Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O ile jestem w stanie uwierzyć w wyłączność w nc+ i brak tych kanałów w CP za choćby użyczenie miejsca na satelicie, to nigdy nie uwierzę, że nc+ ma wpływ na dystrybucję 11 w kablówkach. To tylko i wyłącznie wysokie żądania Eleven powodują, że nie ma ich w żadnej w liczących się sieci kablowych. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie aby zobaczyć ligowy mecz Barcelony muszę mieć Eleven i wydawać dodatkowe pieniądze. Ja jeszcze w C+ oglądam LM, LE, Ekstraklasę, SGP, NBA... Daj juz spokój, to też już pisałeś. Wiemy, cudowne, to Eleven, tylko zapamiętaj, że takie rozgrywki jak BPL, to nie dla psa kiełbasa. Jakie, to zakupy Eleven zrobiło za duże pieniądze, aby porównywać z C+. Jedyne co mają to prawa, jakie "dostali" od M&P Silva... i od Bein... aby Bein udu... C+.

 

Ja cały czas czekam, aż Eleveny podadzą wyniki swojej oglądalności, może być razem z dostępem przez Player'a. Chciałbym się na własne oczy przekonać ilu naprawdę w Polsce jest fanów ligi włoskiej, hiszpańskiej czy francuskiej. O szkockiej i belgijskiej z litości nawet nie wspominam. Przecież idąc przykładem Intermario kosztuje to tylko kilkanaście złotych miesięcznie. Prawie za darmo.

Mam wykupiony dostęp do Eleven (na zasadzie włącz/wyłącz) i właśnie dzisiaj uświadomiłem sobie, że poza NFL, które oglądam regularnie, praktycznie nic więcej mnie tam nie interesuje. No, oglądałem jeszcze mecze bezpośrednie pomiędzy Realem, Barceloną i Atletico. 

nc+ dobrze sobie to wykombinowało. Pisałem o tym już w lipcu: https://forum.satkurier.pl/topic/9779-sport-na-nc/?view=findpost&p=1007826.  Część moim "wróżb" się nie sprawdziła (nc+ trochę się ugięło, Bein wyskoczył z La Ligą) , ale fragmenty pozostały aktualne:

 

Jak to czemu? Przecież to proste, ale wielu fanatyków tego nie zauważa. Nazywa się to outsourcing.

[...]

Nc+ po prostu pozbywa się praw, na których nie zarabia (liga francuska, włoska, LE) w zamian za niższą cenę za polską ligę czy odpuszczenie przez MP&Silva ligi hiszpańskiej lub angielskiej.

[...]

Dla mnie to najzwyklejszy biznes pomiędzy nc+ a MP&Silva, w którym po prostu chodzi o wydojenie klientów. Powstaną dwa dodatkowo płatne kanały (za 10-15 zł) i wszyscy będą zadowoleni. "Janusze", fanatycy, nc+, Eleven. Na początku będzie trochę dymu (jak z Orange Sport), ale w ogólnym rozrachunku 90% fanów sportu dopłaci równowartość paczki fajek za najlepszy "content". 

[...]

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Intermario, Ty chyba sam nie wierzysz w to, że C+ nie chciał Ligue1 i Serie A. Te ligi były po prostu przeznaczone dla Eleven i nikt inny nie mógł tego dostać. Jak były normalne, przejrzyste przetargi, to C+ wygrywał (Ekstraklasa, BPL, NBA, LE). Nie wygrali tylko La Ligi, ale tu też nie wiadomo jak było z przetargiem, bo chodzą słuchy, że inny podmiot dostał je jako bonus, przy innych zakupach.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MartinFC - ale po co miałby być na serwisowym jak inne anteny są wolne? ;)

 

To nie błąd, tylko wina idiotycznego zakazu z HB :D Mecze 12 i 13.01 są w tych samych godzinach....No, więc to jest jest właśnie to co niestety,ale mocno ogranicza atrakcyjność tej ligi...ta kolejka pokazuje to idealnie ;)

Zakaz jest tylko w ramach sobotnich meczów o 16, taki Holenderski FOX w poniedziałek pokazał każdy mecz na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

W dniu 06.01.2016 są dwa mecze Pucharu Króla o godz.16: Mirandes-Deportivo i Valencia-Granada. Ani jednego z tych meczy nie pokazują w C+Sport chociaż mają wtedy wolne anteny. Czy wiadomo dlaczego ? Pewnie im się nie chce i nie widzą takiej potrzeby. Jak to dobrze, że C+ stracił prawa do trzech lig. Teraz widzimy w Eleven na czym polega szacunek do abonenta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

W C+ dawali notorycznie po 2 (czasami 1) mecze ligi francuskiej, pomimo, że mieli wolne anteny i kanały. Eleven pokazuje jeden mecz ponieważ ramówka wypełniona jest innymi meczami na żywo. I akurat w ten weekend będzie jeden mecz. Ale oczywiście znowu pan niezadowolony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ile było w C+ i ile jest obecnie na Eleven i z jakiego powodu.A z takiego bo ta liga przez Eleven jest tak traktowana jak przez C+.Zresztą nie tylko ta i o jakim to szacunku piszesz?W C+ było priorytetem z lig angielska i hiszpańska reszta traktowana jak piąte koło u wozu.Podobnie jest w Eleven priorytet to hiszpańska z której jest dużo spotkań resztę pokażą jak gdzieś upchną jak nie to nie będzie.Jaki problem pokazać 2-3 mecze więcej z Ligi francuskiej kosztem hiszpańskiej skoro maja taki szacunek do wszystkich co abonują Eleven.Nie wspominając o rozgrywkach ze Szkocji czy Belgii.Skoro nie mają gdzie pokazywać to po co kupują

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 06.01.2016 są dwa mecze Pucharu Króla o godz.16: Mirandes-Deportivo i Valencia-Granada. Ani jednego z tych meczy nie pokazują w C+Sport chociaż mają wtedy wolne anteny. Czy wiadomo dlaczego ? Pewnie im się nie chce i nie widzą takiej potrzeby. Jak to dobrze, że C+ stracił prawa do trzech lig. Teraz widzimy w Eleven na czym polega szacunek do abonenta..

Oni będa pokazywać  głownie  pierwsza trójke  jest to tzw   rekompensata za utrate La Ligi.  Tak sie chwalili że copa del rey na 3 lata a ogranicza się raptem do 3-4 klubów.  Też bym sobie obejrzał  Valencie - Granade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy

Czemu sie dziwisz. La Liga ich trzyma przy zyciu. Jakby nie ona, to srednia ogladalnosc mieliby na poziomie Muzo tv ;)

Z tą dostępnością gdy są tylko w ncplus gdzie trzeba je dodatkowo wykupić i niszowych kablówkach to podejrzewam ze mają oglądalność na poziomie TVN Meteo Active (0,2%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie w temacie, ale nie mogę znalezć nigdzie info włącznie ze stronami Sky Italy i Movistar.

Jest limit na BPL jak wiadomo o 16-stej w soboty na satelity obejmujące wyspy.

Ale co widzę. Widzę na Liveonsat [ i program tv to potwierdza ] że we Włoszech pokazują 3 mecze w tą sobotę o 16-stej.

Podobnie w Hiszpanii. Śledzę Liveonsat często i nie widziałem wcześniej aby Sky Sport Italy [ razem z Fox ] pokazywał więcej niż 1 mecz o tej godz.

 

Niedawno było tak, że na rzeczonym Liveonsat pokazywało np. w Hiszpanii że mecze były owszem o 16-stej ale w serwisach kablowych, a teraz żywcem pokazuje że zarówno hiszpanie jak i włosi pokazuja z HB po kilka meczy.

Ktoś doczytał gdzieś czy ograniczenie liczby meczów  zostało dla wszystkich nadawców zdjęte ? bo ja nie

 

Moderatorze wybacz, ale sprawa jest ciekawa i pośrednio obejmować może ten temat

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę temat limitu od kilku lat kiedy go wprowadzili i faktycznie nie było na HB czy Astrze więcej niż 1 mecz o 16-stej. Nadawcy którzy mieli wtedy licencje na 380 meczy live i tyle pokazywali jak np. albański Tring zostali zmuszeni przy nowych umowach na dostęp do 1 meczu o 16-stej z sat. Chcieli więcej to owszem, ale tylko kabel lub net lub wyjazd na satkę nie obejmującą wysp [ np. Bein został zmuszony ]

A tu nagle proszę w tą sobotę po kilka meczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale taka Serie A nie ma szans konkurować obecnie z ligą angielską jeśli chodzi o atrakcyjność i przyciągnięcie widza przed odbiornik. Weźmy na bok na chwilę elementy sportowe. Liga angielska to zawsze wypełnione stadiony, świetna otoczka meczowa, piękne obiekty oraz kapitalna realizacja telewizyjna każdego spotkania. Liga włoska to w większości stare, zniszczone obiekty, które świecą pustkami. Brak jest atmosfery, która działałyby jak magnes dla widzów i sama otocka meczowa również pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście, przynajmniej jeśli chodzi o stadiony, to pomału się to zmienia. I właśnie m.in. dlatego mecze ligi angielskiej w Polsce ogląda kilkadziesiąt tysięcy ludzi, a mecze Serie A kilka tysięcy.

 

Może i stare obiekty, ale jest w nich magia. Uwielbiam ogladać mecze na San Siro, nawet jak nie ma kompletu, sam hymn "Pazza Inter" przed meczem działa na mnie pobudzająco, w dodatku wpływ na odczucia z meczu ma dla mnie też sposób realizacji i ustawienie kamery. Ta na San Siro jest ustawiona wzorowo, także uwielbiam łożenie kamrey na Old Trafford, Emirates czy Anfield. Niektóre stadiony mają tak głupio kamerę ustawioną, że głupio się aż ogląda. Po renowacji na PSG jest teraz kamera głupio, wcześniej było lepiej, tak samo na Bernabeu za wysoko teraz ustawili. 

Owszem to lepsze niż to jak kiedyś było na Highbury, ale no nie ma tego czegoś.Poza tym jakoś wole takie obiekty jak San Paolo w Neapolu niż by mieli g odnowić i powstać z tego coś dziwnego. Najlepszy przykład to stadion w Bordeaux, stare Chaban Delmas miało magie, te zachodzące słońce gdy były rozgrywane mecze, teraz na tym ich nowym obiekcie to świeci szaroścą, w tle widać jedynie puste trybuny... słabe to. 

 

A co do tej ligi włoskiej to nie można mówić, że nie ma tam magii, ja akurat cenię sobie te obiekty bo one mają duszę, San Siro, Stadio Olimpico, San Paolo jak są zapełnione a są mecze, że są to uwierz że atmosfera jest przednia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...