7

- Opticum HD 9600mini

- Opticum HD TS 9600

- Opticum HD TS 9600 Prima

Edytowane przez DamPrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

obecnie mam podpięte 3 tunery Philips DSR 3201 spięte kablem poprzez splitter 4turbo. Dziś NC+ wyłączyła część(większość) kanałów na SD. 

Proszę was o pomoc w rozwiązaniu zaistniałego problemu. Co należy zrobić by kanały znowu działały? Co i na co wymienić? Ostatnio interesowałem się tym 5 lat temu, więc proszę o wyrozumiałość i w miarę dokładny opis dla laika. Ewentualnie gdzie to kupić i jakie mogą być tego szacowane koszty?

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

obecnie mam podpięte 3 tunery Philips DSR 3201 spięte kablem poprzez splitter 4turbo. Dziś NC+ wyłączyła część(większość) kanałów na SD. 

Proszę was o pomoc w rozwiązaniu zaistniałego problemu. Co należy zrobić by kanały znowu działały? Co i na co wymienić? Ostatnio interesowałem się tym 5 lat temu, więc proszę o wyrozumiałość i w miarę dokładny opis dla laika. Ewentualnie gdzie to kupić i jakie mogą być tego szacowane koszty?

Dziękuję

Nie wiem ile jesteś w stanie wydać pieniędzy na nowy sprzęt ale parę postów wyżej zaproponowałem tuner opticum x310 kwota około 130-150zł. Z tego co widzę masz sygnał rozdzielony na trzy tunery a teraz może być z tym problem(licznik na kartach cameleon), więc radziłbym kupić tylko dwa tunery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner całkiem ciekawy, ale nie ma co się chyba pchać w taki sprzęt. Najlepiej już z wejściem CI, a jeszcze lepiej CI+, choć takich jak na lekarstwo.. Trzeba sobie zostawić furtkę, gdy nagle nc coś strzeli do głowy i pozbawi wszystkich posiadaczy Cameleonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

obecnie mam podpięte 3 tunery Philips DSR 3201 spięte kablem poprzez splitter 4turbo. Dziś NC+ wyłączyła część(większość) kanałów na SD. 

Proszę was o pomoc w rozwiązaniu zaistniałego problemu. Co należy zrobić by kanały znowu działały? Co i na co wymienić? Ostatnio interesowałem się tym 5 lat temu, więc proszę o wyrozumiałość i w miarę dokładny opis dla laika. Ewentualnie gdzie to kupić i jakie mogą być tego szacowane koszty?

Dziękuję

A więc po kolei .Twoje tunery odbierają tylko modulacje (sposób nadawania) DVB-S i kodek MPEG2 ,cześć kanałów ,które nie odbierasz teraz została przełączona na inną modulacje z innym kodekiem (DVB-S2 MPEG4) .Twój tuner nie odbierze DVB-S2 MPEG4 ,ba nawet sygnału nie zauważy ,a więc musisz kupić tunery ,które odbierają DVB-S2 MPEG4 (potocznie tunery HD) .Co do splintera to raczej już pomału go możesz sobie odstawić ,jak na razie działa to ok ,ale nie długo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...