Skocz do zawartości

Propozycje grafik ekranowych dla stacji TV - nasze prace


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem przygotowałem oprawę dla zapowiadanego "Poland 24" (Poland Today/TV V4).

Z tego co wiem to miał być kanał anglojęzyczny.

 

RHAVIfc.png

 

 

A tutaj wersja instruktażowa[?] Nie wiem jak to nazwać, po prostu wszystko jest tu wypisane, jak wyglądać powinno. Można zauważyć że zmieniłem lekko długość scrolla i dodałem miejsce na pogodę stolic świata, która mogłaby zamieniać się w nazwę programu, w zależności od potrzeb.

 

 

Mc0hbwT.png

 

 

EDIT: Zapomniałem dodać, że inspirowałem się oprawą ekranową France24. ;)

Edytowane przez Desovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Desovsky, ciekawe, ale… Logotyp zamiast radzieckiego budynku byłego im. J. Stalina mógłby prezentować po prostu kontur Polski. Natomiast czcionka powinna być bardziej widoczna, najlepiej nieco pogrubiona, a nazwa pisana samymi wielkimi literami.

 

Co do logotypu, to mam myślę, że mógłby wyglądać tak:

• forma TVP INFO,

• w miejscu "INFO" dać "POLAND", a w miejscu "INFO" (po przeciwnej stronie oczywiście) dwa kwadraciki z "24".

• czcionka mogłaby być taka sama.

 

Do tego można by się zainspirować formą logotypów Sky News Australia z lat 2002-2010, czyli… W kwadraciku umieścić właśnie kontur Polski, a on sam mógłby być po lewej lub po prawej stronie "POLAND 24" (można przygotować obie wersję, aby ocenić która wygląda lepiej).

 

bWHDr4u.png

 

Oprawa ekranowa również mogłaby być wzorowana na TVP INFO, z pewnymi różnicami. Tak aby zachować jakąś spójność i jednolitość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emil.1603  Zostawię to @Desovsky'iemu. Może ewentualnie zrobię swoją wersję (jeszcze inną)

@goldenboy Nie przesadzaj, ale dzięki ;)

@Desovsky fajna praca, aczkolwiek dla mnie font nie do przyjęcia :D, to tylko moje zdanie;), po prostu nie trawię tego fontu i nigdy mi się nie podobał, sam pomysł bardzo ciekawy :)

PS Wzorowanie na oprawie France 24 bardzo pasowałoby do Superstacji, bo ma logo w podobnym kształcie ;)

 

07d4dc7ffaf52.png

 

Edytowane przez nieczęstygość99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną, z powodu małej ilości czasu, zrobiłem tylko logotypy, które możecie zobaczyć w wątku

https://forum.satkurier.pl/topic/8601-propozycje-logotypów-dla-stacji-tv/?p=1342390

Robione na szybko, może jakieś uwagi będą, to poprawię. Grafikę ekranową wrzucę jak będę miał czas na zrobienie jej ;)

Edytowane przez Desovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w związku z tym, że kanał TO!TV gra teraz muzykę popularną można by zmienić jego oprawę graficzną, bo mówiąc szczerze nie powala ona :D Tak więc wpadłem ma pomysł , aby każdy kto chce wykonał swoją wersję oprawy dla tego kanału ( 1 lub 2 wersje). Czy ktoś byłby gotów się podjąć wyzwania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie dopisek HD mi się nie podoba, taki rzucony od niechcenia, lepiej byłoby gdyby był taki jak pisze Emil, albo belka MUSIC dynamicznie zmieniałaby się co pewien czas w HD, bo w jednej linii MUSIC HD źle wygląda ;)

Aaaa no i jeszcze nie lubię jak wszystko jest tak blisko krawędzi, ale to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiedziałem co z tym znaczkiem HD zrobić. Miałem go wcale nie brać. Nie miałem na niego pomysłu. Jeszcze miałem zamysł, żeby po prawej stronie dać dopisek HD, a co do belki - robiłem, żle wyszło. 

Edytowane przez Patjyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...