Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

 

posiadam aktualnie nieaktywowaną kartę NC+MIX z dekodera BSKA oraz dekoder nc+ wifiBox+ (niestety muszę przeboleć jeszcze roczną umowę).

 

Z tego powodu, że mam już serdecznie dość dekoderów dedykowanch, zdecydowałem się na zakup dekodera opartego na systemie Linux. Znam ten sprzęt i wielokrotnie konfigurowałem wszystko. 

 

Nie zamierzam udostępniać sygnału TV w Internecie, również nie będę zgrywał filmów i wrzucał do Internetu. Po prostu chcę mieć wolność we własnym domu. 

 

Tutaj zwracam się z dość głupim pytaniem. Moja karta NC+MIX jest w stanie idealnym (wizualnie). Jaka jest szansa, że nie popsuje się w trakcie użytkowania jej? Byłoby naprawdę źle, gdyby popsuła się w trakcie trwania umowy.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie idealne dla wróżbity Macieja.i od niego oczekuj odpowiedzi :mrgreen:

 

Na poważnie zaś to różnie z kartami bywa - zależny to od wielu czynników:

1. Będziesz miał awarię dekodera może polecieć też w kosmos karta.

2. Zmęczenie materiału i też karta padnie.

3. Dziecko zacznie się bawić i połamie.

 

 

Choć na pocieszenie powiem że mam w kolekcji karty jeszcze z czasów Wizja TV i jest sprawna ( nie mylić że z tej karty da się coś zdekodować ).

Uprawnienia odczytuje w dekoderze - mam białą kartę Orange - pakiet podstawowy - działa od kilku lat bezawaryjnie.

Mam niebieską Conax TNK HD z samego początku oferty działa ok.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam kartę Conax i 5x Cameleon, umowa jeszcze rok. Będę chciał oddać 3 Cameleony (teraz nie chcą ich). Czy w moim przypadku mogą przymusowo wymienić mi 2 pozostałe na Caymany? Dekoder conax jest w sypialni a na głównym tv cameleon w Vu+4K. Normalnie korzystam z oferty, ale nie chciałbym modułu itp.

 

Pomyśl może o cesji jest na pewno sporo osób które skusiły by się na cameleona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego co piszesz to masz 6 kart. Rozumuje to tak, że Conax to karta w głównym dekoderze, a pozostałe to Camele w dekoderach dodatkowych. Conax zostaje. Zostaną 2 deki z Cameleonem. One pozostaną. Jeśli nie masz MR w promocji, to powinieneś bez problemu zrezygnować z 3 dodatkowych dekoderów....

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kartonik będzie cały czas w tunerze to mało prawdopodobnie ,że coś się stanie?

witam,

niedokońca, warto ograniczyć ilość odczytów i zapisań na karcie.

Ja nabijam uprawnienia na 2 miesiące do przodu i natychmiast po sprawdzeniu daty blokuję.

Po niecałych 2 miesiącach robię to ponownie.

Co do przyszłosci kart cameleon to zacytuję informację mojego sklepu:

 

 

 

Jesteś posiadaczem karty nieparowanej CAMELEON ? Sugerujemy doładowanie posiadanej karty kodowej wykupić już teraz bo operator NC+ zakazał wydawania nowych kart CAMELEON klientom , zatem aktualnie taka nieparowana karta jest dużym rarytasem na rynku TVSA
Edytowane przez joewebb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli zadaję to pytanie w nieodpowiednim temacie to proszę o przeniesienie.

 

Może pytanie głupie, ale jestem zielony w temacie. Właśnie padł mi po burzy własny dekoder, chciałem podłączyć ten od nc+ co leży w szafie i się kurzy, ale zacząłem się zastanawiać, czy może mi automatycznie sparować kartę Cameleon z tym dekoderem? Dekoder to jakiś badziewny Sagemcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze Cameleona technicznie da sie sparować.

Wystarczy wyłączyć 0100 a karta obsługuje nagre 1813 - czyli parowanie (Sagemcom, Pace, wifibox, wifibox Premium)

Ponadto sama Seca 0100 tez da się sparować (przykład Francji)

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięte wycieczki osobiste - proszę bez obrażania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty camelon nie da się sparowac. mowimy o wersji 0100.....Pace nie wspiera parowania.Co do tematu najszybciej ci wymienią kartę na taką którą sie da sparować od razu( cayman).Licznik to 2 kanały z 1 kartty w wypadku cameleona i sagemcoma jesli jest to będzie ci cieło jak tnie zaproszą po caymana.

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięte wycieczki osobiste - proszę bez obrażania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tymi 20-toma kanałami na wolnej karcie to bym się zastanawiał... Karta odpowiada nawet powyżej sekundy, a większość kanałów zmienia CW co 12 sekund... Ale szybka pewnie by dała radę.

Gdzieś kiedyś widziałem jakąś wzmiankę (nie wiem, czy nie na stronie Conax-u dawno temu), że gwarantują poprawne dekodowanie do 6-ciu kanałów równolegle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Od kilku lat posiadam kartę Cameleon oraz własny dekoder. Kilka dni temu dowiedziałem się u konsultanta że sygnał został wyłączony ponieważ muszę odebrać nowy dekoder sparowany z kartą oraz że będzie naliczana dodatkowa opłata za najem dekodera 5zł. Dodam że do tej pory najem miałem za darmo. Czy to aby na pewno zgodne z umową??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zgodne z umową i powinno Ci wszystko działać normalnie. Zrób reaktywacje karty w ica moje nc+ i ustaw dekoder na kanał TVP 1 HD, aby pobrał nowe uprawnienia do odbioru jak Ci nic nie działa.

Rozumiem, że masz samą jedną kartę Cameleon na kontrakcie, bez żadnego wynajętego dekodera od nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Mam karte oraz dekoder od nich lecz uzywam swojego vu+ solo4k. W ich dekoderze jes komunikat wloz karte mimo ze jest wlozona a w moim uprawnienia sa tylko w postacj jednej lini: Cyfra+ valid to.... A wczesnie byly trzy linie uprawnien: Cyfra+, Cyfra+2,Cyfra+3. Uprawnienia przez strone wysylalem wieke razy bez skutku. W logach jest infirmacja: EMM skipped:no valid provider.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...