Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej na poważnie gdzie na podanej stronie jest informacja o alternatywnym firmware dla tego tunera. Bo przecież ten link miał udowodnić kaspianowi0007 że jest soft "edu"....

 

Jak o  co innego chodzi to napisz to jednoznacznie.

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie "licznik" jak nie ma jak jest....chyba żeś źle szukał :Dhttp://www.hollex.pl/odbiorniki-hd/odbiorniki-hd/2518-odbiornik-opticum-hd-x310

Widziałem ale to błąd jest;) nie ma ten koles co go do mnie przytargał kupił własnie w hollexie TNK SD działala NC+ 0100 juz nie.Więc odradziłem ww dekoder.

 

I softu na ten model nie znalazłem to że sprzedawcy powielają błąd z uniwersalnym czytnikiem to wiesz.

Producent i instrukcja jasno mowią o conax.

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee.....wróć, czyli twierdzisz że w tym tunerze nie działa karta cameleon, bo producent i instrukcja mówią tylko o conax a ty nie znalazłeś softu do tego tunera? kolejny który sobie jaja robi? tzn. że sklep hollex oszukuje klientów? Zresztą rozmawiałem też ze sprzedawcą innego sklepu(nie podaje nazwy aby nie robić kryptoreklamy)i potwierdził poprawne działanie z kartą byłej cyfry i ze spliterem, tzn. że ten sprzedawca też oszukuje klientów? dodam że ta firma jest na rynku 10 lat. Czytam też inne fora na którym piszą również o tym tunerze i potwierdzają że działa z kartą cameleon, tylko chyba nie każdy spliter sobie z tym radzi bo jednym działa innym nie. I jak to wytłumaczysz....

 

@activia, jeśli nie wiesz o co chodzi to po co zabierasz głos :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem laikiem w tych sprawach wiec prosze o wypowiedzi "łopatologiczne".

 

Posiadam coś takiego : http://www.ceneo.pl/5815454, i 5 dekoderow z c+ ( http://img34.staticclassifieds.com/images_tablicapl/99387017_1_644x461_dekoder-philips-dsx-6010-91a-cyfra-wizja-tarnowskie-gory.jpg takie dwa i http://img4.spam.org/540x405_sagem-sd-cyfra-2456979.jpg trzy takie). Wszystko pieknie smigalo do 1 października. Niestety nie wiedzialem ze zmieniaja sygnal, myslalem ze u mnie cos sie zepsulo wiec wlaczylem wyszukiwanie kanalow i padlo wszystko, ale co ciekawe na tych pierwszych dekoderach po 2 dniach nadal wrocily programy, na tych sagem tylko tvp1 i tvp2. Posiadam 2 oryginalne karty C+ od czasu tych nie udanych multiroomow ich z przyciskami, i pan w C+ podpowiedzial mi ze abym nie stracil kart to wystarczy przedluzac umowe telefonicznie i tak robie od kilku lat (ktos pisal ze zabieraja karty jak leci, u mnie nadal sa i sie maja dobrze). Co lepsze mam jakies stare dziadowskie dekoderty HD z c+ ale nigdy ich nie podlaczalem (znalazlem je ostatnio na strychu oryginalnie zapakowane) ale jak podlaczylem to maskara, tnie, nie widzi karty itp. Wiem ze wymieniaja dekodery Sd na HD za free ale te moje HD tez wymienia czy moge pomazyc ?

 

Teraz pytanko: Jakie dekodery HD mialbym kupic zeby to znow dzialalo. Chodzi o to ze sie wkrotce wyprowadzam i chcialem jedna karte zostawic rodzicom a druga zabrac do swojego domu, dokupujac nowy spliterek. Ale nie chce sie wpakowac w koszty jak nie bedzie to smigac . Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee.....wróć, czyli twierdzisz że w tym tunerze nie działa karta cameleon, bo producent i instrukcja mówią tylko o conax a ty nie znalazłeś softu do tego tunera? kolejny który sobie jaja robi? tzn. że sklep hollex oszukuje klientów? Zresztą rozmawiałem też ze sprzedawcą innego sklepu(nie podaje nazwy aby nie robić kryptoreklamy)i potwierdził poprawne działanie z kartą byłej cyfry i ze spliterem, tzn. że ten sprzedawca też oszukuje klientów? dodam że ta firma jest na rynku 10 lat. Czytam też inne fora na którym piszą również o tym tunerze i potwierdzają że działa z kartą cameleon, tylko chyba nie każdy spliter sobie z tym radzi bo jednym działa innym nie. I jak to wytłumaczysz....

 

@activia, jeśli nie wiesz o co chodzi to po co zabierasz głos :D

Cameleon ze starej cyfry, ani karta od splittera nie wspolgraly z x310.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacinalo na ich dekoderach HD.Licznik ecm plus karta po cyfrze plus się kłania.:) a i być może słabo ustawiona /zbyt mala czasza.Do HD musi być 80-90cm najlepiej.Nie opłaca ci się zakup obecnie nowyh dekoderów bo gdybyś przeczytał poprzednie posty i tematy wiedział byś że wymienia ci karty bo.masz w umowie ich sprzęt HD.A jeśli jakimś cudemm zostawiając kartę ta co masz będzie ograniczenie dwa kanały /dekodery z jednej karty.Te zacinki mogą mieć  z tym związek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli niemasz w nim oprogramowania aby czytnik był uniwersalny to cameleon nie będzie działał na tym tunerze.

 

Dostałeś dwie informacje że tuner z fabrycznym firmware nie jest tunerem z czytnikiem uniwersalnym. Sprawa prosta kupuję, jak jest to biorę ofertę, ulotki, wsadzam kartę, nie działa to idę do pierwszego lepszego prawnika i sklep oddaje pieniążki za tuner, plus opłaci koszty sądowe jak i może jeszcze beknąć za wprowadzanie w błąd nabywców.

 

 

A teraz wróć to mojego postu i go dosłownie przeczytaj.  

 

Oczywiście za firko sprzedawca wgra jakiś inny soft aby tuner spełnił podaną specyfikację  i przejmie obowiązki gwarancyjne od producenta tak?

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W błąd to wprowadza 99% sprzedawców.Załadowane orginalne fabryczne oprogramowanie z CONAX!! nie działa SECA!!! czyli KARTY PO CYFRZE+ A softu alternatywnego nie ma nigdzie albo jestem ślepy!

 

X310 Nie działa fabrycznie z Kartami po C+ i to jest fakt.

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wprowadzacie kolegów w błąd. Opticum X310 bez problemu współpracuje ze spliterem BIG II i kartą cameleon. Wszystkie kanały chodzą bez problemu. Na razie nie było żadnych zwiech. Jedynie bardzo ciężko wchodzi karta ze splitera do czytnika który jest z tyłu tunera. 

To nie wprowadzanie w błąd. Fabrycznego softu nie ma na ten tuner pod seca ,a co za tym idzie oficjalnie (NACISK OFICJALNIE  :wink:  ) nie czyta kart cameleon od NC+ .

Edytowane przez maly1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacinalo na ich dekoderach HD.Licznik ecm plus karta po cyfrze plus się kłania. :) a i być może słabo ustawiona /zbyt mala czasza.Do HD musi być 80-90cm najlepiej.Nie opłaca ci się zakup obecnie nowyh dekoderów bo gdybyś przeczytał poprzednie posty i tematy wiedział byś że wymienia ci karty bo.masz w umowie ich sprzęt HD.A jeśli jakimś cudemm zostawiając kartę ta co masz będzie ograniczenie dwa kanały /dekodery z jednej karty.Te zacinki mogą mieć  z tym związek.

 

W sobote wymieniam czasze na 90 bo jest mala (chyba 60).

Sorry ale nie chce mi sie czytac 70 stron, gdzie polowy nie rozumiem bo piszecie waszym slangiem i jakimis skrotami dziwnymi, ktore sa dla mnie czarna magia :)

Kart mi nie wymienia bo jak pisalem podpisalem umowe z 2 miesiace temu, na 2 lata przez telefon i nikt nie wspominal o wymianie kart, az poszukam umowy czy cos tam jest. Czyli na tych kartach jest licznik ktory ogranicza podzial na 2 dekodery? To czemu wczesniej nie ograniczalo?

 

Podobno na Fergusonie sie da podzielic spliterem, ale to dowiem sie w sobote, jak przyjedzie koles od anten, poustawia i poprosze o podlaczenie jego dekodera. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak sagemcom nie działa ok z splitterami a zakup luźnego dekodera pod splitter zapomnij do tych sagemcomów doślą ci nowe karty.Nie wiadomo kiedy ale z tego co wiem bedą dostłane. Wg mnie utopisz kasę nic pozatym.Karty  wymienią i niemasz nic do gadania jest zapis w umowach ze pakiety powyżej pakiety comfort + opcje dodatkowe mogą być dostepne tylko na ich sprzęcie;)A ponieważ licznik nie działa prawidłowo na karcie 0100 czyli seca po cyfrze+ z dekoderami sagemcom które to dostałeś i miałeś na strychu hd mając to w systemie że posiadasz w 1 kolejności wyślą.Jak będzie decyzja o wysyłce.Na pierwszy ogień poszli  nowi kjlienci potek pozostali majacy ich sprzęt hd.

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta Camelon może być i 0100 (Mediaguard) i 1813 (Nagravision). Taka mała uwaga. 

Z Mediaguard ma jedyne co współnego to kompatybilność z tunerami / modułami CAM z tymże. Ma tylko nałożony translator protokołów ( bo formaty instrukcji dla każdych z tych systemów to de facto są protokołami wymiany danych). Cała reszta to jest Nagravision i w zasadzie siedzi pod providerem administracyjnym 0000 reszta aktywny provider 0068 (i nieaktywny zapasowy 0065) to dla zachowania kompatybilności  (z jednej strony z CAM z drugiej z systemami rozliczeń abonentów).  EMM słane do kart dla providera 0000 stanowiły pewien problem z kompatybilnością niektórych sofcamów (oraz niektórych tunerów z czytnikami wielosystemowymi) z nowymi kartami już od Kudelskiego a nie od SECA.

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, wy tak serio o tym fabrycznym oprogramowaniu, czy ktoś tu pisał że na takim będzie działać karta cameleon? no logiczne że nie. Kolega @surk tylko potwierdził to co już wcześniej pisałem że ten tuner działa z cameleonem i spliterami(być może nie ze wszystkimi)a to oznacza że jest jakieś alternatywne oprogramowanie. Nie rozumiem co wy próbujecie udowodnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> dk67

 

Podałeś linka jako dowód na istnienie alternatywnego firmware'u  z obsługą CAID 0100. Oodany link jako dowód na dodatek pokazuje wprowadzanie w błąd nabywcy (nieistotne - zamierzone, niezamierzone). Brniesz dziwnie dalej. To że ktoś zrobi sobie nonpublic firmware nie oznacza że pan Kowalski z Pcimia Dolnego kupując ten tuner obejrzy sobie kanały z oferty NC+ po wsadzeniu karty Cameleon.  Sformułowanie "podobno istnieje" w takiej sytuacji jest nic nie warte. Pan Kowalski to jak sobie to wykona?  Jak ktoś to oferuje nawet odpłatnie to chyba by się ogłaszał czyż nie?

 

Żarty się kończą jak któs na podstawie Twojej informacji wybuli kasę w coś co nie działa. Prawnicy mają na to stosowne określenie i podadzą odpowiednie paragrafy. Pamiętaj że Tobie może się wydawać że jesteś w necie anonimowy. Jeszcze jedno i to ważne producent nie uzna gwarancji dla tunera z firmware'm, które nie jest przez niego wyprodukowane. Skojarz kilka faktów.

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy Opticum HD X405p będzie działał ze spliterem Medium IV na sofcie który już jest w niego wgrany czy trzeba coś przy nim grzebać? Bo wcześniej  pisaliście, że będzie działał. Udało mi się pożyczyć taki na kilka dni na próbę i po podłączeniu i włożeniu karty od splitera nie działają kanały kodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...