Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

APS dostanie po łapach prędzej czy później.A jak dostałeś to jestes 1 do wymiany na caymana.Bijcie piane bijcie mnie że kłamię jak kłamałem ponad rok temu o nowym systemie ba jak mowiłem że i moduły natywne CI+ będą. Co mnie obchodzi chciałem dla was dobrze ale cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vitaminum C

Jeśli dostał 2 cameleony to jedyną opcją był Wifibox Premium jako główny oraz wfibox+ lub sagemcom 83 jako dodatkowy i tylko w opcji spinanej LAN, żadna inna opcja nie była możliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy Zgadza się. Karty są sparowane z dekoderem. Choć jeśli masz własny dekoder np. jakąś Arivę to wyjmując kartę cameleona z dekodera multiroom sprawisz, że na dekoderze Ariva zobaczysz kanały wykupione w Twoim abonamencie. Przy kartach cayman takiej możliwości nie ma wogóle.

Edytowane przez wally79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz karty cameleona i dekodery własne typu powiedzmy Ariva to nawet po wyjęciu karty cameleona z dekodera głównego - ale tu nie wiem czy dają do głównego cameleona czy caymana - możesz oglądać na Arivie kanały wykupione przez Ciebie. I taka ciekawostka: multiroom wtedy masz na zasadzie kart niezależnych. Czyli nie wymaga to połączania tych dekoderów kablem ethernet w celu uzyskania funkcji multiroom. Powiem wiecej: możesz jeden dekoder np. Ariva mieć u siebie w domu a drugi dekoder w drugim końcu Polski i multiroom Ci będzie działał

Edytowane przez wally79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz a jak pytałem kilka razy to twierdzili że jak dobiorę MR to sparuję karty i tylko w jednym gospodarstwie.Ale w sumie ta usługa mi jest zbędna a w swoim Wifi Premiumboxie posiadam też Cameleona.

Tyle razy było o tym pisane i nie wiedziałeś, że to co mówią to bzdura? Cameleona nie da sie sparowć. Weźmiesz od kumpla tą kartę (jak masz kumpli) i będzie działać w twoim niezawodnym P.box. :-D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder głowny najczęscuej juz ma caymana. Ale widać pewnie ktoś nagioł procedury w APS i tyle

 

Zastanawia mnie fakt skąd Ty bierzesz te informacje ze Cameleony są od dawna zakazane. W minute jestem Ci w stanie wyszukać kilka nr abonentów gdzie były podpisywane umowy na dekodery wifipremium box oraz mr, a wszystko z kartami cemelon 31 paż tego roku. Do dnia dzisiejszego franczyzobiorcy dobijają plany firmowe sprzedając karty za granice.. głownie do UK - powód dla którego podczas meczów ligi angielskiej wyświetlane są nr kart na ekranie ;)

Tak długo jak na rynku są dekodery pace oraz stary typ multiroomów pocyfroywch zapewne nie będzie akcji wymiany kart na caymany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś otrzymałem SMS od nc+ z informacją o konieczności wymiany dekodera Philips DSR6201 , ponieważ wkrótce utracę mozliwość odbioru części kanałów. Link do tej informacji na stronie nc+ ncplus.pl/wymiana-philips. Dzwoniłem na infolinię i konsultant mówił, że te zmiany są planowane od stycznia.Dekoder Philips chcą mi wymienić na Pace. O co w tym chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mają za słabe głowice czy coś w tym stylu i mogą nie chwytać wszystkich kanałów lub też zarzucają wsparcie do tych modeli bo chcą ograniczyć koszty.


Czyli co jako że mam Wifibox+ a w nim jest karta Cameleon to moge ją wyjąć kupić dowolny moduł cam i będzie działać? :)

Możesz kupić dekoder na linux i używać Cameleona w czytniku bez żadnego CAM typu Aston, to o tyle lepsze, że można bez kłopotu nagrywac/dekodowac dwa kanaly na raz (w tunerze twin z 2xLNB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumiałeś co miał na myśli. A miał na myśli to, że Caymany tylko będą i co jest oczywiste..że za jakiś czas i Pejsów nie będzie. Wszystko stopniowo i bezboleśnie do zamierzonego skutku..

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...