Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zamierzam po[beep]ować z @Intermario  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen: ( posiadam ofertę canal+ od istnienia tej telewizji...) Ogólnie mówiąc, oferta Canal+ oraz Eleveny według mnie daje dobry wybór dla widza  :wink: Dlatego doceńmy i nie marudźmy już z tym spotrem.I tak wszystkiego się nie ogląda.Poczakajmy na kolejne informacje o nowych prawach  :wink:  :wink:  :wink: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I nie dyskutujemy o Eleven teraz tylko o tym co jest premium i jak dla mnie dokładnie Eleven przejął 50% PREMIUM C+ ;)

To chyba tylko dla Ciebie i garstki sympatyków Serie A i Ligue 1. Jedynym produktem premium jest La Liga, co zresztą podkreślają na każdym kroku nawet włodarze Eleven. Dopiero po pozyskaniu praw do tych rozgrywek zaczęto ich traktować poważnie. Zresztą larum na fanpagu Canal+ też zaczął się dopiero po stracie ligi hiszpańskiej. Takie są fakty. Ja i wielu innych abonujemy Eleven tylko dla La Ligi, a Canal+ dla ligi polskiej, angielskiej i LM. Co najmniej 3 do 1 dla Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eleveny dla niektorych maja kontent premium fajnie tylko pewnie za rok przejmie ich bejn i skonczy sie ogladanie za 10-15zl  

Jakoś w Hiszpanii czy we Francji nie są w wysokiej cenie, a we Francji była niewielka podwyżka ceny, o jedno czy dwa euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie Ci wszyscy wieszczący, że CANAL+ straci NBA? Gdzie Ci wszyscy co twierdzili, że BPL nie będzie w nc+? Nawet kilka dni temu pojawiały się posty od jakiś użytkowników, że rozmawiali z "jakimś znajomym", że BPL NA PEWNO nie będzie w nc+. Za tego typu "newsy" ban powinien być z miejsca. 

 

@Goodmen - wierzysz w to co piszesz? 15 lat mam C+ i ludzi nie przyciąga zróżnicowana oferta ale piłka nożna w najlepszym wydaniu (zróżnicowana oferta jest w CP ;) ).

A teraz nie przyciąga? Nie jest t "piłka w najlepszym wydaniu"? Nie ma zróżnicowanej oferty? Proszę Cię. Nie ośmieszaj się. Na pewno przyciągała ich liga włoska i francuska, która liczyła max 10 tys. widzów.  :crazy:

 

Z najlepszego wydania została BPL i co by nie powiedzieć dla nas liga polska. LM jeszcze ok, ale ona jest strasznie rzadko rozgrywana. Z kolei LE jest premium do momentu, gdzie grają kluby z polski. Dla niektórych jeszcze być może jest to NBA. Tylko trzeba pamiętać, że ani polskiej, ani LE nie mają na wyłączność i w 100%. Natomiast polskie kluby pokazuje TVP.....

To, że LM jest rzadko rozgrywana to wyklucza, że należy do "najlepszego wydania" piłki nożnej?! I co z tego, że nie mają 100% ligi polskiej? Przecież to tylko 2 mecze, które są najmniej atrakcyjne dla widzów (wybór końcowy, oglądalność też miały gorszą, poza tym są też pokazywane w ramach retransmisji na nSport+).

 

Jednak pozostała reszta, łącznie z taką ręczną to już nie żaden sport Premium. 

A czemu nie? Piłka ręczna ma podobna oglądalność do ligi hiszpańskiej. Do tego polskie zespoły odnoszą sukcesy w tych rozgrywkach. Są one lepiej oglądane niż liga włoska i francuska razem wzięte.

 

Tak, więc to był PREMIUM, a to co jest dziś o niestety dla mnie 20% premium, który był kiedyś. 

Dobrze, że tylko dla Ciebie. 

 

Dewaluacja piłki w postaci pucharu hiszpanii czy Youth League to nie jest żadne premium,

No Youth League nie jest premium i dlatego też nie ma go w ofercie CANAL+ tylko w nSport+

 

Dewaluacja piłki w postaci pucharu hiszpanii czy Youth League to nie jest żadne premium, o innych niszowych sportach nie wspominając, bo takie konie, tenisy czy żeglarstwo to domena Eurosportu czy CP.....powtarzam to nie jest sport premium, na to można rzucić okiem, ale nie opłacać wysokie kwoty żeby oglądać - kiedy to do Ciebie dotrze?? Inaczej mówiąc ja nie kupuję C+Sport, żeby mieć kolejny Eurosport czy Polsat Sport - rozumiesz?

 

I nie dyskutujemy o Eleven teraz tylko o tym co jest premium i jak dla mnie dokładnie Eleven przejął 50% PREMIUM C+ ;)

Przecież te pozostałe rozgrywki to tylko dodatki do reszty. Co innego gdyby określali się PREMIUM emitując tylko konie, tenis czy żeglarstwo.... Poza tym te rozgrywki są pokazywane przysłowiowo "od święta". 

 

To, że coś jest dla kogoś PREMIUM nie oznacza, że dla innej osoby tak nie jest. Ja mam CANAL+ dla meczu swojej ulubionej drużyny w Ekstraklasie, piłki ręcznej i przede wszystkim filmów. Reszta rozgrywek - tylko pojedyncze mecze. I tak nie oglądam wszystkiego, bo nie ma na to czasu. Z resztąa trochę szkoda czasu na spędzanie całego weekendu przed TV. Przynajmniej dla mnie. 

 

@tracer10

I jeszcze jedna kwestia odnośnie tych "strzałek góra-dół", które tworzą "reputację" na tym forum. "Strzałki w dół" staram się nie dawać - daje je wyjątkowo. I nie jak to Ty określiłeś: "bez względu na to co jest w danym poście", ale tylko wtedy, kiedy według mnie, post jest wybitnie "merytoryczny" (słowo nie bez powodu w cudzysłowie). 

 

 

.

Edytowane przez kamil2505
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sport od zawsze taki był. Który to już raz ktoś pisze, że "kiedyś to było lepiej"? Raz na kilka wyścigów zdarzy się naprawdę ciekawy, reszta to gratka dla koneserów tego sportu(czyli dla mnie ;)).

Pewnie masz sporo racji. Jak zaczynałem oglądać F1 (gdzieś w okolicach 2001, 2002 roku) to też trafiłem na czas dominacji Schumachera, też było wiele wyścigów, gdzie ten kto wygrał start później już tylko powiększał przewagę. Mam wrażenie jednak, że wówczas, mimo tego sezon jako całość był bardziej emocjonujący, bo tu gdzieś Raikkonen przegrywa tytuł o 2 punkty, kilka lat później to Fin zostaje mistrzem z przewagą punktu, podobnie chyba Hamilton wygrał pierwszy tytuł, później jeszcze sezon czy dwa gdzie to chyba Alonso z niewielką stratą przegrywał mistrzostwo z Vettelem. Pamiętam tamtą F1 z tankowaniem, które też miało jakiś urok i można było tym coś ugrać. Dziś z kolei Hamilton drugi rok z rzędu wygrywa wszystko jak leci, reszta się nie liczy, koledzy z teamu wrogo się traktują. Może inaczej to odbieram, bo już jakiś czas nie jestem specjalnie na bieżąco, sporadycznie zobaczę jakiś wyścig.

 

Wracając jeszcze do tematu. Ja już raz pisałem, że generalnie dzisiejsza oferta C+ to w dalszym ciągu oferta dość mocna, bo jest Ekstraklasa, LM, LE, Premier League, do tego jeszcze Puchar Hiszpanii i inne sporty, jak żużel czy koszykówka. Ciężko jednak nie odnieść wrażenie, że to, co dziś ma Canal+, w porównaniu z tym, co było nawet nie parę miesięcy temu, ale kilka lat, to jest to nieco wybrakowany produkt premium. Trzeba też wziąć pod uwagę, że Canal+ wszystko budował wokół piłki ligowej, reszta była dodatkiem. Inna kwestia jest taka, że Polsat po stracie LM i Bundesligi potrafił się zdefiniować na nowo, odpuścił piłkę niemal całkowicie i postawił przede wszystkim na siatkówkę, bo doskonale wykorzystał też czas, kiedy siatkówka ponownie urosła w siłę i ogółem polski sport ligowy. Canal+ nie ma szans się redefiniować, bo to kanał nierozerwalnie kojarzący się z piłką to raz, a nawet gdyby C+ chciał zmienić strukturę swojej oferty to nie bardzo jest na co i to jest druga rzecz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze trochę i TVP Sport i PS będą się musiały obawiać o swoje prawa ;)

Nie jeszcze trochę tylko w przypadku TVP Sport już ma to miejsce. Stracili Puchar Króla i Cavaliadę na rzecz Canal+ .

Jednak co do narzekań na Canal+ i ich ofertę to jednak nie powiesz,że dawniej Canal+ pokazywał ligi zagraniczne w takim zakresie w jakim teraz wymagasz, ba transmitowano np. jedynie trzy mecze Ekstraklasy i ludzie byli zadowoleni, teraz narzekają,że aby obejrzeć dwa mecze na żywo muszą zmienić kanał z Canal+ na Eurosport 2. To samo bo wałkujesz- brak wyłączności na LE- Nie jest źle, dostajesz cztery mecze na Canal+ np z 19 i możesz jeszcze jeden inny obejrzeć na Eurosporcie, masz większy wybór. Wyłączność to sprawa prestiżowa dla Canal+,a niekoniecznie taka super dla widzów. Myślę,że nie powinniśmy my kibice martwić się prestiżem platformy,a dbać o swoje interesy.  Także ceny z tego co wiem były dawniej wyższe, więc tak - dostawałeś mniej ligi polskiej, ligi zagraniczne na podobnym poziomie ilościowym, żadnej LM czy Pucharu UEFA nie było przy podobnych cenach lub wyższych. Problem leży w zwiększonych wymaganiach, których wcześniej nie miałeś i byłeś zadowolony. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil2505 Dwie kwestie:

 

Po 1) Ludzi do nc+ przyciągała oferta lig narodowych, teraz z 5 zostały tylko 2, gdyby było inaczej to co stało się z N z LM i LE ?

 

Po 2) To, że przyciąga więcej ludzi to nie znaczy, że ktoś będzie za nią płacił. Idąc Twoją logiką w CP poszczególne wydarzenia sportowe zapewne ogląda więcej ludzi niż w C+. Myślisz, że ktoś z nich zapłaciłby np. 80 PLN, żeby oglądać je nadal ? Tak samo jest z ręczna, co z tego, że ma większą oglądalność jak to nigdy nie będzie pula piłki nożnej i nikt za ten produkt nie zapłaci tyle ile za pakiet lig....

 

 

@wislok - to inna kwestia jak pokazywali, ale na 2005 rok taka ilość meczy LL, Serie A czy Ligue1 była ok - tak pokazywała Europa Zachodnia, ale niestety u nas tak zostało na lata, a Europa uciekła - w dużej mierze dzięki SKY i BeIN.

Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EHF Champions League również stracili w bodajże połowie, na rzecz swojego "wroga" Eleven Sports Network, a to tylko dlatego, aby móc wprowadzić do siebie właśnie tych kanałów i świetnej promocji dla abonentów CANAL+ umożliwić dostęp do straconych przez siebie pozostałych rozgrywek.

Jak już coś piszesz to chociaż zweryfikuj to, a nie piszesz takie głupoty. CANAL+ ma w tym sezonie dokładnie taką samą liczbę spotkań jak w poprzednim.

 

Żeglarstwo i zawody konne? Aż mnie ciekawi kto to w ogóle ogląda. Rozumiem jeszcze golf i jest niby poziom premium (za granicą też tak jest).

Zawody konne jak były w CANAL+ emitowany osiągały widownie na poziomie 4,5 tys. widzów, czyli niewiele mniej niż spotkania ligi francuskiej (http://media2.pl/badania/57361-Jezdziectwo-w-Canalplus-45-tys.-widzow.html).

 

 

Po 1) Ludzi do nc+ przyciągała oferta lig narodowych, teraz z 5 zostały tylko 2, gdyby było inaczej to co stało się z N z LM i LE ?

Do C+ zawsze przyciągała Ekstraklasa. Człowieku, zrozum, że również w stacji premium ważna jest oglądalność, bo jeżeli na nią się nie będzie patrzeć to daleko się nie zajedzie. Kupuje się te prawa, które są najbardziej popularne. 

Co się stało z N z LM i LE? Łączysz te dwie rzeczy jednocześnie. Poczytaj troszkę na temat fuzji i prowadzenia biznesu. Bo widać, że kompletnie nie masz bladego pojęcia na ten temat.

 

 

Po 2) To, że przyciąga więcej ludzi to nie znaczy, że ktoś będzie za nią płacił. Idąc Twoją logiką w CP poszczególne wydarzenia sportowe zapewne ogląda więcej ludzi niż w C+. Myślisz, że ktoś z nich zapłaciłby np. 80 PLN, żeby oglądać je nadal ? Tak samo jest z ręczna, co z tego, że ma większą oglądalność jak to nigdy nie będzie pula piłki nożnej i nikt za ten produkt nie zapłaci tyle ile za pakiet lig....

 

 

Znajdą się co zapłacą. Poza tym CP jest skierowany do zupełnie innej grupy klientów niż nc+.

 

 

 

 

@wislok - to inna kwestia jak pokazywali, ale na 2005 rok taka ilość meczy LL, Serie A czy Ligue1 była ok - tak pokazywała Europa Zachodnia, ale niestety u nas tak zostało na lata, a Europa uciekła - w dużej mierze dzięki SKY i BeIN.

 

@wislok - wszystko świetnie Ci zobrazował. Poza tym masz za niecałe 8zł dostęp do Twoich ulubionych rozgrywek w ilości takiej, jakiej nie zobaczyłbyś w CANAL+. Wiec o co chodzi?!

Edytowane przez kamil2505
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

 

@wislok - to inna kwestia jak pokazywali, ale na 2005 rok taka ilość meczy LL, Serie A czy Ligue1 była ok - tak pokazywała Europa Zachodnia, ale niestety u nas tak zostało na lata, a Europa uciekła - w dużej mierze dzięki SKY i BeIN.

Czyli tak jak mówię- wzrost oczekiwań- dostawałeś dużo mniej za takie same lub większe pieniądze i byłeś zadowolony.  .No i jeszcze istotna kwestia- pamiętaj,że ceny praw sportowych także poszybowały w górę, więc o wyłączność jest coraz trudniej i podmioty się ze sobą dogadują i ma to miejsce także na świecie. Przy LE- mogło być tak- albo prawa nie na wyłączność lub ich utrata. Wybrali to pierwsze, więc z punktu widzenia abonenta NC+ to chyba lepsze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@wislok - to inna kwestia jak pokazywali, ale na 2005 rok taka ilość meczy LL, Serie A czy Ligue1 była ok - tak pokazywała Europa Zachodnia, ale niestety u nas tak zostało na lata, a Europa uciekła - w dużej mierze dzięki SKY i BeIN.

 

Jaka Europa? To przecież nawet Sportklub w Polsce pokazywał Bundesligę (i 2. Bundesligę) lepiej, niż Canal+ jakąkolwiek ligę w tamtym czasie. A przypomnę, że rozkład meczów był mniej korzystny dla telewizji niż obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nikt nie pamięta ile płaciło się kiedyś za szczuplejszą ofertę sportową. Po fuzji znalazły się osoby, które dostały znacznie bogatszą ofertę sportową za 53zł i teraz są zdziwieni, że muszą płacić po 69-79zł, co za czasów CYFRY+ było normą. 

 

Podzielam w 100% opinie użytkownika @wislok na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena będzie taka sama.Nie ma podstaw by sądzić żeby była wyższa. Tam też są ludzie myslący i wiedzą że oferta jest nieco uboższa.

Ale teraz jest  powrót rodem do korzeni  Cyfry+  czyli 99zł za   8+   HBO  Cienemax i Filmbox.   A patrząc się na ulotki z mikołajem to wychodzi na to że nowi teraz mają lepiej.    Ktoś kto wybiera  pakiet Comfor z Extra   przy 24msc zobowiązaniu dostaje jeśli sobie życzy  Filmbox / Man Pack za 10zł łącznie. Do tego Cinemax 15zł  i ma więcej za mniej.Tyle że MR drugi rok płatny .Pominąłem oczywiście 11 z wiadomego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za bardzo już czego brać.

Puchar Króla i młoda LM to towar na otarcie łez. Po cichu liczę na Puchar Włoch.

No bo jak wiadomo F1 będzie w eleven od 2016 roku.

 

Oni też wiedzą że nie mogą zejść poniżej pewnego poziomu. Sądzę że przy następnym przetargu o prawa do La Ligi podejdą bardziej zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nikt nie pamięta ile płaciło się kiedyś za szczuplejszą ofertę sportową. Po fuzji znalazły się osoby, które dostały znacznie bogatszą ofertę sportową za 53zł i teraz są zdziwieni, że muszą płacić po 69-79zł, co za czasów CYFRY+ było normą. 

 

Podzielam w 100% opinie użytkownika @wislok na ten temat.

Jesteś monotematyczny i zachowujesz się jakbyś był pracownikiem nc+. Skoro nc+ wzoruje się na Cyfrze+, to dlaczego pakiet C+ Start kosztuje 40 złotych więcej niż w Cyfrze? Znam kilka osób, które oglądają w TV tylko piłkę nożną i zapłaciłyby 60 zł za odpowiednik Start+  z C+, Elevenami i nSportem. Ale takiego pakietu nie ma i oglądają mecze w internecie.

Edytowane przez focus1224
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...