Skocz do zawartości

Ostra krytyka nowej platformy - w platformie CANAL+ lecą głowy


kris194
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Król Julian stwierdził że utrata 400 tysięcy abonentów to będzie sukces, z tego wynikałoby że zakładają utratę 500 tysięcy oczywiście jeśli Julien nie blefuje. A teraz policzmy N premium ma 500 tysięcy abonentów N, C+ ma około 800 tysięcy Cyfowiczów, z tego wychodzi 1,3 miliona ludzi płacących za opcje premium czyli ci płacący najwięcej za TV. Czy rzeczywiście NC+ może sobie tak lekką ręką pozwolić na utratę 500 tysięcy z 1,3 mln tych abonentów ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie czego tak sądzisz? 40 tys. fanów Antync+ na FB? Część z nich to typowi krzykacze, część nie jest płatnikami (płacą rodzice). Jeśli się tak zastanowić to może nie ceny w nc+ są wygórowane a ceny w n i Cyfrze+ były zbyt niskie? Tak z ręką na sercu przyznajcie że system rabatów w Cyfrze+ był chory (przynajmniej z punktu widzenia firmy). Jeśli użebrałeś to miałeś 20 zł rabatu na pakiet, 10 zł na PVR, 5 zł na MR. Jeśli mniej żebrałeś to miałeś rabat tylko na pakiet. Jeśli nic nie robiłeś płaciłeś 100%. A jeszcze po drodze były tv, monitory, konsole do gier. Przypuszczam że to właśnie przez te rabaciki, bonusy, informatycy mieli(mają) ból głowy przy wprowadzaniu bazy abonenckiej Cyfry+ do systemu n. To pewnie dlatego enkowicze dostają już listy z indywidualnymi propozycjami. Oni weszli do bazy jak po masełku :) Z tymi z Cyfry+ trzeba się nakombinować by wszystko zgrać. Może Mońka po wrzawie w necie, chciała w nc+ zastosować podobny system? Dzwonisz, żebrzesz albo czekasz dostaniesz lepszą ofertę. Reszta bossów nie chciała mieć na nowo bur*elu w systemie i jej podziękowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko by się zgadzało gdyby nie fakt, że fanklub ma 45k, a antyfanklub ma 40k, więc jeśli myślisz, że to wszyscy niezadowoleni to na pewno nie. Zarówno zwolenników jak i przeciwników nowej platformy jest wielokrotnie więcej, a po burzy medialnej (codziennie jakiś negatywny artykuł o nc+) to abonent, który otrzyma od nich korespondencję na pewno przeczyta to 5x uważniej niż gdyby dostał to cichaczem i przy dobrej atmosferze. Myślisz, że te "negatywne dzieci" i inni nie będą próbowali ostrzec swojej rodziny i znajomych? Nie doceniasz ducha współpracy 8)

 

Co do systemu premiowania to najbardziej zadowoleni z nowych stawek są Ci, którzy płacili w Cyfrze więcej od tych co się targowali. Rozumiem butthurt, ale to nie powód od razu żeby krytykować osobę bardziej operatywną. Każda, nawet najtańsza oferta, którą dostał abonent była możliwa do zarejestrowania w systemie, a więc wszystko przebiegało zgodnie z zasadami gry. Po prostu gdyby Ci użytkownicy za 50-60 zł nie dostali takiej kwoty, to albo zeszliby pakiet niżej albo rozstali się z platformą. Nie ma co sączyć jadu, że ktoś inny był sprytniejszy, a teraz równość jak za komuny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie czego sądzimy ?

- CanalSat Francja - full pakiet - 39 euro,
- Canal + Hiszpania - full pakiet - 35 euro,
- Sky DE - full pakiet - 39 euro,
- Sky Irlandia - full pakiet - 35 euro,
[b]- nc+ Polska - 50 euro.[/b]

 

Patrząc na ceny europejskie max pakiet powinien w Polsce kosztować ok 140PLN.... a patrzac na oferte max 120 pln...

Przy naszych zarobkach proporcjonalnie jeszcze mnie,..

Problem w tym, że traktują nas jak durni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie czego tak sądzisz? 40 tys. fanów Antync+ na FB? Część z nich to typowi krzykacze, część nie jest płatnikami (płacą rodzice). Jeśli się tak zastanowić to może nie ceny w nc+ są wygórowane a ceny w n i Cyfrze+ były zbyt niskie? Tak z ręką na sercu przyznajcie że system rabatów w Cyfrze+ był chory (przynajmniej z punktu widzenia firmy). Jeśli użebrałeś to miałeś 20 zł rabatu na pakiet, 10 zł na PVR, 5 zł na MR. Jeśli mniej żebrałeś to miałeś rabat tylko na pakiet. Jeśli nic nie robiłeś płaciłeś 100%. A jeszcze po drodze były tv, monitory, konsole do gier. Przypuszczam że to właśnie przez te rabaciki, bonusy, informatycy mieli(mają) ból głowy przy wprowadzaniu bazy abonenckiej Cyfry+ do systemu n. To pewnie dlatego enkowicze dostają już listy z indywidualnymi propozycjami. Oni weszli do bazy jak po masełku :) Z tymi z Cyfry+ trzeba się nakombinować by wszystko zgrać. Może Mońka po wrzawie w necie, chciała w nc+ zastosować podobny system? Dzwonisz, żebrzesz albo czekasz dostaniesz lepszą ofertę. Reszta bossów nie chciała mieć na nowo bur*elu w systemie i jej podziękowali.

 

 

Brawo :brawo: . Prawdopodobnie trafiłes w sedno problemu. Teraz czekaj na ogólny lincz - mnie na innym temacie za podobne rozumowanie prawie publicznie rozstrzelano. No kazano mi milczeć bo na bank w nc+ pracuje. Z dziećmi nie dyskutuj tylko ignoruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ceny w nC+ nie są wygórowane to ceny w Cyfrze były nad wyraz korzystne ale dla abonenta bo dla operatora można powiedzieć że niekorzystne jeśli chodzi o te maksymalne rabaty choć nie było tak słabo bo bilansowali to abonenci płacący pełne stawki cennikowe. Powrotu do tamtych cen czy tak korzystnej oferty już nie będzie. Ten wyraźny skok cenowy zaakcentowany po starcie nC+ zostanie utrzymany. Oczywiście ceny będą trochę mniejsze ale nie tak niskie jak niektórzy oczekują. Zresztą, w czym problem, jak ktoś chce filmy i sport to niech płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo :brawo: . Prawdopodobnie trafiłes w sedno problemu. Teraz czekaj na ogólny lincz - mnie na innym temacie za podobne rozumowanie prawie publicznie rozstrzelano. No kazano mi milczeć bo na bank w nc+ pracuje. Z dziećmi nie dyskutuj tylko ignoruj.

 

bez linczu Ci kolego odpowiem!Jeżeli dla szanownego kolegi płacenie 20-30zł więcej to nie problem-to dla mnie też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro samo nc+ zaczelo trzeziwej patrzec to i tak na bank niedoszacowali tych 400k odchodzacych. Tam maja problemy z optymizmem skoro wpierw analitycy sadzili ze przepchna nowa oferte nc+ 2,5mln ludzi. Skoro sadza ze tylko 400k odejdzie to pewnie realnie bedzie z 600-700k :P Biorac pod uwage jak mimo gromow i krytyki konsekwetnie utrzymuja ceny podrzucajac jakies ochlapy z kilkoma miesiacami free, to nie wiem czy tylko tyle :P

 

JA z chceia bede placili po europejsku jak bede mial europejskie wynagrodzenie, wiec wypadac z takimi glupotami jak to tanio mielismy wszystko. Wedlug mnie i tak za droga, dopiero aktualna oferte uznaje ze calkiem sensowna :P I nie zamierzam z tego powodu godzic sie na gorsze warunki bo 1% jest gotow placic nowe stawki z usmiechem na twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ceny w nC+ nie są wygórowane to ceny w Cyfrze były nad wyraz korzystne ale dla abonenta bo dla operatora można powiedzieć że niekorzystne jeśli chodzi o te maksymalne rabaty choć nie było tak słabo bo bilansowali to abonenci płacący pełne stawki cennikowe. Powrotu do tamtych cen czy tak korzystnej oferty już nie będzie. Ten wyraźny skok cenowy zaakcentowany po starcie nC+ zostanie utrzymany. Oczywiście ceny będą trochę mniejsze ale nie tak niskie jak niektórzy oczekują. Zresztą, w czym problem, jak ktoś chce filmy i sport to niech płaci.

 

tylko niech płaci podobnie jak inni użytkownicy na świecie a nie drożej...

Ludzie ktoś wam powiedział ile to kosztuje....?

To logiczne ze NC+ to biznes i muszą na tym zarobić...

Tylko niech zarabiają kulturalnie a nie łupią i traktując ludzi jak durni...

 

Duże korporacje kierują się maksymą nie ile kosztuje towar+ nasza marża tylko zasadą towar kosztuje tyle ile klient zapłaci....

A o Polakach nie mają dobrego zdania... później się dziwicie ze te same towary w DE czy UK są tańsze...

 

Moim zdaniem oni do wyceny pakietów oni wzięli max pakiet z C+ dodając max pakiet z N wyszło im 299 PLN ( tyle dokładnie kosztuje AllIncl -199 pln to promocja....)

Tylko, że klientów co miało razem c+ z n+ było 1% ...... a większość ludzi nie chce płacić więcej niz 100 PLN czyli 25EURO.

Wszystkie ich działania są dokładnie zaplanowane.... ceny, wysyłka listów, brak powiadamiania.....itd...Chcą zwiększyć marże o 100% i dokładnie o to im tylko chodzi..

I to nie tylko wina Francuzików..... oglądnijcie sobie dokładnie konferencje na inaugurację... i słynny "nos Miszczaka" ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co to dyskusja, tu nie chodzi tylko o to że płaci się więcej, ale że zmusza się np. mnie za płacenie za premium film kiedy ja chcę tylko premium sport, takie rozwiązania nigdzie oprócz Francji (nie pamiętam czy jeszcze praktykują to w Skandynawii), nie są już praktykowane na świecie, a i we Francji się od tego odchodzi patrz Foot+. To jest ta ich słynna elastyczność. Ceny na pewno są europejskie na poziomie 50 Euro za pełny pakiet dokładnie takie same jak we Francji czy Niemczech z tym że przy umowie dwuletniej tam płaci się 25% mniej za pierwszy roku umowy, czyli w Polsce jest drożej niż w wymienionych krajach na dzień dzisiejszy. Ale fanboyów NC+ to nie przekona,mam tego świadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ceny sa niskie albo podejscie n i cyfry za nisko sie cenilo ma ta sama lotnosc jak twierdzenie Julcia ze oferta i tak jest tansza niz fulle z obu platform raze wziete. Naprawde ile razy o tym pomysle to az mi cisnie skacze jak mozna taka glupote wymyslic i jeszcze publicznie z tym wyskakiwac, wiara czyni cuda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co to dyskusja, tu nie chodzi tylko o to że płaci się więcej, ale że zmusza się np. mnie za płacenie za premium film kiedy ja chcę tylko premium sport, takie rozwiązania nigdzie oprócz Francji (nie pamiętam czy jeszcze praktykują to w Skandynawii), nie są już praktykowane na świecie, a i we Francji się od tego odchodzi patrz Foot+. To jest ta ich słynna elastyczność. Ceny na pewno są europejskie na poziomie 50 Euro za pełny pakiet dokładnie takie same jak we Francji czy Niemczech z tym że przy umowie dwuletniej tam płaci się 25% mniej za pierwszy roku umowy, czyli w Polsce jest drożej niż w wymienionych krajach na dzień dzisiejszy. Ale fanboyów NC+ to nie przekona,mam tego świadomość.

 

 

Ceny nie są europejskie... są o 20-30% wyższe ..... zobacz

http://www.sky.de/web/cms/de/abonnieren-preisinfos.jsp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie czego sądzimy ?

- CanalSat Francja - full pakiet - 39 euro,
- Canal + Hiszpania - full pakiet - 35 euro,
- Sky DE - full pakiet - 39 euro,
- Sky Irlandia - full pakiet - 35 euro,
[b]- nc+ Polska - 50 euro.[/b]

 

Patrząc na ceny europejskie max pakiet powinien w Polsce kosztować ok 140PLN.... a patrzac na oferte max 120 pln...

Przy naszych zarobkach proporcjonalnie jeszcze mnie,..

Problem w tym, że traktują nas jak durni...

Kłamstwo powtarzane wielokrotnie nie staje się prawdą. Poproszę o prawdziwe ceny full pakietów. Może SK zrobi takowe, przy okazji zrobi dobrze nc+ a to plus:) Ten pseudo cennik pojawił się na forum i na innych kilkanaście razy i za każdym razem zwracano uwagę że nie jest prawdziwy co nie zmienia faktu że u nas jest drogo. A musi być drogo bo przecież za prawa do filmów, transmisji sportowych czy wynajmu transponderów polskie platformy płaca tyle samo co zachodnie. Już o tym pisałem przy okazji abonamenty RTV, dlaczego ZDF i ARD nadają FTA a nasza TVP musi wszystko kodować i być zdaną na łaskę bądź nie platform i kablówek. Musi być drogo bo nc+ ma szefostwo z zesłania. :) Trudno sobie wyobrazić by zgodzili się oni zarabiać tyle co Polacy na identycznych stanowiskach. Normalnym jest że chcą zarabiać tyle co we Francji. Może dlatego CP jest tańszy? :) Tam szefują Polacy :)

 

Wszystko by się zgadzało gdyby nie fakt, że fanklub ma 45k, a antyfanklub ma 40k, więc jeśli myślisz, że to wszyscy niezadowoleni to na pewno nie.

To jest internet. Siedząc przed monitorem mogę zadeklarować że już w tej chwili oddam życie za ojczyznę. A gdyby przyszło co do czego to pewnie byłbym ostatnim który ruszy tyłek z domu :D

Zawsze mnie śmieszy kiedy media onanizują się rzekomą silą mediów społecznościowych. No OK, było kilka akcji ale czy ktoś o nich pamięta? Chyba nikt z tutaj piszących nie ma wątpliwości że za 2-3 miesiące antync+ będzie pieśnią przeszłości a za pół roku nikt o tym nie będzie pamiętał. Mogę się założyć że twórca tej akcji też zdaje sobie z tego sprawę i przy najbliższej nadążającej się okazji wszystko porzuci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca zrozumiałeś, albo przeleciałeś wzrokiem zamiast przeczytać. :wink: Internet nie jest miarodajny ani dla zwolenników, ani dla przeciwników. Wy powołujecie się na liczbę przeciwników na "Anty nc+" to Wam kontruję, że idąc tym tokiem myślenia, fanpage "nc+" nie ma ich dużo więcej.

 

Również o mediach nie napisałem w tym kontekście, tylko o tym, że nc+ ma negatywną prasę. Tu piszą o zawiedzionych klientach, tu o zwolnieniach, tu znowu kogoś wkręcili, tu UOKiK. Po przeczytaniu, czy nawet zobaczeniu kątem oka takich artykułów ze znaczkiem "nc+" gdzieś w tle, gdy zobaczysz na kopercie i piśmie taki sam, na pewno zachowasz czujność. Taka siła mediów. Jedynie w mediach związanych z ITI jeszcze nic nie było (zdaje się, że nawet Wiadomości TVP 1 przy okazji DVB-T sprzedały prztyczka nc+)

 

Skupianie się na twórcy przez Was też jest niezrozumiałe. Ludzie lubią ten profil przede wszystkim ze względu na nazwę - "ANTY nc+". Nieważne czy właścicielem jest Papież Franciszek, Janusz Palikot czy Pan Stefan z kiosku, to liczy się idea, a nie założyciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby stracili 0,5 mln umów ( 20 proc. wszystkich umów), z czego powiedzmy 100-150 tys. stanowią osoby, które miały n-ke i C+ to realny ubytek stanowić może max. ok.16-18 proc. umów. Z tym każda sprawnie zarządzana firma sobie poradzi, w końcu nie siedzą tam sami głupole, tylko ktoś to policzył, bo musiał zakładać czarny scenariusz. Ograniczają koszty osobowe, robią cięcia etatów na fuzji, mają z pewnością rezerwy na przetrzymanie kryzysu. Patrząc na chłodno katastrofa finansowa, oprócz zszarganej marki "eNCepenceplus" i personalnego wstydu członków zarządu raczej im nie grozi. Co najwyżej mogą sobie siarczyście zakląć w zaciszu gabinetów, że nie udał się bezproblemowo skok na kasę klientów. Ale i tak zarobią swoje. Dochodzi jeszcze kwestia postawy UOKiK i ewentualnych kar za niedozwolone praktyki, ale to wróżenie w chwili obecnej z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem oni się po prostu przeliczyli.....

internet dał ludziom tylko możliwość kontaktu i wymiany zdań....

I to czy coś zmienił facebook czy ktoś inny nie ma znaczenia tak jak nie ma znaczenia czy gość od antync+ pójdzie na spotkanie i co powie..

Po prostu działanie nc+ moim zdaniem było jasno i klarownie nastawione na wykorzystanie naiwności ludzkiej..

Wpierw ładne uśmiechy do legislatora czyli UOKIK, który dał ciała.. i zachwycił się korporacją a nie tymi dla których został stworzony czyli konsumentami..

Po drugie blokada informacyjna przed 21 marca... służyła temu by za wielu ludzi nie dowiedziało się o co chodzi itd...

Chodziło o to by podnieść ceny o kilkadziesiąt PLN i zrobić najdroższa platformę w EUROPIE przy minimalnych kosztach - stąd rezygnacje części kanałów...

bez pytanie o zdania abonentów - stąd.. ta akcja z umowami, przymusowe migracje.. a know-how do tego dało ITI....

Jeśli oferta byłaby dobra ludzie zapłaciliby i by nie było problemu....

Sęk w tym,. że na cokolwiek spojrzycie przy nc+ to zawsze jest ukryte dno..

 

a Polacy się nie dali..... i nagle zrobiło się głośno.....

Myślę, że oni kalkulowali sobie taka sytuację... tylko że w okolicach jesieni 2013.. kiedy większość byłaby zmigrowana i z umowami w reku..

Internet dał tylko ludziom szansę na szybszą wymianę zdania i tego nie wzięli pod uwagę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SX1 Najdroższą platformą w Europie jest SKY UK (80 Euro), uwierz oni przepłacili za prawa filmowe i sportowe (ostatnio Premier league) to muszą to jakoś ściągnąć z abonentów nie mają pewnie wyjścia, czy im się uda, mam nadzieję tak samo jak ty że nie, ale na dzień dzisiejszy nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródła w nc+ twierdzą, że prezes Mońka padła ofiarą Francuzów. Miała przez ostatnie tygodnie przekonywać ich, że "arogancka strategia", którą wybrali będzie miała fatalne skutki. Francuzi mieli nie słuchać i jak powiedział mój rozmówca zbliżony do firmy: "Mieli w d.... Polaków z managementu".

 

Niekoniecznie Pani Mońka jest taka zła. http://media2.pl/media/101611-Beata-Monka-odeszla-z-ncplus-bo-nie-chciala-aroganckiej-strategii.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...