Jump to content
zuchnet

Openbox - seria SX

Recommended Posts

Witam

Jako że w Polsce cisza na temat tych modeli tunerów Openbox mam pytanie do redakcji SK. W nowym wydaniu magazynu widzę wzmiankę na temat tej serii i tutaj moje pytanie czy planujecie może w bliższej lub dalszej przyszłości test tego odbiornika ?

Seria SX może być ciekawa chociażby ze względu na odbiór MIS na 31e :wink: sam jestem ciekaw takich funkcji jak blindscan etc... po małej wpadce z zakupem modelu S2.

Jesli cena była by atrakcyjna chętnie skusił bym się na model SX6 na tą chwilę robię wstępne rozeznanie cenowe na Ukrainie :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualnie nie jest w planach, ale zorientuję się, czy jest szansa go wciągnąć do 7-8/2014 ;) To z tego co widzę jakaś pochodna Fortisa/Octagona/IceCrypta/SkySat Royal etc., tylko nowsza seria (softy 3.x zamiast 2.x).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dotarł dziś model SX6 także wkrótce co nieco będziemy wiedzieć o jego możliwościach :wink:

Liczę że blindscan zrekompensuje mi lekką wpadkę z modelem S2HD no i sprawdzimy dokładnie jak to jest z odbiorem MIS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak na tą chwilę tylko szybkie testy blindsanu :D

Jak widać możliwy jest niemal idealny blindscan za nie wielkie pieniążki :wink: Mały niepozorny sprzęt wyszukuje transpondery od SR=300 jeśli chodzi o czas skanowania karta TBS i Profka zostają w tyle :jupi: oczywiście odbiór jak najbardziej poprawny.

 

 

20140522_225201_zps1fd9f134.jpg

 

20140522_224507_zps60b0ee91.jpg

 

20140521_232759_zps5cc9da0e.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

:brawo: I stało się możliwe to co dla wielu było nierealne i nieosiągalne .

Szkoda , że twórcom programów do drogich kart TBS - teraz to już wiadome i potwierdzone - po prostu nie chce się zrobić dobrego BLINDSCANA .

Wstyd Panowie programiści . :read::evil:

Brawo dla OPENBOX SX6 !!! :brawo::brawo::brawo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj @zuchnet kusisz tym odbiornikiem :twisted: Aktualnie dużo pozytywów, blindscan + multistream, o którym jeszcze chętnie poczytam z Twoich testów. W sumie SX4 różni się tylko tym, że ma 1CX/1CI, a SX6 ma 2CX/2CI ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Test bedzie na weekendzie może nie jakiś na full wypasie ale to co interesujące napewno zostanie ujęte.

Odbiornik ma rewelacyjny blindscan jak na ten czas najniższy znaleziony SR to 333 ale są też małe mankamenty na pocieszenie dodam że każdy odbiornik jakieś ma.

Ogólne rewelacja w kwestii DX sprzęt marzenie.

 

Ja na swoją kartę TBS jestem lekko mówiąc wściekły nie wiem czy coś z nią nie halo czy jak ale sr poniżej 1000 to dla niej nie lada wyzwanie. Całośći doprawiaja niebieskie ekarany które są niemal za przy każdej zabawie w DX.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra informacja !

Blindscan zszedł poniżej SR=300, wczoraj w nocy podczas skanowania całego pasma na 4.9*e został znaleziony transponder 12646 V 256 1/2 na którym nadaje stacja radiowa "NRJ".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potwierdzam opis do 7-8/2014, dotarł SX6 HD ;) Jeszcze nie zdążyłem go nawet rozpakować, dopiero wstępnie od środy będę go rozpracowywać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chcieli by popracować nad tym odbiornikiem to wydaje mi się był by niemal w 90% sprzęt stworzony do DX. Mr.Orbita sam ocenisz :wink: ale zabawka naprawdę ciekawa zarówno dla przysłowiowego Kowalskiego jak i DXera co ważne w rozsądnej cenie. Coraz więcej ludzi widzę prosi o poprawki dla szperaczy boje się tylko że mogą zostać nieugieci. Jak dla mnie chyba przez przypadek trochę wyszedł im taki sprzęt :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mr. Orbita - jak można wiedzieć, pod jakim kątem będzie testowany odbiornik? Nastawienie na konkretne możliwości, czy jednak ogólnie, na całej płaszczyźnie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zuchnet - zgadzam się, myślę że to bardziej przypadek i też mam obawy, bo jednak nie są oni bezpośrednio odpowiedzialni za soft - sporo zależy od Fortisa, oczywiście Fortis zrobi wszystko, na co tylko hardware pozwala, ale nie za darmo i boję się, że jakieś bardziej szaleńcze tematy DX (zwłaszcza PLS, nie wiem jak z T2-MI) zostaną uznane za nieopłacalne - nieprzekładające się w wyraźny sposób na sprzedaż. Trzeba cisnąć ;) Ale i tak jest nieźle, cały czas jestem ciekawy co za głowica i demodulator tam siedzą, procek jest od STi, więc możliwe, że też STi, a tu dałoby nadzieję na kartę DVB na podobnych klockach - jako fan kart DVB wolałbym to mieć rzecz jasna w PC ;)

 

@bartolinos - opis w SK będzie klasycznie ogólny, takie mam wytyczne, ale oczywiście poza tym, co opiszę będę badał inne sprawy. Przeważnie poza tym, co pojawia się w gazecie bardzo dużo zostaje nieopisane z uwagi na brak miejsca, konieczność pisania dla mniej-technicznych czytelników oraz ograniczenia czasowe na pisanie ;) Generalnie jakby były jakieś pytania o sprawdzenie czegoś, co jestem w stanie, to można skrobnąć w wątku i spróbuję zerknąć póki mam dostęp (zapewne jakieś 2 tygodnie będę go miał na warsztacie) lub podpowie ktoś z posiadaczy, aczkolwiek już @zuchnet i część ekipy SatClub.pl rozpracowała temat i pewnie nic szczególnie odkrywczego nie dodam ;)http://www.satclub.pl/openbox/openbox-s ... t9203.html

 

Główny plan mam (poza zabawami DX w wolnej chwili) pobadać ichniejszy mcas i współpracę z CAM-ami, w tym ze wszystkimi polskimi CI+, na tyle na ile pozwoli mi czas (jak wiadomo testy z CAM-ami wymagają sporo czasu, bo jakieś problemy np. z zacięciami potrafią wychodzić na pojedynczych kanałach albo nie koniecznie od razu rzucają się w oczy).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hardware musi być ciekawe zestawiając go dla przykładu z TBS 5925 blindscan znajduje dokładnie te same transpondery. Faktem jest że na 16 czy 32APSK nie pokaże sygnału i nie zeskanuje takowego ale znajdzie bez klopotu.

Najsłabszym ogniwem SX6 jest niewątpliwie to że każdy tp traktuje jako auto nie powiem ale sprawa modulacji to chyba tutaj priorytet i tutaj mam cichą nadzieję że dadzą sie uprościć no w końcu po kilku latach wyświetla nam FEC :wink:

PLS oraz T2-MI na bank odpuszczą - nieopłacalne dla kilkunastu zapalonych gości :-) zaś pewny jestem jedego że lepszego blindscanu w stacjonarnym pudełku nie zobaczymy :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ładnie ten tunerek chodzi , blind znajduje nawet transpondery z SR=256 .

 

Oraz skanuje i odbiera radyjka ...

 

49784

 

49785

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że to jeszcze nie koniec możliwości odbioru niskiego SR na tym modelu ale tutaj trzeba by już szukać często na wycinku pasma. Teraz czas na coś z przedziału 100 :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwaga na testowy soft 3.01.63 - ma uwalone wyszukiwanie MIS, znajduje tylko pierwszy strumień (sprawdzone na 12,5°W). Soft 3.01.56 łapie wszystko.

 

Przy okazji dwie ciekawostki:

- w EPG w wersji tabelarycznej pod nazwami kanałów jest biały pasek - pokazuje on ile EPG jest pobrane na danym kanale. Jeśli pasek jest kompletny i długi - jest wszystko, a jeśli przerywany - odbiornik nie ma jeszcze kompletu danych

- przy wyszukiwaniu (gdy już skanuje) są dwa paski - dolny pokazuje ogólny postęp, a górny mogłoby się wydawać, że sygnał, ale nie - górny wg moich obserwacji pokazuje postęp czytania tablic DVB z aktualnego transpondera. Nie ma podglądu na sygnał w trakcie skanowania (jest wcześniej choćby przy wyborze transpondera), wstrojenie jest sygnalizowane tylko zieloną ikoną po lewej (czerwona - brak sygnału lub jeszcze nie wstrojony).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak dokładnie ciekawie dlaczego błąd jest nadal powielany ? Na fw .58 również wyszukiwanie MIS leżało na .63 to samo :!: Czasem mam wrażenie że nie patrzą co robią bo jeśli załóżmy podają oficjalnie na stronie openbox.ua że modele serii SX wspierają MIS to niech tak zostanie a nie na jednym sofcie to działa na drugim nie a na trzecim jak samo chce !

Jak im zwróciłem na to uwagę wcześniej chociażby z wracającym jak bumerang tematem o S2 HD dlaczego idą na łatwiznę i instrukcje obsługi z modelu S1 można powiedzieć dają do S2, sprawa blindscanu o którym wyraźnie jest mowa w instrukcji od S2) to dali mi odpoczynek na dwa tygodnie :>

Poddałem się już pisaniem do nich aby wprowadzili bo jak by nie patrzeć drobne poprawki które są konieczne - to jak grochem o ścianę na pierwszym miejscu jest chyba kasa kasa i jeszcze raz kasa w kolejnych softach pluginy do odbioru TV przez internet za "drobną opłatę" :lol2:

PS. jeśli ktoś ma możliwość to prosił bym o sprawdzenie na 30*W podobno znalazł SR=185 ! niestety po przełożeniu do 2m siłownika 24" tak daleko już nie mogę poszaleć :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Info jakby ktoś miał ochotę na DVB-T - MediaTech MT-4171 u mnie działa, ale tylko na przednim USB - na tylnych (SX6) tnie, najgorzej tnie na USB pod sieciowym. Po podpięciu sticka wystarcza przerestartować i w ustawieniach pojawi się wyszukiwanie naziemne - ręczne lub auto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warto zapuśić Blinda na 10E

 

12588 V 256 1/2 LOCK Radyjko

12607 V 256 1/2 LOCK Radyjko

12675 V 256 ? NO LOCK

 

TBS 5925 na EbsPro i CrazyScan wykłada się .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Od kilku dni jestem użytkownikiem tunera Openbox SX6. Jest to mój pierwszy kontakt z tym odbiornikiem i ogólnie do tej pory nie miałem styczności z odbiornikami tej firmy. Zaznaczam, że system Linux jest dla mnie pojęciem znanym tylko z nazwy i wiem o nim tylko tyle, że istnieje. Uporałem się już z kanałami (ponad 3000 do usunięcia, w tym 1000 radiowych). Ogarnąłem już poszczególne funkcje odbiornika i ogólnie jestem zadowolony z obsługi. Wszystko byłoby ok, gdyby nie jedna niedogodność, a mianowicie nie potrafię odszukać w ustawieniach odbiornika możliwości odczytu informacji o karcie (nc+ karta Cameleon). Jestem po lekturze testu tego odbiornika w SatKurierze autorstwa p.Orbity i wiem, że tych informacji nie ma w menu CAS, ale powinny być w menu plugin'u.

W menu wtyczki Mcas mam do wyboru "start type" - klawisz czerwony, "stop" - klawisz zielony i "prześlij" - klawisz niebieski. Żadna z tych funkcji nie udostępnia informacji o karcie. Proszę wybaczyć jeśli mój problem jest banalny, ale liczę na rady i wskazówki za które z góry dziękuję.

Oprogramowanie odbiornika 3.01.56.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Robi to (o ile pamiętam, bo nie mam teraz odbiornika przy sobie) OK na Mcas w menu Pluginów, ale jeśli po OK odpala Ci się okno bez napisów, to trzeba szukać innej wersji Mcas - też się z tym spotkałem - nie wyświetla napisów. Najnowsza wersja jest z 25 lipca, ale jeszcze jej nie testowałem, na pewno jest problem z Mcas z 30 marca (zwróciłem uwagę na problem z wyświetlaniem napisów w tekście przy współpracy z kartami i modułami).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie z tym problemem się spotkałem, po wciśnięciu OK wyświetla się puste okno bez jakichkolwiek informacji. Czy w związku z tym ta "wadliwa" wersja będzie przepuszczała uprawnienia do karty? Bo na tym głownie mi zależy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W trakcie testów przeleciała mi reaktywacja na kartę TNK SD, więc z innymi kartami też powinno śmigać ;) W wolnej chwili zobaczę czy najnowszy Mcas załatwia napisy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chidzi o MCAS to trzeba eksperymentować ja dawno nie używałem go także na bieżąco nie jestem ale z uprawnieniami nie ma kłopotów. Jesli odbiornik masz od dystrybutora z PL a tam już był wgrany to ta wersja do najlepszych nie należy to mogę napisać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...