Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to mecze chyba wygląda na to że wracają, zacnie i dobrze że szybko udało im się wycofać tego bana. :)

A o PLMMA kiedyś mówiło się o Polsacie, może jeśli by wzięło to C+ to by podniósł się poziom organizacyjny tych gal, choć sportowo to są one trochę marne... jeśli to się potwierdzi to moim zdaniem niepotrzebnie się w to bawią.

Organizacja niby nie najlepsza ale zawsze coś bo sportów walki w C+ jak na lekarstwo.Szkoda że swojego czasu nie powalczyli o UFC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświadczenie odnośnie meczów Premier League o 16:

http://www.canalplus.pl/sport/aktualnosc-oswiadczenie-w-sprawie-meczow-premier-league_14793313134954

Pokrótce:

- bana mają do 17 grudnia

- mimo to mogą pokazać dwa mecze: Southampton - Liverpool (19 XI) i Tottenham - Swansea (3 XII)

- dodatkowo pokażą mecze niedzielne: Man Utd - West Ham (27 IX), Southampton - Middlesbrough (11 XII), Tottenham - Burnley (18 XII), a także z kolejki w środku tygodnia: Middlesbrough - Liverpool (14 XII)

 

Ja tak czytam sobie te informacje o tym, że "Canal+" dostał zakaz transmitowania części meczów ligi angielskiej, bo ktoś tam je puszcza w angielskich pubach i szczerze przyznam, że mnie ten temat zaciekawił od strony prawnej.

 

Ciekaw jestem kto i jakie podstawy prawne miał, żeby mimo zawarcia umowy o sprzedaży praw do pokazywania meczów móc wskazywać "Canal+" jakie mecze, z tych, które kupił i za nie zapłacił może pokazywać, a jakie nie???

 

Przecież to jest dokładnie taka sytuacja, jakbym ja sprzedał komuś samochód, wziął za to pieniądze, ale w umowie sobie zapisał, że to ja, mimo tego, że samochód sprzedałem nadal będę decydował w jakie miejsca i w jakich godzinach ten ktoś będzie mógł nim jeździć :grin:  .

 

No przecież oceńcie sami, czy to nie jest kuriozum i śmiech na sali :grin:  ???

 

Z drugiej strony, jeśli stacje telewizyjne godzą się na tego typu zastrzeżenia w umowach, to dziwię się, że płacą za te prawa aż takie wielkie sumy, bo przecież w zamian otrzymują towar niepełnowartościowy, który w każdej chwili, z powodu czyjegoś kaprysu może być im zabrany (bez zwrotu pieniędzy, jak rozumiem ??? ) :grin:  .

Edytowane przez Frazes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\

 

Przecież to jest dokładnie taka sytuacja, jakbym ja sprzedał komuś samochód, wziął za to pieniądze, ale w umowie sobie zapisał, że to ja, mimo tego, że samochód sprzedałem nadal będę decydował w jakie miejsca i w jakich godzinach ten ktoś będzie mógł nim jeździć :grin:  .

 

No przecież oceńcie sami, czy to nie jest kuriozum i śmiech na sali :grin:  ???

 

 

Masakra a zwróciłeś, że prawa licencyjne nie są rzeczą i nc+ nie ich właścicielem a jedynie dystrybutorem na terenie RP, zresztą tak samo jak np. masz podpisaną umowę z nc+ i udostępniasz sygnał sąsiadowi i nc+ może rozwiązać z tobą umowę w każdej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

Pytanie co jest winna nc+, że ktoś puszcza w Anglii mecze w pubie na ich dekoderze ? Zaraz ktoś kupi abonament Movistar albo Digi Sport i będzie puszczał, to tez im zablokują ? Wkrótce nikt nie będzie transmitował tych meczy. To jest XXI wiek a nie lata 60. XX wieku. Anglicy są po prostu zacofani.

Edytowane przez marekpolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przecież to jest dokładnie taka sytuacja, jakbym ja sprzedał komuś samochód, wziął za to pieniądze, ale w umowie sobie zapisał, że to ja, mimo tego, że samochód sprzedałem nadal będę decydował w jakie miejsca i w jakich godzinach ten ktoś będzie mógł nim jeździć :grin:  .

 

No przecież oceńcie sami, czy to nie jest kuriozum i śmiech na sali :grin:  ???

 

Obstawiam, że nc+ miał dwie możliwości. Albo podpisać taką umowę (z "haczykami") albo żadnej. Wyobraź sobie co by było, jakby powiedzieli, że nie doszli do porozumienia i nie zakupią praw do ligi angielskiej. Abonenci zjedliby ich żywcem.

 

Wyszli z założenia, że może nie będzie problemów z nielegalnymi transmisjami i uda się wszystko ogarnąć. Jak widać, nie do końca im to wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

To jest XXI wiek a nie lata 60. XX wieku. Anglicy są po prostu zacofani.

Nie są zacofani uwierz mi :P:cool:

To Polak puszczał nielegalnie transmisje nie Angol więc ja do nich pretensji nie mam.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że nc+ miał dwie możliwości. Albo podpisać taką umowę (z "haczykami") albo żadnej. Wyobraź sobie co by było, jakby powiedzieli, że nie doszli do porozumienia i nie zakupią praw do ligi angielskiej. Abonenci zjedliby ich żywcem.

 

Wyszli z założenia, że może nie będzie problemów z nielegalnymi transmisjami i uda się wszystko ogarnąć. Jak widać, nie do końca im to wyszło...

A przyszło Ci do głowy, że nie musiało być żadnych dodatkowych zapisów w umowie? NC+ podpisuje umowę na dystrybucję sygnału w PL, nadawca wyłapuje, że leci ich sygnał w UK, podaje punkt umowy, który jest złamany, podaje przepis o zakazie pokazywania meczów w UK o 16, który też jest złamany i dziękuję, dwa paragrafy wystarczą, by ukarać nadawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal - PSG - Przemysław Pełka i Przemysław Rudzki z Londynu.

 

Plan  Premier League z 6 kolejkow 

35 spotkan z 32live 

Z uwagi na liczne pytania, przedstawiamy Wam listę transmisji meczów Premier League w najbliższych 6. kolejkach - łącznie pokażemy 35 spotkań, w tym aż 32 na żywo. Szczegółowy harmonogram transmisji zawierający daty, godziny i anteny poszczególnych spotkań znajdziecie na:
http://www.canalplus.pl/sport/aktualnosc-12-17-kolejka-premier-league-plan-transmisji_14794675174956

12. kolejka

sobota, 19 listopada
13:30 Manchester United - Arsenal, CANAL+ SPORT2
16:00 Southampton - Liverpool, CANAL+ SPORT2
18:30 Tottenham - West Ham, CANAL+ SPORT2
20:30 Crystal Palace - Manchester City (retransmisja), CANAL+ SPORT2
niedziela, 20 listopada
17:00 Middlesbrough - Chelsea, CANAL+ SPORT2
poniedziałek, 21 listopada
21:00 West Bromwich Albion - Burnley, CANAL+ SPORT2

13. kolejka
sobota, 26 listopada
13:30 Burnley - Manchester City, CANAL+ SPORT2
18:30 Chelsea - Tottenham, CANAL+ SPORT2
20:30 Liverpool - Sunderland (retransmisja), CANAL+ SPORT2
niediela, 27 listopada
13:00 Watford - Stoke City, CANAL+ SPORT
15:15 Arsenal - Bournemouth, CANAL+
17:30 Southampton - Everton, CANAL+ SPORT2
17:30 Manchester United - West Ham, CANAL+ SPORT

14. kolejka:
sobota, 3 grudnia
13:30 Manchester City - Chelsea, CANAL+ SPORT2
16:00 Tottenham - Swansea, CANAL+ SPORT2
18:30 West Ham - Arsenal, CANAL+ SPORT2
niedziela, 4 grudnia
14:30 Bournemouth - Liverpool, CANAL+
17:00 Everton - Manchester United, CANAL+ SPORT2
poniedziałek, 5 grudnia
21:00 Middlesbrough - Hull City, CANAL+ SPORT2

15. kolejka:
sobota, 10 grudnia
13:30 Watford - Everton, CANAL+ SPORT2
18:30 Leicester City - Manchester City, CANAL+ SPORT2
20:30 Arsenal - Stoke City (retransmisja), CANAL+ SPORT2
niedziela, 11 grudnia
13:00 Chelsea - West Bromwich Albion, CANAL+ SPORT
15:15 Manchester United - Tottenham, CANAL+
15:15 Southampton - Middlesbrough, CANAL+ SPORT2
17:30 Liverpool - West Ham, CANAL+ SPORT

16. kolejka:
wtorek, 13 grudnia
20:45 Everton - Arsenal, CANAL+ SPORT
środa, 14 grudnia
20:45 Middlesbrough - Liverpool, CANAL+ SPORT2
21:00 Crystal Palace - Manchester United, CANAL+ SPORT

17. kolejka:
sobota, 17 grudnia
13:30 Crystal Palace - Chelsea, CANAL+ SPORT2
18:30 West Brom - Manchester United, CANAL+ SPORT2
niedziela, 17 grudnia
14:30 Bournemouth - Southampton, CANAL+ SPORT
17:00 Manchester City - Arsenal, CANAL+ SPORT
17:00 Tottenham - Burnley, CANAL+ SPORT2
poniedziałek, 18 grudnia
21:00 Everton - Liverpool, CANAL+ SPORT2
 

Edytowane przez Mr. Orbita
Pisownia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A przyszło Ci do głowy, że nie musiało być żadnych dodatkowych zapisów w umowie?

 

NC+ podpisuje umowę na dystrybucję sygnału w PL, nadawca wyłapuje, że leci ich sygnał w UK, podaje punkt umowy, który jest złamany

 

Trochę sobie sam zaprzeczyłeś. To jest ten punkt w umowie, czy go nie ma? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przyszło Ci do głowy, że nie musiało być żadnych dodatkowych zapisów w umowie? NC+ podpisuje umowę na dystrybucję sygnału w PL, nadawca wyłapuje, że leci ich sygnał w UK, podaje punkt umowy, który jest złamany, podaje przepis o zakazie pokazywania meczów w UK o 16, który też jest złamany i dziękuję, dwa paragrafy wystarczą, by ukarać nadawcę.

 

Zgodziłbym się z tym, gdyby nie "malutki" szczególik.

 

Otóż nadawca (sprzedawca praw) mógłby taką karę według mnie nałożyć, ale tylko jeśli udowodniłby, że udostępnianie sygnału z tych meczów w Anglii odbywało się za wiedzą i zgodą "NC+", a tak NA PEWNO nie było, więc ten zakaz był czystym kaprysem sprzedawcy praw i moim zdaniem "NC+" mogłoby go podważyć, ale nie zrobiła tego podejrzewam dla zachowania dobrych stosunków ze sprzedawcą, bo ten mógłby się np. "odwdzięczyć" i nie zawrzeć umowy na kolejne sezony, ale to przepraszam kto tu stawia warunki, tzn. sprzedawca praw czy telewizje???

 

Przecież prawda jest taka, że gdyby telewizje stwierdziły, że nie są tymi transmisjami zainteresowane, to właściciel praw mógłby je sobie sam oglądać :grin: .

 

Według mnie "NC+" zaatakowali celowo, bo to platforma z Polski (chociaż francuska) i wiedzieli, że liga angielska, to czołowy punkt jej oferty, więc zgodzi się na wszystko byleby tylko zachować prawa do transmisji.

 

Ciekawe swoją drogą czy gdybyśmy mieli do czynienia z sytuacją odwrotną, tzn. polak przywozi dekoder "Sky Digital" do Polski i w barze, który otworzył za zarobione w UK pieniądze (  :grin:  ) puszcza z niego ligę angielską, to czy tak samo zawiesiliby prawa do pokazywania meczów telewizjom angielskim  :grin:  ???

Edytowane przez Frazes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale to przepraszam kto tu stawia warunki, tzn. sprzedawca praw czy telewizje???

 

No w umowie Premier League z NC+ na pewno nie NC+ stawia warunki mimo iż  jest telewizją :wink:

Jednak jest jednym z tzw maluczkich i musi podpisać taka umowę jaką wymaga PL włącznie z twardymi zapisami o ochronie tegoż kontentu.

Może jakby się postawił C+ z Francji lub np. Sky Italy to PL może i by była łagodniejsza [ choć nie wydaje mi się ]

Zrozum, że to PL ma towar za którym się trzęsą wszyscy na świecie i jak ktoś będzie fikał to nie dostanie licencji na dany kraj i tyle.

Kasa od NC+ nie robi różnicy zapewne Premier League więc tu nie ma czym grozić właścicielowi praw w tym przypadku.

NC+ będzie szumiało więc zaoferują produkt choćby CP za pół ceny aby pokazać kto tu rządzi [ niestety ]

 

Będzie fikać Sky Italy zaoferują Mediasetowi, bedzie fikać Sky De zaoferują kablówkom niemieckim itp. itd. i być może stracą kilkanascie mln na różnicy, ale raczej tego nie poczują.

Prawdziwą kase trzepią na Sky UK i rynkach obu Ameryk+ Azja więc kasa z EU to niezbyt duzy % całości tortu.

Rządzą i trzeba się z tym pogodzić.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sobie sam zaprzeczyłeś. To jest ten punkt w umowie, czy go nie ma? ;)

Ale tu nie ma sprzeczności - NC+ podpisuje umowę na dystrybucję w PL (via tv i net), każda emisja poza PL jest niezgodna z umową. Nie trzeba żadnych dodatkowych zapisów, wystarczy wskazać paragraf, który został złamany, a o to w tym wypadku nietrudno.

 

Dla kibica ważne, że w tym ambarasie jednak coś są w stanie ugrać. Swoją drogą dopiero skandal z dekoderami, a nie Eleven, sprawił, że zwiększyli pakiet pokazywanych meczów. Myślę, że paradoksalnie ta aferka wyjdzie kibicom na zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...