Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fani piłki mogą spać spokojnie nadal będzie wszystko w jednym dekoderze tylko co roku drożej ;) Najpierw płaciło się tylko za Canal+, teraz Canal+ i Eleven, za rok to będzie to Canal+, Eleven i jeszcze parę nowych kanałów od Polsatu, dostępne za dodatkową opłatą u wszystkich operatorów. W pierś powinni uderzyć się teraz Ci, którzy wymuszali na NC+ pakiet Canal+ za pół darmo oraz Ci, którzy z radością witali w Polsce Eleveny, w nadziei, że dostaną jeszcze więcej, jeszcze taniej.

Teraz dodatkowo wszystko skomplikuje nowelizacja ustawy o abonamencie RTV.

A to zależy co kogo interesuje, Wiec nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Jak kogoś polska czy angielska to ma problem. Choć PL i tak jest wybrakowanym produktem z powodu tej głupiej 16.

 

Jak kogoś interesują pozostałe ligi czy sama LM czy tam LE to tylko zyska, bo jestem pewien, ze Eleveny z pass season w CP na LM wyjdą taniej w rocznym rozrachunku niż posiadanie wysokiego pakietu nc+ i paczki C+.

 

Jak już sobie policzyłem. Dzis płace ok 1200zeta za nc+ na rok. Wzięcie CP z Elevenami to koszt ok 600zl (i tak zawyzam), wiec pass za 500 zł i tak wychodzi mi taniej. A jak będą kolejki po 20-30 zł to wyjdzie jeszcze mniej. Jak ktoś chce sama LM pewnie zapłaci polowe tego co w nc+.

 

Dla mnie płacz jest zabawny, bo tak samo płacz był z 11, a tymczasem wiele na tym zyskaliśmy, bo o takiej ilości można było w C+ pomarzyć, o cenie powyżej. Będę się śmiał jak CP pokaże, ze mozna zapodać cała LM live w tv i to z komentarzem. I bawi mnie ubolewanie, ze było wszystko w jednym miejscu. I co z tego? Jeśli żeby oglądać dana rzecz muszę mieć 150 kanałów i pełno kanałów premium, które mnie nie interesują a muszę za nie płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wierze w dodatkowo platne kanaly poniewaz liga mistrzow czy liga europy trwa okolo 10 miesiecy a nie jak w przypadku euro miesiac czy teraz w przypadku tenisa.

Co mieli by przez cale 2 tygodnie w poniedzialki, piatki soboty i niedziele w tych kanalach pokazywac gdyz faza grupowa ligi mistrzow gra co 2 tygodnie we wtorki i srody a lige europy w czwartki?

A PPV zabrania Uefa. A licencja na nadawanie kanałów przez cały rok również kosztuje. 

Wiec wg mnie najbardziej mozliwy jest scenariusz ze pakiety poprostu zdrozeja i mecze beda w kanalach sportowych polsatu a zarobic beda musieli na reklamach albo ewentualnie odsprzedaniu sublicencji innym stacjom i brak wylacznosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Polsat miałby zrobić opłatę za sezon to musiałby stworzyć 6 kanałów HD co jest nierealne. Bo jak inaczej dać dostęp do 6 meczów o 21:00? Więc nie piszcie takich głupot w stylu 100% to albo tamto i już wiecie nawet ile zażądają za mecz, kolejkę, sezon

Nie muszą być wszystkie mecze, wystarczy 6 z dnia meczowego, w nc+ są 4. Zresztą jak się zdecydują na wszystkie spotkania, to sześć kanałów HD nie będzie problemem, wystarczy wyłączyć filmowe PPV na 12 wieczorów w roku i miejsce na transponderach będzie.

 

@Wodzu, a kto powiedział, że kanały muszą nadawać codziennie? Tenisowe też będą w czasie turnieju + tydzień powtórek

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zależy co kogo interesuje, Wiec nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Jak kogoś polska czy angielska to ma problem. Choć PL i tak jest wybrakowanym produktem z powodu tej głupiej 16.

 

Jak kogoś interesują pozostałe ligi czy sama LM czy tam LE to tylko zyska, bo jestem pewien, ze Eleveny z pass season w CP na LM wyjdą taniej w rocznym rozrachunku niż posiadanie wysokiego pakietu nc+ i paczki C+.

 

Jak już sobie policzyłem. Dzis płace ok 1200zeta za nc+ na rok. Wzięcie CP z Elevenami to koszt ok 600zl (i tak zawyzam), wiec pass za 500 zł i tak wychodzi mi taniej. A jak będą kolejki po 20-30 zł to wyjdzie jeszcze mniej. Jak ktoś chce sama LM pewnie zapłaci polowe tego co w nc+.

 

Dla mnie płacz jest zabawny, bo tak samo płacz był z 11, a tymczasem wiele na tym zyskaliśmy, bo o takiej ilości można było w C+ pomarzyć, o cenie powyżej. Będę się śmiał jak CP pokaże, ze mozna zapodać cała LM live w tv i to z komentarzem. I bawi mnie ubolewanie, ze było wszystko w jednym miejscu. I co z tego? Jeśli żeby oglądać dana rzecz muszę mieć 150 kanałów i pełno kanałów premium, które mnie nie interesują a muszę za nie płacić.

100% racji. Niestety fanboyom nc+ można tłumaczyć a i tak nie zrozumieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to wcale nie muszą być 4 nowe kanały, wystarczą 2, na których pojawiały by się najważniejsze i najciekawsze mecze każdego tygodnia, resztę czasu wypełniły by powtórki i retransmisje, te mniej ciekawe mecze, puszczane były by na żywo na Polacie Sport i Polsacie Sport Extra. Dzięki takiemu rozwiązaniu, osoba mająca wykupiony taki sezonowy dostęp oglądała by na żywo 2 spotkania lub nawet 4 (jeżeli jest abonentem CP) a te spotkania, które by nie były na żywo, mogła by obejrzeć w retransmisjach na tych kanałach sportowych premium przez cały tydzień.

 

@Electrixxx, nie wrzucam wszystkich do jednego wora, po prostu to taki sarkazm dotyczący całej tej dziwnej sytuacji z tymi prawami sportowymi. Jasne jest, że nie każdy abonent jest kibicem piłki nożnej. Niektórzy w 2018 roku nawet nie zauważą, że coś się zmieniło, bo np. interesują ich same filmy czy kanały dokumentalne. Kibice będą jednak płacić z roku na rok więcej prze te przybywające kanały sportowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pakiet LM miałby być oferowany wszystkim operatorom, w tym nc+, to musiałby zawierać również te mecze, które ewentualnie będa na PS.

 

Dobra, nie ma co gdybać, zobaczymy jak będzie. Za jakiś rok, wszystko się wyjaśni ;)

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą być wszystkie mecze, wystarczy 6 z dnia meczowego, w nc+ są 4. Zresztą jak się zdecydują na wszystkie spotkania, to sześć kanałów HD nie będzie problemem, wystarczy wyłączyć filmowe PPV na 12 wieczorów w roku i miejsce na transponderach będzie.

 

@Wodzu, a kto powiedział, że kanały muszą nadawać codziennie? Tenisowe też będą w czasie turnieju + tydzień powtórek

I będą tak przez okolo 10 miesiecy od wtorku do czwartku uruchamiac na kilka godzin?

W tenisie wydarzenia trwac beda dluzej niz mecz w pilce noznej plus studio przed i po meczu. To wszystko bedzie kosztowalo licencja beda tak co 2 tygodnie odnawiac czy np zaplacic licencje za caly rok a praktycznie z kanalow malo co korzstac? no i studia chyba rownoczesnie nie zrobia na wszystkich kanalach 

Edytowane przez Wodzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będą tak przez okolo 10 miesiecy od wtorku do czwartku uruchamiac na kilka godzin?

W tenisie wydarzenia trwac beda dluzej niz mecz w pilce noznej plus studio przed i po meczu. To wszystko bedzie kosztowalo licencja beda tak co 2 tygodnie odnawiac czy np zaplacic licencje za caly rok a praktycznie z kanalow malo co korzstac? no i studia chyba rownoczesnie nie zrobia na wszystkich kanalach 

 

W starej ence tak właśnie robili, że gdy przychodził wtorek i środa uruchamiali kanały serwisowe na ktorych pokazywane były mecze LM i tak pewnie będzie teraz, ale ogólnie śmieszy mnie ta rozmowa co gdzie będzie, za ile itp, bo ta rozmowa będzie trwała jeszcze przez ok 10 miesięcy, bo wcześniej przecież CP nie poda dokładnych form dystrybucji LM u siebie, a tutaj wróżbici będą tworzyć kolejne teorie. Aż dziwie się, ze moderator na to pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa sportowe drożeją, pensje niekoniecznie wzrastają, rynkiem rządzi pieniądz - im szybciej każdy zda sobie z tego sprawę, tym lepiej. Nic nie jest dane raz na zawsze, dlatego strata lig zagranicznych, a teraz także LM i LE to bolesny cios w nc+. Nie wieszczył bym jednak końca tej platformy, ma ona swoją mocną bazę i pewnie bez sportu się utrzyma.

 

Ważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że 2 lata temu polski rynek był zupełnie inny (choćby bez Eleven) i pewnie za 2 lata znowu coś się zmieni. Oczywiście można się przerzucać liczbami i tabelkami, że teraz jest lepiej/gorzej, jeśli chodzi o dostępność piłki w tv, ale to wszystko zależy od oczekiwań kibica i zasobności jego portfela. Mnie jako kibica z pilotem wkurza, że jeszcze niedawno miałem wszystko w jednym dekoderze, w jednym abonamencie, a teraz mam wszystko... w jednym dekoderze, ale na wielu kanałach, za które osobno płacę - dla innych pewnie to zysk w postaci większej ilości transmisji. Za rok o tej porze dojdzie kolejny abonament. Rozumiem, że nie każdego będzie stać. Plusem tej sytuacji jest jednak to, że może eksperyment z season passem uda się zweryfikować i zobaczyć, czy polski rynek jest już na to gotowy, czy jeszcze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to wcale nie muszą być 4 nowe kanały, wystarczą 2, na których pojawiały by się najważniejsze i najciekawsze mecze każdego tygodnia, resztę czasu wypełniły by powtórki i retransmisje, te mniej ciekawe mecze, puszczane były by na żywo na Polacie Sport i Polsacie Sport Extra. Dzięki takiemu rozwiązaniu, osoba mająca wykupiony taki sezonowy dostęp oglądała by na żywo 2 spotkania lub nawet 4 (jeżeli jest abonentem CP) a te spotkania, które by nie były na żywo, mogła by obejrzeć w retransmisjach na tych kanałach sportowych premium przez cały tydzień.

Raczej bym stawiał na jeden mecz w PS - ten najciekwszy a reszta na dodatkowych serwisach które będą dostępne na platformach satelitarnych, sieciach kablowych, Ipla ... Wątpię, że rozgrywki LM będą ograniczone do samego CP. Pan Solorz troszkę musi wydać no i na pewno na tym również zarobić. Nie ukrywam, że jeśli takowa opcja się znajdzie w nc+ to pewnie wykupię za rozsądną cenę... po to w końcu mam nc+, aby oglądać najważniejsze piłkarskie rozgrywki jak i żużlowe.. nie pomijając filmów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam Ci przykład żużla, żeby oglądać cała PGE Ekstraligę w HD wystarczy nSport za 30 zł (oferty na doładowanie 20 zł). W CP żeby oglądać Nice 1 Ligę w HD trzeba mieć pakiet za 50 zł + 15 za Eleven, więc nie jest tak kolorowo :)

 

Nie oglądać żużla-problem z głowy ;)

Daj Polakom pensje niemieckie, angielskie, norweskie itp, a z uśmiechem na ustach zapłacą tyle, ile płaci się w tych krajach za futbol w TV.

Ty wątpię,Twoje dzieci być może,Twoje wnuki mają sporą szansę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa sportowe drożeją, pensje niekoniecznie wzrastają, rynkiem rządzi pieniądz - im szybciej każdy zda sobie z tego sprawę, tym lepiej. Nic nie jest dane raz na zawsze, dlatego strata lig zagranicznych, a teraz także LM i LE to bolesny cios w nc+. Nie wieszczył bym jednak końca tej platformy, ma ona swoją mocną bazę i pewnie bez sportu się utrzyma.

 

Ważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że 2 lata temu polski rynek był zupełnie inny (choćby bez Eleven) i pewnie za 2 lata znowu coś się zmieni. Oczywiście można się przerzucać liczbami i tabelkami, że teraz jest lepiej/gorzej, jeśli chodzi o dostępność piłki w tv, ale to wszystko zależy od oczekiwań kibica i zasobności jego portfela. Mnie jako kibica z pilotem wkurza, że jeszcze niedawno miałem wszystko w jednym dekoderze, w jednym abonamencie, a teraz mam wszystko... w jednym dekoderze, ale na wielu kanałach, za które osobno płacę - dla innych pewnie to zysk w postaci większej ilości transmisji. Za rok o tej porze dojdzie kolejny abonament. Rozumiem, że nie każdego będzie stać. Plusem tej sytuacji jest jednak to, że może eksperyment z season passem uda się zweryfikować i zobaczyć, czy polski rynek jest już na to gotowy, czy jeszcze nie.

Ja bym inaczej to nazwał one nie drożej a są sztucznie pompowane. O ile ta kasa zostawała by w piłce to ok ale ona nie zostaje. Prowizje menagerów w 2014 roku w 5 najlepszych ligach to 400 mln Euro kwota z roku na rok rośnie. Zmiana tego przed FIFE i wprowadzenie określonego % jaki menager może dostać za transfer i % wynagrodzenia od piłkarza może brać za reprezentowanie jego usług  to raz a wa to jest zmiana w systemie transferowym. O ile 1 rzecz znacznie obniży kwoty transferowe to 2 jeszcze bardziej to skoryguje i będzie mogło to wpłynąć  m.i na cenę praw bo koszty klubów będą znacznie mniejsze.  A już dziś większość klubów funkcjonuje na pożyczkach na kredytach długoterminowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na to że C+ posiada jeszcze LM i LE do końca przyszłego sezonu, wydaje mi się ze komunikaty prasowe i oficjalne informacje pokażą się dopiero w połowie przyszłego sezonu albo na sam koniec. NC+ zapewne ma zapisane w umowie że start LM i LE może promować u siebie w sieci w celu przyciągnięcia klientów, a informacje z Polsatu mogłyby naruszać te prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Ze względu na to że C+ posiada jeszcze LM i LE do końca przyszłego sezonu, wydaje mi się ze komunikaty prasowe i oficjalne informacje pokażą się dopiero w połowie przyszłego sezonu albo na sam koniec.

Dla nas abonentów nc+  jest to pocieszające, że rok z LM nam pozostał ;)  :P

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Za rok ...zainteresowani wykupem dostępu do LM na pewno się znajdą.Część abonentów po prostu zmieni operatora.Karty będzie rozdawał Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@piotr77sat zależy co dla ciebie oznacza stracą? :) Wykupienie praw przez eleven to nie będzie strata NC+. CP zapewne tego nie kupi bo sobie LM zafundował :P

Szanowni forumowicze jeżeli LM będzie przez Solorza udostępniana również nam abo NC+ (niech to będzie odpłatnie), to tylko odciąży finansowo naszą kochaną NC+.

Ktoś u góry dobrze kombinuje byle tylko nie ... przekombinował ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na to że C+ posiada jeszcze LM i LE do końca przyszłego sezonu, wydaje mi się ze komunikaty prasowe i oficjalne informacje pokażą się dopiero w połowie przyszłego sezonu albo na sam koniec. NC+ zapewne ma zapisane w umowie że start LM i LE może promować u siebie w sieci w celu przyciągnięcia klientów, a informacje z Polsatu mogłyby naruszać te prawa.

Jak wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, co muszą ogłosić wyniki przetargu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth piękna wypowiedź w stylu naszych kochanych polityków :D W końcu nawet jak NC+ straci Ekstraklasę i ligę angielską kosztem Eleven albo Polsatu (z udostępnieniem abonentom NC+ odpłatnie) to jeszcze bardziej odciąży finansowo ukochaną stację. Do tego dojdą podwyżki abonamentu i będzie się żyło lepiej :D wiadomo komu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...