Skocz do zawartości

Ostra krytyka nowej platformy - w platformie CANAL+ lecą głowy


kris194
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Nawet lista kanałów pokazuje KTO KOGO kupił. Wszystko, absolutnie wszystko w nowej nc+ należy do ITI. Z Cyfry już nawet ludzie się nie uchowali, by Ci co odeszli przez ostatni tydzień - to byli pracownicy Cyfry. Stołki należą do ITI, zarządzanie do ITI - nC+ to ITI.

I tyle w temacie.

Gwoli ścisłości. Tym interesem pod nazwą encepenceplus rządzi globalny koncern - Vivendi SA. Oni mogą w każdej chwili wszystkich pozamiatać, oni rozdają karty. I tyle w temacie. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane z 14 grudnia 2012:

 

CANAL + CYFROWY S A

REGON: 013241191

 

Członkowie reprezentacji:

Imię i nazwisko: Funkcja lub stanowisko:

Glippa Laurence Członek Rady Nadzorczej

Lafarge Guy Członek Rady Nadzorczej

Ryan James Członek Rady Nadzorczej

Guieysse Sophie Członek Rady Nadzorczej

Bruski Grzegorz Artur Członek Zarządu

Verley Julien Członek Rady Nadzorczej

Richardson Smith Christopher James Członek Rady Nadzorczej

Mońka Beata Aleksandra Prezes Zarządu

Faux Fabrice Członek Rady Nadzorczej

Sałdan Wiesław Członek Rady Nadzorczej

Kordalewski Jarosław Członek Zarządu

 

Dane z 30 stycznia:

 

Vincent Frederic Członek Rady Nadzorczej

Anting Wolff Christian Alexander Wiceprezes Zarządu

Saada Maxime Członek Rady Nadzorczej

Tellenbach Markus Członek Rady Nadzorczej

LE Gallo Olivier Członek Rady Nadzorczej

Alduy Manuel Członek Rady Nadzorczej

Ryan James Członek Rady Nadzorczej

Verley Julien Prezes Zarządu

Dandoy Nicolas Raymond Wiceprezes Zarządu

Lafarge Guy Członek Rady Nadzorczej

Przybysz Artur Paweł Wiceprezes Zarządu

Richardson Smith Christopher James Członek Rady Nadzorczej

Mońka Beata Aleksandra Wiceprezes Zarządu

Kostrzewa Wojciech Julian Członek Rady Nadzorczej

 

Też nie pisz głupot.

Ci ludzie nie mają nic wspólnego ze starym Canal+ Cyfrowym, a tym bardziej z obecnym nC+. W ciągu miesiąca uchowało się jedynie 5 osób z byłego Canal+ Cyfrowy, a po fuzji nC+ pozostali jedynie Mońka i Verley. Mońki już nie ma więc pozostał tylko paździerz Verley. Cała reszta to ludzie znikąd, lub z ITI.

Tak więc nie obwiniajcie też starej Cyfry, bo w ramach nC+ NIC Z NIEJ NIE POZOSTAŁO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivendi SA ma 51% udziałów, ITI - 27%, resztę ma UPC. Moim zdaniem Vivendi tak naprawdę wycofał się z naszego rynku pozostając wyłącznie kapitałowo w nowej spółce. Przyczyna jest prosta. Co by nie mówić, technicznie n miała przewagę na C+. Cyfra za to dawała większą wolność.

 

Gdyby sprzęt n nie był parowany z kartami i pozwalał na nagrywanie nieszyfrowanych nagrań, to ewidentnie byłby najlepszym wyborem wśród sprzętu oferowanego przez platformy. Niestety, jest parowany i nagrania na nim dokonane są do odtworzenia tylko na danym urządzeniu.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Gdyby sprzęt n nie był parowany z kartami i pozwalał na nagrywanie nieszyfrowanych nagrań, to ewidentnie byłby najlepszym wyborem wśród sprzętu oferowanego przez platformy. Niestety, jest parowany i nagrania na nim dokonane są do odtworzenia tylko na danym urządzeniu.

 

ArtS

Identycznie (poza parowaniem dekoderów z kartami) jak na sprzęcie od Cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ste100

Nie masz zielonego pojęcia o biznesie. Canal SA i Sp. zoo ma się dobrze w Warzsawie i nikt go nie likwiduje. Cała zabawe przejął ITI - mówiąc prościej - administarcją satelitarną - a Canal zostaje nadal do ściągania kasy - te 51 proc. z ITI. Julka nie było dotychczas w ITI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ste100

Nie masz zielonego pojęcia o biznesie. Canal SA i Sp. zoo ma się dobrze w Warzsawie i nikt go nie likwiduje. Cała zabawe przejął ITI - mówiąc prościej - administarcją satelitarną - a Canal zostaje nadal do ściągania kasy - te 51 proc. z ITI. Julka nie było dotychczas w ITI.

Podałem Ci suche dane tak jak Ty mi.

Jeżeli na podstawie tego oceniasz wiedzę innych ludzi, to życzę szczęścia w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Gdyby sprzęt n nie był parowany z kartami i pozwalał na nagrywanie nieszyfrowanych nagrań, to ewidentnie byłby najlepszym wyborem wśród sprzętu oferowanego przez platformy. Niestety, jest parowany i nagrania na nim dokonane są do odtworzenia tylko na danym urządzeniu.

 

ArtS

Identycznie (poza parowaniem dekoderów z kartami) jak na sprzęcie od Cyfry+.

Tak, masz rację, nie pisałem o tym dokładnie, ale miałem na myśli niezależny dekoder PVR na kartę Cyfry :) Zresztą gdyby nawet był parowany ale nagrywał nieszyfrowane nagrania, to takie parowanie nie przeszkadzałoby mi aż tak bardzo.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia od punkt siedzenia.

Jako wieloletni abonent Cyfry zawsze byłem zadowolony, dopóki nagle nie pojawił się znaczek ITI - i momentalnie szlak wszystko trafił...

Ja byłem ok. czterdziestotysięcznym abonentem Canal+, więc mogę powiedzieć,ze byłem z nią niemal od początku i większych powodów do narzekań nie miałem. Kiedy eldorado w moich finansach się skończyło i trzeba było ciąć comiesięczne koszty utrzymania to bez problemu uzyskałem duuuże rabaty od C+ /przy następnych przedłużeniach było podobnie/. W porównaniu do tego co płacili krewni za Polsat nie było dużej różnicy w cenie, ale była w zawartości programowej. Dopiero w ostatnim okresie bardzo po[beep]adła w C+ oferta filmowa. Enkę też miałem, ale po około roku udało mi się pozbyć tej platformy, gdzie nieźle było z kanałami dla dzieci, ale jeśli chodzi o interesujący mnie sport to było DNO. Mnie jest przykro, że stara cyferka już się kończy i tym razem widząc co się dzieje raczej nie zmigruję do jej następczyni. CP jakoś tak zawsze lekceważyłem, ale wygląda na to, że wypróbuję i tą platformę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie i Panie :) nie dzielmy się na N i Cyfrę..... teraz mamy wspólny interes więc sztama i do działania :)

Czyli do czytania książek, spacerów z dziewczyną, uganiania się za piłką na boisku bez względu na wiek, słowem do rozwiązywania niekorzystnych według klientów umów.... :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ste100

Nie masz zielonego pojęcia o biznesie. Canal SA i Sp. zoo ma się dobrze w Warzsawie i nikt go nie likwiduje. Cała zabawe przejął ITI - mówiąc prościej - administarcją satelitarną - a Canal zostaje nadal do ściągania kasy - te 51 proc. z ITI. Julka nie było dotychczas w ITI.

Mylisz się. Docelowo to spólka Canal+ zostanie zlikwidowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie - pożyjemy, zobaczymy. Canal - to marka międzynarodowa, w Wawie jest tylko polski oddział. Nie słyszałem żeby Vivendi ją likwidowało. A biuro w stolicy może i zlikwidują - już zwalniają na potęgę.

 

 

Grupa Canal - ostatnie dane - kasa 1,5 mld euro - do likwidacjii?

http://www.vivendi.com/analystes-invest ... sur-5-ans/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie - pożyjemy, zobaczymy. Canal - to marka międzynarodowa, w Wawie jest tylko polski oddział. Nie słyszałem żeby Vivendi ją likwidowało. A biuro w stolicy może i zlikwidują - już zwalniają na potęgę.

 

 

Grupa Canal - ostatnie dane - kasa 1,5 mld euro - do likwidacjii?

http://www.vivendi.com/analystes-invest ... sur-5-ans/

Chodziło mi o polski oddział Canal+. Po co dwie spólki, wcześniej też myślałem, że Canal+ wchłonie ITI Neovision, ale władze koncernu chyba mają inne plany organizacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
ale władze koncernu chyba mają inne plany organizacyjne.

Nie widzisz?

Vivendi chciało sprzedać Cyfrę+ - problem tylko komu. Polsatowi nie dałoby rady bo zablokowano by taką transakcję. Pozostał tylko jedynie słuszny politycznie TVN/ITI - tyle że bankrut bez kasy. Nie było rady - Vivendi dofinansowało nabywcę Cyfry+ by w ogóle doszło do transakcji. Canal+ pozostanie już tylko jako licencja na kanały produkcji ITI (tak jest w Hiszpanii i było do niedawna w Skandynawii). Tylko mały drobiazg pozostał - ITI musi w najbliższym czasie spłacić udział Vivendi - stąd to parcie na maksymalny zysk z abonenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Wszystko fajnie, ale to Canal Plus Cyfrowy S.A (właściciel Cyfry Plus) kupił ITI Neovision Sp. z o. o. (właściciela N) - przynajmniej tak to wynikało z komunikatu UOKiK (który wydał zgodę na fuzję).

No i zgadza się - dokapitalizowano ITI w ten sposób, potem zaora się Canal+ SA i zostanie tylko licencja na nazwę Canal+. A ITI będzie musiał spłacić |dotację" od Vivendi - bo raczej Vivendi prezentów nie zamierza robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko dziwię jak urząd antymonopolowy mógł doprowadzić do sytuacji duopolu, który jest jedną z form monopolu. Taka sytuacja jest obecnie na rynku. Mamy tylko dwie platformy cyfrowej telewizji satelitarnej udostępniające ofertę premium czyli nc+ i CP przy czym CP ma dużo gorszą ofertę więc nie jest zbyt poważną konkurencją dla nc+. Opisałem to zresztą na moim blogu http://aleweb.pl/ciekawostki/40-nc-subiektywnie. Moja sytuacja jest o tyle ciężka, że mieszkam poza miastem więc nie mam alternatywy w postaci kablówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITI od jakiegoś czasu słabo przędzie, więc niewykluczone, że dla nich była to oferta ostatniej szansy. Gdyby upadli, duopol powstałby sam z siebie i żadnej zgody UOKiK nie byłoby potrzeba. Vivendi zaś też pewnie nie było zachwycone tym, co w Polsce może ugrać, więc dają znaczek Canal+, a całą resztą ma się zająć ITI. Najlepiej na tym wyjdzie ADB, która chyba sprzętu na wolny rynek nie produkuje.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem, że kolejna osoba poleciała z Canal+ tyle, że na własne życzenie o czym już ktoś pisał. Nawet osoby z wysokich stanowisk uciekają :lol2:

Nie rozum tego dosłownie.

Oni są wypier*** na zbity pysk.

Za porozumieniem stron dostaną chociaż odprawę taką, że Ci abonenci którzy pozostaną z nc+ będą to spłacali cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...