Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podałeś linka jako dowód na istnienie alternatywnego firmware'u z obsługą CAID 0100. Oodany link jako dowód na dodatek pokazuje wprowadzanie w błąd nabywcy (nieistotne -zamierzone, niezamierzone). Brniesz dziwnie dalej. To że ktoś zrobi sobie nonpublic firmware nie oznacza że pan Kowalski z Pcimia Dolnego kupując ten tuner obejrzy sobie kanały z oferty NC+ po wsadzeniu karty Cameleon.Sformułowanie "podobno istnieje" w takiej sytuacji jest nic nie warte. Pan Kowalski to jak sobie to wykona? Jak ktoś to oferuje nawet odpłatnie to chyba by się ogłaszał czyż nie?

Żarty się kończą jak któs na podstawie Twojej informacji wybuli kasę w coś co nie działa. Prawnicy mają na to stosowne określenie i podadzą odpowiednie paragrafy. Pamiętaj że Tobie może się wydawać że jesteś w necie anonimowy. Jeszcze jedno i to ważne producent nie uzna gwarancji dla tunera z firmware'm, które nie jest przez niego wyprodukowane. Skojarz kilka faktów.

Jest fabryczny Conax więc formalnie camel w nim nie ruszy ,a że idzie to obejść to inna sprawa . Oficjalnie splintery z camelem na nim nie będą działały

Aha to oto chodzi, no popatrzcie, posiadałem już kilka tunerów które były fabrycznie z oprogramowaniem conax a ja głupi myślałem że to sprzedawca wgrywa mi "jakieś tam nieoficjalne oprogramowanie" że karta w tych tunerach zaczęła działać i w dodatku dał jeszcze gwarancję. Dzięki za informację gdyby nie Wy dalej żyłbym w nieświadomości.

 

@zabek1441758178 musisz się z tym pogodzić, ten tuner działa TYLKO w conax a to co widzisz i czytasz na temat tego tunera to tylko "miraż"

 

Bez softu alternatywnego lipa:) Ale pod ten model soft jest nie to co pod x310

Nie ma softu a jednak działa, czary czy cóś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem w temacie odnośnie dekoderów oraz splitterów. Posiadam Card Splitter 3.0 (jedyne co na nim pisze) oraz 3 dekodery, dwa HD (nbox HDTV i Pace PVR HD 500) i jeden SD jakiś stary który już odbiera tylko jeden kanał. I tu moje pytanie które dekodery HD działały by mi z tym splintterem. Chcę by był to zwykł dekoder HD bez żadnych bajerów oraz w przedziale cenowym do 170 zł lub 200 zł jeśli byłby do takiej cenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam C+ od 2010 roku. Dekodery Pace 500GB, Opticum X7, Fk 7900. Wszystko na spliterze DivIso. Do niedawna działało bez najmniejszego problemu. Teraz zaczęły się problemy z "przycinaniem" obrazu na dekodzerze Pace. Usterka występuje okresowo.

Też zastanawiałem się nad kupnem dekodera HD zamiast Fergusona ale coś mi się wydaje, że moja przygoda ze spliterem się kończy i to nie z mojej winy ,a dalsze inwestowanie w nowy sprzęt pod spliter nie ma sensu.

Edytowane przez lukas80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to oto chodzi, no popatrzcie, posiadałem już kilka tunerów które były fabrycznie z oprogramowaniem conax a ja głupi myślałem że to sprzedawca wgrywa mi "jakieś tam nieoficjalne oprogramowanie" że karta w tych tunerach zaczęła działać i w dodatku dał jeszcze gwarancję. Dzięki za informację gdyby nie Wy dalej żyłbym w nieświadomości.

Sprzedawcy wgrywali. A dodatkowe opcje uaktywniało się po wprowadzeniu sekwencji z pilota. Tak było z Fergusonami, "Każdy" miał wgrany soft "edukacyjny" Kto się zapytał dostawał kod. Tak samo było z niektórymi Opticum'ami HD - soft edukacyjny na dodatek z ładowaniem listy operatora (i w wersji non-public - soft orzymywali e-mailem) - również praktycznie każdy sprzedany egzemplarz. Gdyby nie to te tunery by się sprzedawały.

 

 

Jak soft nie jest public (a spore szanse na to są) to sorry ale nierozważnym jest mówić że na pewno działa, że kup bo będzie działać. Skutki tego będą wręcz odwrotne dla sprzedawców którzy instalują "lekarstwo"...  Więcej szkody zrobisz niż pożytku.

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w weekend występował podobny problem. Clone+ z trzema kartami. Dwie w Nboxach BSKA oraz jedna w Ariva Combo 120. Nboxy pracowały idealnie, a Ariva cięła oraz zupełnie czasem gubiła uprawnienia. Pokazywał się komunikat zakodowane. Wczoraj jak włączyłem to problem zniknął. Potestuje jeszcze, ale rzeczywiście jest coś na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ircios... Czyli Clone nie jest dobrym spliterem? Poważnie pytam. Mam go dwa lata i nie było problemów. Dzisiaj od 5:30 gra idealnie bez zadnych zacieć i zawieszeń. W sumie mam dwa Nboxy BSKA i zastanawiałem się nad dokupieniem trzeciego i spięcie ich po Lanie. Przeglądałem nawet instrukcje jak to zrobić jednakże w sumie wolałbym żeby zrobił to jakiś fachowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz problem, krygi?

 

1. Stałe adresy IP. Zaplanuj adresację sieci LAN. Uwzględnij jak chcesz router łączący z internetem (oraz zapewne z komputeramem PC itd...).

2. Wybierz jeden tuner który będzie serwerem  - będzie miłą kartę

3. W/w tuner - reader w oscamie to czytnik z kartą, "Druga" cześć oscama czyli cam będzie korzystał z tegoż readera bezpośrednio

4. :Pozostałe dwa - readerami dla nich będzie ten tuner który ma kartę.

 

Masz jedną kartę wiec nie pomijasz wszelkie inne możliwości oscama. Powyższe 4 punkty to droga do sukcesu. Punkt 1 to podstawa, pozostałe 3 tylko rozjaśniają ideę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie urządzenia "stałe" w domu (tuner, tv, komputer stacjonarny) zawsze ustawiam stałe IP tak więc powinno być ok. Myślę, że spróbuje to ustawić. Narazie póki spliter działa to u mnie "działało" lenistwo. Jest- działa- niech zostanie. Widzę jednak, że długo spliter nie pociągnie i trzeba będzie zadziałać. Co jednak będzie jak zmuszą mnie do oddania mojego Cameleona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do spróbowania. Tym bardziej że  masz p. 1 za sobą. Czasem to TCP/IP jest barierą trudną do pokonania na starcie....

Co zrobisz samodzielnie - to w głowie najwiecej zostaje. Nie ma nic gorzszego od bezmyłśnego wgywaniaj jakichś plików konfiguracyjnych.

Aha - jedno ułatwienie - nie podawaj parametrów tatowania karty w pliku konfoguracyjnym. OScam sam sobie je dobierze. Tym bardziej o tym piszę bo są mody oscama gdzie zamieniono dziłanie opcji taktowania.

Minimum konfiguracji oscama - byle by był określony port dla WebGUI. Odpalasz oscama a dalej przez WebGUI. Prościej. Zawsze potem możesz podejrzeć pliki konfiguracyjne (nawet z pozioimu WebGUI).

 

Nie martw się przyszłością. Na nią nie masz wpływu. Całkiem prawdopodobne że jakieś lekarstwo będzie.

Zawsze można jakąs cesję wykonać od kogoś kto ma kartę z BSKA.

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acitva42 - dzięki za pomoc i dobre chęci. Jednak jeszcze chciałbym się upewnić. Kupowałem BSKA i oprogramowanie brałem z 

http://sat-mar.com.pl/cennik/instrukcja-porady-enigma2/. Tam jest opisana procedura. Czy tak mam zrobić? bo troche mi to miesza. Co do kartyto do jednego mojego mam jeszcze nieaktywowaną kartę NC+ Mix. Myślę, że w razie czego mógłbym z niej skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...