Skocz do zawartości

Propozycje grafik ekranowych dla stacji TV - nasze prace


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@IDTH, wygląda to bardzo estetycznie (szczególnie logo), ale nie podoba mi się, że w miejscu belki... tej belki nie ma. Myślę, że chociażby delikatny zarys belki byłby też fajnym rozwiązaniem. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=gVZq_WEtV8g 

Też się pochwalę, a co! Pewnie są tacy, którzy nie zaglądają do wątku VIVA Polska, na naszym forum. Miłego oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei chciałbym przedstawić pomysł na nową polską stacje dla zagranicy. Moim zdaniem powinniśmy mieć stację (nie mylić z TVP Polonia) której przekaz zrozumie europejski (i może nie tylko) widz. Pomieszanie troche Russia Today, DW itp. Nasz punkt widzenia rozumiany za granicą. Tematyka poważna: serwisy informacyjne, reportaże, dokumenty oraz tematyka luźniejsza żeby widza nie zniechęcić. Kanał w języku obcym (prawdopodobnie angielski). Kanał tworzyłaby TVP stąd mocne nawiązanie do grafiki Telewizji Polskiej.

 

Wyszły trochę duże, jeśli chcesz aby całe obrazki zmieściły ci się na ekranie kliknij na nie.

 

Logo kanału:

xrlB2Ga.png

 

Przykładowe logo ekranowe:

j0GeZqx.jpg

 

Przykładowa transmisja na żywo, np. jakiś event (trochę luźniejszej tematyki również nie zaszkodziłoby).

MNSSEvk.png

 

Co sądzicie o takim pomyśle? Czy taki kanał miałby sens? Wg mnie miałby większy sens niż utrzymywanie jakiś Biełsatów nikomu niepotrzebnych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sobie pomyślałem że taki kanał o Polsce to mogłyby zrobić Polsat i TVN, może i TVP. No ale wiadomo że w TVP każda decyzja jest polityczna. Taki kanał o Polsce dla świata mógłby być nadawany z napisami w najpopularniejszych językach. W jego skład wchodziłyby Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu (ew. Wiadomości). Wybrane seriale  z Polsatu i TVN-u (TVP). Nawet paradokumenty :) Plus jakieś programy interwencyjne czy dokumenty obu stacji. Plus ew. coś stworzonego przez mniejszych nadawców. Koszt powstania takiego kanału nie powinien być wysoki bo to w końcu "tylko" dodanie napisów. Sprawny tłumacz to mógłby to pisać nawet live :) Tylko pytanie czy kogokolwiek w Europie interesuje Polska? Russia Today ma rację bytu bo to Rosja. Duże państwo, mocarstwo. Kanał mocno dotowany to i robiony profesjonalnie. A kogo interesuje Polska? Jeśli Polak siedzi za granicą dłuższy czas, zna język to pewnie ma lokalną platformę. Jeśli nie zna języka, dalej czuje się Polakiem to ma albo CP albo nc+. Czyli taki kanał miałby rację bytu tylko z jakimiś dotacjami. Przy obecnej władzy raczej ich nie będzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Oryginalne? Najpierw czytaj tytuł, a potem zrozum, że tutaj podajemy propozycje grafik ekranowych dla stacji TV czyli nasze prace graficzne. Ale jak chcesz to tutaj jest te logo o którym mówisz:

http://vignette4.wikia.nocookie.net/logopedia/images/f/f8/Polsat1994.png/revision/latest?cb=20150828051308

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem ja się nieco pobawiłem Windows Movie Makerem i zrobiłem program dnia (ułożenie audycji to jazda dowolna z mojej strony) dla Polsatu z obecną grafiką i dopasowanej do niej... czcionką z kanału Viva Polska:

Wersja 1 - większe godziny: https://youtu.be/EXlbonwoJ_o

Wersja 2 - mniejsze godziny: https://youtu.be/q_PJ_c7KlXg

świetny projekt :)

Oryginalne? Najpierw czytaj tytuł, a potem zrozum, że tutaj podajemy propozycje grafik ekranowych dla stacji TV czyli nasze prace graficzne. Ale jak chcesz to tutaj jest te logo o którym mówisz:

http://vignette4.wikia.nocookie.net/logopedia/images/f/f8/Polsat1994.png/revision/latest?cb=20150828051308

właśnie o to chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinię. A w sumie tak szczerze: projekt programu dnia Polsatu od Poland mi się podoba, ale nie może być tam identu, chyba, że albo po reklamach albo po ogłoszeniu nadawcy będzie program dnia, następnie ident, i plansza testowa.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazowałem się na latach dziewięćdziesiątych - wtedy po reklamie był ident (w swojej pracy dałem napis z racji przegrania audio z materiału Youtube) a dopiero potem program dnia, ident zamykający (nieco inny od zwyczajnego), chwilowa stopklatka i plansza testowa :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już, to obecny ident ma inną muzykę niż ten z 2000 roku. Wogóle to ciekawy pomysł z Gościem i Rozmową Wydarzeń w zwykłym Polsacie. Mogliby podobnie zrobić z TVN-em że po Faktach będą Fakty po Faktach, później dopiero sport, i pogoda :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

original_123%20SAT.png

 

Mój projekt nowego loga 123SAT. Tak by moim zdaniem mogła wyglądać stacja po powrocie, i oczywiście już w Full HD. (mimo, że zdjęcie ma tylko 1366x768)

Zrobiłem cały projekt video, wraz z rozpoczęciem i zakończeniem playlisty logiem kanału na cały ekran, ale wolę nie wrzucać ze względów moich problemów z serwisami wideo i prawami autorskimi. :P

Edytowane przez PharellMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A teraz projekt ode mnie - mój projekt loga dla stacji z ósmego multipleksu telewizji naziemnej:

Metro TV:

Logo główne:

aec98145fccf.png

Logo ekranowe:

8ec5b871b715.png

Nowa TV:

Logo główne:

3331c906c2b6.png

Logo ekranowe:

fa6d6ecf2a1f.png

WP1:

Logo główne:

b8ba8d65b7ca.png

Logo ekranowe:

43175b5166d6.png

Zoom TV:

Logo główne:

c8ab2523e99d.png

Logo oprawowe:

86885c2bccde.png

Logo ekranowe:

9c861db5df9b.png

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WP1 i Zoom TV, a także Nowa TV są świetne, lecz Nowa i Zoom zaprezentowali już swoje loga. Ale Metro według mnie będzie wyglądać tak:

Logo główne:

NTLyNz5.png

Logo ekranowe:

4z4gY7W.png

Jeszcze mój projekt oprawy TVP3, gdyby obecna któremuś się znudziła.

Ident główny:

HwO3j7N.pngfrZ3As5.png

Dżingiel reklamowy:

sKxtvm5.pngs8Eww4W.png

Bufor:

vLWZyur.png

Bufor w wersji lokalnej (tutaj przykład Warszawy):

GHxGuwQ.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...